dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 131
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2601
  1. #1

    Domyślnie projekt Z10 z pracowni Studio Z500

    Bardzo proszę o uwagi odnosnie projektu
    http://www.z500.pl/index.php?projekt...lne=1&lustro=0

    Dom ma być dla maksymalnie 4 osób na działce 1100 m2 (wjazd od północy).
    Może ktos buduje podobny dom albo miał do czynienia z ta pracownią?

    Z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Zdecydowanie pokój dzienny to najsłabsza strona tego projektu
    Pięta achillesowa tego projektu
    miękkie podbrzusze tego projektu
    Reszta... ok, ale pokój dzienny do wymiany.
    na dodatek ma /pokój dzienny oczywiście/ naciągniętą zapewne powierzchnie.. wliczono w nia, tak mi się wydaje, jadalnie i kawałek hallu, ten za ścianka z telewizorem... a to nieuczciwe... i oznacza, że sam autor wiedział, że dał ciała...

    Pozdrawiam
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  3. #3

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze coś doradzi w sprawie tego projektu? Dodam, ze zamierzamy powiększyć pokój dzienny likwidując podcień oraz doswietlić go dodatkowym oknem, zadaszyć taras, zlikwidować kominek zewnętrzny oraz okno w łazience.

    dzieki za wszystkie opinie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda2005
    Może ktoś jeszcze coś doradzi w sprawie tego projektu? Dodam, ze zamierzamy powiększyć pokój dzienny likwidując podcień oraz doswietlić go dodatkowym oknem, zadaszyć taras, zlikwidować kominek zewnętrzny oraz okno w łazience.

    dzieki za wszystkie opinie
    Jak dla mnie po wprowadzeniu tych zmian to jest ok

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    wszystkie zmiany są słuszne, tylko dlaczego chcesz zlikwidować okno w łazience? Łazienka z oknem fajna jest, widno, można wywietrzyć...
    No, chyba że musicie przysunąć dom do granicy działki albo przykleić do tej ściany garaż, wtedy rozumiem.

    Pozdrawiam, akacja
    Już w domku!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Też uważam ze okno w lazience jest super (nawet chciałam je powiekszyc), ale zwyciezyl rozsadek: jest to jedyne miejsce gdzie prawdopodobnie stanie garaż, wiec wole od razu zlikwidowac okienko... Z drugiej strony dom jest parterowy, gdyby lazienka byla na poddaszu wstawilabym najwieksze okno, jakie by sie tylko dalo wstawic

    pozdrawiam,

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj Magdo- my juz jestesmy zdecydowani na z10- wersja z garazem i poddaszem- tylko pokoj za sciana salonu bedzie lazienka, a lazienke zamieniamy na dwie garderoby- w salonie nie bedzie tej scianki- gdzie bedziecie sie budowac? Fajnie ze ktos jeszcze planuje ten domek
    Pozdrawiam
    Marta

  8. #8

    Domyślnie

    Czesc Marta,
    my bedziemy budowac w Sochaczewie, ale to jeszce potrwa - dopiero kupilismy dzialke. Ciesze sie ze ktos tez buduje Z10. Bardzo podoba mi sie ten projekt i mimo ze przejrzalam juz mnostwo innych, ten nam pasuje najbardziej. My chcemy zachowac trzy pokoje na dole + salon (powiekszony o podcien), na poddaszu zrobimy na razie strych, a w przyszlosci moze zrobimy adaptacje na poddasze mieszkalne. A gdzie Wy budujecie, no i kiedy zaczynacie?

    pozdrawiam,
    Magda

  9. #9

    Domyślnie

    ...
    Pozdrawiam
    Marta

  10. #10

    Domyślnie

    Działka ma ok. 1100 m2 (32 x 34 m). Jest czesciowo uzbrojona (woda), kanalizacji na razie nie bedzie (szambo),gazu tez nie, musimy zalatwic tylko ( ) prad. My nie zaczniemy budowy w przyszlym roku, ale na pewno ogrodzimy i uporzadkujemy dzialeczke. Zgromadzenie wszystkich dokumentow troche potrwa, a u nas na pozwolenie na budowe tez troszke sie czeka.
    Ja dopiero zaczelam czytac Muratora, o budowaniu nie mam zielonego pojecia (moj maz tez), musimy sie troche podszkolic, tym bardziej ze mamy zamiar budowac systemem gospodarczym.

    Czy zastanawialiscie sie juz nad koszem budowy domu wg tego projektu?

    Pozdrawiam serdecznie,
    Magda

  11. #11

    Domyślnie

    No ja czytam juz od ponad roku
    Co do kosztow to na pewno beda wyzsze niz w kosztorysie. Po zakupie projektu bede robic rajdy po hurtowniach i wykonawcach- wiemy juz jakich materialow chcemy uzyc. Najwazniejsze zeby z gory miec zaplanowane wnetrza: my juz wiemy dokladnie co ma byc w kuchni czy lazience. Na pozostale rzeczy chcemy miec zaplanowane budzety i ich nie przekraczac(co niewatpliwie przy budowaniu jest koszmarnie trudne )
    Szkoda ze nie bedziecie budowac w tym samym okresie- fajnie by bylo powymieniac sie doswiadczeniami.
    Pozdrawiam
    Marta

  12. #12

    Domyślnie

    Tez bardzo bym chciala zaczac budowe juz w przyszlym roku, ale niestety wracam od stycznia do pracy po urlopie wychowawczym (rok przerwy), szykuje sie duzo roboty i nie mialabym zupelnie czasu na dopilnowanie budowy. Moj maz duzo pracuje i nie ma nas po 12 godzin w domu. Dlatego musimy troche odczekac, zaznajomic sie z budowa, zastanowic nad materialami ( na razie mamy tysiac pomyslow). Z zapartym tchem bede sledzic Wasze zmagania. Jesli pozwolicie,odwiedzimy w przyszlym roku Waszą budowe ...

    Pozdrawiam,
    Magda

  13. #13

    Domyślnie

    ..
    Pozdrawiam
    Marta

  14. #14

    Domyślnie

    A jakiej wielkosci macie dzialke? Ja zastanawiam sie czy czy zostanie nam dosyc miejsca na duzy trawnik z piaskownica dla Olka, altanke i miejsce na grila. Zawsze myslelismy ze dzialka ponad 1000 m2 to wielkie pole, ale teraz mysle czy nie powinno byc wiecej o jakies 500m2 na razie nanioslam sobie dom do programu Wymarzony Dom i umiescilam go na dzialce. Wydaje sie ze zostaje sporo miejsca, ale to sie jeszcze okaze.

    pozdrawiam
    Magda

  15. #15

    Domyślnie

    ..
    Pozdrawiam
    Marta

  16. #16

    Domyślnie

    Program kupilam na Allegro (z tego co wiem mozna go kupic w sklepach internetowych z oprogramowaniem) Wymarzony Dom wersja 3.0. Nanosisz caly dom wg rzutow, masz obraz 3D, potem meblujesz, instalujesz wszystkie urzadzenie, oswietlenia itp. Jest fajny ale troche skomplikowany (dla takiego laika jak ja ). Gdy nanioslam wszystkie pomieszczenia, okazalo sie np. ze salon jest troche maly, dlatego mamy zamiar powiekszyc go likwidujac podcien. Gdy patrzylam na zwykly rzut domu, nie przyszlo mi to do glowy.

  17. #17

    Domyślnie

    Marta (kayak), jak postepy przy adaptacj projektu i calej papierologii? Ja w tej chwili walcze o prad. Pani z ZE kazala znalezc najblizsza naszej dzialce stacje trafo (cokolwiek to znaczy ). Dzisiaj poszlismy na rekonesans. Okazalo sie ze to stacja transformatorowa - znalezlismy dwie w takiej samej odleglosci od naszej dzialki, spisalam numery, w poniedzialek bede dzwonic, chce jeszcze w tym roku dostac warunki przylaczenia. Wahamy sie co do c.o. Myslelismy nad eko-groszkiem, ale ta kotlownia... Traz mamy opcje gazu (niestety plynnego ). Kiedys moze bedzie ziemny.
    Co do projektu, chyba wezmiemy wariant z bocznym garazem (ale bez lukarny na poddaszu, i tak bedziemy miec tam tylko strych, moze kiedys zaadoptujemy na poddasze).

    pozdrawiam,
    Magda

  18. #18

    Domyślnie

    Hej Madziu projekt sie robi - mam nadzieje ze pelna adaptacja bedzie w polowie grudnia(obiecalam panu Piotrowi ze wypowiem sie na forum na temat ich terminowosci ) Czekam jeszcze na mapki do celow projektowych- maja byc w nadchodzacym tygodniu- dopiero z nimi moge uderzac po warunki.
    Zrobilismy sobie wersje 3 d domku(tzn zrobila nam kolezanka)-wszystko wyszlo od razu(ustawilismy sobie nasze meble zeby sie dobrze zorientowac) i .... przesunelismy wykusz w strone kuchni a sciane z drzwiami tarasowymi przesunelismy o 40 cm w kierunku ogrodu(zabralismy troche tarasu niestety).No ale salon zrobil sie duzo bardziej ustawny. Taras i tak planujemy dosc duzy- tylko szkoda ze mniej go bedzie pod dachem.

    Madziu moge ci wyslac wizualizacje na maila.
    Pozdrawiam
    Marta

  19. #19

    Domyślnie

    Czesc Marta,
    mojego maila wysylam Ci na priv, fajnie ze bede mogla zobaczyc wizualizacje Twojego domku. My takze powiekszamy salon (wyrownanie sciany z drzwiamy tarasowymi z reszta scian od strony ogrodu - likwidujemy podcien). Jednak planujemy czesciowo zadaszyc taras (taki dodatkowy daszek na drewnianych slupkach, zobaczymy czy to sie da zrobic), poniewaz to bedzie strona poludniowa (wjazd mamy od polnocy).
    tez staram sie zrobi nasz dom w 3D ale cos ostatnio brakuje mi czasu.

    Pozdrawiam,
    Magda

  20. #20

    Domyślnie

    Szukam pilnie zdjec z realizacji projektu Z10, moze byc jeszcze nie ukonczony.

    Wielki dzieki z gory !

Strona 1 z 131