Witam

Dzisiaj z racji pogody pod psem i wolnego dnia od pracy - postanowiłem zrobić przegląd i konserwację mojej bramy garażowej / 5 metrowy segmentowy Hormann z napędem SupraMatic / .
Brama pracuje u mnie już prawie dwa lata - onegdaj zadzwoniłem do przedstawiciela Hormanna w Krakowie coby dowiedzieć się ile taki przegląd coroczny bramy u nich kosztuje - usłyszałem kwotę ca 200 zł plus jakieś koszta dodatkowe więc czym prędzej o tym zapomniałem .
W końcu sam też potrafię - a na pewno tak pieczołowicie i dokładnie jak ja sam nikt mi tego nie zrobi

No i umyłem dokładnie bramę , wyregulowałem i nasmarowałem łączenia prowadnic , podokręcałem wszystkie śruby , wyczyściłem i nasmarowałem wszystkie kółka i łączenia składane segmentów , ponownie dokonałem kalibracji napędu bramy i ustawiłem siłę nacisku .
Generalnie brama pracuje cichutko , miękko , porusza się bez żadnych skoków i gwałtownych podrywów - słowem przegląd przyniósł oczekiwany efekt .

Ponieważ to był pierwszy przegląd po 2 latach od montażu i podczas jego wykonywania zauważyłem mnóstwo rzeczy wymagających poprawy i regulacji tudzież czyszczenia i smarowania mam pytanie forumowicze drodzy :

- robicie przeglądy swoich bram / jakich / corocznie przez serwisy producentów
- robicie przeglądy swoich bram sami
- nie robicie ich wogóle
- nawet ich nie myjecie


Po zasięgnięciu języka w temacie wśród moich znajomych wszyscy robili wielkie oczy jak ich pytałem czy robią przeglądy swoich bram - wniosek - nikt z nich nic takiego nie robi ...

A jak jest u Was ?