dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 130
  1. #1

    Domyślnie projekt APS188 pracownia ARCHI-PROJEKT

    Chcialem zakupić projekt Bella http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/bella/506
    ale znalazłem podobny projekt podbno nowość APS 188
    http://www.archiprojekt.com.pl/projekty_domow_238.html
    i mam dylemat .
    Proszę o doradzenie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Oba projekty są faktycznie podobne. Mnie bardziej się podoba APS. Moim zdaniem ma lepiej zaprojektowane schody (wygodniejsze i w lepszym miejscu - nie są w salonie). Poza idiotycznym zaprojektowaniem dwóch oddzielnych części garderoby na górze i dziwnego pomieszczenia za łazienką (które nie wiem czemu ma służyć) ten projekt jest niczego sobie. Bella ma mniej wygodne schody i nie ma łazienki na dole (duża rzecz).

    Pozdrawiam
    Ya

  3. #3

    Domyślnie

    No ja tez bylem juz zdecydowany na projekt bella ale po znalezieniu projektu APS 188 raczej zdezyduje sie na niego ma o wiele lepsze rozmieszczenie na dole niz bella

  4. #4

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze się wypowie. PROSZĘ wszystkie za i przeciw

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysio.w1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz1980
    Może ktoś jeszcze się wypowie. PROSZĘ wszystkie za i przeciw
    Witam wszystkich.
    Właśnie zakupiłem projekt APS 188. UF, co za ulga.
    Razem z żoną przejrzeliśmy chyba ponad tysiąc projektów, zaś projekt Bella podobał nam się od samego początku i ciągle "chodził nam po głowie". Jednak schody i kibelek w salonie wstrzymywały nas przed zakupem tego projektu.
    Ostatecznie wybór padł na APS 188 i mam nadzieję, że spełni nasze oczekiwania. Zarówno dół, jak i góra tego domu są lepiej rozplanowane, sam projekt jest też mniej skomplikowany, niż Belli.
    Zmiany, jakie zamierzamy wprowadzić to m. in.: częściowe podpiwniczenie domu z jednoczesnym przeniesieniem tam kotłowni. Na parterze za garażem będzie pomieszczenie gospodarcze. Podniesiemy też ściankę kolankową i jak się uda, dodamy po małym bocznym okienku przy oknach balkonowych w obu pokojach na poddaszu. Okna w wykuszu salonowym planujemy wydłużyć w kierunku podłogi.
    Projekt jest w trakcie adaptacji. Jeśli będę miał jakieś nowinki, odezwę się. Chętnie odpowiem na wszelakie pytania tym, którzy się jeszcze wahają. Ja bynajmniej nie żałuję.
    Pozdrawiam - Krzysztof

  6. #6

    Domyślnie

    A co myślicie o kominku , może go przenieść na ścianę z salonem?
    Ja zastanawiam się nad poszeżeniem salonu i trochę garażu, tylko najgorsze w tym wszystkim że zdecydowani JESTEŚM tylko w 99%
    zawsze jakieś ale
    Super że w końcu grono się powieksza choc jest to nowy projekt
    Czy w projekcie są jakieś rażące błędy?
    Pozdrawiam
    .

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysio.w1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    A pro pos projektu 188, to jest on bardzo dobrze wykonany. Mój inspektor nadzoru (przyszły) ocenił go bardzo dobrze. Ma drobne niedoróbki, typu wyszczególnienie 3szt Velux'ów w zestawieniu, a są w rzeczywistości 4, szerokość drzwi wejściowych jako 1010, a o takie ciężko, trzeba wstawiać 1000 i.t.p. Są to jednak drobiazgi. Główne rysunki i zestawienia są O.K.
    Co do poszerzenia salonu i garażu: - jest to dobry pomysł. Ja nie mogę tego zrobić z uwagi na wąską działkę.
    Jeśli ktoś jest zdecydowany na 99%, to radzę dorzucić ten 1% i śmiało brać
    Pozdrawiam - Krzysztof

  8. #8

    Domyślnie

    Ja jestem zainteresowany tym projektem tylko ze w odbiciu lustrzanym wyslalem wiadomosc do archi-projekt z pytaniem czy jest dostepne odbicie lustrzane ale jak narazie zero odpowiedzi

  9. #9

    Domyślnie

    na 100% jest odbicie lustrzane wszystkie projekty archiprojekt maja
    Za pierwszym razem szybko mi odpowiedzieli aleteraz też długo czekam
    Wkleje rzuty które mi podesłali

  10. #10

    Domyślnie

    Z tymi drzwiam jest okej wskazany jest tam otwór 101x210 czyli standard na 90

  11. #11

  12. #12

  13. #13

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ya
    Oba projekty są faktycznie podobne. Mnie bardziej się podoba APS. Moim zdaniem ma lepiej zaprojektowane schody (wygodniejsze i w lepszym miejscu - nie są w salonie). Poza idiotycznym zaprojektowaniem dwóch oddzielnych części garderoby na górze i dziwnego pomieszczenia za łazienką (które nie wiem czemu ma służyć) ten projekt jest niczego sobie. Bella ma mniej wygodne schody i nie ma łazienki na dole (duża rzecz).

    Pozdrawiam
    Ya
    mam dokładnie tak zaprojektowaną garderobę i naprawde nic idiotycznego w tym nie widzę , mam także i pomieszczenie za łazienką (u nas będzie pralnia)
    Janusz myślę, że dokonałeś dobrego wyboru - spokojnego budowania zyczę

  15. #15

    Domyślnie

    Tez myslalem o dodaniu po małym oknie przy bocznych drzwiach balkonowych nie wiem jak by to wygladało

  16. #16

    Domyślnie

    wiele osób tak robi rezygnując z okien dachowych ale wydaj mi sie ze straci trochę na uroku, pewnie będą to pokoje dla dzieci, więc warto wstawić tam jakies biurko pod okno

  17. #17

    Domyślnie

    czy zostawiacie kominek w jadalni ? Nie wyobrazam sobie jakoś tego

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz1980
    czy zostawiacie kominek w jadalni ? Nie wyobrazam sobie jakoś tego
    miom zdaniem nie widze innego odpowiedniego miejsca to jest jedyne gdzie mozna go umiescic

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ya
    Oba projekty są faktycznie podobne. Mnie bardziej się podoba APS. Moim zdaniem ma lepiej zaprojektowane schody (wygodniejsze i w lepszym miejscu - nie są w salonie). Poza idiotycznym zaprojektowaniem dwóch oddzielnych części garderoby na górze i dziwnego pomieszczenia za łazienką (które nie wiem czemu ma służyć) ten projekt jest niczego sobie. Bella ma mniej wygodne schody i nie ma łazienki na dole (duża rzecz).

    Pozdrawiam
    Ya
    Ja uważam,ze to bardzo orginalny pomysł z tymi garderobami-pomimo,ze oglądałam juz tysiące projektów (jestem na etapie wyboru)to nie spotkałam sie z takim rozwiązaniem.BARDZO MI SIE TO PODOBA.
    A to dziwne pomieszczenia za łazienką jest WRĘCZ BEZCENNE i służy jako pralnio-suszarnia.Ja nie WYOBRAŻAM sobie mojego przyszłego domu bez tego typu pomieszczeń(garderoba,pralnio-suszarnia).Jezeli juz decyduję sie na budowę,to chyba juz naprawde nic trudnego wygospodarować takie pomieszczenia.Ja dodatkowo chce jeszcze spiżarkę.
    Co do projektu-BARDZO MI SIĘ SPODOBAŁ -DOŁĄCZAM GO DO KOLEKCJI
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  20. #20

    Domyślnie

    Czy ktos juz orjentowal sie jaki jest koszt robocizny stanu surowego bo ja jestem na etapie szukania jakiejs ekipy

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony