dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 38
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 749
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Nawet jak coś sie z nim stanie to pal go licho i tak jest już pęknięty .

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Jeżeli masz możliwość wymiany tej płyty, to tak najlepiej zrób. Zawsze unikniesz ryzyka związanego z zamknięciem nieszczelnego paleniska w obudowie. To pęknięcie to chyba wynik wady materiałowej lub uderzenia, albo jednego i drugiego na raz.
    Ciekawi mnie też ta stopiona tafla szkła widoczna na zdjęciach, co to za eksperymenty prowadziłeś.
    Cegły nie musisz ważyć, wszystko widać. Jest to prostka szamotowa "1" w najniższym, typowo zduńskim, gatunku Cs. Myślałem, że może udało Ci się trafić coś lepszego. Nie chodzi o temperaturę - spokojnie wytrzyma, tylko wtedy udałoby się coś poszaleć z akumulacją.
    Dziś będę miał u siebie to, co Ci obiecałem. Od razu wyślę.

    Pozdrawiam

    P.S.
    Ty chyba jeszcze bałaganu nie widziałeś

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796
    Witam!

    Jeżeli masz możliwość wymiany tej płyty, to tak najlepiej zrób. Zawsze unikniesz ryzyka związanego z zamknięciem nieszczelnego paleniska w obudowie. To pęknięcie to chyba wynik wady materiałowej lub uderzenia, albo jednego i drugiego na raz.
    Ciekawi mnie też ta stopiona tafla szkła widoczna na zdjęciach, co to za eksperymenty prowadziłeś.
    Cegły nie musisz ważyć, wszystko widać. Jest to prostka szamotowa "1" w najniższym, typowo zduńskim, gatunku Cs. Myślałem, że może udało Ci się trafić coś lepszego. Nie chodzi o temperaturę - spokojnie wytrzyma, tylko wtedy udałoby się coś poszaleć z akumulacją.
    Dziś będę miał u siebie to, co Ci obiecałem. Od razu wyślę.

    Pozdrawiam



    P.S.
    Ty chyba jeszcze bałaganu nie widziałeś
    Wojtek, Jak trzeba to kupię inną cegłę jak ta jest za słaba jeśli chodzi o akumulację. Płytę wymienię jak radzisz ale dopiero pod koniec miesiąca.

    Co do tafli przytopionego szkła, to niezbyt wiem o czym mówisz, przyjrzałem się fotkom, i jeśli chodzi Ci o to coś nad paleniskiem to arkusz wełny z aluminium i wyszło tak na zdjęciu

    Co do bałaganu to uwierz że widzialem, moja ładniejsza połówka zawsze mówi że mam niesamowite zdolności do tworzenia właśnie takiego artystycznego nieładu

    Do obudowy samego wkładu chciałbym wykorzystać cegłę magnetyzową, tylko ni w ząb nie wiem gdzie ją kupić na mazowaszu, no i oczywiście musicie mi z Bogusławem powiedzieć czy to dobry pomysł.

    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79
    Nawet jak coś sie z nim stanie to pal go licho i tak jest już pęknięty .
    Tylko z rozpędu nie zabuduj go!
    Pytanie dla zanjących lepiej niż ja ten temat: czy polskie przepisy dopuszczają szczelne szybry na kominie?

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Z tą taflą szkła, to chodziło mi o to cóś, co jest widoczne na pierwszym zdjęciu nad cegłą a pod rączką szufelki i na ostatnim oparte na cegiełkach pod wkładem.
    Ale nieważne. Ważne, że jesteś otwarty na inne materiały. Z magnezytem (chyba Ci o to chodziło, a może magnetyt?) w obudowie to świetny pomysł. Wymaga on jednak pewnego zabiegu, który ograniczy mu przewodność cieplną, ale nie jest to wielki problem.
    Oczywiście, gdzie pozyskać wszelkie potrzebne materiały, to Ci podpowiem.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    To taki dziadowski żeliwny płotek do kominka

    Z cegłą to chodziło mi o taką cegłę, którą Bogusław w ceramicznym ogrzewaniu m a 9 stronie testował. Myślałem o czymś w tym stylu.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Czyli chodzi o cegłę magnezytową. Świetnie, cieszę się.
    Masz zatem z mojej strony zapewnioną wszelką pomoc, tak aby zabudowa była jak najbardziej wydajna, no i nie za droga.

    Pozdrawiam

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cieszą mnie te słowa niezmiernie Czekamy w takim razie co Bogusław naszkicuje.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Tak jest!
    Bogusław odstaw w takim razie te śledzie na "ceramicznym" i rysuj, bo ludzie czekają

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Panowie czy jest może coś co powinnienem kupić, bądź przygotować wcześniej do budowy tego projektu?

    Myślałem jeszcze tył odubowy wchodził mi częściowo do kuchni. Zastanawiam się tylko czy bedzie możliwe otynkowanie tych cegieł, bo akurat taka jest potrzeba. Pytanie czy to nie bedzię pekać?

    Sciana za kominkiem jest z suporeksu 24cm grubości. Ew mógłbym zrobić coś na zasadzie półek ceglanych, ale to juz kosmetyka więc i dalszy plan.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Spokojnie,nie odzywałem się,ponieważ przepuszczam sprawę Twojej akumulacji przez szare komórki.Obieram też strategię, jak Ci to wyłożyć,żebyś nie miał wątpliwości jak to wykonać.
    Zacznijmy od przypomnienia,że kaseta służy do ogrzewania powietrza.Można więc odbierać ciepło od nagrzanego przez kasetę powietrza umieszczając po między kasetę a jej obudowę jakiś chłonący ciepło materiał,który potem będzie je oddawał ,gdy wygaśnie w kasecie.
    Drugi sposób,to odbiór ciepła ze spalin.Oba akumulatory trzeba wykonać z odmiennych materiałów.Na odbiornik ze spalin, cegła o której wspomniałeś jest odpowiednia.
    Pozostaje sprawa : ile chcesz dać miejsca na odbiornik ze spalin,o tynkowanie ściany,przełożenie wyczystki w kominie ,założenie dodatkowego szybra w kominie.
    Pozdrawiam.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witaj Pit!

    Jaki zakładasz terminarz prac, tzn. kiedy chcesz to zacząć.
    Bogusław chyba rysuje, bo się nie odzywa.
    Będziemy mieli przynajmniej koncepcję, to będzie przynajmniej z grubsza wszystko wiadomo. Będziemy się starali dobrać materiały tak, aby wszystko było od ręki lub przynajmniej w krótkim czasie dostępne. Staramy się oczywiście stworzyć coś dla ludzi, bez kosmicznych technologii.

    Czekamy na odzew Bogusława.

    Pozdrawiam

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Trzeba zamienić kolejność dwóch poprzednich postów

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Więc tak co do terminu rozpoczęcia to chcialbym to zacząć na przestrzeni miesiąca, może dwóch. Wszystko zależy od ceny i ilości materiałów które będę musiał zgromadzić. Ale podejrzewam że sprawa będzie do przełknięcia.

    Co do czasu to wydaje mi się że dam radę bo podejrzewam że lepiej bedzie budować to mniejszymi warstwami żeby mi się to nie rozjechało, więc spokojnie mógłbym sobie to stawiać, bez kolizji z innymi pracami, tymbardziej że teraz już spie ma budowie.

    Jeśli chodzi o te dwa sposoby które zaproponował Bogusław to zdaje sobie z tego sprawę,że obudowę i odbiór ze spalin trzeba wykonać z innych cegieł.

    Co do powierzchi na której mogłyby stanąć kanały to myślałem by kominek przesunąć w lewą stronę i w miejscu gdzie teraz stoi właśnie postawić te kanały. Powierzchnia kominka patrząc z góry to 650x520mm tak więc na kałay mozna by przeznaczyć ok 90-100cm(wzdłóż sciany) x 60-65cm.

    tylna scianka jest w tym momencie oddalona od ściany z cegieł i suporeksu o 8cm tak wiec całość powinna mieć te 60-65cm głębokości.

    Zastakładamy że kominek idzie w lewo , wywalam kawałek ściany z supoków i dostaje się do kuchni. Tylną ściankę obudowy stawiam z cegieł( nie wiem czy na płask, czy bok) tedy uwzględniając odległość wkładu od ceglanej obudowy można byłoby kasetę wsunąć jakby w ścianę. wtedy wielkość dobrze byłoby zaprojektować tak kanały by licowały się z przodem kominka.

    Zaraz potraram się to wszystko narysować i jak mi się uda( problemy z netem) to tu wkleje.

    Jakby Bogusław wrzucił mniej więcej zarys obudowy( rzut z góry) wtedy mógłbym dokładniej powiedzieć ile miejsca przewiduje na kanały.

    Pozdrawiam

    PS. Mam nadzieję że zrozumiecie coś z tego.

  15. #55

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Coś takiego


    Jaka byłaby optymalna powierzchnia podstawy tych kanałów? Bo to tylko propozycja.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Na zdjęciach jest to samo pomieszczenie, co na rysunku?
    Pytam, bo na zdjęciu widać komin z jednym kanałem.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Wojtku, to skan z pierwszego projektu domu. Komin ma 4 kanały. 1-dymowy,1-wemt do salonu, 2-went do kuchni.

    Zdjęcie zrobione w trakcie jak murowałem komin, wszystko chyba powinno być jasne co i jak tam idzie.


  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Przepraszam, źle przyjrzałem się zdjęciu i nie zauważyłem tych pustaków ceramicznych pod sufitem.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    spoko, nie mogę patrzeć na te zdjęcie bo mi się coś robi. Bardzo żałuje teraz że murowałem ten komin z tej cegły. Milion razy wolałbym mieć z niej ścianę. Ale teraz i tak juz po jabłkach

Strona 3 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony