dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Cym podmurować murłate ?

    Witam, mam zostawione 6 cm na wieńcu od lica sicanki do murłaty, wypadałoby to czymś podmurować ?
    jedynie z dostepnych 6 cm pustaczków jest YTONG 6 czy ytong może być ?
    będzie się stykał z murłatą czy to nie przeszkadza ?
    Od strony zewnętrznej podmurowaliśmy cegłą.
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Cym podmurować murłate ?

    Cytat Napisał S-i-R-o
    Witam, mam zostawione 6 cm na wieńcu od lica sicanki do murłaty, wypadałoby to czymś podmurować ?
    jedynie z dostepnych 6 cm pustaczków jest YTONG 6 czy ytong może być ?
    będzie się stykał z murłatą czy to nie przeszkadza ?
    Od strony zewnętrznej podmurowaliśmy cegłą.
    od wewnatrz ytong czemu nie, ma spory opor cieplny. od zewnatrz mozna bylo poczekac na izolacje elewacji vs skosy dachu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam od wewnątrz wymurowane Ytongiem na klej wyszło super tylko mój Ytong miał 5cm

    Aha między Ytong a murłatę dałem folie
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #4

    Domyślnie

    Zrobiłem Ytongiem.
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili...

  5. #5

    Domyślnie

    ja z zewnątrz murłaty ma styropian, od wewnątrz też chyba dam 5cm styro, znacznie cieplej niż ytong, cała ściankę kolankową zrobię w płycie KG lub tradycyjnym tynku c-w na siatce

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    ja z zewnątrz murłaty ma styropian, od wewnątrz też chyba dam 5cm styro, znacznie cieplej niż ytong, cała ściankę kolankową zrobię w płycie KG lub tradycyjnym tynku c-w na siatce
    Ja właśnie po to obmurowałem Ytongiem żeby mieć tynk c-w a nie płyty K-G na ściance kolankowej
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #7

    Domyślnie

    ja wolałbym twardy styropian i tynk c-w na siatce metalowej niż obmurowywanie ytongiem...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    ja wolałbym twardy styropian i tynk c-w na siatce metalowej niż obmurowywanie ytongiem...
    OK też nad swego czasu myślałem to napisz jak chcesz zamocować styropian i obrobić go żeby nie pękało w miejscu połączenia z ścianą kolankową.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #9

    Domyślnie

    może na piankę...może jakieś mocowanie do murłaty.. jeszcze nie myślałem konkretnie, mam trochę czasu jeszcze...

    ażeby nie pękał tynk stosuje się zbrojenie tynku w postaci metalowej siatki tynkarskiej, spotkałem się też z propozycją zaciągnięcia takiej ścianki podwójną warstwą kleju z siatką, kleju wzmocnionego włóknem...

    wbrew pozorom 5-cio centymetrowy ytong, murowany na tych 5cm też nie jest jakoś szczególnie sztywny, szczególnie biorąc pod uwagę to, że głównie narażony jest na siłę "pchającej" w niego pracującej płyty skosu

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    może na piankę...może jakieś mocowanie do murłaty.. jeszcze nie myślałem konkretnie, mam trochę czasu jeszcze...
    Widzę że idziesz to samą drogą co ja.

    Bloczki Ytonga na kleju takim jak się muruje ściany z betonu komórkowego tak mocni trzymają że sam byłem zdziwiony. Murłata będzie dobrze ocieplona z zewnątrz z elewacji i z góry i to powinno wystarczyć
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    U mnie jest ok 10 cm. Zdaniem kierbuda - styro lub wełna. Żadnego domurowywania.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    U mnie jest ok 10 cm. Zdaniem kierbuda - styro lub wełna. Żadnego domurowywania.
    U mnie jest ok. 7, 8 cm. Zamierzam dać XPS. Tylko jak go przymocować?
    pozdrawiam
    Łukasz

  13. #13

    Domyślnie

    Z zewnątrz mam styropian i tynk elewacyjny, wewnątrz już kupiony ytong 5cm.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: Cym podmurować murłate ?

    Cytat Napisał S-i-R-o
    ...na wieńcu od lica sicanki do murłaty...
    Zaraz zaraz.... bo chyba sie nie zrozumieliśmy. Ta ścianka.... To ścianka która jest częsciowo na zewnątrz? Jakaś lukarna lub coś w tym stylu?? W jakiej technologii budujesz?
    Jeśli ona bedzie ocieplana... od zewnątrz... jak cały budynek...Lepiej chyba mieć styro w jednym dużym kawałku. Przecież nie dasz teraz kawałka drewna, ytonga lub styro, a potem jak będzie robione ocieplenie zewnętrzne (jeśli będzie) to będziesz styro docinał i kombinował jak zapiankować. A tak wsuniesz w całości i okaże się, że ktoś Ci tą murłatę z głową przycinał, nie pierwszy raz robił...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    U mnie ściana 44cm. murłata odsunięta od lica ścianki kolankowej (wys ok80cm) 8-10 cm. Dałem suporeks chyba 6cm(szer), w środek pomiędzy suporeks a murłatę pójdzie wełna. Na zewnątrz, za murłatą wystaje część wieńca i obmurówka/obrysówka (cegła poryzowana 12cm)zakryję to wełną która wyjdzie ze skosu poddasza i połączy się ze styro które zlicuje z zewnętrzną krawędzią ściany podczas robienia podbitki (dom nie będzie ocieplany).
    Chyba może być?
    WARTO? WARTO!

  16. #16

    Domyślnie

    Odkopuję temat - co prawda wiem, czym podmurować ściankę kolankową przy murłacie (Ytong 5cm), ale nie wiem, co dać NA murłatę.
    Sytuacja wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160916_175944542.jpg
Wyświetleń:	842
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	367849

    na krokwiach jest boazeria (docelowe wykończenie skosów), a na boazerii ocieplenie nakrokwiowe z płyt thermano (paroszczelne), ocieplenie ściany zewnętrznej będzie dochodziło do boazerii (nadbitka)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolankowa.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	37,6 KB
ID:	367848

    Co dać na murłatę? Styropian? Wełna - co z wilgocią przy paroszczelnym ociepleniu nakrokwiowym? Nic nie dawać?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja też się podepnę, ściana 25 cm, murłata na środku 16 cm. Zostały więc po 4 cm z każdej strony. Jak czytałem na forum dwa sposoby polecacie:
    1. XPS, siatka klej i normalnie tynkować
    2. Płyta KG - albo klejona na placki, albo na stelażu?

    Co lepsze? Przy 4 cm wolnej przestrzeni skłaniam się do klejenia KG

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony