dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 130
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysio.w1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raku2008
    Czy ktos juz orjentowal sie jaki jest koszt robocizny stanu surowego bo ja jestem na etapie szukania jakiejs ekipy
    Witam,
    Ja znalazłem ekipę, zaczynam we wrześniu. Koszt robocizny stanu surowego razem z podpiwniczeniem ( część pod garażem i kotłownią, zejście z zabiegiem pod schodami) zgodziłem na 34tyś. Myślę, że to dobra cena
    Pozdrawiam - Krzysztof

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysio.w1
    Cytat Napisał Raku2008
    Czy ktos juz orjentowal sie jaki jest koszt robocizny stanu surowego bo ja jestem na etapie szukania jakiejs ekipy
    Witam,
    Ja znalazłem ekipę, zaczynam we wrześniu. Koszt robocizny stanu surowego razem z podpiwniczeniem ( część pod garażem i kotłownią, zejście z zabiegiem pod schodami) zgodziłem na 34tyś. Myślę, że to dobra cena
    Domyslam sie ze w tej cenie jest tez dach.Mi powiedzieli 36tys.ale bez podpiwniczenia

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    larryboss

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć.
    Mnie też ten projekt bardzo interesuje.Czy może ktoś podać ile kosztowała go adaptacja projektu i czy wprowadzał duże zmiany?

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysio.w1

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.
    Adaptacja tego projektu wraz z podpiwniczeniem kosztowała mnie 2tys. Oprócz podpiwniczenia podnieśliśmy wysokość parteru, strop będzie wylewany, ściany z suporexu na klej + 15cm ocieplenie, podniesiona ścianka kolankowa, zmienione wymiary okien i.t.p.
    Zmian sporo, ale będzie O.k.
    Pozdrawiam Krzysztof
    Pozdrawiam - Krzysztof

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    larryboss

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    U mnie niestety podpiwniczenie odpada.Jest tak mokro, ze chyba w tym roku niebylo by szansy wykopac fundamentow.Czekam na warunki zabudowy (tylko 3 miesiace) i po uzyskaniu ruszam po projekt.Oczywiscie APS188.Nie zamierzam wprowadzac duzych zmian.Glownie rozmieszczenie okien i ich wielkosc.
    Dzieki Krzysztof za odpowiedz.
    Pozdrawiam
    Larry

  6. #26

    Domyślnie

    Wlasnie co do tych okien dachowych rowniez mysle nad zlikwidowaniem 3 z nich (zostaloby tylko okno na klatce sch) Moze i maja one troche uroku ale po 1 to dodatakowy koszt po 2. Tak sie zastanawiam po robic wszystkie te izolacje dachowe zgodnie ze sztuka a potem wstawic sobie okno dachowe. Przeciez latem na takim poddaszu dzieki okna wlasnie mozna sie rozkeleic we wlasnym lozku. Moim zdaniem zbedny dodatek pozostaje tylko wlasnie kwestia tych nieszczesnych okien z boku przygladam sie wciaz tej elewacji i nie wiem jak to wplynie na wyglad. Zrobil juz ktos taka adaptecje?

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    molesia

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    hej...tu przesyłam ilnk w którym sa wstawione okna koło okien balkonowych...nawet fajnie to wyglada...

    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...raz=&strona=12

  8. #28

    Domyślnie

    czy ktos wybudował juz ten fajny domek?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    astradom

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Aps 188

    Przejrzałem setki projektów i natrafiłem na Aps 188...jest świetny! za miesiąc rozpoczynam budowę....jeżeli ktoś buduje ten dom to proszę o informację jakie ewentualnie zmiany dokonał w projekcie i na co zwrócić uwagę przy pierwszych robotach...pozdrawiam

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PRIAPOS
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-892
    Dzielnica
    Płonia
    Posty
    45

    Domyślnie

    Również przygnieciony ogromem katalogów ostatkiem sił skłaniam się ku niemu , jedyne moje obawy o przestrzeń w salonie... Może powiększyć dom o 1m uzyskując ok większą powierzchnie w salonie i w kuchni (uzyskując dodatkowe miejsce na być może mile widzianą spiżarnię). Rozmyślań cąg dalszy.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam
    Szukałem wśród wielu projektów i znalazłem ten,który najbardziej mi odpowiada - APS 188. Chcąc się dowiedzieć o szczegóły odnośnie kosztorysu i zastosowanych rozwiązaniach przez osoby budujące wg tego projektu, przeszukałem zasoby Internetu, ale jakoś tych ważnych informacji jak na razie jest brak. Może na tym forum coś się ruszy w tej kwestii?

  12. #32

    Domyślnie

    Poki co mamy stan surowy otwarty, w tym roku planuje zalozyc okna, elektryke, tynki i elewacje. Za rok reszta, budowalismy z silki + 20 styropian, dachowka creaton, co do adaptacji to nalezalo przekostruowac fundament pod nasza dzialke i to tyle, zamieszczam zdjecia (prosze nie sugerowac sie brakiem okien dachowych, beda zakladane w tym roku):








    Na prosbe wrzucam zdjecia pomieszczen, niestety po przegladzie okazuje sie,ze nie mam ich za wiele. Bede w maju w Polsce to postaram sie zrobic cos lepszego. Przydalyby sie jakies posty w temacie tego projektu jakies uwagi i przemyslenia innych, moglyby sie przydac.


    Ogolnie projekt jak na gotowca nie posiadal bledow. Wyniklo pare spraw w trakcie budowy jak np komin systemowy, ktory jest szerszy od murowanego, tzn nie sam komin ale obmurowka z klinkieru, co skutkuje "wejsciem" komina na jeden ze slupow podtrzymujacych.

    Oprocz tego kierbud zadecydowal o wzmocnieniu balkonu nad garazem dodatkowa kratownica.

    Ostatni problem to okno w kuchni jesli chce sie miec zlew pod oknem to otwor wypada na rowni z parpetem kierbud proponowal podniesienie o 20 cm ale robi sie z tego okno panoramiczne i nie bardzo potem pasuje do okien w wykuszu, dlatego podnosimy tylko minimalnie tak zeby parapet zaczynal sie 2-3 cm nad zlewem. Zreszta ten problem a raczej pytanie pjawia sie przy innych projektach jest nawet osobny watek na tym forum o zlewozmywaku po oknem.

    A i jeszcze jedno na koniec przypinujcie zeby slupu podtrzymujace na pietrze wypadaly dokladnie w osi murow (lekko przesowajac scianki), u mnie okazala sie,ze robiac wedlug projektu slupy z jednej strony wystaja lekko ze scianeg, nie jest to jakas tragedia ale zmudniejsze bedzie ich zakrywanie.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 20-03-2011 o 20:06

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Przydalyby sie jakies posty w temacie tego projektu jakies uwagi i przemyslenia innych, moglyby sie przydac.
    Ogolnie projekt jak na gotowca nie posiadal bledow....
    Na chwilę obecną jest w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę.
    W moim projekcie będą zmiany. Wydłużona będzie strona frontowa (garaż i sypialnia) o 1,6 m, celem zwiększenia kotłowni.
    Zrezygnowałem z wykuszu, żeby zmieścić się na działce.

    Ostatni problem to okno w kuchni jesli chce sie miec zlew pod oknem to otwor wypada na rowni z parpetem kierbud proponowal podniesienie o 20 cm ale robi sie z tego okno panoramiczne i nie bardzo potem pasuje do okien w wykuszu, dlatego podnosimy tylko minimalnie tak zeby parapet zaczynal sie 2-3 cm nad zlewem. Zreszta ten problem a raczej pytanie pjawia sie przy innych projektach jest nawet osobny watek na tym forum o zlewozmywaku po oknem.
    Właśnie zwróciłem uwagę na to okno - wg mnie jest zdecydowanie za nisko. Może dla niskich osób taka wysokość względem podłogi by odpowiadała, ale nie dla mnie

    A i jeszcze jedno na koniec przypinujcie zeby slupu podtrzymujace na pietrze wypadaly dokladnie w osi murow (lekko przesowajac scianki), u mnie okazala sie,ze robiac wedlug projektu slupy z jednej strony wystaja lekko ze scianeg, nie jest to jakas tragedia ale zmudniejsze bedzie ich zakrywanie.
    Przydatna uwaga, która na pewno się przyda

  14. #34

    Domyślnie

    Właśnie zwróciłem uwagę na to okno - wg mnie jest zdecydowanie za nisko. Może dla niskich osób taka wysokość względem podłogi by odpowiadała
    To nie tak to co na zdjeciu to murarze, po prostu zeby wyszlo im okno na 150 musieliby przyciac ostatnia warstwe silki o 4 cm lub poprosic i poczekac na cegle, a ze im sie nie chcialo prosic i czekac zostawili to tak jak jest teraz tzn nie podmurowali do wymaganej wysokosci. Teraz bedzie im trudniej bo pomiar okien juz zrobiony i teraz beda musieli co do centymetra zrobic na 150. Np na gorze w lazience otwor jest o cm nizszy i tam juz okno bedzie robione pod ten wymiar.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Golon
    Właśnie zwróciłem uwagę na to okno - wg mnie jest zdecydowanie za nisko. Może dla niskich osób taka wysokość względem podłogi by odpowiadała
    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    To nie tak to co na zdjeciu to murarze, po prostu zeby wyszlo im okno na 150 m....
    W tym wypadku miałem na myśli ogólnie usadowienie okna wg projektu.
    De facto wg mojej opinii w projekcie okno mogło by być wyżej
    Ostatnio edytowane przez Golon ; 22-03-2011 o 20:33

  16. #36

    Domyślnie



    Akcja ocieplanie, a wewnatrz elektryka, okablowanie do alarmu i otynki gotowe. W nadchodzacym tygodniu bedzie zalozony alarm i potem okna dachowe i to na tyle na ten rok.

    Jeszcze raz wroce do slupow na pietrze bo w tym projekcie to jednak jest problem, wedlug kierownika mozna to bylo zrobic inaczej tzn zrobic to na dwoch zespawanych do siebie ceownikach (lub heba 120 ale to juz drogi interes) i zalanie ich w scianie. Dotyczy to wszystkich slupow podtrzymujacych bo kazdy z nich wypada w najmniej pozadanym miejscu. Zastanawiamy sie czy 2 z nich wogole nie zostawic na widoku, reszte zakryc, w lazience moga w tym miejscu nie trzymac kafelki, w jednej z garderob slup wypadl akurat na samych drzwiach bedziemy to zabudowywac i zrobimy drzwi chowane w scianie za lozkiem z obu stron garderoby.

    Tak wiec jeszcze raz dobrze radze przymyslcie u siebie te slupy bo jest z nimi potem klopot.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 10-06-2011 o 13:02

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post

    .... Jeszcze raz wroce do slupow na pietrze bo w tym projekcie to jednak jest problem, ...
    Tak wiec jeszcze raz dobrze radze przymyslcie u siebie te slupy bo jest z nimi potem klopot.
    Akurat miałem okazję oglądać wybudowany dom wg projektu "Złote Runo - pracowni domowe klimaty" po zmianach. Z zewnątrz podobny do APS'a 188. W tym przypadku słupy nie były chowane w ścianach, tylko usadowione przy nich. Jakoś to źle nie wygląda, nie mniej jednak komina nie ma tak jak w naszym projekcie, więc jeden problem mniej.

  18. #38

    Domyślnie



    Ten po prawej wypada w otworze drzwiomym od garderoby, teraz pomysl jak to wykonczyc. W dali widać jeszcze jeden pomiedzy mala sypialnia a klatka cale szczescie,ze przed tykowaniem oparlem sie przypadkiem o sciane i okazalo sie,ze cala sie rusza, problem rozwiazala dobra pianka. A tych slupow jest w oryginale 5 a umnie 7. Na jakim etapie je widziales? Bo to one, ze sobie stoja w murze to moze zle nie wyglada dopoki ich nie trzeba zabudowac tzn powstaja kolejne potecjalne miejca gdzie pojawia sie pekniecia zas lazience moga nie trzymac kafelki.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 16-06-2011 o 18:20

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    ... Na jakim etapie je widziales? Bo to one, ze sobie stoja w murze to moze zle nie wyglada dopoki ich nie trzeba zabudowac tzn powstaja kolejne potecjalne miejca gdzie pojawia sie pekniecia zas lazience moga nie trzymac kafelki.
    Dom już wybudowany i zamieszkały. Słupy oddzielone od ścian o około 20cm. Nie wiem jak pozostałe jakoś na myśl mi nie przyszło aby zapytać się jak zostało to rozwiązane w tym przypadku.
    A nie myślałeś na tym aby zakryć to regipsem na porządnym stelażu?
    Jak możesz to wrzuć więcej zdjęć tych słupów.

  20. #40

    Domyślnie

    Tak własnie będzie to robione. Wrzucam kilka fotek:

















Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony