dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61

    Domyślnie

    Nie rozumiem takich ludzi, którzy w nocy robią remonciki , w nocy przyjmują znajomych i zachowują się tak jakby mieszkali w wielkiej willi. W dzień śpią a w nocy wkurzają innych swoim życiem
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  2. #62

    Domyślnie

    Hej, ja tez mam problem z sąsiadami w bloku z góry. Mieszkam kilka lat w swoim mieszkaniu, w którym nie mogę odpocząć psychicznie. Fajny , ładny blok tylko dobijający hałas pochodzący od sąsiadów. Słychać wszystko....Mam wrażenie, że mam podwójne życie. Płacz dziecka, wzloty i upadki uczuciowe sąsiadów, przesuwanie krzesła, wszelkie uderzenie itp...Ale najgorsze jest hałas chodzenia, a dokładnie te dudnięcia (uderzenia ). Żeby jeszcze chodzili spokojnie, stonowanie, tak…normalnie. A oni biegają , szybkim krokiem chodzą w jedno i drugą strone. Ludzie wykształceni, ale czasami mam wrażenie że po kilku krokach zapominają po co szli i się cofają i znów lecą. Niby to dzieci latają non stop ale to nieprawda. Kilka razy prosiłam , żeby pamiętali że ludzie mieszkają pod nimi. Okazało, że zrobili sobie klejoną podłogę bezpośrednio na beton , bez żadnego podkładu. A grubość podłogi 2 mm. Nowość, Tak czasami myślę, jak można takie coś zrobić w bloku – nie zastosować żadnego wyciszenia. Ludzie bez wyobraźni. A najgorsze że ktoś inny musi cierpieć.
    Ciekawostka – w innych krajach, mieszkańcy w bloku mają obowiązek zastosowania podkładu pod podłogę. Dobrze by było, żeby taki obowiązek wszedł w Polsce. Może by ułatwiło to nam życie.

  3. #63

    Domyślnie

    Wkurzają mnie ci sąsiedzi z góry. Minęło tyle czasu a tu nic się nie zmieniło. Nadal chodzą dynamicznie po super cienkiej (2 mm) cienkiej podłodze. Jak ktoś decyduje się na taką podłoge to niech nauczy się cicho chodzić. I niech montuje sobie takie cuda na parterze lub w domu. A czy ktoś może mi poradzić co mogę zrobić by wyeliminować te hałasy. Może są jakieś przepisy które pomogą mi rozwiążać ten problem. Bo nie stać mnie na zmianę mieszkania a chiała bym normalnie fukcjonować i odpoczywać w własnym mieszkaniu.

  4. #64

    Domyślnie

    z akustyką i wielką płytą nie wygrasz niestety..

  5. #65

    Domyślnie

    Wielka płyta rozumiem, ale mieszkam w nowym bloku (ok.5 lat) i wydaję mi się, że przez brak normalnej podłogi (z zastosowaniem jakimkolwiek podkładem) u sąsiadów z góry jest przyczyną tych hałasów.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.K Zobacz post
    Jak w temacie .Blok z wielkiej płyty strasznie słychać sąsiadów z góry zwłaszcza w ubikacji łazience i kuchni przez otwory grawitacyjne wentylacyjne a nie jakieś krzyki zwykła rozmowa czasami jest tak głośno ze nie słyszymy własnych rozmów .2 słychać przez sufit w średnim i małym pokoju .Codziennie ten moher( nie żadna babcia ) budzi nas o przed piąta jak się wybiera do kościoła , potem praca chałupnicza ciągle coś pierze przesuwa i tak cały dzień zero spokoju .Czasami mi sie wydaje ze te ciecie nas podsłuchują.Nie skutkują ani ciekawe epitety wypowiadana pod ich adresem na klopie ( słychać jak wchodzą do kibla ,wodę i głosy) ani interwencje następna chyba z nożem będzie .Czasami mi sie wydaje jak by oni mieszkali z nami w 1 pomieszczeniu.Pytanie w jaki sposób mogę choć trochę zniwelować uciążliwe odgłosy sąsiada z góry i jaki by był koszt takich zabiegów.Mozna takie coś zgłosić do spółdzielni blok nie jest nowy lata 80 - te .Na nowe mnie nie stać. W nocy i z samego rana dosłownie masakra słychać nawet jak się delikatnie na łóżko przewraca z boku na bok .Wydaje mi sie ze oni tez nas słyszą nie wydaje mi sie nawet jetem pewien .Zero prywatności .
    Zmienić mieszkanie ale nigdy nie wiadomo czy się gorzej nie trafi.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekma Zobacz post
    z akustyką i wielką płytą nie wygrasz niestety..
    to właśnie w wielkiej płycie jest ciszej niż w nowych ynwestycjach, tfu, blokach - ścianki i stropy są tak cienkie jak dopuszczają to przepisy, deweloper, tfu, budowlaniec nie da ani grama betonu, cegły czy GK więcej niż to absolutnie wymagane; na prezentacjach, w folderach wszystko pięknie, a w realu okazuje się że kiszka i że nowy blok to mistrzowski popis budowania minimalistycznego

  8. #68

    Domyślnie

    czyli co...mamy się po prostu do tego przyzwyczaić. Jakiś absurd. Tyle ludzi sie skarży na to a przepisy budowlane pozwalają na takie rzeczy ?

  9. #69

    Domyślnie

    Nie ma jak sąsiad;D

  10. #70
    Banned
    justynkamm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-011
    Posty
    20

    Domyślnie

    z tego co piszesz widzę, że problem mieszkania w wielkiej płycie i słuchania mimowolnie sąsiadów jest nie tylko moim problemem, zastanawiam się właśnie nad kupnem mieszkania gdzieś poza wrocławiem z ciekawą okolicą, może coś się uda wykąbinować, bo idzie szału dostać

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Jeszcze mieszkam w "wielkiej płycie", mam jak każdy sąsiadów i widzę trochę inny problem.
    ...

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzegorz Broda

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-170
    Posty
    12

    Domyślnie

    A ja chciałem się dopytać odnośnie tej inwestycji chodzi o te osiedla parkdomaszczyn http://www.domaszczyn.com.pl/ ?? czy coś jeszcze tam jest. Ciekawie to wygląda

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony