dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Domowy intercom-czy warto?

    Witam
    Zastanawiam się właśnie czy nie wyposażyć domu w wewnętrzny intercom,
    (dom z poddaszem oraz z piwnicą i osobnym garażem)Myślałem o domofonie 5-6 rodzinnym,wada nie można się porozumieć między słuchawkami tylko z głównym panelem.Czy ktoś zna inne możliwości i czy wogóle warto się w to bawić?

  2. #2

    Domyślnie Re: Domowy intercom-czy warto?

    Cytat Napisał dragon2006
    Witam
    Zastanawiam się właśnie czy nie wyposażyć domu w wewnętrzny intercom,
    (dom z poddaszem oraz z piwnicą i osobnym garażem)Myślałem o domofonie 5-6 rodzinnym,wada nie można się porozumieć między słuchawkami tylko z głównym panelem.Czy ktoś zna inne możliwości i czy wogóle warto się w to bawić?
    Centralka telefoniczna i masz wtedy numery wewnętrzne. Domofon zwykle do tego też idzie podpiąć.

  3. #3

    Domyślnie

    Większość bezprzewodowych telefonów stacjonarnych działających w stanardzie DECT umożliwia prowadzenie rozmów wewnętrznych pomiędzy słuchawkami (np. Siemens Gigaset).

    DECT obsługuje do 6 słuchawek. Bezprzewodowe IMHO wygodniejsze niż unifony na ścianie...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał irreality
    Większość bezprzewodowych telefonów stacjonarnych działających w stanardzie DECT umożliwia prowadzenie rozmów wewnętrznych pomiędzy słuchawkami (np. Siemens Gigaset).

    DECT obsługuje do 6 słuchawek. Bezprzewodowe IMHO wygodniejsze niż unifony na ścianie...
    Nie żebym krytykował ale fanom bezprzewodowego życia chciałbym przypomnieć że DECT, WiFi i masa innych gadżetów działa w tym samym zakresie częstotliwości. I jak to wszystko na raz włączymy to można się bardzo zdziwić.

  5. #5

    Domyślnie

    dect to 1,9GHz a wifi 2,4GHz

  6. #6

    Domyślnie

    Telefony przewodowe powinny być lepsze w tym przypadku. Dlaczego? Bo z bezprzewodowym to nigdy nie wiadomo gdzie go kto położył albo czyj jest który, a jak jest aparat zamocowany to wiesz przynajmniej czy dzwonisz do pokoju dziecka czy do piwnicy.
    W sumie fajny pomysł, dodajesz centralkę i możesz zrobić numery wewnętrzne... a potem billing dla każdego domownika osobno.
    Regulamin

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    dect to 1,9GHz a wifi 2,4GHz
    Możliwe - nie sprawdzałem. Ale mi DECT skrócił zasięg do 5cm od bazy po odpaleniu WLANu...

  8. #8
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkii
    Cytat Napisał pierwek
    dect to 1,9GHz a wifi 2,4GHz
    Możliwe - nie sprawdzałem. Ale mi DECT skrócił zasięg do 5cm od bazy po odpaleniu WLANu...
    Jakiś dziwny ten WLAN albo DECT. Mam jak wyżej i nic się nie skróciło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony