dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 17
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 321
  1. #221

    Domyślnie

    I jeszcze jedno . Klej pokazał się po 2 miesiącach , bo był przykryty cienka warstwa fugi . Umyłaś płytki kilka razy i masz klej na wierzchu .

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Płytki nie są ścinane, ale faktycznie przy tak wąskiej fudze może być kłopot z uszkodzeniami przy usuwaniu fugi. Tym bardziej, że są dość delikatne.

    Jutro ma przyjść jakiś człowiek w tej sprawie, bo tak sobie myślę, że może dałoby się usunąć tylko część fugi (tam gdzie ów klej wylazł) i to zafugować jeszcze raz. Albo po prostu poprawić fugę, tam gdzie jest ona położona dość głęboko.

    Niestety od początku mieliśmy kłopoty z ekipom "pseudo-fachoFFców", więc obawiam się, że takie kwiatki jeszcze będą wyłazić.

    Vadiol bardzo dziękuję Ci za pomoc. W pierwszej chwili przeraziłam się, że to grzyb albo jakieś gorsze ustrojstwo.

  3. #223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maniek195

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Mirocin
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Ma moze ktos dojscie do plytek z marca 2010 travena mogano...Niestety wpadlem w ta samą pułapkę. Mam inny odcień płytek... a na kartonie nie ma nawet jaki to odcień.
    [email protected]

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek195 Zobacz post
    Witam. Ma moze ktos dojscie do plytek z marca 2010 travena mogano...Niestety wpadlem w ta samą pułapkę. Mam inny odcień płytek... a na kartonie nie ma nawet jaki to odcień.
    [email protected]
    Obawiam się, że będziesz miał kłopot ze znalezieniem płytek, bo to już rok mija... Spróbuj podzwonić po sklepach internetowych - czasem zostają im pojedyncze opakowania z poszczególnych serii, może coś dopasujesz... Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

    Dużo Ci tych płytek brakło?

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Dziewczęta a ja jeszcze z pytaniem o dodatki - jakie 'akcesoria łazienkowe' (pojemnik na mydło itp) dopasowałyście do naszych płytek? Ewentualnie jakaś kolorystyka uzupełniająca - kolor ręczników, dywaników łazienkowych, etc.?

  6. #226

    Domyślnie

    Nemi - dywaników podłogowych u mnie brak, na kolor ręczników nie zwracam uwagi (nie kupowałam specjalnie nowych ręczników by pasowały do nowej łazienki ). Natomiast dodatki typu mydelniczka, wieszak itd. są u mnie w kolorze niklu szczotkowanego i wszystko w "kanciastym" (kwadratowym) kształcie, podobnie jak krany czy prysznic

  7. #227
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Juniorka fotki pleaseeeeeee....

    U mnie ręczniki i dywanik były czerwone (IKEA of course), ale dywanik wyleciał i muszę cos zmienić. A na pojemnik na mydło w płynie to w ogóle nie mam pomysłu i chcę u kogoś podpatrzeć.

  8. #228

    Domyślnie

    Nemi - nie wiem czy takie fotki poglądowe starczą?

    Tu widać trochę kwadratowych dodatków . Od podajnika na papier toaletowy, przez przycisk WC, po kran nawannowy i prysznic




    Owalny jest tylko kubek na szczoteczki, bo kwadratowego nie znalazłam . Reszta jest kanciasta . Nie widać tylko wieszaka kwadratowego na ręcznik, który został później doklejony pod gniazdkiem


  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Juniorka suuuuuuuuuper! Do baterii dopasowałaś wszystko idealnie.

    I kapitalnie wyglądają te świece na gebericie. Idę przestawiać swoje pojemniki z IKEI. A tak poważnie to zaplanowałam coś takiego na mojej bocznej półeczce nad wucetem.

  10. #230

    Domyślnie

    A ja mam pytanie, jaką dać fugę do tak pstrokatej mozaiki jaką mam mieć w prysznicu tak jak to widać na tej wizualizacji po prawej stronie?
    Zastanawiamy się nad czarną Mapei, brązowa wydaje nam się za jasna. Co sądzicie?

    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  11. #231

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepsza będzie czarna niż brązowa, ale najbardzie by pasował antracyt.

  12. #232

    Domyślnie

    Podobno każdy facet to daltonista, ale czy ten antracyt mapeia nie wpada w ciemny niebieski?? Czy Ty również masz te płytki i taką właśnie fugę?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  13. #233

    Domyślnie

    Niebieski raczej nie, ale taki delikatniejszy (mniej czarny) czarny z połyskiem. Niestety nie mam takich plytek ani fugi, lecz z powodów zawodowych często spotykam takie podobne łazienki.
    Proponuję np. z najbliższego salonu łazienkowego wypożyczyć wzornik fug i przyłożyć do kafli już w tym pomieszczeniu, nie warto ograniczać się tylko do fug Mapei.
    Ostatnio edytowane przez Harimex ; 29-03-2011 o 22:44

  14. #234

    Domyślnie

    No właśnie. Jakie fugi warto brać pod uwagę? Mój majster tak jakby trochę nam narzucił Mapei gdyż uważa je za najlepsze, ale czy oby na pewno naj?
    Wyborem koloru fug kierowałem się po zabraniu kilku płytek do Castoramy Z naszych obserwacji te kolory najbardziej nam pasowały.
    Ale fakt, że dopiero przy całej kolekcji może to wyglądać inaczej, stąd moje obawy o dobry wybór :/
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  15. #235

    Domyślnie

    W naszych salonach oferujemy m.in. produkty Mapei lecz ja osobiście polecam fugi włoskiej firmy Litokol i taką mam w prywatnej łazience. O innych producentach nie chcę się wypowiadać, ponieważ byłyby to opinie z rynku i od klientów.

  16. #236

    Domyślnie

    Litokol to już wyższa półka z tego co widzę...po cenie, dużo wyższa
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  17. #237

    Domyślnie

    No niestety, to prawda, że są trochę droższe, ale po paru latach użytkowania widać czemu była różnica w cenie . Oprócz tego są to fugi uwielbiane przez architektów wnętrz, można m.in zastosować do nich takie dodatki, że uzyskamy efekt brokatu złotego lub srebrnego lub ostatnio bardzo modny Nightvision (fluorescencyjny) - świecąca powierzchnia w nocy.

  18. #238

    Domyślnie

    Hmmm. zastanawiam się jak wyglądała by sama mozaika w kabinie prysznicowej z tego cuda z efektem fluorescencyjnym Czy te fugi, są tylko epoksydowe? Druga sprawa, chciałbym je zobaczyć na żywo, czy orientujesz się, czy można je spotkać w jakimś salonie w okolicach Bydgoszczy? Z tego co przeczytałem to nie są zbyt popularne.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  19. #239

    Domyślnie

    Są tylko epoksydowe, nie kojarzę kto ma w ofercie Litokol koło Bydgoszczy, zostaje jedynie podzwonić i popytać.

  20. #240

    Domyślnie

    Nemi - dzięki . A Ty wybrałaś już jakieś dodatki?



    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    A ja mam pytanie, jaką dać fugę do tak pstrokatej mozaiki jaką mam mieć w prysznicu tak jak to widać na tej wizualizacji po prawej stronie?
    Zastanawiamy się nad czarną Mapei, brązowa wydaje nam się za jasna. Co sądzicie?
    Ja bym w ogóle nie brała pod uwagę ciemnej fugi tylko jasną (taką jaką masz obok do jasnych płytek).

Strona 12 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony