dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 18
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 342
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Rozmawiałem kiedyś z importerem aerovaca. Po kilku wnikliwych pytaniach stwierdził że jego zdaniem zwykłe worki są najczystszym i najmniej obsługowym systemem w OC. Inne rzeczy zostały wymyslone po to żeby jakoś odróżnić OC od zwykłego. Wszak ciężko przekonać klienta że ma zapłacić 8-10 razy więcej ża odkurzacz który "jest taki sam tylko ma większy worek i wisi na ścianie". Powiedział że o ile pełne cyklony mają jakiś sens o tyle worki odwrócone przypominają w obsłudzie Zelmera z płóciennym workiem z końca lat 70-tych.
    Ja mam worek - wymieniam go raz na 6 miesięcy. I to wszytko z obsługi odkurzacza. Choć ten 42 podoba mi się z wyglądu.. Moja trzydziestka jest słabiej wykonana.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Worek wydaje sie byc "kuszacy" jesli chodzi o obsluge.
    Za to zalozylemn worek do separatora i bede tak sprzatal w kominku. Dzisiaj sprawde ile syfu przez niego przelatuje i laduje w samym odkurzaczu.

    BTW: Idea OC spodobala mi sie ze wzgledu na wyrzut powietrza poza budynek. No i halasuje zdecydowanie mniej. Chwile juz zona polatala z normalnym Electroluxem po domu, to widzi teraz chyba roznice (a czystosc w domu to u niej bezwzgledny priorytet )
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 14-09-2012 o 16:06
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    ten 42 podoba mi się z wyglądu.. Moja trzydziestka jest słabiej wykonana.
    Przecież dobrze wiemy, że nie o wygląd tu chodzi. Do oglądania to jest kochanka ewentualnie żona . Nawiasem mówiąc moja żona "30" cały czas daje rade, więc muszę co jakiś czas niestety odkurzyć co nieco w domu, żeby "swojego" nie musieć wysłuchiwać . Z drugiej strony boje się o moc tej jednostki PROFI 30.1 no i ten hałas 68dB...

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Wlasnie wyczyscilem kominek tym separatorem z workiem. Po otwarciu filtr gabkowy w wieczku idealnie czysty. Zaskakujaco dobrze sobie ten worek poradzil!
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #145

    Domyślnie

    Witam.
    Stoję przed wyborem odkurzacza centralnego do domu i musze powiedzieć że już długo interesowała mnie firma PROFI.
    Dostałem oferte na BEAM'a sc 335 z zestawem sprzątającym za 2,5 tyś ale wciąż się zastanawiam czy potrzebny mi taki odkurzacz i czy nie iść w zwykły workowy jaki co nie którzy macie. Przeczytałem cały wątek i mam nadzieję że jesteście zadowoleni z wyboru, bo ja go muszę podjąć jeszcze.
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Ja poki co jestem z wyboru bardzo zadowolony. Sama idea zreszta tez jest super.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    Witam. Mam w domu OC Profi 40.1 Wisi już na ścianie, jest podpięty do instalacji ale jeszcze nigdy nie był włączany. Do zakupu skłoniło mnie to forum i opinie dotychczasowych użytkowników a ostatecznie konkurencyjna cena. Ostatnio zdjąłem dolną pokrywę i zobaczyłem tam worek który jest do połowy zapełniony. Czy są to śmieci pozostałe po testach fabrycznych, czy może jakiś sorbent? Niestety nie potrafię go zdjąć , a boję się go uszkodzić. Jaki jest patent na ten worek bo posiałem gdzieś instrukcję a w necie nic nie znalazłem. Może to jest odkurzacz bez workowy a to co wisi w środku jest elementem stałym? Niestety jestem w tym temacie arogantem i proszę o pomoc.

  8. #148

    Domyślnie

    Witam. Stało się. Od tygodnia jesteśmy posiadaczami PROFI 30 (tej słabszej wersji 1400W, workowej). Instalacja 3 gniazda. Najdłuższy odcinek około 14m. Na razie jesteśmy zadowoleni - "odpukuję w niemalowane. puk...,puk.... ". Odkurzacz naprawdę "nieźle ciągnie". Co prawda mam małe porównanie bo porównuję tylko do klasycznych, ale dla Nas wystarczy. Co będzie dalej? Zobaczymy. Co mnie przekonało? Cena, dostępność serwisu, wasze opinie, cena części zamiennych. Co może trochę psuć wizerunek - głośność odkurzacza - ale miałem tego świadomość, zresztą jest w garażu. Co jeszcze, zestaw sprzątający kupiony u alternatywnego dostawcy z 9 metrowym wężem. Poruszać się z tym wężem (nieporęcznym), to jak chodzić z niewielkim odkurzaczem. Jak ktoś chce centralny niech obejrzy sobie taki wąż w naturze i dopiero wtedy podejmuje decyzję.

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekmac Zobacz post
    Poruszać się z tym wężem (nieporęcznym), to jak chodzić z niewielkim odkurzaczem. Jak ktoś chce centralny niech obejrzy sobie taki wąż w naturze i dopiero wtedy podejmuje decyzję.
    Poruszanie z wezem ogranicza sie do ciagania go po podlodze. Tez mam weza 7m i 9m i spokojnie daje rade.

    Zaleta OC nie jest to, ze nie ma zadnego balastu do ciagania za soba, bo to jest w wersji "klasycznej" jak i w wersji "centralnej". To generalnie wada odkkurzaczy jako takich. Centralny ma za to bardzo wiele zalet ktorych nie ma klasyczny.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #150

    Domyślnie

    Przyznam,że też się bałam długiego węża, 7-9 m wydawało mi się strasznie dużo, niewygodnie, nieporęcznie; będzie zajmował dużo miejsca w szafie.
    Ale jestem pozytywnie zaskoczona.
    Wąż jest lekki i elastyczny ( o wiele bardziej od zwykłego odkurzacza), dobrze się zwija do przechowywania i nie mam wrażenia,że ciągnę za sobą "kilometry".

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Odkurzacz centralny to była jedna z najlepszych inwestycji w domu - sam wykonałem istalację, banalna.

    Mamy Profi 30.1 i 3 dzieci - worki wymieniam co 6 miesięcy (około). Same chrupki i inne żarcie :/

    Odkurzacz jest w kotłowni, niewiele go słychać - jak sie ma dobre gniazda, na tyPch tanszych hałasuje nieprzyjemnie.

    Nie zdarzyło mi się odkurzać w pokoju śpiącego bobasa, a to dlatego iż ssanie jest tak duże, że szumi mocno na szczotce. Pomaga otworzenie lewego powietrza na rączce.

    Mamy 9 metrowy wąż - po roku stwierdziliśmy że za krótki

    Ogólnie polecam.

  12. #152

    Domyślnie

    Witam. Mam zamiar na dniach zamówić jednostkę. Po lekturze wątku wykluczyłem inne firmy, a z profi pod uwagę biorę 30 lub 30.1. Wg ulotki ze stronki profi różnica między nimi zawiera się tylko w mocy (wydatek powietrza jest taki sam). Dom o powierzchni 100m, póki co jeden dzieciak, dwa długowłose psy i kot. Dwa gniazda, szufelkę wykluczyłem po przeczytaniu kilku wątków - i tak musimy odkurzać codziennie. Nie wiem co lepiej będzie pracować z metrami sześciennymi sierści - papierowy wór czy te tzw. samoczyszczące. IMO łatwiej wyrzucać te syfy z workiem niż przesypywać z pojemnika. Zupełni nie wiem jaki zestaw sprzątający wybrać (jakiej firmy). Oczywiście wygodniejszy wąż z możliwością wł/wył z rączki, ale kilka stów za wygodę... Liczę na Wasze porady.
    Pozdrawiam,
    Adam

  13. #153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jednorazowe worki. One nie sa papierowe - to jest taka fizelina.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #154

    Domyślnie

    dzięki za wyjaśnienie. mam nadzieję, że problem worków puszczających na szwach został już wyeliminowany. czekam na info w pozostałych poruszanych przeze mnie tematach (różnica między 30, a 30.1 i jaki zestaw sprzątający polecacie)
    udanej zabawy sylwestrowej

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaawon Zobacz post
    Witam. Mam zamiar na dniach zamówić jednostkę. Po lekturze wątku wykluczyłem inne firmy, a z profi pod uwagę biorę 30 lub 30.1. Wg ulotki ze stronki profi różnica między nimi zawiera się tylko w mocy (wydatek powietrza jest taki sam). Dom o powierzchni 100m, póki co jeden dzieciak, dwa długowłose psy i kot. Dwa gniazda, szufelkę wykluczyłem po przeczytaniu kilku wątków - i tak musimy odkurzać codziennie. Nie wiem co lepiej będzie pracować z metrami sześciennymi sierści - papierowy wór czy te tzw. samoczyszczące. IMO łatwiej wyrzucać te syfy z workiem niż przesypywać z pojemnika. Zupełni nie wiem jaki zestaw sprzątający wybrać (jakiej firmy). Oczywiście wygodniejszy wąż z możliwością wł/wył z rączki, ale kilka stów za wygodę... Liczę na Wasze porady.
    Pozdrawiam,
    Adam
    Ja mam owczarka niemieckiego i profi 30.1. Zasysa głównie tą sztywną sierść której pies trochę gubi. Wór fizelinowy spokojnie daje radę. Tam gdzie pies, odkurzane co 2dni, piętro co 3 dni. Starcza na 3,5-4 miesiące. Wymienia się jak turbo szczotka nie działa na dywanie. Pod uwagę brany był tylko workowy, głównie ze względu na złe doświadczenia z tradycyjnymi odkurzaczami cyklonowymi - drastyczny spadek siły ssania po zabrudzeniu filtra HEPA - efekt nieobecny odkurzaczach workowych. Niby w lepszych cyklonach centralnych problem nie występuje, ale są połowę droższe i trzeba czyścić, a tu tylko bach - worek z pojemnika i do kosza. Za różnicę w cenie nakupisz worków na 10 lat.. Profi 31 wogóle odpada bo ma filtr HEPA, który raz na jakiś czas trzeba zmienić - podejrzewam, że wyjdzie podobnie jak worki. Ludzie boją się worków bo niby drogo wychodzi, ale wcale tak nie jest.

    Co do mocy - jak masz zwierzaki, to bierz mocniejszy ze względu na turbo szczotkę. Większa moc - większe podciśnienie, szybszy przepływ w instalacji i lepsze działanie szczotki.

    Zestaw sprzątający - kupiłem tylko wąż z przełącznikiem na Alle (9m za ~200 PLN) i turbo szczotkę Zelmer w Auchan (30PLN). Reszta pasowała od starego odkurzacza. IMHO - szkoda sobie zawracać głowy na zestawy, bo zazwyczaj używasz jednej ssawki + szczelinowa. Jakby co można dokupić za psi grosz - są powszechnie dostępne w sklepie. Wieszak na wąż - kupiłem wieszak ścienny na wąż ogrodowy w LM - 10 PLN (taki sam - sprzedawany jako do odkurzacza - 30 PLN )

    Zapomniałem dodać - żaden z worków włóknikowych mi nie pękł. Są solidnie zrobione, z naprawdę mocnego materiału.

  16. #156

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Za Twoją namową decyduje się na 30.1. Jak tylko wszystko będzie zainstalowane na miejscu i przetestowane dam znać.
    Pozdrawiam,
    Adam

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał psulek Zobacz post
    ... Co do mocy - jak masz zwierzaki, to bierz mocniejszy ze względu na turbo szczotkę. Większa moc - większe podciśnienie, szybszy przepływ w instalacji i lepsze działanie szczotki.

    Zestaw sprzątający - kupiłem tylko wąż z przełącznikiem na Alle (9m za ~200 PLN) i turbo szczotkę Zelmer w Auchan (30PLN). Reszta pasowała od starego odkurzacza. IMHO - szkoda sobie zawracać głowy na zestawy, bo zazwyczaj używasz jednej ssawki + szczelinowa. Jakby co można dokupić za psi grosz - są powszechnie dostępne w sklepie. Wieszak na wąż - kupiłem wieszak ścienny na wąż ogrodowy w LM - 10 PLN (taki sam - sprzedawany jako do odkurzacza - 30 PLN )

    Zapomniałem dodać - żaden z worków włóknikowych mi nie pękł. Są solidnie zrobione, z naprawdę mocnego materiału.
    Ja kupilem tez ten 30.1 -mocniejszy ale ze wzgledu na to zeby nie miec spadkow mocy przy napelnionym worku.
    Nie mam zwierzaka a caly dom odkurzamy raz na tydzien, w tzw. miedzyczasie jakies tam lokalne sprzatniecia. Worek mam od maja 2012 i jeszcze nie jest pelen, wystarczy mi pewnie do marca.
    Zestaw w innej firmie zakupilem ale z wlacznikiem w raczce, jest bardzo praktyczny. Co do koncowek to osobiscie uzywa chyba wszystkich. Moze nie ciagle ale juz wielokrotnie kazdej uzywalem z zestawu wiec jednak moze sie przydac.
    Zakupilem tez 5 dodatkowych workow

    BTW. Wczesniej gdy nie mialem reku z filtrami mieszkanie brudzilo sie szybciej (kurzylo) a teraz widac roznice in plus
    Oczywiscie po tygodniu ciaglego przebywania w domu (okres swieta-nowy rok) dom znacznie bardziej sie brudzil.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Nie mam zwierzaka a caly dom odkurzamy raz na tydzien, w tzw. miedzyczasie jakies tam lokalne sprzatniecia. Worek mam od maja 2012 i jeszcze nie jest pelen, wystarczy mi pewnie do marca.
    Jak nie masz zwierza, to pewnie tak. U mnie większość w worku to sierść. Z końcówek używamy przeważnie turbo szczotki (ładnie zbiera sierść). Od czasu do czasu tej z włosiem do mebli i szczelinowej. Mam od kwietnia 2012. Pod koniec grudnia zapełniłem drugi worek. Wychodzi jeden na 4 miesiące.

  19. #159

    Domyślnie

    odkurzacz przyszedł dziś. zakupiłem z wężem z włącznikiem i 10 workami (dodatkowo jeden był już w odkurzaczu i jeden w pudle odkurzacza!). trochę od d..py strony się za to zabieram, ale dopiero teraz kupuję gniazda - znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/gniazdo-ssace-deco...872407623.html Facet, który tym handluje powiedział, że wejście jest na węże o fi=38mm, a mierząc wejście mojego węża z profi wychodzi 36mm. nie wiem co z tym fantem zrobić. po drugie: myślałem, że do tego węża będą pasowały akcesoria ze zwykłego odkurzacza, a tu "zonk" - średnice wyjścia wężą CO i wejść akcesoriów konwencjonalnych są takie same. są może jakieś przejściówki? czy będę musiał kupić "zestaw"?

  20. #160

    Domyślnie

    Potrzebujesz "kawalka" rury o srednicy wewnetrznej obydwu wejsc (weza i koncowek).
    Rozumiem ze rure teleskopowa masz ze starego odkurzacza a zakupiles sam waz?
    Zmierz sobie srednice wewnetrzne "jaka suwmiara" i szukaj takiej jako zewnetrznej (mozesz sobie dociac jakis kawalek z innej etc.)
    Ja do zestawu na ten przyklad dostalem kawalek rurki, podobno gdybym chcial uzywac koncowek ze "zwyklym" odkurzaczem albo odwrotnie, tak jak Ty -juz nie pamietam

    Jeszcze jedno, w wezu pewnie mierzyles srednice na koncu wchodzacym do gniazdka a ona jest "lekko" stozkowa zeby latwiej bylo wkladac do gniazdka.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

Strona 8 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony