dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jogibabu16

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie NASZA MELODIA - KOMENTARZE

    W tym miejscu mile będą widziane Wasze komentarze
    Zapraszam...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    cześć, witajcie będę pierwsza
    życzę powodzenia..ogrodzenie, media..wszystko ważne
    my też tak zaczynaliśmy rok temu. i ekipę mieliśmy już nagraną na 1lipca
    trzymam kciuki

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jogibabu16

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Piątka bardzo się cieszę, że zajżałaś do nas pomimo tego, że u nas jeszcze nic się nie dzieje. Podziwiałam Twój domek i zazdroszczę Ci że już go widać.... tez tak chcę śliczniutko jest u Was

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Hej Jogi,

    miło mieć prawie sąsiadkę, siostrzanego domku. Będę śledzić a jeśli chcesz to i wymieniać wiadomości.

    My też mamy zamiar zacząć w czerwcu. Wtedy mam nadzieję uprawomocni się nasze pozwolenie na budowę.

    Ile lat mają Twoje dziewczynki
    Ja teraz martwię się o przyjęcie Oli do przedszkola.
    A z rzeczy buowlanych to zastanawiam się czy ogrodzić działkę prowizorycznie czy zostać przy taśmie biało - czerwonej.

    A Wy jak robicie??

    Pozdrowionka i aby do wiosny

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jogibabu16

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Aki... liczę na wymianę wiadomości i doświadczeń z budowy naszych domków... niedaleko naszej działki stoi domek w stanie surowym i wygląda jak Melodia albo Natalka.... wygląda mi na zmienioną Melodię... więc może to być również zmieniona Natalia Nie mieliśmy szczęścia żeby zastać właścicieli więc nie udało się wejść do środka

    Moje dziewczynki są troche strasze od Twoich dzieciaczków mają 9 i 10 lat. Przedszkolem się nie martw - na pewno przyjmą Olę - oj pamiętam ten stres... chyba większy dla rodziców niż dzieci - one bardzo szybko się klimatyzują w nowym otoczeniu - trzymam kciuki

    wracając do budowy i ogrodzenia to prawdopodobnie zrobimy jakąś prowizorkę - na razie szkoda nam kasy na coś lepszego.

    a wiosny nie widać, dzisiaj znów sypał śnieg

    pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Ha Ha ... szczęśliwa mama panienek...niedługo nastolatek

    Dziś orientowałam się w cenach siatek - np leśnej-autostradowej - atakiej z wielkimi oczami/okami czy jak się to odmienia. Najtaniej znalazłam w Pajęczynie w Zielonkach 160 czm wys, 50 m w rolce, 195 zł za rolkę - czyli 3,9 za metr. Nie wiem tylko czy brutto czy netto.

    Nie wiem skąd wziąć słupki - chyba tartak jakiś,
    Ale z obdzwonionych tartaków dowiedziałam się 3 zł za metr czyli 6 zł za słupek, czyli tak jak stemple

    A prowizorka to i tak będzie koło 2 tysiaków może więcej kosztować

    Nie wiem co zrobić. Trochę się boje zostawić działke tylko na taśmie, z drugiej strony zal mi tych 2 tys za ogrodzenie, wiedząc że ono i tak nie uchroni mnie przed złodziejami.

    Właśnie przeglądam wątki o złodziejach i włos mi się na głowie jeży. JEŻY JEŻY.

    bRRR.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Z czego budujecie?

  8. #8

    Domyślnie

    Hej
    Ciesze sie ze bedziecie budowac Melodie.Ja dwa lata temu zobaczylam ten domek i sie zakochalam Pozniej odkrylam Natalke i stwierdzilam ze bardziej odpowiada mi rozplanowanie jej wnetrza dlatego obecnie rysuje projekt indywidualny na podstawie tych projektow.Z Natalki "sciagam" srodek z kilkoma dosc istotnymi zmianami a wyglad zewnetzrny domku bedzie jak w Melodii.
    Mialam okazje zobaczyc Melodie na zywo w Rzeszowie i jest naprawde fajna Nawet nie wiedzialam ze jest taki domek wybudowany kolo Myslenic.Jak dopadniesz wlascicieli i sie zgodza to koniecznie porob fotki i dopytaj o ich zmiany.Ja bede rownie budowac w powiecie myslenickim i tez chce zaczac w czerwcu.Na razie maksy stoja na dzialce i grzecznie czekaja na murarzy
    kaka

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Hi Hi ... i jesteśmy w komplecie

    Kaka dołączyła.

  10. #10

    Domyślnie

    No jakbym mogla przeoczyc
    kaka

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jogibabu16

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ale się cieszę, że mnie odwiedziłyście

    AKi - mam dokładnie takie same odczucia co do ogrodzenia jak Ty , jak dużą masz działkę? my mamy prawie 30 arów i tym bardziej jak pomyślę o prowizorce i kosztach to mi się płakać chce bo teraz wszystko przeliczam na pustaki to chyba zboczenie
    budujemy z porotherma 25 , znaleźlismy najtaniej w Myślenicach po 5,50 cena ma być taka do końca miesiąca a potem mają podrożeć - podobno. Jeśli jesteście zainteresowane to wyślę Wam namiar.

    kakusek - czytałam u kogoś na forum Twoje wypowiedzi jak się zachwycałaś naszymi domkami... tym bardziej jest mi miło że wpadłaś do mnie
    a gdzie dokładnie będziesz budować? My w Zawadzie.

    Dziewczyny... rewelacja! budujemy podobne domki w tym samym czasie i prawie wszystkie koło siebie... ale będzie się działo

    a macie już jakieś ekipy budowlane?

    co do melodii którą widziałam to będę starała się do niej wejść jeszcze przed rozpoczęciem budowy, chce się upewnić co do moich pomysłów na zmiany w środku... oczywiście zdjęcia porobię i pokażę... no właśnie zdjęcia... idę rozgryźć fotoszok

  12. #12

    Domyślnie

    I ja się przyłączę do tego wątku i będę Ci kibicować.

    Ja jestem nieststy znów na początku drogi - jeden dom już wybudowaliśmy (ale nie zdążyliśmy go wykończyć) i z powodu zmian w naszym życiu pierwszy dom okazał się dla nas nieodpowiedni. Własnie go sprzedaliśmy i zaczynamy całą drogę od nowa - teraz trzeba znależć działkę, a potem projekt.
    Ja wracam jednak do pierwszych projektów, które mnie niedgyś urzekły (ach, dlaczego ja wtedy nie wybrałam jednego z nich???), czyli Wierzba, Melodia i Natalia.
    Czy się uda???

    A wracając do Twojej budowy (bo przecież to komentarze do Twojego domu a nie moich strapień) - trzymam kciuki!

  13. #13

    Domyślnie

    jogibabu przeczytalam na szybkiego Twoje zmiany (nie mialam neta a za chwile mam gosci) i musze powiedziec ze z strefa dzienna tez wykombinowalam jak TY tzn bede miala kominek miedzy kuchnia i salonem.Robisz tam komin systemowy czy tradycyjnie murowany?Ja chcialam systemowy bo cienszy ale strasznie mi go odradzili i namawiaja na murowany.Szkoda mi ze zajmuje wiecej miejsca na szerokosc ale jak mam miec pozniej problemy z systemowym ze peknie czy cos to chyba nie bede ryzykowac.Jesli chodzi i pozostale zmiany to mi zalezalo na dwoch pokojach na dole ale Twoja przerobka bardzo przypomina wnetrze domku mario31 ktora tez na parterze obok sypialni ma lazienke z garderoba.
    Oblicz sobie dokladnie jakiej wielkosci wychodzi CI salon (mam gdzies rzuty Melodi )Pamietam ze jest on mniejszy niz w Natalce (584 na334)
    Jak bylam w oryginalnym salonie w Melodii to byl on dosc krotkawy i duzo osob decydowalo sie na powiekszenie go kosztem podcienia (mi go tez szkoda wiec powiekszam o jego czesc salon ale robie dodatkowe zadaszenie wysuniete poza obrys budynku)
    Podaj mi swojego maila to wysle ci cos
    kaka

  14. #14

    Domyślnie

    Aaaaaaaaa odnosnie luku-mi sie podoba.Wg mnie aby wszystko gralo musisz zastosowac taki luczek nad zadaszonym wejsciem i zostawic te rozszezone filarki Kuknij sobie do watlu Natalki i zobacz zdjecia renia i arek ( lub odwrotnie) -oni wlasnie zrobili takie luki.Jeski nie znajdziesz daj znac to Ci podesle linka (teraz nie siedze na swoim kompie)
    kaka

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jogibabu16

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaloska
    I ja się przyłączę do tego wątku i będę Ci kibicować.

    Ja jestem nieststy znów na początku drogi - jeden dom już wybudowaliśmy (ale nie zdążyliśmy go wykończyć) i z powodu zmian w naszym życiu pierwszy dom okazał się dla nas nieodpowiedni. Własnie go sprzedaliśmy i zaczynamy całą drogę od nowa - teraz trzeba znależć działkę, a potem projekt.
    Ja wracam jednak do pierwszych projektów, które mnie niedgyś urzekły (ach, dlaczego ja wtedy nie wybrałam jednego z nich???), czyli Wierzba, Melodia i Natalia.
    Czy się uda???

    A wracając do Twojej budowy (bo przecież to komentarze do Twojego domu a nie moich strapień) - trzymam kciuki!

    Witaj Jaloska, miło że mnie odwiedziłaś Ty przynajmniej masz doświadczenie w budowie, ja żadnego na pewno z drugim domkiem pójdzie Ci łatwiej - trzymam za Ciebie kciuki

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jogibabu16

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek
    Aaaaaaaaa odnosnie luku-mi sie podoba.Wg mnie aby wszystko gralo musisz zastosowac taki luczek nad zadaszonym wejsciem i zostawic te rozszezone filarki Kuknij sobie do watlu Natalki i zobacz zdjecia renia i arek ( lub odwrotnie) -oni wlasnie zrobili takie luki.Jeski nie znajdziesz daj znac to Ci podesle linka (teraz nie siedze na swoim kompie)

    Kakusek, cieszę że Ci się podoba pomysł z garażem, podeślij proszę zdjęcia reni i arka na maila (wysłałam Ci na priva mój adres).
    Co do komina to robimy tradycyjną metodą - mam nadzieję że nie będzie ciasno.
    A jeśli chodzi o salon to w tej chwili nie pamiętam ile dokładnie będzie miał ale wiem że mierzyliśmy go w stosunku do naszego obecnego i wyszło nam że w domu będzie ok 2 razy większy, dla mnie rewelacja. Szkoda mi zadaszonego tarasu bo to był jeden z priorytetów przy wyborze domku
    A masz już gotowy projekt? mam rewelacyjnego architekta w Myślenicach, wszystko załatwia za Ciebie całą papierologie dp PnB w urzędach - szybko i tanio, gdybyś była zainteresowana prześlę Ci namiar.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam !

    Z dniem dzisiejszym przyłączam się do budowy swojm kibicowaniem i śledzneiem dziennika.W takim razie zycze powodzenia ! A co do mojej decyzji to jest ona taka poniewaz projekt domu jest bliski idealu )

    Karor

  18. #18

    Domyślnie

    karor skoro bliski idealu to przerob go troszke i zaczynaj budowe zobacz sobie jeszcze Natalke z www.mgprojekt.com.pl lub WierzbeII z www.krajobrazy.com.pl
    jogibabumamy duzo wspolnego bo moja dzilka ma rowniez sporo powierzchni (28 ar) ale ja chyba ogroze tylko jej polowe 9jeszcze nad tym dumam) Mysle ze tylko od frontu zrobie ogrodzenie ze slupkami klinkierowymi a z 3 stron postawie siatke na pomuruwce lub gotowych elementach
    kaka

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jogibabu16

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karor
    Witam !

    Z dniem dzisiejszym przyłączam się do budowy swojm kibicowaniem i śledzneiem dziennika.W takim razie zycze powodzenia ! A co do mojej decyzji to jest ona taka poniewaz projekt domu jest bliski idealu )

    Karor
    Witaj Karor, Kakusek ma rację, marzenia nalez realizować bedziemy trzymać za Ciebie kciuki aby i Tobie się udało


    Kakusek? nie wiedziałam że mamy też działkę takiej samej wielkości pomysł na ogrodzenie mam podpbny ale chyba nie teraz - szkoda mi kasy. Czyli co? teraz budujemy dom a potem wskoczymy na jakieś forum ogodnicze żeby zagospodarować sobie ogród ?

  20. #20

    Domyślnie

    Dzieki ) Ale u mnie to jeszcze nie teraz ! Projekty mi się podobają...Ale i tak uwazam ze nie ma idealu i kazdy wprowadza w pewnym rodzaju swoje zmiany ... Miłego poniedziałku !

    Karor

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony