dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41

    Domyślnie

    dylatacja..

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał barakuda Zobacz post
    I masz gotową odpowiedź . 1,8m w górę 1,2 m w dół i słupek ma 3m .
    to ja proponuję może słupek 2 metrowy w ziemię... na pewno będzie stał... tylko że wtedy nawet nie trzeba go betonować...

    Panowie i Panie... bez przesady. do wysokości ogrodzenia należy doliczyć:
    - ok 5 cm przy montażu punktowym
    - wysokość cokołu prefabrykowanego/ podmurówki - to co wystaje ponad ziemię + 5 cm
    i dodać do tego 60 cm słupka.
    czyli np. mamy ogrodzenie z siatki/panela/sztachet/etc 150 cm czyli przy montażu punktowym dodajemy +5 cm czyli mamy 155 cm + ok 60 cm słupka w ziemi i daje nam to 215 cm. Gotowe słupki są generalnie długości 220 cm i mamy po problemie.
    Tak samo liczymy przy podmurówce/gotowym cokole/obrzeżu chodnikowym.
    Proponował bym się skupić na dobrym betonie a nie na długości słupka. beton B-15 z betoniarni nie kosztuje majątku.
    Jakieś 5 lat temu robiliśmy ogrodzenie niedaleko Szczecina.. nad samą Odrą (niekiedy poziom wody był na i sztych szpadla). Po wykopaniu dziur momentalnie napełniały się wodą. Mocny beton (akurat tu daliśmy B-25) rozwiązał sytuację. Do tej pory nic się nie dzieje.
    Przy ogrodzeniu siatkowym trzeba pamiętać o dobrym zamocowaniu słupków narożnikowych + podpory do nich i wszystkich tych gdzie przychodzą podpory w linii prostej (zasada jest jedna: podpory w linii prostej dajemy co 25 mb).
    Dobre zamocowanie podpór to gwarancja dobrze naciągniętego drutu.. A dobrze naciągnięty drut.... to dobre zamocowanie siatki...

    Pozdrawiam

    Karol
    Ti si Ante Legenda Hrvata !!!!!!!!!
    Prijatelji, cesto mislim na vas

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał katiaXX Zobacz post
    Dzięki Marta, nie wiem czy zaprawę robimy suchą czy nie (mój mąż blokowy chłopak najpierw musi coś wyczytać bo z dotychczasową praktyka krucho , dawał 4 łopaty żwirkowego piasku + 1 cementu gat.1 i robił zaprawę (na 4 łupki w taczkach) dość gęstą - nakładał do dołków łopatą, mogliśmy najpierw dać łopate zaprawy i dopiero wypionować słupek i zabetonować. Oczywiście ja jestem kierowniczką i mówię co wyczytam, on się denerwuje i drze i na pewno jak się wybudujemy to następnym krokiem będzie rozwód.
    hehe, u mnie maz mowi tak samo

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony