dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Producentów pewnie jest kilku, trzeba poguglać tematy "a'la klinkier" lub " imitacja klinkieru"
    Jeden z producentów

  2. #22

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę o wszelkie sugestie w temacie automatów-siłowników do bramy dwuskrzydłowej.

  3. #23
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Ponawiam prośbę o wszelkie sugestie w temacie automatów-siłowników do bramy dwuskrzydłowej.
    Jedną z sugestii jest to żeby pamiętać gdzie mają być zamontowane zawiasy w słupkach.Te odległości są bardzo ważne przy wyborze siłowników a co dalej z tym idzie całego osprzętu i elektroniki i okablowania.Popełniłem błąd i musiałem trochę poprzerabiać mocowania.Każda firma w schemacie dokładnie opisuje swoje rozwiązanie techniczne.Tak więc trzeba zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły.Właśnie zapomniałem o jednym.Kogut na słupku,zabezpieczenie przed zamknięciem skrzydeł gdy między nimi stoi jeszcze auto,ograniczniki skrzydeł.Sam stelaż bramy to pikuś.Doprowadzenie elektroniki ,zasilania,sterowania itp. jest na początku najważniejsze by nasze dwa skrzydła otwierały się tak jak sobie tego życzymy.

    pzdr.

  4. #24

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że zanim murarze weźmie do ręki pierwszą cegłę to będę miał już siłownik wybrany, a ten kto będzie go montował powie dokładnie co i jak w którym miejscu.
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w tym temacie bardzo istotny jest także wzór bramy, gdyż trzeba w miarę dokładnie wiedzieć na jakiej wysokości siłownik będzie mocowany do skrzydła bramy. Czyli na początek musi być zaklepany typ siłownika i wzór ogrodzenia.

    Tym bardziej wszelkie opinie o rodzajach i modelach siłowników bardzo wskazane

  5. #25
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Coś mi się wydaje że zanim murarze weźmie do ręki pierwszą cegłę to będę miał już siłownik wybrany, a ten kto będzie go montował powie dokładnie co i jak w którym miejscu.
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w tym temacie bardzo istotny jest także wzór bramy, gdyż trzeba w miarę dokładnie wiedzieć na jakiej wysokości siłownik będzie mocowany do skrzydła bramy. Czyli na początek musi być zaklepany typ siłownika i wzór ogrodzenia.

    Tym bardziej wszelkie opinie o rodzajach i modelach siłowników bardzo wskazane

    dobrze przemyślane.Ja niestety robiłem to odwrotnie i trochę na tym trace.

    pzdr

  6. #26

    Domyślnie

    Właśnie zrodziło mi się kolejne pytanko
    Jakiej wysokości macie słupki murowane, jak wysoką bramę wjazdową ?

    Pytam bo wstępnie w projekcie zrobiłem sobie bramę na 1,8m a jak idę spacerkiem po okolicy to większość bram i płotów są niższe i mam dylemacik

    PS. Ponawiam pytanie o siłowniki
    Jeśli nikt swoją argumentacją nie zmieni mojego przekonania będą to NICE POP lub BFT VIRGO

  7. #27

    Domyślnie

    widzisz ja robię tak umawiam sie z murarzem gość muruje wnęki mocuje mi markę we wnęce wszystko wychodzi schludnie jak na prospekcie
    kończy murowanie pojawiam sie ja mocuje siłowniki śrubowe(tubowe) jest taniej i do tego wyglada dobrze i czysto bez ciecia kłucia i klajstrowania.
    mniejszy siłowniczek beninca bob czy nice wingo .
    Tu była reklama...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    widzisz ja robię tak umawiam sie z murarzem gość muruje wnęki mocuje mi markę we wnęce ....
    Co mocuje ?

    Jak rozumiem siłowniki śrubowe ( tradycyjne ) muszą być zamontowane w jakiejś odległości od ziemi, zakładam 200-300 mm więc jak sobie radzisz z wzorami z rur kwadratowych, czyli coś w tym rodzaju ?



    Do tego robiąc wnękę trzeba być już na 100% pewnym jaki będzie się miało wzór i na jakiej wysokości siłownik, czy się mylę ?

  9. #29

    Domyślnie

    to co pokazałeś na zdjęciu jest nie do przyjęcia dla mnie wiem ze tak robią i niech sobie robią ich sprawa.To nie jest podziemny automat ,podziemne mogą być nisko z racji tego że tak zostały zaprojektowane i mogą pracować zalane i zasypane śniegiem.

    uzgodnienie z murarzem i slusarzem póki jest szansa na to nie będzie chyba problemu z wyliczeniem na jakiej wysokości względem zera będzie dodatkowa pozioma poprzeczka w bramie.Jak nie to kombinacje z wstawkami typu płaskownik co juz nie jest efektowne ale stosowane z powodzeniem
    Tu była reklama...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    to co pokazałeś na zdjęciu jest nie do przyjęcia dla mnie wiem ze tak robią i niech sobie robią ich sprawa....
    W sumie nie jest to zdjęcie wykonanego ogrodzenia przez kogoś tam, tylko rozwiązanie pokazane przez producenta na stronie tego siłownika więc nie sądzę by pokazywali rozwiązanie którego by nie można zastosować.
    Dlaczego Twoim zdaniem taki montaż jest niedopuszczalny ?

  11. #31

    Domyślnie

    Słuchaj Sławek jak chcesz to tak montuj wszystkie chwyty dozwolone.

    nie chce mi się dojerzdzać do klienta z łomem przy każdej srogiej zimie i odkuwać napęd łomem ,nie będę wysłuchiwał nie działa bo pan tak to zainstalował.To co jest w reklamach nie zawsze oznacza że jest dobre .

    tak napędów nie montuje się !
    Tu była reklama...

  12. #32

    Domyślnie

    Hmmm, to teraz dałeś mi do myślenia

    Inny temat, czyli kładzenie klinkieru.
    Wiadomo że nikt nie lubi wykwitów na klinkierze więc stosuje się gotowe zaprawy z barwnikiem do murowania. I tu pytanie jakie zaprawy jakich producentów są dobre a z drugiej strony atrakcyjne cenowo ?
    Właśnie wyliczyłem że na mój płocik będę potrzebował ok 1200 kg zaprawy czyli ok 60 worków więc kwota robi się ciekawa
    Płytkę elewacyjną fugowałem Sopro KMT, zaprawa dobra nic się z nią nie dziej, nie zmienia kolorów ale kosztuje sporo bo ok 35 zł za worek 25 kg.
    Na co Wy kładliście klinkier i możecie polecić ?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Producentów pewnie jest kilku, trzeba poguglać tematy "a'la klinkier" lub " imitacja klinkieru"
    Jeden z producentów
    A jak wyglada z trwalosci cegla to zawsze cegla a jak dlugo bedzie trzymala taka farba na tym betonie czy nie okaze sie ze za jakis czas trzeba bedzie odnawiac je. Generalnie cenowo jest atrakcyjne i nawet ladnie wygladaja.

  14. #34

    Domyślnie

    Jakie wady - zalety mają siłowniki śrubowe i te z łamanym ramieniem (brama dwuskrzydłowa). Dzisiaj rozmawiałem z jednym gościem który montuje i robi bramy. Polecał śrubowe bo tańsze, jego zdaniem lepsze bo lepiej trzymają skrzydło bramy.
    Polecał KAMA, albo chyba CAME bo "KAMA" nie znalazłem
    Poproszę o opinię jeżeli ktoś ma doświadczenia.

  15. #35

    Domyślnie

    Mnie kolo też polecał firmę Came a dlaczego .... skwitował krótko, na Came dam Panu od siebie 5 lat gwarancji a na inne typu Nice Czy BFT dwa lata czyli tylko tyle ile daje producent. Czyżby to Came było tak bezawaryjne ?
    Na Chwile obecną niby do klinkieru ( takie opinie słyszałem w wielu miejscach ) najlepsze są siłowniki łamane bo są przystosowane do szerokich słupków, są szybsze i można je zamontować zdecydowanie niżej niż śrubowe. Na chwilę obecna BFT Virgo i Nice Pop mogę dostać z montażem za ok 2750 zł, czekam jeszcze na inne oferty i chyba coraz to bardziej się skłaniam do BTF Virgo bo słyszę że niby Nice bardziej awaryjne. Dobre siłowniki śrubowe są w podobnej cenie więc wolę siłownik łamany.

  16. #36

    Domyślnie

    czym wyżej zamontujecie siłownik tym dłużej pochodzi !

    awaryjnosć napedów wszystkich firmowych jest przybliżona brak serwisu przyspiesza rozpad napedu.

    wiekszość daje gwarancje 2 lata ale jak znajduje sie miły pan który od siebie wydrukuje na 5 lat i zamontuje za grosze to BRAĆ BRAĆ nie zastanawiać się a jak coś nawali to będzie go można gnębić przez 5 lat I znając polskie realia napewno pojedzie do Came i za własne pieniądze kupi części zamienne
    Tu była reklama...

  17. #37

    Domyślnie

    FITTER
    Skoro jesteś w temacie to co sądzisz o podanej prze ze mnie kwocie za podane modele siłowników ? Może i jest atrakcyjna ale na pewno to nie "grosze" wspomniane prze Ciebie
    Czy to prawda że w ubiegłym tygodniu automaty podrożały ok. 15% ?
    Te 5 lat to nie żaden pic, podobnie 5 lat dostałem w tej firmie na wszystkie silniki do rolet i jak na razie wszystkie pracują bezawaryjnie

  18. #38

    Domyślnie

    Sławek słuchaj ! ja nie twierdze że to pic z tą gwarancją ,prosta sprawa odpalasz drukarkę i drukujesz. Jak masz wszystko napisane czarno na białym że dają 5 lat gwarancji a np: producent came daje na polske 2 lata to coś tu nie gra to raczej marketing w celu pozyskania klienta.Gwarancja na 5lat musi być związana z przeglądami płatnymi tak jest napisane nawet w orginalnej gwarancji came ża gwarancja jest na 1rok a po przeglądzie płatnym jest na 2lata.CZYTAC UWAŻNIE gdzieś zawsze moze być haczyk a jak brakuje podpisu daty montażu czy pieczątki to gwarancje zanosimy do kibelka
    Może ta firma jest tak duża że idą po kosztach w celu eliminacji konkurencji !
    i odwalaja manianę z gwarancją dla zachęty.Sam musisz to sprawdzić twój biznes.

    tak napedy podskoczyły o 10-20%

    ceny montażu firm powarznych płacących podatki i zatrudniajacych ludzi legalnie ,wynosza 500 zł +vat plus-minus 15% i do tego cena zestawu bramowego.
    Tu była reklama...

  19. #39

    Domyślnie

    Dobry instalator zamontuje siłowniki tubowe nawet na słupkach 20-25 cm
    Co robię?
    Automaty do bram, alarmy. domofony, instalacje

  20. #40

    Domyślnie

    Można i tak wyśrubowac montaż jednak na modelu 300 wymiary są tak jak tu
    http://www.faac.pl/dokumentacja/414_1RCu.pdf na tym napedzie ustawienie takiego kąta spowalnia napędy tez tak sie robi i chodzi ,lepiej dobrać napęd do 5m i zastosowac sie do instrukcji .
    Na modelu 400 wymiary montażowe będą zbliżone i będzie to wykonane bardziej profesjonalnie.

    Decyzja należy do tego który płaci
    Tu była reklama...

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony