dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 271

Temat: YTONG

  1. #41

    Domyślnie

    savage35co miałeś na myśli pisząc
    ,... że tu sobie niektórzy będą jaja robić i leczyć kompleksy złośliwymi komentarzami - nic nie wnoszącymi merytorycznie.
    Tu się nikt nie leczy,wręcz przeciwnie...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    mpoplaw Tęskniłam...
    szczęściarz...
    pozdrawiam
    Łukasz

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    mpoplaw Tęskniłam...
    szczęściarz...
    No co Ty.Nie pisz tak, bo jeszcze bardziej mnie tu kobiety znienawidzą.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    A Wy co? Mission Impossible oglądacie?Przecież nie można przejść "bezszelestnie"przez kanał wentylacyjny.Udowodnili to Pogromcy Mitów na Discovery.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    To nic tylko się budować na podkarpaciu
    U mnie realia były takie jak opisałam wyżej. Najtańszy Porotherm jaki znalazłam był po 5,45 zł/szt bez dowozu. Cen innych materiałów nie pamietam na ten moment ale nie były to ceny rzędu jak Ty podajesz . Zresztą ja mam pewne ograniczenia i allegro nie wchodziło w gre.
    Wychodzi na to, że internet górą

    Co do silki to wiem że wytrzymalsza ale sporo osób w wątku o silikatach odradza ściany nośne z 18, m.in. za mało miejsca na wieńce.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    A czy ktoś ma doświadczenie ze stropem z Ytonga?
    Nas gorąco namawiał przedstawiciel, bo ponoć wcale nie wyszło by bardzo drogo, a w porównaniu z innymi to same zalety
    W moich rejonach fachowcy od Ytonga nie mieli doświadczenia z tymi stropami, choć jeden mówił, że prowadził 2 budowy na których miał być ten strop (gotowe wyceny i wyliczenia), ostatecznie inwestorzy zrezygnowali z niego. Wydaje mi się jednak, że było to związane z cenami w tamtym okresie.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  6. #46

    Domyślnie

    monika.KIELCE moim zdaniem strop Ytonga wychodzi drogo i wcale nie ma samych zalet.To że szybko się go kładzie w porównaniu z tradycyjnymi metodami to nie znaczy że zaoszczędzi się czas.Na strop ten trzeba czekać,bo robiony jest pod wymiar.Do układania go potrzebny jest dźwig,a to też dodatkowy koszt. Trzeba dokładnie wyliczyć jaka grubość płyt będzie potrzebna.Co prawda nie trzeba żadnych podpór-stempli,ale ponieważ opierają się one na ścianach,czy elementach nośnych to też powoduje pewne ograniczenia,bo maksymalna rozpiętość tych płyt to 7.5m.Jeśli ktoś planuje np. salon o szer. większej niż 7.5m to bez słupów(filarów)się nie obejdzie.Może wspomnę jeszcze,że może nastąpić błąd w obliczeniach potrzebnych długości płyt i będą za krótkie czy za długie(są one zbrojone,więc przycinanie odpada).Zastanawiałam się nad takim stropem ,ale nie dość że drogi ,"niepewny" to jeszcze czas oczekiwania na niego przekraczał 3 miesiące.Osobiście odradzam,ale może Ciebie przekonają jego dodatkowe zalety,jak jednorodność użytego materiału,brak mostków term. i to że płyty te można wysuwać poza ścianę zewn.na 1.5m tworząc balkon.
    Tu masz firmowego linka(opis tech.) płyt stropowych Ytonga

    http://www.xella.pl/downloads/pol/ze...YTONG_2008.pdf

    Pozdrawiam.


  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałam z tego stropu i nie czekałam na ostateczną wycenę, choć projekt był dany już do wyliczeń. Najbardziej kusiło mnie to wysunięcie poza ścianę nośną, bo w moim projekcie mam taki ala zadaszniki (ale nie balkon). Poza tym strop musi mieć podparcie 12cm, więc przy ścianie 24 zostało by mi następne 12. W tym musiała bym zmieścić wieniec z ew. ociepleniem.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  8. #48

    Domyślnie

    Czyli wieczne problemy ja tez z tym walczę Ty juz kupiłaś Ytong masz z glowy ja walczę dalej co kupic myślałem o silce ale zapomniałem o cieżarze i o zmianie fundamentów ciort wie co robic ale jest odrobinka czasu
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE
    Ja zrezygnowałam z tego stropu i nie czekałam na ostateczną wycenę, choć projekt był dany już do wyliczeń. Najbardziej kusiło mnie to wysunięcie poza ścianę nośną, bo w moim projekcie mam taki ala zadaszniki (ale nie balkon). Poza tym strop musi mieć podparcie 12cm, więc przy ścianie 24 zostało by mi następne 12. W tym musiała bym zmieścić wieniec z ew. ociepleniem.
    No właśnie,zapomniałam wspomnieć ,że przy szerokości mniejszej od 36.5 będzie też problem z umieszczeniem wieńca z ociepleniem.

    P.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Cytat Napisał monika.KIELCE
    Ja zrezygnowałam z tego stropu i nie czekałam na ostateczną wycenę, choć projekt był dany już do wyliczeń. Najbardziej kusiło mnie to wysunięcie poza ścianę nośną, bo w moim projekcie mam taki ala zadaszniki (ale nie balkon). Poza tym strop musi mieć podparcie 12cm, więc przy ścianie 24 zostało by mi następne 12. W tym musiała bym zmieścić wieniec z ew. ociepleniem.
    No właśnie,zapomniałam wspomnieć ,że przy szerokości mniejszej od 36.5 będzie też problem z umieszczeniem wieńca z ociepleniem.

    P.
    Cześć,
    również liczyłem te stropy, niestety cena 1000 zł/m3 odpada, do tego transport i dźwig do układania. Prawda jest taka że te stropy nie są produkowane w Polsce, zamówienie wysyłane jest do Niemiec (nie wiem czy Austria nie robi dla Xella PL) więc to ma wpływ na cenę i okres oczekiwania. Przez moment miałem ochotę sam zamówić stropy w Austrii ale trochę spękałem bo faktycznie trzeba wszystko dokładnie policzyć. W końcu zrobiliśmy terivę. Pamiętajcie o betonowej podlewce pod belki przy Terivie.
    Pozdrawiam - Daniel

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Cytat Napisał monika.KIELCE
    Ja zrezygnowałam z tego stropu i nie czekałam na ostateczną wycenę, choć projekt był dany już do wyliczeń. Najbardziej kusiło mnie to wysunięcie poza ścianę nośną, bo w moim projekcie mam taki ala zadaszniki (ale nie balkon). Poza tym strop musi mieć podparcie 12cm, więc przy ścianie 24 zostało by mi następne 12. W tym musiała bym zmieścić wieniec z ew. ociepleniem.
    No właśnie,zapomniałam wspomnieć ,że przy szerokości mniejszej od 36.5 będzie też problem z umieszczeniem wieńca z ociepleniem.

    P.
    Witam!
    Co do stropu to był kiedyś taki wątek o gościu który się ładnie przejechał na Ytongu.
    Położyli strop i okazało się że płyty nie mają tej samej grubości
    A co do samego materiału to jest super.
    ps. Pani G - super zdjęcie

  12. #52

    Domyślnie

    Ja kładę Terivę ale myślę, że na Ytongu 24 można spokojnie zmieścić daszek tylko musze zgłebić temat ścian 2W przy Ytongu czy warto wałne czy dac sobie luzik i styro dać .
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Ja kładę Terivę ale myślę, że na Ytongu 24 można spokojnie zmieścić daszek tylko musze zgłebić temat ścian 2W przy Ytongu czy warto wałne czy dac sobie luzik i styro dać .
    Możesz dać sobie luzik,ale zapomnij o paroprzepuszczalności.

    P.

  14. #54

    Domyślnie

    własnie czytałem że paroprzepuszczalnośc to lipka i styro do dobre rozwiązanie bo tanie
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    własnie czytałem że paroprzepuszczalnośc to lipka i styro do dobre rozwiązanie bo tanie
    Ty czytałaś a ja to testuję na własnej skórze.
    I muszę Ci powiedzieć, że paroprzepuszczalność to fakt

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    i pamietaj o tynku na siatce z lycry - bo jak sciana bedzie chciała złapać głęboki oddech i się napnie to tynk może popękać. Powaznie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    własnie czytałem że paroprzepuszczalnośc to lipka i styro do dobre rozwiązanie bo tanie
    Podaj, proszę,źródło Twojej wiedzy,bo czytać można też komiksy.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Cytat Napisał tacim
    własnie czytałem że paroprzepuszczalnośc to lipka i styro do dobre rozwiązanie bo tanie
    Podaj, proszę,źródło Twojej wiedzy,bo czytać można też komiksy.
    Pewnie tu:

    http://www.styropiany.pl/index.html


    pozdrawiam
    Łukasz

  19. #59

    Domyślnie

    Całkiem możliwe,ale nie uprzedzajmy faktów,może czymś nas zaskoczy ?

  20. #60

    Domyślnie

    spokojnie nie bijcie czytałem na forum
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony