dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Cytat Napisał Atomic
    Mieszkam w pomorskim i do zmiany taryfy z budowlanej na zwykłą musiałem mieć odbiur budynku. W innym przypadku ENERGA nawet nie chciała ze mną rozmawiać.[/i]
    Pisalem juz wczesniej,ze co "urzad to obyczaj".
    My tez z pomorskiego i spod Energii i do zmiany z bydowlanej na"normalna" tylko meldunek wystarczyl.
    W ogóle, to jest zasadnicze pytanie. Dlaczego się stosuje taryfę C dla budujących domy dla siebie?
    Uważam, że to jest godne potępienia nadużycie ze strony ZE. Pozostałość i arogancka spuścizna po PRL-u. Wierzę, że ktoś za te praktyki monopolistów się wreszcie weźmie. Ale, narazie na takie pierdoły nasi politycy czasu nie mają, lepsze są tematy bzdurne, zastępcze.
    Pozdrawiam mniejszość budującą

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Ci ktorzy pisza,ze zalezy to od dostawcy maja racje.
    Dowiadywalem sie u swojego i dowiedzialem sie ze nie potrzebny jest odbior,a wystarczy tylko meldunek.
    Cale przylacze jest od samego poczatku w granicy dzialki,tam zalozyli najpierw zwykly licznik w momencie rozpoczecia budowy,a po meldunku zmienili na dwutaryfowy.Oczywiscie na nasza prosbe.
    Dokładnie tak - wystarczy się zameldować na podstawie np osobistych odwiedzin pani z Gminy, która stwierdzi czy budynek to nie wykop, ale mający warunki zamieszkiwania budynek.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #23

    Domyślnie

    Jak zakłąd energetyczny robi problemy z przejściem taryfy to należy grzecznie zapytać o podstawę prawną takiej decyzji. Z reguły miękną i jest po problemie.

  4. #24

    Domyślnie

    Małopolska - Enjon
    Nawet nie podchodź bez zameldowania.
    Tłumaczenie: Nie ma mieszkańców nie ma zysku.
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    to bede musiała sprawdzic czy moze meldunek straczy,tylko problememoze okazac brak kanalizy ktora w natspenymroku dopiero podłączą

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gościk
    W ogóle, to jest zasadnicze pytanie. Dlaczego się stosuje taryfę C dla budujących domy dla siebie?
    Uważam, że to jest godne potępienia nadużycie ze strony ZE. Pozostałość i arogancka spuścizna po PRL-u. Wierzę, że ktoś za te praktyki monopolistów się wreszcie weźmie. Ale, narazie na takie pierdoły nasi politycy czasu nie mają, lepsze są tematy bzdurne, zastępcze.
    Pozdrawiam mniejszość budującą
    O... przepraszam u mnie w umowie jest, że mam prawo wyboru dostawcy energi elektrycznej
    Normalna kpina
    GG 2971919

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bobiki dwa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadziejS
    Ile teraz w Wwie wynosi sam abonament budowlany? Obiło mi się, że ok 50-60 zł? (PGE)

    Pytam bo korzystam na razie z prądu po sąsiedzku i zastanawiam się czy zakładać licznik i taryfę budowlaną, czy poczekać aż będzie bliżej odbioru...
    Jak sąsiad nie robi żadnych problemów, to ciągnij prąd od sąsiada. Nam powiedziano, że zmiana taryfy dopiero po dokonaniu odbioru. Wykonanie przyłącza to dodatkowe pieniądze. No i za zamianę taryfy dodatkowa opłata.
    Jeśli chodzi o koszty to trzeba się dowiadywać, co zakład to inne stawki, albo sposoby naliczania.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raydenstream

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    A może ktos podpowie jak wygląda to w vattenfall na ślasku ze zmiana taryfy

  10. #30

    Domyślnie

    Na dolnymśląsku Energiapro tez wymaga odbioru budynku. na pytanie o podstawe prawna odeslali mnie do taryfy zatwierdzonej oczywiscie przez urzad regulacji... . w pkt dotyczącym taryfy G nie jest ona nazwana w zaden sposob a dotyczy min "wiejskich i miejskich gospodarstw domowych". no i z takim zapisem ciezko polemizowac udowadniajac, ze budowa jest gospodarstwem domowym. natomiast w taryfikatorze kwalifikacja do grupy C nie jest podana.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Ci ktorzy pisza,ze zalezy to od dostawcy maja racje.
    Dowiadywalem sie u swojego i dowiedzialem sie ze nie potrzebny jest odbior,a wystarczy tylko meldunek.
    Cale przylacze jest od samego poczatku w granicy dzialki,tam zalozyli najpierw zwykly licznik w momencie rozpoczecia budowy,a po meldunku zmienili na dwutaryfowy.Oczywiscie na nasza prosbe.
    Jejciu, to mogę spróbować u siebie, bo meldunek mamy od czasów wylania fundamentów. Zobaczymy co na to Energa. Próby będą za jakieś 2-3 m-ce, jak mi ten prąd podłączą, właśnie czekam.

  12. #32

    Domyślnie

    Tak jak napisała splinka w ENERGIAPRO nie jest możliwa zmiana taryfy przed odbiorem budynku Właśnie w ubiegłym tygodniu się o tym dowiedziałam

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekot
    można , ja tak zrobiłem info piniżej

    http://forum.muratordom.pl/zmiana-ta...ru,t130281.htm
    No to ze zmiany taryfy nici, bo mam dopiero SSZ piwnicy. Na resztę trzeba będzie poczekać. Swoją drogą ciekawe, że do meldunku był nam potrzebny tylko adres, a nie odbiór. Jesteśmy zameldowani w nieistniejącym budynku.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Mi jeden gość powiedział że zmiana taryfy po odbiorze PINB innej możliwości nie ma ale dzwoniąc jeszcze raz inny poinformował mnie że wystrczy numer budynku,z tego wynika że taryfę G masz zależy od widzimisie lub na kogo trafisz

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał les111
    Mi jeden gość powiedział że zmiana taryfy po odbiorze PINB innej możliwości nie ma ale dzwoniąc jeszcze raz inny poinformował mnie że wystrczy numer budynku,z tego wynika że taryfę G masz zależy od widzimisie lub na kogo trafisz
    Zbierasz wiec papiery i walisz do Energi, pytasz sie na miejscu osobiscie i jezeli jest facet nr1 to dziekujesz i wracasz do domu a potem probujesz raz jeszcze. A a jak jest gostek nr2 kladziesz przed nim papiery i masz taryfe zmieniona.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał raydenstream
    A może ktos podpowie jak wygląda to w vattenfall na ślasku ze zmiana taryfy
    Vattenfall (Śląsk):
    Zamontowane: okna, drzwi zewnętrzne, rozdzielnica otynkowana, zamontowane gniazdko 230V i 400V, działająca lampa z wyłącznikiem
    Do tego oświadczenie elektryka o gotowości do odbioru i.... po 2-7 dniach przejście na taryfę G...

    Vattenfall to chyba chlubny wyjątek pośród innych dostawców

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał les111
    Mi jeden gość powiedział że zmiana taryfy po odbiorze PINB innej możliwości nie ma ale dzwoniąc jeszcze raz inny poinformował mnie że wystrczy numer budynku,z tego wynika że taryfę G masz zależy od widzimisie lub na kogo trafisz
    Jak to w Polsce. Dopiero mi wczoraj prąd podłączyli, więc za jakiś czas spróbuję. Na pewno w tym roku. Dziękuję i dam znać co i jak

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Vattenfall-zmiana taryfy po zamknięciu domu dachem.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam !
    Ja mam taryfę G 11 ale jako prąd budowlany o co kaman ?
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam!
    Ja mam troszkę inny problem. Gdy zakładałem prąd (PGE) to energetyka zmieniła mi kategorię działki z opcji "docelowo budynek mieszkalny" na działka rekreacyjna (na działce znajduje się już budynek gospodarczy) i wstawili mi taryfę G11, teraz chciałbym wybudować dom, lecz dowiedziałem się, że muszę zmienić taryfę na C11 pod rygorem zapłacenia kary za kradzież energii, lecz w przepisach i umowach, które podpisywałem nigdzie nie ma takiego zapisu a dodatkowo druga część działki, łącznie z istniejącym budynkiem gospodarczym nadal pełni funkcję rekreacyjną, co w takim wypadku radzicie, może ktoś już spotkał się z taką sytuacją. Nie zmieniać taryfy, czy trzeba ją zmienić??

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony