dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 158
  1. #1

    Domyślnie Stara Mazurska Szkoła

    Stało się!
    Wygląda na to, ze po długich poszukiwaniach znaleźliśmy. Przed nami ogrom pracy. Trzeba to wszystko sobie poukładać i do roboty. Zdjęcia są tu . Więcej jak ochłoniemy i pozbieramy myśli.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie Re: Stara Mazurska Szkoła

    Cytat Napisał maciek01
    Stało się!
    Wygląda na to, ze po długich poszukiwaniach znaleźliśmy. Przed nami ogrom pracy. Trzeba to wszystko sobie poukładać i do roboty. Zdjęcia są tu . Więcej jak ochłoniemy i pozbieramy myśli.
    Witaj, witaj, witaj.
    Sporo pracy przed Wami, ale bardzo proszę, wytrwajcie.
    Domek śliczny. Gdzie Wy takie cudo znależliście? Odpowiedź może być na priwa.
    Pozdrawiam
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    przy takiej inwestycji oplacalo by Ci sie "rolnikiem" zostac i remont przeprowadzic jak 'agroturystyke" ,bo jezeli sie na agro zaplapiesz to zwroca Ci polowe kosztow remontu.Pzdr
    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107
    przy takiej inwestycji oplacalo by Ci sie "rolnikiem" zostac i remont przeprowadzic jak 'agroturystyke" ,bo jezeli sie na agro zaplapiesz to zwroca Ci polowe kosztow remontu.Pzdr
    Czytasz w moich myślach ???

  5. #5

    Domyślnie

    chyba nie czytam ,ale znam te klimaty .Ostanio wymieklem ,bo znajomi" rolnicy "dostali zwrot za jachty z pieniedzy podatnikow(jako agroturystyka ) w takiej wysokosci ,ze zostaly im za darmo.Acha tez chyba zostane "rolnikiem " i przejde na KRUS ,na razie na 6 arach ( da sie zrobic bez problemu) . Moze sproboj jeszcze zalapac sie na 50 dych dotacji na mlodego rolonika ,jak sie wiekowo nie miescisz to na dzieci zakombinuj.Pzdr
    Regulamin forum

  6. #6

    Domyślnie

    acha,jeszcze jedno ,Nie licz na miejscowych "fachowcow"(znam troche Mazury i mentalnosc ludzi tam mieszkajacych).Z "krawaciarza" "Warszawiaka" beda usilowali zdzierac ,az buczy.Lepiej znalesc ekipe do remontu na drugim krancu Polski ,bo i tak duzooooo taniej Cie to wyjdzie .Pzdr
    Regulamin forum

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107
    acha,jeszcze jedno ,Nie licz na miejscowych "fachowcow"(znam troche Mazury i mentalnosc ludzi tam mieszkajacych).Z "krawaciarza" "Warszawiaka" beda usilowali zdzierac ,az buczy.Lepiej znalesc ekipe do remontu na drugim krancu Polski ,bo i tak duzooooo taniej Cie to wyjdzie .Pzdr
    Z fachowcami na Mazurach jest tragicznie. Dobrzy wyjechali, zostali partacze. Znam zaledwie 2 dobrych w mojej okolicy. Prawdziwi fachowcy przez duże "F". Tyle, że są rozchwytywani. Reszta która przewinęła się przez "komturię"... niech ich diabli. Pijaki i partacze.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Znam zaledwie 2 dobrych w mojej okolicy. Prawdziwi fachowcy przez duże "F". Tyle, że są rozchwytywani.
    A z jakiej branży ?
    Nieważne, już się zapisuję.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jeden to stolarz, ciesla, a drugi ogólno budowlany. Muruje, tynkuje, układa glazurę...
    Obaj bardzo staranni, sympatyczni, niepijący.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107
    chyba nie czytam ,ale znam te klimaty .Ostanio wymieklem ,bo znajomi" rolnicy "dostali zwrot za jachty z pieniedzy podatnikow(jako agroturystyka ) w takiej wysokosci ,ze zostaly im za darmo.Acha tez chyba zostane "rolnikiem " i przejde na KRUS ,na razie na 6 arach ( da sie zrobic bez problemu) . Moze sproboj jeszcze zalapac sie na 50 dych dotacji na mlodego rolonika ,jak sie wiekowo nie miescisz to na dzieci zakombinuj.Pzdr
    Najpierw trzeba troszkę się podowiadywać, a potem pisać. Dotacje unijne są (jak sama nazwa wskazuje) z pieniędzy z Brukseli, a nie z pieniędzy podatników. Jak kogoś stać (nie jest to łatwe) to każdy może znaleźć dla siebie dziedzinę, w której mógłby napisać projekt i zrealizować go, a potem dostać zwrot części kosztów. Jeśli nic innego, to choćby z PKL (Program Kapitał Ludzki).
    Jeśli jesteś zainteresowany, podeslę linki, nie ma problemu. Ale wierz mi, że nie ma czego zazdrościć tym, którzy zrealizowali projekty. To bardzo trudne zadanie - wiem, bo czasem się tymi sprawami zajmuję.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.Owszem dostaje sie czesc pieniedzy ,ale od wystawionej faktury,wiec jak ktos ma np:fakture troche zawyzona to dostaje calosc ,albo i wiecej,a jak wiadomo Polak potrafi.Pzdr
    Regulamin forum

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Faktury nie mozna zawyżyć, ponieważ pisząc projekt określa się z góry kwoty przeznaczone w projekcie na realizację danego zadania. Nawet jeśli koszty zostaną przekroczone, to refundowana będzie wyłącznie suma, która została załozona w projekcie. Tutaj nie da się niczego wymyślić.
    Unia taki sposób działania praktykuje od kilkudziesięciu lat, toteż mają naprawdę drobiazgowo opracowane przepisy i procedury, które uniemożliwiają kombinatorstwo.
    Pozdrawiam.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    Cytat Napisał gumis107
    chyba nie czytam ,ale znam te klimaty .Ostanio wymieklem ,bo znajomi" rolnicy "dostali zwrot za jachty z pieniedzy podatnikow(jako agroturystyka ) w takiej wysokosci ,ze zostaly im za darmo.Acha tez chyba zostane "rolnikiem " i przejde na KRUS ,na razie na 6 arach ( da sie zrobic bez problemu) . Moze sproboj jeszcze zalapac sie na 50 dych dotacji na mlodego rolonika ,jak sie wiekowo nie miescisz to na dzieci zakombinuj.Pzdr
    Najpierw trzeba troszkę się podowiadywać, a potem pisać. Dotacje unijne są (jak sama nazwa wskazuje) z pieniędzy z Brukseli, a nie z pieniędzy podatników. Jak kogoś stać (nie jest to łatwe) to każdy może znaleźć dla siebie dziedzinę, w której mógłby napisać projekt i zrealizować go, a potem dostać zwrot części kosztów. Jeśli nic innego, to choćby z PKL (Program Kapitał Ludzki).
    Jeśli jesteś zainteresowany, podeslę linki, nie ma problemu. Ale wierz mi, że nie ma czego zazdrościć tym, którzy zrealizowali projekty. To bardzo trudne zadanie - wiem, bo czasem się tymi sprawami zajmuję.

    A Bruksela to jakaś nielegalna mennica?

  14. #14

    Domyślnie

    Gratulacja. Piękny budynek. W wiosenno letniej aurze będzie tam cudnie.
    A cóż to za okolica? Zyczę wytrwałości z zmaganiach remontowych.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarkotowa
    A cóż to za okolica?
    Po sąsiedzku (jak na tamte okolice) z Tomkiem.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarkotowa
    W wiosenno letniej aurze będzie tam cudnie.
    Liczę na to, że przez cały rok. Chociaż trochę przeraża mnie leżący tam teraz śnieg, kiedy na Mazowszu za oknem trawka już się budzi. A ja robię się coraz bardziej ciepłolubny (starość ? ) W związku z tym szukam zduna - serio !

  17. #17

    Domyślnie

    Pięknie. Po prostu pięknie.
    Droga trochę blisko ale i tak pieknie .

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Podlasianka
    Droga trochę blisko
    Ale to droga donikąd. Asfalt do końca wsi, a dalej gruntowa dookoła jeziora.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Tez Maćku szukam zduna. Bez zkutku. Jeden był ale zszedł i stawia gdzieś wysoko, a drugi pije tak, że nie może stawiać. Zarówno trzeźwy jak i pijany. Mam w planach wybudowanie kuchni węglowej z piecem chlebowym.
    A zimnem się nie przejmuj. Tutaj trwa tylko 7 miesięcy a później to już tylko lato i lato.

  20. #20

    Domyślnie

    Sam nie wiem jak to się stało, ale wybierając miejsce do zakotwiczenia na lata zapomnieliśmy, że Mazury to nie tylko słońce, lato i żagle.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony