dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 18
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 342
  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    honza

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-118
    Posty
    1

    Domyślnie PROFI 30.1 Niska cena niska jakość GWARANCJA = CHWYT MARKETINGOWY

    Skusiła mnie reklama, przystępna cena i 5 lat gwarancji.
    Używałem tego odkurzacza przez 7 miesięcy. Kupiłem bezpośrednio w siedzibie producenta samą jednostkę centralną z zapasem worków papierowych. Osprzęt oferowany przez nich jest kilka razy droższy niż porównywalny gdzie indziej. Odkurzacz zamontowany był w kotłowni - w pomieszczeniu jest kondensacyjny piec CO. Pierwsze wrażenie: bez tłumika nie da się go używać: odgłos pracy przenosi się na cały dom - przypomina trochę pracę turbiny odrzutowej. Po dołożeniu tłumika jest dużo lepiej. Odkurzacz jonizuje powietrze, wokół miejsca w którym wisi osadza się ciemny pył. Problemy zaczęły się po kilku tygodniach: zauważyłem że worki na kurz (zakupione wraz z odkurzaczem u producenta) rozłażą się w szwach! Po zużyciu z tego powodu wszystkich worków i zgłoszeniu tego problemu w siedzibie producenta dostałem gratis kilka nowych worków i nowy filtr z gąbki. Powiedziano mi że problem z workami jest im znany i przepraszają. Niestety po kilku miesiącach silnik zaczął wydawać niepokojące odgłosy: stuki, trzaski. Wymontowałem jednostkę i zawiozłem do siedziby firmy. Tam po kilku dniach otrzymałem odpowiedź że... nie naprawią w ramach gwarancji bo wewnątrz odkurzacza jest kurz świadczący o nieprawidłowym użytkowaniu! NA MOJĄ PROŚBĘ SPOTKANIA Z KIMŚ DECYZYJNYM POWIEDZIANO ŻE SZEF BĘDZIE ZA OK 30 MINUT. PO TYM CZASIE PAN W KRÓTKICH SPODENKACH POWIEDZIAŁ ŻE SZEF JEST W SANATORIUM I BĘDZIE ZA 3 TYGODNIE! NA MOJĄ PROŚBĘ ŻEBY SOBIE ŻARTÓW NIE ROBIŁ I SIĘ PRZEDSTAWIŁ WEZWAŁ OCHRONĘ! (Stopień buty i arogancji w kontakcie z klientem świadczy że to pewnie krewny kogoś z szefostwa.)

    DECYDUJĄC SIĘ NA ZAKUP PRZEKONANY BYŁEM ŻE GWARANCJA WYNOSI PODAWANE W REKLAMIE 5 LAT!

    Karta gwarancyjna okresy gwarancji precyzuje na 24 miesiące a na silnik tylko 12 miesięcy - LUB DO CZASU NATURALNEGO ZUŻYCIA (czy znaczy to to samo dla producenta co i dla klienta?)

    Reasumując: odkurzacz centralny kupuje się na kilka lat i nie po to żeby co chwilę zaglądać do worków czy aby nie popękały.
    Niska cena w tym przypadku jest pochodną bylejakości, podejście do klienta: żenada.

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    worki papierowe rozłazą sie szwach? To on sa szyte? Kiedy kupowałeś odkurzacz?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #83

    Domyślnie

    Hejka

    Mamy ten odkurzacz ok. 3 miesiące. W zestawie dostalismy worki materiałowe. Zamontowałem odkurzacz za ścianą salonu , bez tłumika i poza szumem powietrza w domu podczas odkurzania nic nie słychać. Generalnie jesteśmy zadowoleni. Zestaw do sprzątania faktycznie lepiej było kupić od kogoś innego.

    Pozdr

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Też go mamy od stycznia. Worków papierowych nie mają już w sprzedaży conajmniej od stycznia (wycofali je). Z workami materiałowymi nic mi się nie dzieje (własnie użytkuję drugi), odkurzacza nie słychać, tylko szum powietrza, nie mamy tłumika i faktem jest, że na zewnątrz i w garażu go słychać, ale w domu przy zmkniętych oknach wogóle.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  5. #85

    Domyślnie

    Ma ktoś z was w domu psa? Jak tego typu odkurzacze dają sobie rade z sierścią psów?
    Regulamin zabrania reklam

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mayerad Zobacz post
    Ma ktoś z was w domu psa? Jak tego typu odkurzacze dają sobie rade z sierścią psów?
    A jak radzi sobie Twój zwykły odkurzacz?? To jest ta sama zasada, nic innego

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Ja też dołączam do zadowolonych użytkowników Profi.
    Mam model 30.1, instalacja na 2 gniazdka (parter i poddasze) plus gniazdko gospodarcze w garażu (jeszcze się nie przydało). Instalacja montowana samodzielnie - bułka z masłem.
    Zestaw do sprzątania kupiony osobno, polecany wcześniej w tym wątku przez kilku forumowiczów. Super się sprawdza wyłącznik w rączce - nie polecam tych tańszych węży, które włączają odkurzacz już po włożeniu do gniazda. Wg mnie warto dopłacić.

    Podczas pracy słychać w domu jedynie szum powietrza. Natomiast w garażu głośno. Nawet bardzo głośno. Na zewnątrz też słychać "mały odrzutowiec".

    Ogólnie polecam, nie warto przepłacać za bardziej rozreklamowane firmy.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE Zobacz post
    Ogólnie polecam, nie warto przepłacać za bardziej rozreklamowane firmy.
    Tego jeszcze nie wiesz...po 2-3 latach można powiedzieć coś konkretnego. Chyba że juz tyle uzytkujesz

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Niech będzie po Twojemu.
    Więc na dziś dzień, po 2 mies użytkowania, nie widzę powodu do przepłacania. Za 3 lata zobaczymy.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  10. #90

    Domyślnie

    heh no nie po mojemu, takie są fakty. Często bardzo zadowoleni że udało nam się coś kupić czy za jakaś usługę zapłacić małe pieniądze popadamy w zachwyt co jest raczej normalne ale z poleceniami to chyba trzeba się wstrzymać jakiś czas. Po pewnym okresie użytkowania dopiero jesteśmy w stanie powiedzieć czy to był dobry wybór.

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Po części (nawet większej części) się zgadzam.
    Ale z drugiej strony są przypadki, towary, produkty które już przy pierwszym uruchomieniu nie spełniają oczekiwań. Jakby ktoś napisał: "kupiłem tydzień temu. nie kupujcie tego, bo worki się rwą, rura pęka, całość huczy jak diabli i rozlatuje się od samego patrzenia" to też byś napisał, żeby z odradzaniem poczekać ze 2 lata, bo może jednak się nie rozleci i przetrzyma "mercedesa"?
    Przyjęłam za oczywiste, że moje polecenie odnosi się bardziej do pierwszego wrażenia niż wieloletniego, długodystansowego testu.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  12. #92

    Domyślnie

    Jak to kobiety...na opak rozumiecie co facet chce przekazać. Jak się rozleciało w pierwszym tygodniu czy miesiącu to oczywiście trzeba o tym napisać aby potencjalny klient zwrócił właśnie uwagę na np wadliwe worki itd. Ale ja byłbym daleki od zachwalania solidności sprzętu, którego używam około 2 miesiące. Nie żebym był jakiś anty. Tez mam odkurzacz centralny, ale że jeszcze nie mieszkam to się na temat jego dobroci nie wypowiadam. Mam tez np pompę ciepła w domu i wiele osób, znajomi pytają mnie o zdanie, a ja nic im konkretnego nie odpowiadam, no może poza tym ze powiem za dwa lata b9 w pierwszym roku budynek się wygrzewa dopiero w drugim można cokolwiek powiedzieć czy instalacja spełnia moje oczekiwania. Widzę wówczas małą irytację i znajomi pewnie myślą sobie że albo nie chcę się podzielić wiedzą albo wszystko jest do dooopy i wstyd mi się przyznać że wwaliłem kupę kasy w coś co nie jest takie jak to wszyscy opisują. Ale ja tak mam że nie poleciłbym czegoś, opierając się na domysłach i zachwalaniach producenta (bo po krótkim czasie nie można mówić o jakimkolwiek doświadczeniu),

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja mam dwa lata. Prawie. Od dwóch lat sie nic nie zmieniło i jestem tak samo zadowolony. Dźwięk na zewnatrz bardziej przypomina mi szlifierkę niż odrzutowca.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Ja użytkuję od lutego. Bez zastrzeżeń. Profi nie ma tylu przedstawicieli którzy pięknie gadają i robią antyreklamę konkurencji.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  15. #95
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kukiz

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem przed wykonaniem instalacji, czy mógł byś napisać czy po zakupie zestawu do sprzątania od innego producenta będę mógł załączyć odkurzacz z rączki, czy stosuje się jakieś specjalne gniazda?

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    będziesz mógł o ile zestaw sprzątający będzie miał taka możliwość. Gniazda dla wszytkich zestawów są takie same. Można do nich podłączyć zestaw z włacznikiem lub bez.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Wąż musi mieć włącznik w rączce, a Ty przy prowadzeniu instalacji musisz pociągnąć obok rur przewód doprowadzający prąd do gniazd


    My mamy odkurzacz od ponad roku, (tyle, że zestaw sprzątający z innej firmy- były w tej samej cenie), worki materiałowe nie drą się, nie zauważyłam spadku mocy przy pełniejszym worku - POLECAM
    Ostatnio edytowane przez artmag ; 15-11-2011 o 11:19
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał artmag Zobacz post
    Wąż musi mieć włącznik w rączce, a Ty przy prowadzeniu instalacji musisz pociągnąć obok rur przewód doprowadzający prąd do gniazd

    Kable trzeba pociągnąć ZAWSZE nawet jak zestaw nie ma wyłącznika w rączce. tak samo do szufelek. Kable nie doproawadzają prądu do gniazd - to jest tylko niskonapięciowe sterowanie włacznika odkurzacza.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #99

    Domyślnie

    Witam,
    odświeżam temat tyle, że mam pytanie o serię 40.1 - czy może ktoś z forumowiczów użytkuje?
    Jeżeli nie to co polecacie jako jednostkę centralną?
    DEEF
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    na dniach pewnie zakupie 30.1 za 849 + zestaw z wlacznikiem w rurze za 499 zeta. Wychodzi 1348 za komplet czyli z 1000 mniej niz cos podobnego w beam a tego drugiego tez wysylaja w kartonach zelmera

    http://www.allegro.pl/item874831180_...gwarancji.html + http://www.allegro.pl/item874832871_...rzatajacy.html
    Prawie 2 lata mijaja a u nac CO brak

    Niebawem pewnie sie to zmieni ale wiedze musze uaktualnic

    tu za 9 stowek jednostka http://allegro.pl/odkurzacz-centraln...950054295.html
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

Strona 5 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony