dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie prąd budowlany kiedy można zamienić

    Powiedzcie mi czy to prawda że jeżeli niemasz odbioru budynku to niemożesz zmienić taryfy z prądem budowlanym na zwykłą, niedługo podłączą nam skrzynke ale twierdza ze poki niebedziemy mieli odbioru to bedziemy i tak płacić jak za prad budowlany

  2. #2

    Domyślnie Re: prąd budowlany kiedy można zamienić

    Cytat Napisał mysweetbabys
    Powiedzcie mi czy to prawda że jeżeli niemasz odbioru budynku to niemożesz zmienić taryfy z prądem budowlanym na zwykłą, niedługo podłączą nam skrzynke ale twierdza ze poki niebedziemy mieli odbioru to bedziemy i tak płacić jak za prad budowlany
    Zalezy od Twojego dostawcy.
    Ja mogłem zmienić, jak juz był SSO.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  3. #3

    Domyślnie

    RWE STOEN. Tak jak piszesz, zmieniaja taryfe dopiero po przedstawieniu dokumentu z PINBu, ze budynek odebrany bez sprzeciwow i po sprawdzeniu licznika.
    GRIZZLI

  4. #4

    Domyślnie

    A nie wiecie jak robi Energa? Z chęcią też bym zaczął korzystać z własnej skrzynki.
    Pozdrawiam,
    DW

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grizzli
    RWE STOEN. Tak jak piszesz, zmieniaja taryfe dopiero po przedstawieniu dokumentu z PINBu, ze budynek odebrany bez sprzeciwow i po sprawdzeniu licznika.
    Po co PINB do tego mieszać?
    Ja powiedziałem w elektrowni jak to wygląda. Nie robili problemów. Zawsze mogli poxniej przyjechac z kontrolą.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  6. #6

    Domyślnie

    Ile teraz w Wwie wynosi sam abonament budowlany? Obiło mi się, że ok 50-60 zł? (PGE)

    Pytam bo korzystam na razie z prądu po sąsiedzku i zastanawiam się czy zakładać licznik i taryfę budowlaną, czy poczekać aż będzie bliżej odbioru...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał grizzli
    RWE STOEN. Tak jak piszesz, zmieniaja taryfe dopiero po przedstawieniu dokumentu z PINBu, ze budynek odebrany bez sprzeciwow i po sprawdzeniu licznika.
    nie jestem pewien czy ZE robią to zgodnie z prawem, bo grupa przyłączeniowa VI mówi o czasowo przyłączonych do sieci. w momencie kiedy licznik przenosisz już na budynek czy do skrzynki docelowej w ogrodzeniu to już nie jest czasowe przyłączenie tylko docelowe i w tym momencie powinno się zmienić na grupę przyłączeniową V.

  8. #8

    Domyślnie

    Ci ktorzy pisza,ze zalezy to od dostawcy maja racje.
    Dowiadywalem sie u swojego i dowiedzialem sie ze nie potrzebny jest odbior,a wystarczy tylko meldunek.
    Cale przylacze jest od samego poczatku w granicy dzialki,tam zalozyli najpierw zwykly licznik w momencie rozpoczecia budowy,a po meldunku zmienili na dwutaryfowy.Oczywiscie na nasza prosbe.

  9. #9

    Domyślnie

    ja tylko mowie, jak bylo u mnie. probowalismy wczesniej przez to przeskoczyc, ale sie nie dalo. NIkomu przeciez nie zalezy na tym, zeby placic taryfe budowlana...
    GRIZZLI

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar tomkwas
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    łódzkawe
    Posty
    3.400
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Nie lubię pisać jak czegoś nie jestem pewien, ale temat jest dla mnie mocno aktualny.
    Szef firmy, która montuje mi instalację, zasugerował możliwość tzw. "odbioru częściowego". Ma to skutkować możliwością zmiany taryfy. Dopytam i napiszę jak będę znał szczegóły.
    Trzy lwy w tarczy ...
    Ciri - dziennik
    Komentarze
    Album

  11. #11

    Domyślnie

    odbior czesciowy podobno zawsze skutkuje kontrolą z PINB. w kazdym razie w Wwie.
    GRIZZLI

  12. #12

    Domyślnie

    I tak jestem zdania,zeby zadzwonic do oddzialu swojego dostawcy,ktory obsluguje dany rejon i bezposrednio u zrodla zasiegnac jezyka.
    I dotyczy to nie tylko spraw zwiazanych z pradem. Zycie przeciez pokazalo juz nie raz,ze co "urzad to obyczaj".

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar tomkwas
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    łódzkawe
    Posty
    3.400
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    233

    Domyślnie

    Święte słowa. Zapytać nigdy nie zaszkodzi.
    Trzy lwy w tarczy ...
    Ciri - dziennik
    Komentarze
    Album

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Zycie przeciez pokazalo juz nie raz,ze co "urzad to obyczaj".
    dokładnie, u nas, żeby dostac meldunek trzeba miec odbiór

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    zadzwoń do dostawcy prądu i spytaj co potrzeba,
    u nas odbiór a raczej zmiana z budowlanej na mieszkalna nastąpila po załozeniu rozdzielni wewnątrz budynku i rozprowadzeniu prądu, zalozenie jest takie ze mialy byc wszystkie kable pochowane , gniazka i włączniki na swoim miejscu,

  16. #16

    Domyślnie

    W styczniu przechodzilem z C12 na G12 i do tego PGE chcialo stanu zamknietego + tynki wewnetrzne + zamontowany osprzet elektryczny. Nie chcieli ani odbioru ani tym bardziej meldunku.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No własnie co dostawca to co innego, troche to jest naciąganie z tym prądem bo budowlany kosztuje niedość że płacimy 50złmiesiecznie abonamnet to jeszcze za zuzyty prad trzeba placic, zdzierstwo

  18. #18

    Domyślnie

    Mieszkam w pomorskim i do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą musiałem mieć odbiur budynku. W innym przypadku ENERGA nawet nie chciała ze mną rozmawiać.[/i]
    GG 2971919

  19. #19

    Domyślnie

    u nas konieczny odbiór budynku, przyłączy + spisany stan licznika. o meldunek w ogóle nikt nie pyta.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atomic
    Mieszkam w pomorskim i do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą musiałem mieć odbiur budynku. W innym przypadku ENERGA nawet nie chciała ze mną rozmawiać.[/i]
    Pisalem juz wczesniej,ze co "urzad to obyczaj".
    My tez z pomorskiego i spod Energii i do zmiany z bydowlanej na"normalna" tylko meldunek wystarczyl.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony