dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Co z tą folia w garażu bo cholery dostaje :(

    Mam problem mianowicie:

    Garaż postawiony w "szkielecie" tzn na podwalinie toją słupy o przekroju 16x16 postawione co jeden metr. Z zewnątrz jest płuta OSB , wiatroizolacja i szalówka.

    Miedzy te belki 16x16 chce wsadzić wełnę 15cm potem polozyc na to folie żółtą i ruszt na którym miejscami przybije deski, miejscami płyte karton gipsową. Moje pytanie dotyczy tego ćzy płyta muszi być przytwierdzona bezpośrednio na foli czy moze być ruszt między folią a płytą KG?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Co z tą folia w garażu bo cholery dostaje :(

    Cytat Napisał pit79
    Mam problem mianowicie:

    Garaż postawiony w "szkielecie" tzn na podwalinie toją słupy o przekroju 16x16 postawione co jeden metr. Z zewnątrz jest płuta OSB , wiatroizolacja i szalówka.

    Miedzy te belki 16x16 chce wsadzić wełnę 15cm potem polozyc na to folie żółtą i ruszt na którym miejscami przybije deski, miejscami płyte karton gipsową. Moje pytanie dotyczy tego ćzy płyta muszi być przytwierdzona bezpośrednio na foli czy moze być ruszt między folią a płytą KG?

    Z tego co wiem głównym zadaniem folii jest niedopuszczenie do zawilgocenia izolacji. czy ona będzie na, czy pod rusztem nie ma znaczenia. 100% pewności jednak nie mam.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Czyli z tego wynika że ta folia poprostu powinna być na wełnie. Nie wiem czy dobrze myslę? Może sie jeszcze ktos wypowie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79
    Czyli z tego wynika że ta folia poprostu powinna być na wełnie. Nie wiem czy dobrze myslę? Może sie jeszcze ktos wypowie

    Z reguły jest na ruszcie (patrz konstrukcja izolowanego dachu skośnego) bo między ruszt często daje się dodatkową izolację w celu likwidacji mostaka na belkach drewnianych.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    no w sumie tak, chyba zrobię to tak że dam między te bale pionowe 16x16 wełne i ruszt jakiś z łat i położe folię i bedzie dobrze moze.

    Wiesz, zastanawiałem się bo te moje bale mają 16cm, a wełna ma 15 , ale chyba nie ma az takiej ruznicy jak folia nie bedzie idealnie dotykała do wełny ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79
    no w sumie tak, chyba zrobię to tak że dam między te bale pionowe 16x16 wełne i ruszt jakiś z łat i położe folię i bedzie dobrze moze.

    Wiesz, zastanawiałem się bo te moje bale mają 16cm, a wełna ma 15 , ale chyba nie ma az takiej ruznicy jak folia nie bedzie idealnie dotykała do wełny ?

    Możesz poszukać wełny 16cm, lub zostawić szczelinę. Nie będzie żadnego problemu. Najważniejsze to założyć ją szczelnie. Folia nie musi wcale dotykać wełny.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    wełny nie będe szukać bo taką mam. W sumie wiem już co robić, dzieki Ci wielki bo pomogłes . Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony