dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 342
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Zielinski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    21-417
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia! Zobacz post
    [B]zygi[B] i co? Napisz proszę dalszą relację...
    Prawdopodobnie będzie tak jak z jednostką zamontowana u mojej znajomej, gdzie winny był użytkownik ktory po 6 miesiącach uzytkowania nie wymienił filtra.... dajcie spokoj... jednostka z gwarancji wrociła bez naprawiania bez poinformowania wogole o moliwości naprawy na koszt użytkownika

    Coraz więcej absurdów czytam o jednostkach, co prawda udalo się ja naprawić domowym sposobem u lokalnego magika ale nie dał on wiary jak można tak odchudzić silnik. Stwierdził ze silnik pochodzi ze 2 lata i trzeba będzie wymieniać albo go przewinąc.

    Z mojego doświadczenia nie znam osoby w 100% zadowolonej z użytkowania tego typu jednostek i prawde mówiać podejrzewam ze większość tutaj opini napisali pracownicy firmy ( pewnie ich ze 100 pracuje ) także jeszcze troche poczytamy o tym opini. Ale dla tych wszystkich niedowiarków SLNIK ktory nazywa się "ECO " znaczy tandeta tylko nazwana ładniej. Nie są to silniki AMETAK tylko silniki AMETEK ECO dyskretna różnica


    Pozdrawiam

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Zielinski Zobacz post
    Z mojego doświadczenia nie znam osoby w 100% zadowolonej z użytkowania tego typu jednostek i prawde mówiać podejrzewam ze większość tutaj opini napisali pracownicy firmy ( pewnie ich ze 100 pracuje ) także jeszcze troche poczytamy o tym opini.
    Ja uzywam 2 lata i jak na razie wszystko OK. Czysze 2x do roku.

    Z tymi "pracownikami", to masz chyba jakas lekka paranoje, ale to mozna leczy na otwartym oddziale.

    PS.
    Troszke mi sie wyjasnilo. Jak widze jestes sprzedawca odkurzaczy i nieudolnie walczysz tu o chleb

    Cytat Napisał Lukasz_Zielinski Zobacz post
    Witam, spokojnie wystarczy z zapasem, zakładałem już takie 2 w mojej okolicy gdzie robiłem instalację i tak do 5-6 gniazd jest idealny, bo zamocny to też nie za dobrze, natomiast jak miałem 8 gniazd to pan który je sprzedaje polecił mi wziąć mocniejsza jednostkę Fc600 i w tamtym przypadku miał rracjębo klienta taka zadowolona że aż szok
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Zielinski Zobacz post

    Coraz więcej absurdów czytam o jednostkach, co prawda udalo się ja naprawić domowym sposobem u lokalnego magika ale nie dał on wiary jak można tak odchudzić silnik. Stwierdził ze silnik pochodzi ze 2 lata i trzeba będzie wymieniać albo go przewinąc.
    Czyli co dwa lata będziesz miał nowy odkurzacz. Bo gwarancja na silnik to 5 lat

    To teraz rzeczywiste a nie wymyślone przejścia z serwisem:

    poniedziałek - telefon do serwisu, zgłoszenie dziwnej pracy odkurzacza - kurier zabiera odkurzacz tego samego lub następnego dnia
    wtorek - nerwowe poszukiwania dowodu zakupu. Nie znalazłem. Kupowałem przez allegro w sklepie Profi. Zadzwoniłem - odszukali po nazwisku.
    piątek - odkurzacz wraca w wymienionym silnikiem.

    Nie chcę tego pisać w formie laurki - odkurzacz miał 3 lata i chyba nie powinien paść. Ale przy takim podejściu serwisu do sprawy może padać co dwa lata - mi to zwisa.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Właśnie przyjechał do mnie Profi 42.1 wybrany po lekturze tego wątku i przyszedłem wrażeniami się podzielić

    +1) Jezusie, jaki toto ma ciąg!!!!!! Sprawdzałem go póki co jeszcze bez podłączenia do instalacji, ale o ile ta nie zdławi go zbyt mocno, ten odkurzacz będzie w stanie wessać wszystko, łącznie z dywanem, kotem i kapciami gospodarza domu, nie wiem, czy tradycyjnie montowana na rurach do odkurzacza klapka do osłabiania ciągu nie będzie tutaj musiała być ciągle otwarta, żeby "parkietowa" ssawka odkurzacza najzwyczajniej w świecie do podłogi się nie przysysała zbyt mocno Mój stary, zelmerowski Jupiter, który do tej pory uważałem za odkurzacz z bardzo dobrym ciągiem może pospołu z odkurzaczem przemysłowym używanym w warsztacie dałby porównywalną siłę ssania. Każdy z nich oddzielnie nawet się nie umywa.

    -2) Szczerze mówiąc nie podoba mi się system wieszania tego odkurzacza. On na pewno jest wygodny do częstego zdejmowania odkurzacza, ale na litość boską, po co miałbym go zdejmować? O wiele sensowniejsze wydawałoby mi się trwałe mocowanie na sztywno (ew. przez jakąś gumową amortyzację), niż na tej blasze, na której odkurzacz po pierwsze się rusza, po drugie przy nieostrożnym kombinowaniu z pełnym pojemnikiem nie wiem, czy nie istnieje ryzyko jego zrzucenia.

    -3) System zakładania pojemnika też mogliby dopracować, bo obecnie trzeba celować w kołnierz uszczelki. Wystarczyłaby prosta zmiana jej profilu, ew. dodanie jakiejś usztywnionej kryzy naprowadzającej.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mocno ssie. To lubię.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #246
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aspilusa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ten model ma prawie 40kpa , mocy ssącej się nie zmierzy, jeśli ktoś chce mocny odkurzacz za mała kasę to można się skusić. Co do awaryjności różnie piszą ale czy prawdę, najlepiej się samemu przekonać.

  7. #247
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Barbara54

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    kazdy decyduje jaki wybrac odkurzac i jednemu odpowiada profi innemu vacuflo itp
    Ostatnio edytowane przez Barbara54 ; 18-12-2014 o 12:51

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Zielinski

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    21-417
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ja uzywam 2 lata i jak na razie wszystko OK. Czysze 2x do roku.

    Z tymi "pracownikami", to masz chyba jakas lekka paranoje, ale to mozna leczy na otwartym oddziale.

    PS.
    Troszke mi sie wyjasnilo. Jak widze jestes sprzedawca odkurzaczy i nieudolnie walczysz tu o chleb

    Tak, jestem monterem odkurzaczy centralnych i się tego nie wstydzę, a nie nie kryję.

    Za chlebem to tu nie przyszedłem bo nie z jednego pieca chleb jem i nie zależny mi na zdobywaniu tu popularności, a dla twojej informacji nie wiem czy w ogole można tutaj zdobyć jakiegoś klienta ( ps. brak reklamowania) ale montuje odkurzacze na co dzień, również odkurzacze PROFI i tylko opisuję tutaj historie które się przydarzyły u ludzi którzy mieli te odkurzacze, z innymi markowymi też są problemy ale temat był o Profi aktualnie.

    2 naprawy mi uznali, 1 naprawy nie uznali, pewnie wyczerpał się limit na uznawanie gwarancji jak to zazwyczaj jest w większych firmach . Na poczatku miesiaca przydział na 10 silników, a po wyczerpaniu wszystko odrzucamy.

    Pozdrawiam

  9. #249

    Domyślnie

    Rozwazam zakup Profi 42.1, czy w tej cenie sa jakies alternatywy ciekawe? Czy w tym profi musze kupowac drogie filtry co jakis czas czy wystarczy czyscic filtr?

  10. #250

    Domyślnie

    Rozwazam profi, ale zniecheca mnie kwestia wymiany filtra. Trafilem na http://sklep.eposejdon.pl/pl/optimus-f16-elite-9-m.html co sadzicie, poliestrowy filtr zmywalny. Parametry tez w miare, ma ktos jakies doswiadczenia z tym sprzetem?

  11. #251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    radk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Właśnie przyjechał do mnie Profi 42.1 wybrany po lekturze tego wątku i przyszedłem wrażeniami się podzielić

    +1) Jezusie, jaki toto ma ciąg!!!!!! Sprawdzałem go póki co jeszcze bez podłączenia do instalacji, ale o ile ta nie zdławi go zbyt mocno, ten odkurzacz będzie w stanie wessać wszystko, łącznie z dywanem, kotem i kapciami gospodarza domu, nie wiem, czy tradycyjnie montowana na rurach do odkurzacza klapka do osłabiania ciągu nie będzie tutaj musiała być ciągle otwarta, żeby "parkietowa" ssawka odkurzacza najzwyczajniej w świecie do podłogi się nie przysysała zbyt mocno Mój stary, zelmerowski Jupiter, który do tej pory uważałem za odkurzacz z bardzo dobrym ciągiem może pospołu z odkurzaczem przemysłowym używanym w warsztacie dałby porównywalną siłę ssania. Każdy z nich oddzielnie nawet się nie umywa.

    -2) Szczerze mówiąc nie podoba mi się system wieszania tego odkurzacza. On na pewno jest wygodny do częstego zdejmowania odkurzacza, ale na litość boską, po co miałbym go zdejmować? O wiele sensowniejsze wydawałoby mi się trwałe mocowanie na sztywno (ew. przez jakąś gumową amortyzację), niż na tej blasze, na której odkurzacz po pierwsze się rusza, po drugie przy nieostrożnym kombinowaniu z pełnym pojemnikiem nie wiem, czy nie istnieje ryzyko jego zrzucenia.

    -3) System zakładania pojemnika też mogliby dopracować, bo obecnie trzeba celować w kołnierz uszczelki. Wystarczyłaby prosta zmiana jej profilu, ew. dodanie jakiejś usztywnionej kryzy naprowadzającej.

    Czyli polecasz??? Czy raczej coś innego jak z obsługą i wymianą filtrów???

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tak, polecam.
    Obsługa prosta, wymiana fltra też prosta, dostępność - nie wiem, bo nie miałem jeszcze okazji wymieniać i nie planuję zbyt szybko. Owszem, już zdarzyło mi się filtr otrzepywać, ale wymieniać? Tak szybko?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #253
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    radk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    PROFI 40.1 to odkurzacz centralny z filtrem samoczyszczącym a Profi 42.1 to odkurzacz cyklonowy z filtrem HEPA.
    To chyba jedyna różnica pomiędzy tymi odkurzaczami chyba że się mylę.
    Który wybrać???Pomóźcie

  14. #254

    Domyślnie

    Ja osobiście mam profi 42 - użytkuję go od ponad miesiąca, bo wcześniej 9 miesięcy leżał w paczce ze względu na brak motywacji do montażu gniazdek i odkurzacza Sprawdziłem tylko czy działa i włożyłem do paczki. Używałem zwykłego odkurzacza aż do kwietnia, gdy nagle poczułem chęć posiadania OC.
    Za jakąś stówkę zakupiłem gniazdka, klej i rurki i odpaliłem OC.
    Chodzi jak marzenie a dzisiaj specjalnie sprawdziłem pojemnik na śmieci. Okazało się, że po miesiącu jest tam garść włosów i garść piasku/pyłu. Wychodzi, że raz na rok wystarczy opróżniać. Organoleptycznie sprawdziłem filtr hepa i nie stwierdziłem na nim wyczuwalnych śmieci/włosów.
    Hmm może mała ilość śmieci wynika z braku otwierania okien = mało kurzu?

    Wylot mam w garażu i nie stwierdziłem żeby w garażu bardziej się kurzyło niż zwykle - w końcu mam filtr hepa
    OC używam z przystawką buforem i wszystko ładnie hula.

    OC w komplecie miał drugi filtr hepa - pewnie z 42.1 też tak będzie ale warto zapytać przed zakupem.
    Niestety nie miałem przyjemności eksploatacji profi 40.1 więc nie podpowiem który lepszy. Jeśli nie chcesz zakurzać okolicy/elewacji i robić dziury w ścianie zewnętrznej budynku, to polecam tego z filtrem hepa. Poza tym 40.1 możesz mieć z wiekszym pojemnikiem na śmieci no i różnią się wymiarami deko.

    P.S.
    Mam prośbę do użytkowników przystawki bufora profi - potrzebuję namiar na porządne ale tanie worki papierowe - zdaje się że 15 litrowe. Podam cenę tych z profi jak tylko mi odpowiedzą.

  15. #255
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emiloss19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Grzędy
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam , mam na sprzedaz separator popiolu bufor profi ,nowy nie urzywany

  16. #256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Witam, mój Profi 42.1 wymaga przeczyszczenia silnika. Chyba dostało się tam trochę kurzu i silnik wyje (ale siła ssania jest).

    Czy ktoś może odkręcał silnik i wie jak go wyjąć z obudowy? Mam nadzieję, że jest to możliwe, ale nie widzę żadnych mocowań, wkrętów.

    Nie minęło jeszcze 2 lata od kupna, więc chyba jeszcze jest na gwarancji.

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    chyba to samo co u mnie. Odeślij do serwisu- mi wymienili silnik. Gwarancji jest chyba 60 m-cy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #258
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    W takim razie nie dotykam się i dzwonię w poniedziałek do serwisu. Dzięki.

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Jeśli ciąg spada na tyle że mogę to zauważyć to oznacza że worek jest zaj....ny po dach Jakiś tydzień temu tak miałem i poszedłem zobaczyć jak tam worek. Jak go wyciągałem to się rozdarł - ważył z 10 kg.
    Jaki model odkurzacza użytkujesz? Czy w każdym modelu profi można dołożyć worki jednorazowe? Myślę o zakupie 42.1.

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Od roku użytkuję PROFI 40.1. wybór na tą jednostką był ze względu na brak filtra hepa - miałam już kiedyś odkurzacz z takim filtrem i nigdy więcej. Samo sprawowanie się tego odkurzacza jest na 5+ i za te pieniądze naprawdę polecam. Natomiast w tym tygodniu okazało się, że padł włącznik - jakaś sprężyna się popsuła i nie da się go włączyć bo odbija. Podobno to masowa akcja i producent wysyła w ramach serwisu nowy włącznik od innego producenta do samodzielnego przełożenia (dla tych co potrafią) lub naprawiają to w serwisie po odesłaniu do nich głowicy z włącznikiem. Oczywiście przekładając "samodzielnie" włącznik nie tracimy jak obiecuje firma gwarancji i oszczędzamy czas.

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony