dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 81
  1. #41

    Domyślnie Re: 100% podłogówki - specjalnie dla mojej Żony :-)

    Cytat Napisał RadziejS
    1) czy podłogówka w całym domu da radę nagrzać dom w 20 stopniowe mrozy?
    2) czy bezwładność podłogówki jest (może być) dużą wadą? Co jeśli jest nam za zimno i chcemy podnieść temp. o 1-2 stopnie? Ile to trwa?
    3) czy ogrzewanie podłogowe wyklucza stosowanie chodników, dywaników - nie ukrywam, że w sypialni coś miłego pod nogami na pewno będzie...
    4) Jak to jest z tym kurzem? Moja Narzeczona słyszy od ludzi, że strasznie im się kurzy pomieszczenie z podłogówką. Mi się wydaje, że może to być spowodowane tym, że w sąsiednich pokojach są grzejniki i to one unoszą kurz, który opada tam gdzie ich nie ma, czyli na podłogówkę. Dobrze myślę??
    5) co jest tak naprawdę przewagą podłogówki nad grzejnikami? Proszę o tłumaczenie na miarę kobiety, ciemnej blondynki
    6) jaki argument ZA podłogówką podalibyście jako decydujący?
    7) czy tęsknicie za grzejnikami? Dlaczego tak lub nie?

    Jeżeli macie jakieś inne argumenty, które mogą przekonać osobę mało zorientowaną technicznie, to zapraszam .

    PS. O szkodliwości jakby ktoś chciał pisać, to proszę się powstrzymać. Nie chcę żeby to był śmieciowy wątek.
    hmm moje doświadczenia: 20cia kilka wiosen w domu z grzejnikami, 7 latek we własnym domu z podłogówką na parterze i grzejnikami na poddaszu (kocioł olejowy, więc "klasyka" CO), 1,5 roku mieszkanie z grzejnikami i obecnie jedyny słuszny wybór podłogówka wszędzie (PC i CO niskotemperaturowe)

    1) owszem, a dla dobrze zrobionej wystarczy około 35C na zasilaniu by to osiągnąć - co przekłada się na jakieś 24-25C temperatury powierzchni podłogi (daleko do wrażenia ciepłej podłogi, a tym bardziej do odczucia problemów krążeniowych, coś wiem bo mam takich domowników)
    2) to chyba jedyna i główna wada, znając ją z doświadczenia wachaliśmy się kilka miesięcy, czy pójść 100% w nowym domu w podłogówkę - i uwaga największym problemem wcale nie jest długi czas nagrzewania (bo to w zasadzie zaskakuje tylko w pierwszym sezonie, jak się ma pogodówkę, to dalej już dom "sam" zaczyna reagować odpowiednio wcześniej - największy problem to gwałtowne zmiany temperatury jesienią/wiosną i skoki jej wewnątrz w górę przy byle silniejszym słoneczku - ale to akurat można rozwiązać odpowiednią wentylacją mechaniczną/czy zwykłym wietrzeniem, więc da się przyzwyczaić
    3) mit
    4) hmm kurzy to się jak się nie sprząta 2tyg. bez odkurzacza nie stanowią nas jakiegoś problemu z jednym ale - mieszkając z potwornym ukochanym kudłaczem, nie zauważyliśmy żadnej różnicy w ilości "kotów" na podłodze czy to przy grzejnikach, czy przy podłogówce, sam jestem alergikiem i też jakoś nie zauważyłem pogorszenia samopoczucia przez te kilka lat
    5) chyba największą dla kobiety - niczym nieograniczona aranżacja wnętrza - przykład: przy naszym obecnym salonie, nie wobrażam sobie w ogóle ogrzania go jakimkolwiek grzejnikiem, po prostu brak kawałka miejsca na ścianie na jego powieszenie, a kanałowe grzejniki przy dwóch narożnych witrynach po 3m. szerokich i wysokości pomieszczenie 3-5,6m niewiele by tu pomogły
    6) hmm, tam gdzie były grzejniki i dobra wentylacja, ciepło było mi tylko w ciepłych kapciach i blisko grzejników, temp w pomieszczeniu 22-23C, po nocy budziłem się notorycznie zmarźnięty z zawianym uchem (śpię na boku i jeden zawsze odkrywam), cóż przy grzejnikach zawsze przy podłodze "ciągnie" chłodne powietrze, miałem tego serdecznie dość po drugiej zimie (w poprzednim domu sypialnię mieliśmy z podłogówką na dole, w mieszkaniu nie było wyboru , do znajomych/rodziny z tradycyjnymi grzejnikami, odruchowo w zimie się wybierając wkładamy cieplejsze skarpety (takie narciarskie ), po prostu jesteśmy zmarźlaki, i żeby było zabawniej obecnie mamy u siebie temp. 20-21C i jest na akurat cieplutko, czego nie możemy powiedzieć w pomieszczeniach z grzejnikami przy 23C
    "drugi dom dla przyjaciela..."

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie Re: 100% podłogówki - specjalnie dla mojej Żony :-)

    Cytat Napisał monikaa13
    Cytat Napisał ma
    7. nigdy więcej grzejników! Nawet w łazienkach!
    Ma gdzie suszycie ręczniki po kąpieli?

    Będę tu bardzo mocno krzyczeć za grzejnikami w łazienkach nawet jeżeli jest tam podłogówka. Podłogówka w łazience to teraz standard ale grzejniki tam MUSZĄ BYĆ!
    W mieszkaniu mamy podłogówkę wszędzie i zero grzejników, ręczniki wiecznie mokre, koszmar!
    Nie rozumiem czemu niektórzy koniecznie instalują grzejniki w łazienkach. Mieszkam teraz w bloku, od 2 lat grzejnik w łazience nie działa - zapowietrzony czy cóś (ukłony w stronę małżonka ) i mimo braku źródła ciepła ręczniki wysychają akurat na czas, kiedy winny być suche. Więc nie rozumiem, gdzie tu jest problem? Wycieracie się co godzinę tym samym ręcznikiem?

    Kiedy rozmawiałam z instalatorami podłogówki, każdy sugerował mi założenie dodatkowych grzejników, ja jednak nie chciałam komplikować systemu, no i nienawidzę kaloryferów, więc w domu nie będę miała ani jednego - w opinii osób, które już tak mają wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że ja też nie będę żałować.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszko2
    Fakt ,że obecnie wielu uzytkowników podłogówek jest zachwyconych jeszcze o niczym nie przesądza. przypomne tu niesławne już DDT, czy koszule nonairon. Na poczatku wszyscy byli tymi wynalazkami zachwyceni. Skuteczne wspaniałe symbol postepu i nowoczesności. I co się stało wszyscy wiemy.
    Czasami warto posłuchać żony.
    I odwrotnie, postęp nauki, techniki często budził popłoch wśród pospólstwa a nawet skutkował anatemą kościelną. Niektórzy do dziś żyją jak nasi pradziadowie.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja też się skłaniam ku 100% pokryciu podłogówką. Zobaczymy jak to będzie. Wpisy ciekawe a wpisy o jej niby szkodliwości jakoś do mnie nie przemawiają.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Ja też się skłaniam ku 100% pokryciu podłogówką. Zobaczymy jak to będzie. Wpisy ciekawe a wpisy o jej niby szkodliwości jakoś do mnie nie przemawiają.
    Powtórzę się:
    mam 100% podłogówki. W domu ciepło. Nie zamarzam.

  6. #46

    Domyślnie

    My mamy rowniez w calym domku podlogowke
    na dole jest przykryta kafelkami na gorze panelami
    jest cieplo i przyjemnie
    obok maja dom znajomi i tam grzejniki mamy te same temp ustawione czyli 21 stopni w domu a u nich jednak mi jest zawsze chlodniej niz u mnie
    problemy z bezwladnoscia sa przesadzone tzn dla jednych to moze byc zaleta dla innych wada
    z wentylacja rowniez nie ma zadnych problemow
    generalnie jestesmy zadowoleni a szczegolnie zona ktora jest zmarzluchem

  7. #47

    Domyślnie

    A jak z rachunkami macie możliwość ich porównania?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  8. #48

    Domyślnie

    tylko ciezko porownywac jak i domki troche sie roznia i system grzania tez u nich LPG a u nas PC

  9. #49

    Domyślnie

    A no tak oczywiście. Dzieki

    Jeszcze mam pytanie kiedys się mówiło aby np w kuchni omijać meble co by nie tracić ciepła a jak to jest teraz czy układa się ogrzewanie poprostu symetrycznie jak leci?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka Opole
    My mamy rowniez w calym domku podlogowke
    na dole jest przykryta kafelkami na gorze panelami
    jest cieplo i przyjemnie
    obok maja dom znajomi i tam grzejniki mamy te same temp ustawione czyli 21 stopni w domu a u nich jednak mi jest zawsze chlodniej niz u mnie
    problemy z bezwladnoscia sa przesadzone tzn dla jednych to moze byc zaleta dla innych wada
    z wentylacja rowniez nie ma zadnych problemow
    generalnie jestesmy zadowoleni a szczegolnie zona ktora jest zmarzluchem
    Trochę odkurzę temat.
    Czy możecie mi powiedzieć jak zamierzacie sterować podłogówką? Czy poprzez regulację ręczną na rozdzielaczu, czy może należy pokusić się o jakąś automatykę?
    Jeśli tak to co stosujecie, będziecie stosować.
    Dzięki za wszystkie opinie bo mam straszny mętlik w głowie.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja zrobiłem w każdym pomieszczeniu puszki, połączone są wszystkie do rozdzielacza peszlami!
    Postaram się wyregulować przepływomierzami, jeśli się nie uda to wstawię elektrozawory i termostaty pokojowe !Połączę je kablami, które puszczę w tych peszlach !
    Kosztowało mnie to kilka groszy i trochę pracy !

    Pozdr.

  12. #52

    Domyślnie

    niestety przy obecnych temperaturach 0-4stopni w nocy 20 w dzień podłogówka trochę ciulowato się sprawdza (no chyba że ktoś ma pogodówkę) - grzejniki można sobie włączyć na noc a podłogówka ma taką bezwładność, że kiepsko tym się steruje. Ja robię coś takiego że odpalam ją wieczorem a jak wstaję wyłączam - muszę sobie dorobić jakieś sterowanie żeby samo się to robiło.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak chcesz pogodówke to Insbud będzie miał niedługo jakąś nową!
    Ma być tania i lepsza od tej co ja kupiłem !

    Rzeczywiście podłogówka bez sterowania w takie dni jak teraz to nie teges

  14. #54

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumiem, że w takim razie ideał to pogodówka + termostaty w każdym pomieszczeniu?
    A czy ta pogodówka (bo ona jak rozumiem steruje kotłem) ma być połączona z termostatami pokojowymi? Czy to jest zupełnie niezależne.
    Mam nadzieję, że za bardzo nie mieszam ...
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ideał to podłogówka + pogodówka ( oczywiście to moje zdanie na ten temat ), termostaty to ulepszenie ,które nie zawsze jest konieczne !
    Pogodówka steruje temperaturą zasilania, natomiast termostaty są Ci potrzebne wtedy kiedy nie da się wyregulować temp. w pomieszczeniach przepływem!
    Czyli w sytaucji kiedy masz 10 pomieszczeń i wszędzie rozstaw co 10 cm czy to potrzebne czy nie ,,,

    A więc ,,, namieszałeś ale tylko trochę

    Pozdr.

  16. #56

    Domyślnie

    Piczman - dzięki za opinię.
    Widać, że się na tym znasz, to co powiesz na taki zestaw kotłowy do podłogówki.
    Podłogówka to ok. 200m2 plus grzejnik w kotłowni i garażu oraz 2 ręcznikowce w łazienkach.
    Kocioł Vailant ecoTEC VC plus z zasobnikiem 150l.
    Do tego pogodówka calorMatic430 lub 630 (sprawdzam, która może sterować sprzęgłem).
    Będę miał jeszcze kominek z PW podpięty do tej instalacji.
    Rozważam także zamianę zasobnika 150L na 300L aby kominek grzał mi CWU.
    Jeśli chodzi o termostaty to wykonam elektrykę ale nie będę na razie kupował siłowników i termostatów.
    Pozdrawiam
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Może się i orientuje w temacie ale nie mam praktyki za sobą więc nie mogę doradzać !
    Są na forum osoby, które zajmują się instalacjami, zapytaj !

    Powodzenia

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Może się i orientuje w temacie ale nie mam praktyki za sobą więc nie mogę doradzać !
    Są na forum osoby, które zajmują się instalacjami, zapytaj !

    Powodzenia
    Tylko, że inne osoby słabo sie udzielaja w tym temacie - ale i tak dzięki.
    Pozdrawiam
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  19. #59

    Domyślnie

    a jakie przewody daje się dla ewentualnych siłowników?
    i gdzie w pomieszczeniach najlepiej je wyprowadzić (zakończyć)?

  20. #60

    Domyślnie

    Daje zwykłą linkę 2x1 w peszlu.
    A wyprowadzał będę na ścianę na wysokości 20-30 cm.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony