dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 86
  1. #61

    Domyślnie

    ElizaKrk
    Są 2 warianty.
    Pierwszy to jeden dekoder C+ lub np DVD i oglądanie tego samego kanału co na dekoderze na kilku TV - (kanał zwrotny od dekodera do sumatora/ multiswitcha + przedłużacze pilota) - dobre jak sie jednocześnie nie ogląda w kilku miejscach.

    Drugi to kilka dekoderów i oglądanie różnych kanałów w różnych miejscach (multiswitch + splitter/szaring ) - jak nie wystarczy naziemna plus jeden kanał z satelity.

    ad 3 popatrz na schematy. W zaleznosci od wariantu idzie rozna ilosc kabli.

  2. #62
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zonzi
    ElizaKrk
    Są 2 warianty.
    Pierwszy to jeden dekoder C+ lub np DVD i oglądanie tego samego kanału co na dekoderze na kilku TV - (kanał zwrotny od dekodera do sumatora/ multiswitcha + przedłużacze pilota) - dobre jak sie jednocześnie nie ogląda w kilku miejscach.

    Drugi to kilka dekoderów i oglądanie różnych kanałów w różnych miejscach (multiswitch + splitter/szaring ) - jak nie wystarczy naziemna plus jeden kanał z satelity.

    ad 3 popatrz na schematy. W zaleznosci od wariantu idzie rozna ilosc kabli.
    Ech......"
    Sharing to inaczej dzielenie karty na wiele odbiorników. Mówiąc bardziej fachowo: jest to wspólna wymiana ECMów i DW(Decrypted Word) między tunerami (paroma sztukami) i kartą. Wygląda to tak jak na zdjęciu niżej. Karta siedzi w tzw. serwerze (może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner, spliter). Do serwera podłączone są dekodery (przez sieć LAN, Internet). Ich liczba może być ograniczona przez czas maksymalnego oczekiwania na DW przez tuner po wysłaniu ECMa (karta musi się wyrobić, a też ma swoją szybkość)
    ".

    A gdzie w tym twoim opisie karta kliencka????

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    A gdzie w tym twoim opisie karta kliencka????
    A tu:
    Karta siedzi w tzw. serwerze (może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner, spliter).

  4. #64
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    Cytat Napisał niktspecjalny
    A gdzie w tym twoim opisie karta kliencka????
    A tu:
    Karta siedzi w tzw. serwerze (może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner, spliter).
    Czekaj co my dzielimy ...?

    Cytat Napisał zygzak
    może nim być zwykły......spliter
    .Z tym się zgadzam bo tak mam w domu i mi działa.

    Cytat Napisał zygzak
    może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner....
    Rozwiń to proszę

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...
    Cytat Napisał zygzak
    może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner....
    Rozwiń to proszę
    A co tu rozwijać? Niektóre bardziej zaawansowane tunery ( z linuxem na pokładzie, np. dreambox ) umożliwiają sharing karty między sobą, np. w sieci lokalnej, jeden robi za serwer a pozostałe są klientami. W szczególnym przypadku w roli serwera może być pc z modułem kart.

  6. #66
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...
    Cytat Napisał zygzak
    może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner....
    Rozwiń to proszę
    A co tu rozwijać? Niektóre bardziej zaawansowane tunery ( z linuxem na pokładzie, np. dreambox ) umożliwiają sharing karty między sobą, np. w sieci lokalnej, jeden robi za serwer a pozostałe są klientami. W szczególnym przypadku w roli serwera może być pc z modułem kart.
    Wymiękłem w tym odbiorze ....bardzo dziękuje za soczystą odpowiedź.
    pozdrawiam. NS

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    A ma może ktoś takie cudo: ROZDZIELNIA MULTIMEDIALNA ?
    Cena spora, ale za to porządek w kablach - bezcenne...
    Tylko jak z jakością tego? Ktoś się pochwali wrażeniami?
    trochę droga
    ja sobie wszystkie skrętki z całego domu (@, tv, alarm, czujniki zewn. i wewn. itd) sprowadziłem w jedno miejsce w piwnicy, zakupiłem szafeczkę http://www.allegro.pl/item704643540_...300_popie.html
    którą sobie wyposażę zgodnie z zapotrzebowaniem w jakieś patchpanele, gniazda, modemu itp itd
    taniej i w konfiguracji takiej jakiej potrzebuję a nie gotowiec

  8. #68
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...
    Cytat Napisał zygzak
    może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner....
    Rozwiń to proszę
    A co tu rozwijać? Niektóre bardziej zaawansowane tunery ( z linuxem na pokładzie, np. dreambox ) umożliwiają sharing karty między sobą, np. w sieci lokalnej, jeden robi za serwer a pozostałe są klientami. W szczególnym przypadku w roli serwera może być pc z modułem kart.
    Prosiłem żebyś wytłumaczył jaką rolę w tym układzie pełni komp.Rozumiem,że masz wykupiony abonament C+ ,masz kompa z czytnikiem kart abonenckich(nie mylić z klienckimi),odpowiedni programator(zawile tłumaczysz bo też nie wiem co to za cudeńko i czemu ma służyć), no i tuner(czyli dekoder??? ).
    Linux,dreambox,sharing i C+,polsat,N, śmigają ,że ho ho.

    pzdr

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał zygzak
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...
    Cytat Napisał zygzak
    może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner....
    Rozwiń to proszę
    A co tu rozwijać? Niektóre bardziej zaawansowane tunery ( z linuxem na pokładzie, np. dreambox ) umożliwiają sharing karty między sobą, np. w sieci lokalnej, jeden robi za serwer a pozostałe są klientami. W szczególnym przypadku w roli serwera może być pc z modułem kart.
    Prosiłem żebyś wytłumaczył jaką rolę w tym układzie pełni komp.Rozumiem,że masz wykupiony abonament C+ ,masz kompa z czytnikiem kart abonenckich(nie mylić z klienckimi),odpowiedni programator(zawile tłumaczysz bo też nie wiem co to za cudeńko i czemu ma służyć), no i tuner(czyli dekoder??? ).
    Linux,dreambox,sharing i C+,polsat,N, śmigają ,że ho ho.

    pzdr
    Jeśli mamy tunery klienckie które mogą pobierać uprawnienia poprzez sieć LAN to serwerem w takim przypadku może być tuner który puszcza to w LAN lub właśnie komp PC z czytnikiem kart i odpowiednim oprogramowaniem podłączony do LANu - ponadto może mieć i inne zastosowania, np. podział łącza internetowego, serwer plików

    Ponadto Klientem może być także komp PC jak nie mamy tunerów z obsługą lanu. Wtedy taki komp poprzez port RS232 podłącza się do specjalnej karty w slocie tunera i także można odbierać uprawnienia np. Polsatu. Oczywiście by to zadziałało trzeba mieć tuner z odpowiednim oprogramowaniem, mieć kartę z wyciągniętym BOX KEY itp. ale to dla znawców tematu już

  10. #70
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał zygzak
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...
    Cytat Napisał zygzak
    może nim być zwykły komputer + odpowiedni programator, tuner....
    Rozwiń to proszę
    A co tu rozwijać? Niektóre bardziej zaawansowane tunery ( z linuxem na pokładzie, np. dreambox ) umożliwiają sharing karty między sobą, np. w sieci lokalnej, jeden robi za serwer a pozostałe są klientami. W szczególnym przypadku w roli serwera może być pc z modułem kart.
    Prosiłem żebyś wytłumaczył jaką rolę w tym układzie pełni komp.Rozumiem,że masz wykupiony abonament C+ ,masz kompa z czytnikiem kart abonenckich(nie mylić z klienckimi),odpowiedni programator(zawile tłumaczysz bo też nie wiem co to za cudeńko i czemu ma służyć), no i tuner(czyli dekoder??? ).
    Linux,dreambox,sharing i C+,polsat,N, śmigają ,że ho ho.

    pzdr
    Jeśli mamy tunery klienckie które mogą pobierać uprawnienia poprzez sieć LAN to serwerem w takim przypadku może być tuner który puszcza to w LAN lub właśnie komp PC z czytnikiem kart i odpowiednim oprogramowaniem podłączony do LANu - ponadto może mieć i inne zastosowania, np. podział łącza internetowego, serwer plików

    Ponadto Klientem może być także komp PC jak nie mamy tunerów z obsługą lanu. Wtedy taki komp poprzez port RS232 podłącza się do specjalnej karty w slocie tunera i także można odbierać uprawnienia np. Polsatu. Oczywiście by to zadziałało trzeba mieć tuner z odpowiednim oprogramowaniem, mieć kartę z wyciągniętym BOX KEY itp. ale to dla znawców tematu już
    Czy czasem troszkę nie komplikujemy sobie tego oglądania? Sam to zauważasz pisząc:
    Cytat Napisał robdk
    Oczywiście by to zadziałało trzeba mieć tuner z odpowiednim oprogramowaniem, mieć kartę z wyciągniętym BOX KEY itp. ale to dla znawców tematu już
    To oglądanie w takim wymiarze jest z abonamentem czy bez?Polsatu nie da się dzielić tak jak C+ ani N-ki.Po co wyszukiwać rozwiązań ,które wymagają dużego pojęcia w ich zastosowaniu?

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    .Po co wyszukiwać rozwiązań ,które wymagają dużego pojęcia w ich zastosowaniu?
    Sztuka dla sztuki. Młodym się chce to tak robią. Z czasem dorastają, a zdobyta wiedza i umiejętności procentują znalezieniem atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Zakładają rodzinę, budują dom i... kupują abonament u operatora Proste.

  12. #72
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    Cytat Napisał niktspecjalny
    .Po co wyszukiwać rozwiązań ,które wymagają dużego pojęcia w ich zastosowaniu?
    Sztuka dla sztuki. Młodym się chce to tak robią. Z czasem dorastają, a zdobyta wiedza i umiejętności procentują znalezieniem atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Zakładają rodzinę, budują dom i... kupują abonament u operatora Proste.
    Starym się nie chce to tak nie robią bo wiedza im lotto.
    Cytat Napisał zygzak
    .. kupują abonament u operatora...
    o to pytałem...

  13. #73
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Mam pytanie dotyczące tego schematu - jaką funkcję pełni modulator AV?
    Czy jest to niezbędny element wyposażenia takiej instalacji? I dlaczego ten zaproponowany na schemacie obsługuje kanały 21-69, a co z pozostałymi kanałami?

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Przez modulator AV puszczasz w sieć aktualnie oglądany kanał na tunerze SAT i można go wyszukać na innych telewizorach tak samo jak inne kanały TV naziemnej ale w zakresie kanałów 21-69


    EDIT:
    Ogólnie większość tunerów ma już wbudowany modulator...

  15. #75
    Guest

    Domyślnie

    A jeżeli w każdym pokoju byłby tuner, to nadal taki modulator jest w ogóle potrzebny?

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Jeśli każdy tuner miałby wbudowany modulator to nie ma potrzeby wogule stosowania. Trzeba tylko ustawic na każdym tunerze inny kanał na którym będzie emitowany obraz (z regóły z tyłu jest taki mały potencjometr którym się to ustawia). W momenice gdy tunery nie posiadają tego modulatora to trzeba by było zastosować tyle ile jest tunerów lub tyle ile chce się oglądac kanałów z po jednym z każdego tunera. Jeśli nie chcemy dawać żadnego kanału zwrotnego to można wogóle odpuścić sobie modulator, gdyż zawsze trzeba połozyć dodatkowy przewód...

  17. #77
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał falkon
    Cytat Napisał rusek007
    Mam pytanie dotyczące tego schematu - jaką funkcję pełni modulator AV?
    Czy jest to niezbędny element wyposażenia takiej instalacji? I dlaczego ten zaproponowany na schemacie obsługuje kanały 21-69, a co z pozostałymi kanałami?
    A może mi powiedzieć oprócz tego schematu co chcesz i jak oglądać TV -sat?Bo za chwilę okaże się ,że więcej rzeczy będzie ci niepotrzebnych.

    http://www.dipol.com.pl/modulator_mt...9_XR871711.htm

  18. #78
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk
    Jeśli każdy tuner miałby wbudowany modulator to nie ma potrzeby wogule stosowania. Trzeba tylko ustawic na każdym tunerze inny kanał na którym będzie emitowany obraz (z regóły z tyłu jest taki mały potencjometr którym się to ustawia). W momenice gdy tunery nie posiadają tego modulatora to trzeba by było zastosować tyle ile jest tunerów lub tyle ile chce się oglądac kanałów z po jednym z każdego tunera. Jeśli nie chcemy dawać żadnego kanału zwrotnego to można wogóle odpuścić sobie modulator, gdyż zawsze trzeba połozyć dodatkowy przewód...
    To teraz chyba sie pogubiłem ;].
    Jeśli dobrze rozumiem ten schemat i opis do niego, to wynika, że pozwala on na oglądanie w każdym pokoju dowolnego kanału TV SAT :
    "....Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym, oraz dowolnego programu satelitarnego z tunera satelitarnego dołączonego do danego gniazdka TV-Sat. .... Zaletą instalacji jest możliwość oglądania w każdym pokoju innego programu satelitarnego wadą zaś cena ponieważ trzeba kupić tyle tunerów satelitarnych ile odbiorników TV.
    Więc rozumiem, że ten modulator byłby konieczny tylko w takiej sytuacji gdyby tunery nie posiadały modulatorów. Natomiast jeśli tunery posiadają modulator, to ten jest on zbędny (na tym schemacie), a w każdym pokoju wtedy będzie można oglądać dowolny kanał TV sat. Czy dobrze myślę?

    I przy okazji pytanie - jak sytuacja takiego modulatora wygląda w przypadku wykorzystawania tunerów TV SAT w komuterach? Czy jesli zechcę podłączyc do instalacji komputer np.takim tunerem, to będzie on wymuszał koniecznosć zastosowania modulatora w przedstawionym wyżej schemacie?

  19. #79
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    .... A może mi powiedzieć oprócz tego schematu co chcesz i jak oglądać TV -sat?Bo za chwilę okaże się ,że więcej rzeczy będzie ci niepotrzebnych....
    W sumie potrzeby mam dość skromne : chciałbym mieć możliwość odbioru sygnału TV w 5 miejscach w domu, z czego w 3 przypadkach byłyby to karty TV w komputerze. Programy standardowe: TVP, TVN, i dodatkowo jakieś płatne typu Discovery.
    Antena byłaby skierowana na jednego satelitę (Hot Bird). Do tego chciałbym skorzystać z TnK.
    Jesli chodzi o sygnały naziemne, to w zasadzie potrzebowałbym tylko radia.

    Aby to zrealizować to sobie założyłem, że kupię anetenę SAT, antenę radiową, konwerter taki, multiswich taki, do tego gniazda i tunery: stacjonarne i komputerowe.
    No i nie wiem co z tym modulatorem - czy go będę potrzebował, czy też mogę sobie darować?

    Edit: oczywiście chciałbym, by w każdym pokoju każdy mógł oglądać co zechce, a więc jeśli dobrze rozumiem w celu skorzystania z kanałów kodowanych byłby niezbędny omawiany tu wcześniej spliter.
    Natomiast w przypadku chęci oglądania kanałów niekodowanych, to rozumiem, że spliter byłby niepotrzebny.

  20. #80

    Domyślnie

    tak bez splitera ani rusz chyab ża C coś namiesza
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony