dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 158
  1. #121

    Domyślnie

    Kolejne zdjącie do porównania:

    rok temu



    i tydzień temu



    Etap demolki pomału dobiega końca.
    Etap budowy ...

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rynka
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    UK
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hmmmm....skąd ja to znam Właśnie zakończyliśmy dłuuuuugi etap demolki i zaczynamy budowę....ale moja chałupka to jest tak mała jak Twoje jedno pomieszczenie
    A poza tym to cudny budynek Ci się trafił....no i to miejsce.....bajkowe
    Pozdrawiam z Warmii
    Mariola
    Kochasz ty dom, rodzinny dom,Co wpośród burz, w zwątpienia dnie,Gdy w duszę ci uderzy grom,Wspomnieniem swym ocala cię? Kochasz Ty dom..........
    M.Konopnicka

  3. #123

    Domyślnie

    A zdradź tajemnicę czy będzie to prywatna siedziba czy może jakiś pensjonat- jeżeli możesz.

  4. #124

    Domyślnie

    Docelowo 2w1. Czyli Paweł na górze a Gaweł na dole.

  5. #125

    Domyślnie

    To ja już rezerwuje miejsce

  6. #126

    Domyślnie

    Jako osoba urodzona na Mazurach a obecnie mieszkajaca na Warmii zycze powodzenia w realizacji tego projektu. Staje sie jednym z czytelników Twoich zmagan. Pozdrawiam i zycze powodzenia w ożywianiu starej mazurskiej szkoły.

  7. #127

    Domyślnie

    maciek01 realizujesz moje marzenie . Ja również jestem od dawna zauroczony Mazurską przedwojenna architekturą , szczególnie domami z elewacją z cegły ręcznie formowanej . Wielu ludzi myli cegłę klinkierowa z cegłą licową ręcznie formowaną . Że taka cegła jest niesamowicie trwała świadczą właśnie te piękne Mazurskie domy . Poza tym cegła ręcznie formowana jest tańsza od klinkierowej . Niemcy stosowali w swoich domach klinkier jedynie na fundamenty i posadzki w piwnicach co ma swój urok i specyficzny smak . Dlaczego tak mi się podobają te stare ceglane domy ? Dlatego że są idealnie wkomponowane w otaczającą przestrzeń i harmonizują z otaczającą przyrodą. Proporcje dachu i ścian są jak 1 :1 . Dach jest kryty ceramiczną dachówką holenderką . Elewacja jest symetryczna co daje efekt harmonii i poczucie piękna . Ściany są murowane na pełną fugę na zaprawie wapiennej . Nawet ułożenie cegieł w murze jest nie bez znaczenia i dodaje uroku dla budynku (nadproża , parapety , zabudowanie murłaty itp) .Fundament z naturalnego kamienia polnego łupanego . Posadowienie domu - wysokość cokołu (poziom zerowy) około 50 cm czyli trzy schodki do wejścia . Dach o kacie nachylenia 45 stopni , kolor ceglany . Okapy szerokie chroniące ściany przed zacinającym deszczem . Sprawiające wizualne wrażenie , że dom siedzi blisko ziemi . Okapy bez podbitki . Ściana kolankowa nie większa niż 60 cm . Rynny tradycyjne z blachy najlepiej miedzianej . Kominy koniecznie z cegły . Okna 1,5x1,2 . Tradycyjne skrzynkowe dzielone w kształcie krzyża . Nadproża w kształcie łuku z cegieł murowanych na sztorc . Parapety zewnętrzne również z cegły murowane na 12 .
    Można tak pisać bez końca na temat tych domów . Życzę samozaparcia i wytrwałości w pracach remontowych . Czekam na zdjęcia z postępu prac remontowych . pozdrawiam
    Kuna

    P.S.
    Obejrzyj poniższe strony . Mogą być inspirujące :
    http://frame1.home.pl/pantel/html/wy...ia/murator.htm
    http://www.ceramika-kufel.pl/index.p...=pl&str=oferta
    http://hoffmanowska.pl/index.php?id=6

  8. #128

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za kibicowanie.
    Postaram się na bieżąco przekazywać informacje.

    Kuna, czy jesteś w jakiś sposób związany z pierwszym linkiem ? Sprawa ciekawa a miałbym kilka pytań. Kontakt przaz Ciebie czy bezpośrednio przez stronę Pracowni ?

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek01 Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za kibicowanie.
    Postaram się na bieżąco przekazywać informacje.

    Kuna, czy jesteś w jakiś sposób związany z pierwszym linkiem ? Sprawa ciekawa a miałbym kilka pytań. Kontakt przaz Ciebie czy bezpośrednio przez stronę Pracowni ?
    maciek01 nie jestem w żaden sposób związany z tą firmą . Uważam , że niewielu architektów specjalizuje się w tego typu budownictwie . Jak się domyślam chcesz porady architekta co zrobić aby dom był nowoczesny a zarazem nie zatracił swojego pierwotnego charakteru . W tej sytuacji pozostaje kontakt przez stronę pracowni .
    Jeżeli chodzi o mnie to ja jestem ortodoksem w sprawie architektury tego budynku , szczególnie zewnętrznej .

  10. #130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Jak się miewa Stara Mazurska Szkoła?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  11. #131
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja też się dopisuję do kibicowania

  12. #132

    Domyślnie

    Dziękuję. Stara Mazurska Szkoła chwilowo się nie miewa. Tzn. hula po niej wiatr i diabeł nocuje. No może nie tylko diabeł, bo spędziliśmy tam część wakacji. Okazało się że za kasę, którą teraz mogę wyłożyć nie zrobię tego co zamierzałem. A ponieważ jest to więźba, pokrycie, okna połaciowe, kominy ,żeby nie zostać wpół drogi muszę robić wszystko albo nic czyli w tym przypadku nic. A ponieważ z różnych przyczyn skomplikowałą nam się możliwość wzięcia bezpiecznego kredytu i odsunęła możliwość sięgnięcia po dotacje musimy przystopować. Na trochę. Ale plany się nie zmieniły, przesunął się tylko termin zakończenia prac. Ale nie ma tego złego. Co jakiś czas przychodzą mi do głowy nowe pomysły i rozwiązania, które sprawią, że mieszkanie tam będzie przyjemniejsze i wygodniejsze. Lada dzień ostatni kurs zeby spuścić wodę (w listopadzie - 30 stopni ??? ) i przerwa z pracami na budowie. Do tego czasu mam nadzieję, żę się jakoś ogarniemy.

  13. #133

    Domyślnie

    I co tam w starej mazurskiej szkole???

  14. #134

    Domyślnie

    Obiecałem sobie, że odezwę się kiedy dach będzie zapięty na ostatni guzik, ale nie mogę wytrzymać:




    Jeszcze rury spustowe, kilka obróbek i gąsiorów i dach z głowy.
    Ostatnio edytowane przez maciek01 ; 23-04-2012 o 19:59 Powód: zmiana linków na miniatury

  15. #135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    może spróbuj picase?
    eh... piękna...

  16. #136

    Domyślnie

    No bardzo się cieszę że remont trwa. Już myślałem że coś utknęło. Dawno się nie odzywałeś.

  17. #137

    Domyślnie

    I już dopięte na ostatni guzik:










  18. #138

    Domyślnie

    No gratuluję. Czyli zewnętrze OK, a jak wewnątrz. I jeszcze jedno- dachówka nowa czy przekładana?

  19. #139

    Domyślnie

    Dachówka Braas Bałtycka.

    A w środku - nie chcesz wiedzieć .



    Czeka na swoją kolej.

  20. #140

    Domyślnie

    No ale wewnątrz też coś drga, co prawda w związku z zewnętrzem, ale zawsze.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony