dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 318
  1. #1

    Domyślnie Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?

    mam pytanie jak w temacie , planuję ocieplić strop między piętrem a stryszkiem nieużytkowym , ekipy zachwalają swoje produkty , ci od wełny twierdzą że ekofiber ciągnie wilgoć i "siada" tracąc przy tym na izolacyjności , i na odwrót ci od ekofibra twierdzą że to właśnie wełna wilgotnieje , że trzeba dawać folie .. itp

    czy ktoś z was ma doczynienia z tym tematem ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?

    Cytat Napisał seba_x
    mam pytanie jak w temacie , planuję ocieplić strop między piętrem a stryszkiem nieużytkowym , ekipy zachwalają swoje produkty , ci od wełny twierdzą że ekofiber ciągnie wilgoć i "siada" tracąc przy tym na izolacyjności , i na odwrót ci od ekofibra twierdzą że to właśnie wełna wilgotnieje , że trzeba dawać folie .. itp

    czy ktoś z was ma doczynienia z tym tematem ?

    Ja w strop między legary dawałem granulat wełny. Folii nie dawałem, ale gdybym miał łazienkę, czy kuchnię pod spodem to bym folię dał. Jeśli chodzi o wilgoć to nie wiem co bardziej chłonie z tych 2 produktów, ale ma znaczenia co tam będzie. Nawt jak wsypiesz granulat styropianowy to nie może tam dostać się wilgoć bo belki drewniane zgniją jeśli nie będzie odprowadzenia wilgoci. U ciebie jeśli szczelnie podłogi na stryszku nie przykryjesz to nie ma znaczenia co tam wysypiesz.

  3. #3

    Domyślnie

    więc tak : od góry nie chcę niczym przykrywać bo jest to raczej bardzo trudno zrobić , od dołu będą dwie łazienki z wentylacją mechaniczną .

    zastanawiam się jeszcze czy podbić wiązary od spodu płytą osb czy może zrobić stelaż na regipsy i na nie od góry dać granulat wełny ?


  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    więc tak : od góry nie chcę niczym przykrywać bo jest to raczej bardzo trudno zrobić , od dołu będą dwie łazienki z wentylacją mechaniczną .

    zastanawiam się jeszcze czy podbić wiązary od spodu płytą osb czy może zrobić stelaż na regipsy i na nie od góry dać granulat wełny ?


    Ja poszedłem na extremum. Dałem płytę K-G zamocowaną bezpośrednio do legarów (rozstaw około 50cm) i wsypałem 22cm granulatu wełny. Po roku czasu nic złego się nie dzieje, choć bałem się pęknięć na płytach. Oczywiście łączenia płyt były zabezpieczone deskami, do których przykręcone były wkręty K-G.
    Ryzyko jest, że belki poskręca i płyty popękają. Normalnie dałbym stelaż stalowy, ale zależało mi na wysokości pomieszczeń.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    sprawdziłem ten ekofiber, nic się z nim nie dzieje, nie jest wilgotny ani zagrzybiony ani w inny sposób zmieniony, jaki był taki jest
    a sypales sam czy ekipa?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Co to znaczy, że coś wilgotnieje? Żaden materiał nie wilgotnieje sam z siebie. Para wodna przechodząc przez izolację cieplną może osiągnąć stopień nasycenia i zacznie się wykraplać bez względu na rodzaj materiału użytego do izolacji cieplnej. Zaletą ekofibru jest fakt, że chłonie on ten kondensat a następnie w sprzyjających warunkach umożliwi jego odparowanie (oczywiście w określonych ilościach). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    sprawdziłem ten ekofiber, nic się z nim nie dzieje, nie jest wilgotny ani zagrzybiony ani w inny sposób zmieniony, jaki był taki jest
    możesz podać namiary na firmę która robiła u ciebie ekofiber ?

  8. #8

    Domyślnie

    syn męża ma cały dom (drewniany) ocieplony ekofibrem. rewelacja.
    cieplutko w zimie , chłodno w lecie .super.i wszystko w porządku. już trzeci rok.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Czy to prawda, że przy Ekofibrze nie trzeba WOGÓLE wentylować połąci dachowej ????

    Kurcze zaczyna mi się to podobać, bo nie znoszę wełny ....nie chce słyszeć w swoim domu o żadnych latających igłach....

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Właśnie zasypuję strop drewniany 45 cm warstwą granulatu wełny, bezpośrednio na stelaż stalowy i płyty k-g !

    Zauważyłem że sufit "siada" ok. 2 cm w środku pomieszczenia względem ścian!
    Nie wiem czy to problem, mam nadzieję że nic więcej się dziać nie będzie.
    Na oko nic nie widać, dopiero po przyłożeniu łaty wychodzi "brzuch"

    Myślę że ciężar granulatu wełny powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze, 1 m3 to 60 kg !!!

    Pozdr.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Właśnie zasypuję strop drewniany 45 cm warstwą granulatu wełny, bezpośrednio na stelaż stalowy i płyty k-g !

    Zauważyłem że sufit "siada" ok. 2 cm w środku pomieszczenia względem ścian!
    Nie wiem czy to problem, mam nadzieję że nic więcej się dziać nie będzie.
    Na oko nic nie widać, dopiero po przyłożeniu łaty wychodzi "brzuch"

    Myślę że ciężar granulatu wełny powinien być wzięty pod uwagę przy wyborze, 1 m3 to 60 kg !!!

    Pozdr.
    teraz nie pamiętam czy wełna jest cięższa niż ekofiber czy na odwrót , fachowcy doradzają mi żeby zrobić "gęsty stelaż" i podwójnie g-k

    macie namiary na sprawdzone ekipy z ekofibrem ?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jak wyglada sprawa samodzielnego ukladanie ekofibru? Mozna w ogole to samodzielnie kupic?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Tak wygląda mój salon ,,,

    Nie chcę Was straszyć ale popatrzcie co może się stać po wysypaniu wełny w granulacie na strop wykonany z profili i płyt




    Zdjęcia z komórki bo akurat aparatu nie miałem, niby wszystko ok, profile gęsto itd. ale to tylko pomaga jeśli chodzi o wyginanie płyt, nośność takiego stropu jest taka sama !!!!
    Wysypałem ok. 50 cm grubości a w środku niechcący więcej i oto efekt !
    Wieszaki obrotowe puszczają , wszystkie zostały na górze
    Teraz sprzątanie i jedziemy jeszcze raz, tym razem wysypię mniej i poskręcam profile nośne z wieszakami żeby mieć pewność że za kilka lat nic mi na głowę nie spadnie!

    Ehh !

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    my od dwóch lat mamy ekofiber i zupełnie nic się z nim nie dzieje. Wysypane 25 cm , co podobno daje 30 cm wełny. Żadnych dodatkowych folii. Robili nam panowie z firmy Modern Dach z Włocławka. Ekofiber leży na stelażach i płytach karton-gips. Nie ma żadnych pęknięć na suficie.

  15. #15

    Domyślnie

    o kurde- piczman - dobrze że nikomu nic się nie stało
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    O żesz Piczman, współczucia , dobrze że zmieniłem koncepcję i zrezygnowałem z podwieszanego na rzecz płyt OSB i nastpnie g-k mocoanych do wiązarów. 60m cm welny na razie leży i jest wszystko OK.
    Ku... nie mogę z tego co Ci się stało, masakra.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  17. #17

    Domyślnie

    Jasny gwint, Piczman... kondolencje. Aż się zalogowałem, żeby wyrazić współczucie, bo zazwyczaj podczytuje forum bez logowania.
    Też mam zamiar zasypać strop, więc wyciągnę wnioski z Twojego nieszczęścia. Dzięki za te zdjęcia.
    Myślenie jest niebezpieczne. Prowadzi do pomysłów.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    a jak wyglada sprawa samodzielnego ukladanie ekofibru? Mozna w ogole to samodzielnie kupic?
    Możesz spróbować tu: http://www.gaik.pl/Ekofiber.html
    Daleko masz, ale może da radę wysyłkowo, albo chociaż powiedzą gdzie zamówić?
    Myślenie jest niebezpieczne. Prowadzi do pomysłów.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    "Piczman" stelaż kratownica i zwiększ ilość mocowań a po wypoziomowaniu zrób kilka mocowań na sztywno. Nie przeginaj z grubością izolacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emer

    Możesz spróbować tu: http://www.gaik.pl/Ekofiber.html
    Daleko masz, ale może da radę wysyłkowo, albo chociaż powiedzą gdzie zamówić?
    dzieki
    pozdrawiam

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony