dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Z14 ? - domek J&M&W

    Dzisiaj wydałam troszkę pieniążków na mapy i w końcu dojrzałam do założenia dziennika budowy naszego DOMKU. W czwartek składam wniosek o wydanie warunków zabudowy, zobaczymy co z tego wyniknie.
    Działkę mamy o powierzchni 33 arów (33x100m). docelowo będziemy mieli sąsiada na prawo i lewo

    Planujemy wybudować nieduży domek - przy tym metrażu i naszych oczekiwaniach Z14 wydaje się najlepszy.

    wariant Z14w

    http://www.z500.pl/projekt/z14/podwarianty.html

    Projekt jeszcze nie kupiony i być może coś się nam odmieni a może nie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Domek będzie stał na działce - nasza zaznaczona na zielono:



    Dziłka nie lezy tak prostopadle do drogi, tylko jest pod lekkim skosem; trochę krzywizny musi być

    a tak wygląda okolica:


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Czym kierujemy się przy wyborze projektu? - zależało nam na 5 pokojach, a to już ciężko na metrażu ok. 110m2. Być może ktoś z Was ma ciekawy projekt spełniający ten warunek.

    dodam tylko, że jak czytam dzienniki innych Z-14 to serce mi się raduje, bo wiem, że to domek do mieszkania.

    Nie mamy jeszcze kasy - ale co tam, trzeba starać się o kredyt, bo latka lecą ale chęci już są

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dotychczasowe wydatki (bez działki i notariusza):

    mapy i wypisy - 96 zł z groszami
    za warunki zabudowy - 107 zł

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Minął kolejny dzień - mapkę odebrałam, ale podobno do wniosku o WZ powinnam mieć mapkę do celów projektowych;w związku z tym jutro nie jadę do gminy, tylko muszę jeszcze pozałatwiać kilka rzeczy.

    Co więcej trochę mina mi zrzędła, po rozmowie z jednym i drugim przyszłym sąsiadem, że on będą czekać z rozpoczęciem budowy, bo marża na kredyty wysoka itp.

    Jeśli nie zaczniemy w tym roku, to przycisnę gminę, by doprowadzili wodociąg - materiały już kupione przez naszą trójcę; no i jeszcze prąd, którego nie ma chciałabym ogarnąć trochę pastwisko i może posadzić drzewka owocowe w przyszłym sadzie?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Okazało się, że mapa do celów projektowych jednak nie takak potrzebna, bo jak gmina robiła przetargi, to mapy ma aktualne.
    W gminie mamy być w poniedziałek.

    Małż stwierdził, że zrobi makietę domku na dziłce i będziemy ustawiać ciekawe co z tego wyniknie. Jeśli zrobię - to dokumentację dzieła wykonam i oczywiście wkleję.

    Jedna rzecz (jeszcze bez makiety) już wynikła - chodzi o położenie działki względem stron świata. Przy tym układzie (fotka z "lotu" ptaka) na górze pólnoc, południe itd.
    Chcemy solary na dach wrzucić, by wodę ciepłą mieć latem od natury
    Przy postawieniu domku w taki sposób, że wejście na wprost od drogi, dach byłby na kierunek E i W czyli solary nie wykorzystane; żeby był S i N to musimy domek obrócić, a wtedy projekt lustrzany, by salon i taras był od południowego zachodu.

    Poza tym wiem, że rocznie odprowadzanie ścieków do gminnej oczyszczalni dla rodziny 4 -osobowej (nas jest obecnie troje) to koszt 300 zł, a zatem sami nie będziemy dodatkowo robić oczyszczalni, nad czym również się zastanawialiśmy.

    To na razie tyle z nowości i zcekam na poniedziałek - mam nadzieję, że tym razem złożymy ten wniosek o WWZ.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dorzucę fotkę działki, zdjęcie sprzed prawie roku, po wygranym przetargu

    Z nowości, to przeglądam projekty, próbuje zrobić wycenę ile mniej więcej będzie kosztowało wyposażenie domku na tyle,by móc w nim mieszkać. Ceny mnie trochę przerażają. No i oczywiście śledzę dzienniki Z-14

    A to działka; widoków aż takich nie mamy jak niektórzy ale jakoś to przeżyjemy


  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dziś w gminie złożyłam wniosek o WWZ - ciekawe kiedy będzie informacja zwrotna.

    Pisałam, że małż bawił się w produkcję makiety i przyznam się, że daje to pogląd jak będzie wyglądało w przyszłości. działka jest dłuuuuga, domek malutki.

    dodam tylko, że tą "makietą" sprawił mi dużo radości

    oto wyniki jego zabawy:

    rzut działki z góry (skala 1:100) wraz z domkiem i garażem




    domek z przodu - przed garażem fura synusia, którą porywa jego rączka



    A to widok od ogrodu - garaż do końca nie będzie tak wyglądał


  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na razie spokój... czekam na WZ i przy kolejnej okazji i wolnym dniu podskoczę do banku, by zapytać o zdolność kredytową, tzn, ile możemy dostać.

    Liczymy koszty ewentualnego podłączenia się do kanalizy - u nas ceny kształtują się (z wykonawstwem) 150-200/m, a do studzienki mamy daleko.... prawie 100 m i taka impreza zaczyna kosztować.

    Te ceny...

    Wczoraj byłam w takim centrum budowlanym u nas - pooglądałam glazurę, podłogi (taka, co mi wpadła w oko, to 240 zł/m2 - za drogo!!! ), armaturę... ech... dom to ogromna inwestycja, a pieniądzę...

    Na pewno tutaj są tacy, co buduja i pieniądze maja i tacy, co pieniędzy nie mają, a chcą się budować. My to raczej do tej drugiej grupy należymy


    To na razie tyle. W sumie postępów brak. Przyznam się tylko, że rozgladamy się za projektami, zobaczymy czy Z-14 będzie ostatecznie, czy też nie...[/url]

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Słońce za oknem, a przy domku nic się nie dzieje...

    chłop rzucił myśl - a może parterowy??? ( my dość duże porośli 193 cm i 176cm, a dzieć skończył 2 lata z niedużym kawałkiem i ma metr wzrostu) bo się martwi, że łbem będzie pukał o skosy na poddaszu.
    W związku z propozycją szukałam projektów parterówek i znowu problemy bo, żeby 5 pokoi na dole, to baaardzo ciężko (przy ograniczonym metrażu oczywiście ).

    Znalazłam jakiś domek z 4 pokojami na dole i 5 - gabinet - mógłby być na górze.

    Poza tym w parterówkach jakoś łazienki mi brakuje - z tego co widziałam zazwyczaj jedna duża i WC oddzielnie. Ale zaletą są salony dość duże w porównaniu z użytkowymi poddaszami.

    Wiosna idzie i zamiast być bardziej pewna, to tylko wątpliwości mamy. A i chłop rekuperator wymyślił

    To na razie tyle.
    pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jak długo czekaliście na wydanie WZ???

    Bo mnie się nudzi i nie chcę już czekać no ale wyjścia nie ma i czekam na pismo z gminy - ciekawe kiedy będzie. W sumie jeszcze miesiąc nie minął.

    Poza tym wiosna idzie i pora iość na działkę. Tylko na którą??? No do wyboru mam naszą 8 arową działeczkę ogródkową, na której gąszcz sie rozrasta i nasze 33 ary budowlane. W tym roku jeszcze na ogródkową pochodzę wiosną, by latem móc latem i jesienią z niej coś skorzystać, a jak traw ai zielska urosną, to budowlana opryskać, przeorać, może jesienią sad zasadzić.

    Pozdrawiam ciepło



  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nic się nie dzieje, chyba tylko chwasty rosną na działce - jutro może zajadę i wlezę na to pole i zobaczymy co tam słychać

    Oczekiwanie jest straszne. Czekam na te Wz i jedyną rzeczą, która jakby ruszyła się do przodu to taka, że okazało się, że znajomy może nam zrobić adaptację projektu

    I z nowości, to chłop znalazł dom do przemyślenia:


    http://projekty.dom.pl/wb-3997.htm

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na horyzoncie nic...

    wrzucam fotki

    to przyszły widok na południowy zachód - nic się nie dzieje, więc chociaż latawiec szybował



    tutaj chodzę z synusiem po naszym pastwisku


  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Niby nic się nie dzieje, a gmina obiecała, że w MAJU wodę nam podciagną na działki , czyżby, uwierzę jak zobaczę

    Dzwoniłam też do somsiada przyszłego, który powiedział mi, że projket na podłłączenie pradu już gotowy, w Energii wiedzą, że docelowo, to mają być 3 domy. Każdy za podłączeni zapłaci ponad 3 tys. zł, a słupy poustawiają, jak będzie pozwolenie na budowę (obiecali, że w ciągu 2 m-cy od otrzymania PnB) A prądem się martwiła, a on ma być, tylko czy tytałam gdzieniegdzie, potem będzie trzeba dbać o tę skrzyneczkę

    We wtorek koperta przyszła z gmina, ładna, ale mała cos; napaliłam się, że to WZ, a tam informacja o podatku za grunt Za pozostałe 3 kwartały mamy do zapłacenia niecałe 60 zł.

    I to na razie tyle..., eh...

    Pozdrawiam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W końcu coś nowego

    Ale nowe nie znaczy POZYTYWNE

    Zadzwoniła do mnie Pani Architekt w sprawie WZW, miała jakieś pytania...
    okazało się, że wniosek, który zostawiłam u pana urzędnika, który się tym zajmuje nie trafił do sekretariatu, tylko u niego gdzieś przeleżał do.... maja :rol

    Z datą majową (widziałam na własne oczy) trafił do pani architekt. Już kończyła rozbić warunki i okazało się, że nie będziemy mogli mieć kopertowego dachu, więc trzeba będzie szukać innego projektu, eh... albo dostosowywać ten WB
    jeszcze poczekamy

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisałam, bo NIC się nie działo.

    zadzwoniłam wczoraj do gminy i pytam się o warunki zabudowy.
    Pan obiecał, że w tym tygodniu powinnam je mieć, bo leżały i się uprawomocniały

    też tak mieliście, że jak nie popchnęliście do przodu, to wszystko stało w martwym punkcie??? No tragedia... jak tak dalej pójdzie, to nie wiem kiedy w końcu będzie ten dom...

    eh...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No to przyszły warunki zabudowy, tak jak chciałam, najpierw radość, bo w końcu się ruszyło, a następnie pewne wymagania nam się nie podobaja.

    W warunkach mamy podany dach - dwuspadzisty, kąt nachylenia 35-40 stopni, pokryty dachówką ceramiczną, bądź betonową w kolorze czerwonym, brązowym bądź grafitowym

    bardzo konkretne te wymagania, mimo, że sąsiad jeden będzie miał kopertówkę, a drugi co chce.

    Ktoś wie co grozi, za nietrzymanie się warunków zabudowy???

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar J&M&W
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1.342
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zaniedbuję ten mój dziennik, tylko co w nim pisać jak NIC się nie dzieje. Wodociągu nie widać, wybór projektu trudny, ale mam kilka propozycji, co Wy na to?

    Dom bez garażu:
    http://projektydomow.inwestycje.pl/a...hem_38_st..htm

    parterówka dm03
    http://www.dom-parterowy.pl/

    lhttp://www.tooba.pl/projekt-domu-Ewk...d,idp,8922.htm

    http://www.domeria.pl/projekty-domow...ezentacja.html

    Mojemu M. ten się podoba - dla mnie trzeba by go troszkę powiększyć
    http://www.dobry-dom.pl/projekt95,80...mow/kamyk.html

    no i jeszcze ten
    http://www.galeriadomow.pl/projekt,u...owej,170.html#
    Musimy w końcu się na jakiś zdecydować.

    A z planów, to w najbliższym czasie grodzenie działki... To na tyle pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony