dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Myśmy też niedawno stanęli przed wyborem odpowiednich okien. Ponieważ szkoda nam było kasy na kompleksowe wykończenie okien w klasie WK-2, więc doszliśmy do wniosku, że uzbroimy tylko okna najbardziej narażone na włamanie - balkonowe i tarasowe. Z własnego źródła potwierdzam, że większość włamań odbywa się przez wyważenie dużego (mało sztywnego okna). Z drugiej strony zawsze można znaleźć się w niewielkim ułamku osób, którym włamano się przez zbitą szybę. Zacząłem się też zastanawiać, jaki sens ma uzbrojenie samego okna tarasowego, skoro obok w wykuszu będą okna najzwyklejsze pod słońcem. Poza tym człowiek, u którego zamawialiśmy okna, stwierdził, że okno jest w stanie powstrzymać włamywacza, ale niestety po próbie włamania, jest właściwie do kompletnego remontu lub wymiany na nowe. Spojrzeliśmy też na sprawę z innej strony - co będzie w przypadku pożaru, gdy jedyna droga ewakuacji będzie wiodła przez balkon? A jeśli z jakiegoś powodu drzwi się zatną, a szyba nie da zbić?

    Koniec końców zrezygnowaliśmy z jakiegokolwiek zabezpieczenia okien. Zamiast tego założyłem alarm. Na żula wystarczy, a na specjalistę i tak nie ma siły. A jak nie będzie się mógł włamać, a bardzo będzie chciał, to jeszcze pistolet do głowy przystawi, i tak trzeba będzie wpuścić...

    No ale wszystko zależy od tego, co się w domu ma, poczucia zagrożenia, itd.

    Co do cen szyb, to w mojej wycenie padły propozycje netto za m2 (podobno bardzo tanie):
    - bezpieczna: 87zł
    - P2: 112zł
    - P4: 150zł

    Firma niewielka z Mazur, na tym forum w kilku postach się pojawiała.
    Pozdrawiam,
    DW

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar przybyl
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Odgrzewam dość stary temat, ale ostatnio maiłem okazie zobaczyć ciekawy patent w tematyce zabezpieczenia antywłamaniowego okien.

    Mianowicie spotkałem się z dość nietypowym u nas zastosowaniem krat antywłamaniowych, kraty te były umieszczone pomiędzy szybami szyby zespolonej, jak szprosy . Z tego co się dowiedziałem, okna wraz z kratami, jak i cały budynek, przyjechały, ładnych parę lat temu ze stanów ( nawet instalacjia 110 V w blondynku była rozprowadzona ).

    Zastanawiam się na ile skuteczne w kwestiach antywłamaniowości jest to rozwiązanie? I czy obecnie jakiś Polski producent okien oferuje coś takiego ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony