dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97
  1. #81

    Domyślnie

    Na takich słupkach to kąt na pewno będzie zdecydowanie większy niż na klinkierowych.

  2. #82

    Domyślnie

    Witam,

    Dzisiaj otrzymałem wycenę na bramę przesuwną od Wiśniowskiego AW10.00
    o wymiarach 4100x1400. Brama do wypełnienia. (sama rama bramy)

    Brama-2744 netto
    Automat-1350 netto
    Fotokomorki -156 netto

    Razem po rabacie 4770 brutto
    Z montażem 5350 brutto

    Mam pytanie co sądzicie o takiej ofercie i jakości bram i automatów stosowanych przez Wiśniowskiego. Może macie jakieś doświadczenie. Automat jest schowany w słupku i podobno z patentem Wiśniowskiego.
    Z góry dziękuje za informacje.

  3. #83

    Domyślnie

    witam

    bramy wiśniowskiego uważam za jedne z lepiej wykonanych na rynku.

    co do napędu w słupku to jest to zastosowanie silniczka od wycieraczek samochodowych.Do zastosowania domowego i mniejszych bram powinno to chodzić.Na osiedla się nie nadają wiem bo już kilka wymieniałem.
    pozdrawiam

  4. #84

    Domyślnie siłownik

    A jaki siłownik zastosować do bramy przesuwnej? Nie wiem jeszcze czy będzie własnej produkcji czy też kupiona. Na pewno będzie miała co najmniej 3,5 m w świetle bramy.
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  5. #85

    Domyślnie Re: siłownik

    Cytat Napisał Piotr_M
    A jaki siłownik zastosować do bramy przesuwnej? Nie wiem jeszcze czy będzie własnej produkcji czy też kupiona. Na pewno będzie miała co najmniej 3,5 m w świetle bramy.

    Zależy jaki cieżar będzie miała brama

  6. #86

    Domyślnie Re: siłownik

    Cytat Napisał novo...
    Cytat Napisał Piotr_M
    A jaki siłownik zastosować do bramy przesuwnej? Nie wiem jeszcze czy będzie własnej produkcji czy też kupiona. Na pewno będzie miała co najmniej 3,5 m w świetle bramy.

    Zależy jaki cieżar będzie miała brama
    Dzieki za podpowiedź - gdybym wiedził to bym nie pytał
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattdl
    ja jeszcze rzucam 2 żelowane 6x0.5mm2- do alarmów(bramka i brama). Mam nadzieję to powiązać również z oświetleniem zewnętrznym i czujką zmierzchową.
    Dobry pomysł-warto podłączyć napęd (jakiś kontaktron) pod alarm-tak na wszelki wypadek kradzieży napędu.

  8. #88

    Domyślnie Re: siłownik

    Cytat Napisał Piotr_M
    Cytat Napisał novo...
    Cytat Napisał Piotr_M
    A jaki siłownik zastosować do bramy przesuwnej? Nie wiem jeszcze czy będzie własnej produkcji czy też kupiona. Na pewno będzie miała co najmniej 3,5 m w świetle bramy.

    Zależy jaki cieżar będzie miała brama
    Dzieki za podpowiedź - gdybym wiedził to bym nie pytał
    nie chciałem urazic nikt normalny nie zaryzykuje próbą odpowiedzi jesli jedyne dane jakie będzie posiadał to 3,5.m

    W większosci przypadków powinien to uciągnąc automat do 300kg , ale dla spokoju można dac większy

  9. #89

    Domyślnie

    Nie pomyślałam, że to wszystko takie skomplikowane. W sobotę przychodzą panowie kończyć kłaść kostkę. I trzeba pociągnąć kable.
    Brama ma być 2-skrzydłowa. Centralka i wszystko, co nie musi być na bramie - w garażu. Prąd jest w skrzynce obok bramy. Czyli mam:
    A, B - słupki od bramy
    C - centralka w garażu
    D - skrzynka z prądem
    Bardzo proszę o radę - jakie punkty, jakimi kablami trzeba połączyć.

  10. #90

    Domyślnie

    A ten Wiśniowski to brama w ocynku + malowana proszkowo? jaki automat?

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał segars Zobacz post
    Nie pomyślałam, że to wszystko takie skomplikowane. W sobotę przychodzą panowie kończyć kłaść kostkę. I trzeba pociągnąć kable.
    Brama ma być 2-skrzydłowa. Centralka i wszystko, co nie musi być na bramie - w garażu. Prąd jest w skrzynce obok bramy. Czyli mam:
    A, B - słupki od bramy
    C - centralka w garażu
    D - skrzynka z prądem
    Bardzo proszę o radę - jakie punkty, jakimi kablami trzeba połączyć.
    1.Wszystkie przewody do C
    2.Od D zasilanie 3x1.5 minimum
    3.od A -do siłownika 4x1.5 , do fotki 4x1
    4.od B -do siłownika 4x1.5 , do fotki 2x1
    Jeśli będzie lampa to 2x1
    Jeśli będą drugie fotki to tak jak wyżej napisałem
    Jeśli będzie sterowanie z domu to 2x1
    Niezależnie jaki zestaw kupisz okablowanie będzie ok.

  12. #92

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje, Jaroll. Prawie już rozumiem
    Jeszcze tylko chciałam się upewnić:

    Cytat Napisał Jaroll Zobacz post
    1.Wszystkie przewody do C
    Jeśli będzie lampa to 2x1
    Czy to chodzi o oświetlenie?

    Jeśli będą drugie fotki to tak jak wyżej napisałem
    Czy przy bramie dwuskrzydłowej powinno być drugie?

    Jeśli będzie sterowanie z domu to 2x1
    To sterowanie z domu z czym połączyć?
    Sterowanie z domu w praktyce przydaje się?

  13. #93

    Domyślnie

    Lampa sygnalizacyjna bramowa w kolorze pomarańczowym lub innym (w zależności od producenta),która miga w momencie gdy brama jest w ruchu. Druga para fotokomórek za skrzydłami bramy dla większego bezpieczeństwa(ta montowana na słupkach bramowych zabezpiecza w momencie gdy brama się zamyka, a ta druga gdy brama się otwiera).Wtedy jeśli stoi jakieś auto w świetle pracy bramy i siłowników to nic się nie stanie/uszkodzi. Sterowanie z domu przyciskiem dzwonkowym,
    działającym jak pilot, przydaje się w momencie gdy chcemy otworzyc komuś bramę a nie wiemy gdzie w danym momencie leży pilot. Wystarczy kupić słuchawkę do domofonu z dwoma przyciskami i jeden otwiera furtkę a drugi bramę.

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    milenk.a

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    72-005
    Posty
    19

    Domyślnie

    Polecam firmę "Płot Bary" ul. Żyzna 1 znalazłam ich w panoramie firm. Robiłam u nich bramę 2-skrzydłową z napędem NICE. Rok temu, wszystko przebiegło idealnie. Po kilku tygodniach miałam już ogrodzenie zamontowane. Naprawdę polecam.

  15. #95

    Domyślnie

    Jaroll baaardzo dziękuję - teraz wszystko jasne. I super podpowiedź z tym domofonem - jeszcze nie jest za późno
    Ostatnio edytowane przez segars ; 10-12-2011 o 11:06

  16. #96

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałbym odświeżyć temat. Jestem na etapie kopania fundamentu pod ogrodzenie z bramą przesuwną. Wykonawca chce wykopać fundament na 80 cm. ze zbrojeniem w jednej linii, równo pod murek ogrodzeniowy i bramę przesuwną. Gdzieś czytałem, że pod bramę trzeba dać dylatację, żeby powstał oddzielny fundament, głębszy i szerszy od tego w murku. Żeby w przyszłości nie było problemów z wysadzaniem i żeby brama dobrze chodziła. Pytam fachowców - jakie macie zdanie na ten temat.

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Może być wylany na całości, byle na min 80cm i szerokość taką aby postawić obok bramy słupek i napęd.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony