dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 130
  1. #41

    Domyślnie

    Teraz domek nabiera "rumieńców"

  2. #42

    Domyślnie

    Jeszcze długa droga do końca, minął rok od rozpoczęcia myślę, że potrzebujemy jeszcze dwa 2 lata do zakończenia. W przyszłym roku ogrzewanie, posadzki i wykończenie góry. Gdyby ktoś miał jakeś pytania w trakcie budowy stanu surowego to chętnie odpowiem. Może napiszę co zmieniłbym do tej pory.

    Tak jak ktoś pisal na początku jest blad w projekcie i drzwi wejsciowe sa wpisane jako 1010, ktos odpowiedzial,ze taki otwor to typowa 90 dla krzydla a to nie prawda otwor pod skrzydło 90 cm jest 1100 a nie 1010. Ponadto drzwi wejsciowe przesunąłbym o 20 cm w lewo tak aby nie wygładały jakby je ktoś wciskał na ścianę przy stropianie 15. U mnie na calym domu jest 20 a na sciance przy drzwiach tylko 5cm a i tak widać na zdjęciach jak sa blisko tej scianki.

    Słupy zrobiłbym wmurowane w ścianę

    Rozważyłbym jeszcze raz okna dachowe, stropian 20, wata na góre 30 i do tego te okna dachowe to chyba nie idzie w parze, ale zobaczymy jak to będzie w praniu może moje obawy są zbędne.

    Częsciowe podpiwniczenie na kotłownie, wiem ze nie ktorzy wydłuzaja garaz aby powiekszyc kotłownie, nie wiem jak to bedzie wygladalo, prawa elewacja juz bez tego jest duzo i pusta,moim zdaniem po wydłuzeniu garazu trzeba na tej scianie zmienic okna, u mnie dodatkowo ograniczeniem jest dzialka tzn wydluzenie garazu wymuszaloby cofniecie domu a dzialke mam ze spadkiem co widac na zdjeciach i wymuszaloby to dalsze zmiany w fundamentach, zmienilby sie poziom domu a w zwiazku z tym wjazd itd....

    Drzwi w kotlowni, wzielem z wisniowskiego z panelami takimi jak brama,zeby pasowalo, te drzwi to porazka nie spelniaja zadnych norm antywlamaniowych, zamek to kompletna klapa jakas taniocha zapadkowa, kolor ramy nie pasuje do wypelnienia, firma wisniowski powinna sie wstydzic teog produktu.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    ....Częsciowe podpiwniczenie na kotłownie, wiem ze nie ktorzy wydłuzaja garaz aby powiekszyc kotłownie, nie wiem jak to bedzie wygladalo, .....
    W moim przypadku garaż będzie właśnie wydłużony o 160 cm, aby powiększyć kotłownię. Z podpiwniczenia musiałem zrezygnować, z uwagi na wysokie wody gruntowe. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. W tym roku roku ma być tylko stan zero.

    Jakie w Twoim przypadku zostały zastosowane ławami fundamentowe? Mam na myśli szerokość i ilość zużytego betonu?

  4. #44

    Domyślnie

    Nawet nie pytaj o te lawy, nie pamietam dokladnie ile tego bylo ale to nie byly normalne ilosci dla tego typu domu. U mnie byly grunty slabonosne i lawy przeliczal mi kolega w kazdym razie ich grubosc byla rozna tak aby wyrownac nacisk (jedna z law miala 110 cm), lawy byly lane z uskokiem, poza tym aby to wszystko usztywnic scianki byly wylewane z betonu, zbrojone i dopiero pozniej podciagniete bloczkami:





    Właśnie jak ktoś nie jest na 100% swoich gruntów radzę zrobić badania geotechniczne. U mnie tak własnie było i na podstawie tego gruntu były dobierane lawy może i troche z nadwyżką ale będę spał spokojniej. I tak ściany "pociągnely" za sobą chudziaka o 5 cm. tzn mam taki spadek w salonie pomiędzy środkiem podłogi a podłogą przy scianie. Jak zobaczyłem pęknięcie pośrodku posadzki i szczelinę na 2 cm to mi się nogi ugieły ale każdy z fachowcow, któremu to pokazywałem ze spokojem twierdził,że to normalne.

    Na zdjęciu powyżej widać, z tego co wybrane można garki lepić

    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 23-06-2011 o 20:29

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Właśnie jak ktoś nie jest na 100% swoich gruntów radzę zrobić badania geotechniczne....
    ... z tego co wybrane można garki lepić
    Czyżby u Ciebie była/jest glina plastyczna?
    U mnie kopanie będzie bez badania geotechnicznego. Grunt mam nadzieję, że będzie nośny. Wiem, że glina też jest, ale twardo-plastyczna ( garnków tak łatwo nie ulepisz ).
    Jak dobrze pójdzie to w lipcu powinienem jakieś fotki wrzucić

  6. #46

    Domyślnie

    Glina plastyczna, na szczescie nie sama wszystko to gdzies tam w gornej granicy dopuszczalnosci, w kazdym razie fundamenty byly robione ze sporym zapasem dla tego gruntu. W tym wypadku duzym + bylo tez uksztaltowanie dzialki, dzieki temu,ze byla na stoku teren dokola domu robiony byl tak aby woda z kazdej strony odchodzila od budynku i splywala na boki, drenarki ktore widac na zdjeciach sa bez otworow polaczone ze soba i pod ziemia odprowadzone ze spadkiem do rogu dzialki, gdzie powstanie studnia chlonna, siegajaca chlonnych warst gruntu, powinno byc ok. Po pierwszej zimie zdalo to egzamin wokol domu bylo sucho.

  7. #47

    Domyślnie

    Robota ruszyła
    Szalunki pod ławy zrobione (50cm i 30cm) i jak na razie chudziak zalany. Przy kopaniu źle nie było - 90 cm poniżej gruntu. Piaseczek - miejscami małymi porcjami glina, ale twarda.
    http://fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...0c296e0ca.html
    Ostatnio edytowane przez Golon ; 15-07-2011 o 15:54

  8. #48

    Domyślnie

    @Golon czy ty na pewno budujesz APS188 nie moge po ukladzie fundamentow jakos sobie tego wyobrazic. Jakie zmiany wprowadziles i napisz mi gdzie na tym zdjeciu jest co.


    P.S. Chyba zalapalem na pierwszym planie jest taras?
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 07-08-2011 o 09:29

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    @Golon czy ty na pewno budujesz APS188 nie moge po ukladzie fundamentow jakos sobie tego wyobrazic. Jakie zmiany wprowadziles i napisz mi gdzie na tym zdjeciu jest co.
    P.S. Chyba zalapalem na pierwszym planie jest taras?
    Hej
    APS 188L na 100% ze zmianami. Zmiany: brak wykuszu, wydłużony garaż o 160cm i taras prostokątny (to co załapałeś) - to wszystko.
    Za widocznymi szuflami znajdować będzie się salon i kuchnia. W środku hall i schody na poddasze, a prawej kotłownia, łazienka i garaż.

    A powiedz mi konkretnie z czego stawiałeś mury i ile palet zużyłeś?
    Ostatnio edytowane przez Golon ; 08-08-2011 o 19:56

  10. #50

    Domyślnie

    Jak juz pisalem u mnie teren byl nieciekawy i sciany fundamentowe byly wylewane,zreszta widac zbrojenie na jednym ze zdjec, bloczkami byla tylko podciagnieta sama gora tych scian,zreszta murarz sie przeliczyl i okolo 5 palet bylo zwroconych, nie pamietam ile poszlo.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Jak juz pisalem u mnie teren byl nieciekawy i sciany fundamentowe byly wylewane,zreszta widac zbrojenie na jednym ze zdjec, bloczkami byla tylko podciagnieta sama gora tych scian,zreszta murarz sie przeliczyl i okolo 5 palet bylo zwroconych, nie pamietam ile poszlo.
    Nie chodziło mi o ściany fundamentowe tylko o ściany nośne nadziemia (ściany mieszkania). Wiem z któregoś z wcześniejszego postu, że z silki stawiałeś. Ale mógłbyś podać producenta, rozmiar i ilość zużytych bloczków?

  12. #52

    Domyślnie

    Czesc
    Tak stawialem z silki, bralem od tego: http://www.efektsilikaty.pl/ producenta a to dlatego,ze znajdowal sie najblizej i placilem tylko raz za transport.Co do ilosci nie pamietam mieszkam w Angli a wszystkie dokumeny zwiazane z budowa zostaly w Polsce, poza tym budowlancy tak motali z ta iloscia a zwlaszcza z materialem na sciany dzialowe,ze chya z 6 razy dowozili.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 21-08-2011 o 12:06

  13. #53

    Domyślnie

    Witam. Właśnie przymierzam się do zakupu tego projektu i mam jedno pytanie czy mozna w ramach adaptacji poszerzyć salon o 1m. A tak ogólnie czy ktoś juz wybudował ten dom. Z tego co zauwazyłem jest to chyba dość nowy projekt bo nie ma za wiele informacji na jego temat. Bedę wdzieczny za wszelkie informację. Zaczynam budowe na wiosnę. Pozdro.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario772 Zobacz post
    Witam. Właśnie przymierzam się do zakupu tego projektu i mam jedno pytanie czy mozna w ramach adaptacji poszerzyć salon o 1m. A tak ogólnie czy ktoś juz wybudował ten dom. Z tego co zauwazyłem jest to chyba dość nowy projekt bo nie ma za wiele informacji na jego temat. Bedę wdzieczny za wszelkie informację. Zaczynam budowe na wiosnę. Pozdro.
    Witam
    Pewnie będzie można, ale najpierw trzeba zwrócić się do autora projektu o zgodę na zmiany w projekcie.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  15. #55

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć że takej zmiany w projekcie nie da się zrobic na etapie adaptacji przez mojego architekta i przed zakupem trzeba się zwrócić do pracowni Archiprojekt o dołączenie do projektu odpowiedniej zgody?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario772 Zobacz post
    Czyli mam rozumieć że takej zmiany w projekcie nie da się zrobic na etapie adaptacji przez mojego architekta i przed zakupem trzeba się zwrócić do pracowni Archiprojekt o dołączenie do projektu odpowiedniej zgody?
    Najpierw kup projekt. W czasie adaptacji porozmawiaj z architektem co chcesz zmienić w tym projekcie. Pewnie coś Ci podpowie, wyjaśni ewentualne nieścisłości itp. Następnie architekt powinien w Twoim imieniu zwrócić się do pracowni o jakie zmiany wnosisz. Wtedy otrzymasz pozwolenie na zmianę w projekcie.
    W moim przypadku wprowadziłem zmianę w postaci wydłużenia garażu i likwidację wykuszu. I taką zgodę otrzymałem z pracowni

  17. #57

    Domyślnie

    Witam. No i projekt APS 188 zakupiony w lustrzanym odbiciu. Zostanie poszerzony salon i 1m a w kuchni w związku z tym zostanie wydzielona spizarka. Okna w wykuszu bedą nieco dłuzsze do podłogi. Poza tym reszta bez zmian. Jesli macie jeszcze jakies ciekawe propozycje to proszę o sugestie i pomysły. Projekt idzie do adaptacji i na wiosne zaczynam. Pozdro.

  18. #58

    Domyślnie

    Powodzenie Mario, w razie pytan pisz na prv

  19. #59

    Domyślnie

    Dzięki napewno skorzystam.
    A tak na marginesie to macie moze jakieś nowe fotki ze swojej budowy. Z wczesniejszych postów widzę, że jestescie juz na bardzo zaawansowanym etapie.

  20. #60

    Domyślnie

    Hej
    Ja na razie jestem na etapie fundamentów a dalszy ciąg robót ma ruszyć dopiero na wiosnę
    Pozdrawiam

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony