dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 18
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 347

Temat: BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

  1. #181

    Domyślnie

    Myślę, że nie ma co przesadzać z tym mitem Boscha. Jak dla mnie to globalizacja załatwi sprawę (już zresztą załatwia) i tak samo będzie z mercedesami
    No i co z tego, ze na sprzęcie jest napisane Bosch, skoro na tabliczce urządzenia nawet nie pisze gdzie zostało wyprodukowane. Odsyłam do wątku gdzie opisałem to swoimi odczuciami (post rozpoczynający)
    http://forum.muratordom.pl/zmywarka-...eu,t162236.htm

  2. #182

    Domyślnie

    A ja w temacie polecam:
    zmywarka Bosch SMV50E10; cena przystępna, dokładna w zmywaniu, super cicha. jeden z lepszych zakupów do nowego domu. Płytę i piekarnik też mamy z Boscha, ale tu już bez szczególnych zachwytów,choć ok.
    Kasia i Paweł

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał d@riuszG
    i tak samo będzie z mercedesami
    .. z mercedesami już tak jest od lat..

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał d@riuszG
    No i co z tego, ze na sprzęcie jest napisane Bosch, skoro na tabliczce urządzenia nawet nie pisze gdzie zostało wyprodukowane
    to nie jest reguła
    na mojej napisane że w Germanii

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał d@riuszG
    No i co z tego, ze na sprzęcie jest napisane Bosch, skoro na tabliczce urządzenia nawet nie pisze gdzie zostało wyprodukowane
    to nie jest reguła
    na mojej napisane że w Germanii
    Proszę przeczytać mój post rozpoczynający z poniższego linka i wszystko będzie jasne
    http://forum.muratordom.pl/zmywarka-...eu,t162236.htm

  6. #186

    Domyślnie

    markli29 możesz zdradzić, gdzie kupiłeś zmywarkę ??

    Ja cały czas zastanawiam się nad wyborem zmywarki. Jedno jest pewne, ma być do zabudowy, z zintegrowanym panelem 60 cm najlepiej z tą szufladą na sztućce ponieważ nienawidzę wtykania brudnych widelców i noży w to stojące coś do zmywarki.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Moje doświadczenie jest takie, że w zmywarkach tak jak i w innych urządzeniach AGD, a może nawet bardziej dodatkowe funkcje ponad typowe to tylko bajer służący wyciąganiu pieniędzy przez sprzedawców. Różnice w cenie są zdecydowanie większe niż koszt dołożenia tych dodatków. Żeby nie przesadzić, pojedyncze funkcje dodatkowe są przydatne pojedynczym osobą.
    Byle by nie popaść w paranoje pisząc: moje funkcje są przydatne i zrozumieć to może tylko ten, który je ma, a te funkcje, których nie mam nie są mi potrzebne. To oczywiście możliwe, ale trąci hipokryzją.
    Ilość programów pralki jest znacznie ważniejsza niż zmywarki.
    Ja wiem, że wystarczą 2-3 programy, ale podaj mi przykład zmywarki, która jest cicha (powiedzmy ma 44dB) i ma mniej niż 5 programów.
    Więc jak się chce cichą zmywarkę, to niestety trzeba też zapłacić za dodatkowe bajery.

  8. #188

    Domyślnie

    Czy ja dobrze rozumię, czy nie.... W modelu SGI55E75EU nie ma kosza na sztućce????? i trzeba go dodatkowo dokupić?

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał OGC
    Cytat Napisał MichAsiek
    Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
    Nie mam dowiadczeń, ale też będę niebawem kupować i wstępnie własnie wybrałem ten sam model.
    W internecie znalazłem ceny typu 2400zł.
    Może kto cos doradzi ?
    czy ktos mnie oświeci,czy ta zmywarka ma stalowe dno ?

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruskowa
    Czy ja dobrze rozumię, czy nie.... W modelu SGI55E75EU nie ma kosza na sztućce????? i trzeba go dodatkowo dokupić?
    Biorąc pod uwagę informacje na stronie producenta (lub ich brak) to prawdopodobnie możesz mieć rację w tym, że nie ma tego kosza w standardzie. Jeżeli porównałem modele SGI55E75EU z np. SMI53M05EU to z zamieszczonego opisu można taki wniosek wyciągnąć.

  11. #191

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych skończyły się moje dylematy co do modelu zmywarki, w końcu dokonałem zakupu. Szczęśliwcem okazał się model SMI53M05EU (2.168,00 zł). Ten model ma dno stalowe, a na drzwiczkach jasno określone "made in Germany".

  12. #192

    Domyślnie

    a co sądzicie o tym modelu? SMV 50E10EU. Wynika, że to niemiecka produkcja, ale nie wiem czy stalowe dno? Poradźcie proszę
    "żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam"

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał martu
    Cytat Napisał OGC
    Cytat Napisał MichAsiek
    Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
    Nie mam dowiadczeń, ale też będę niebawem kupować i wstępnie własnie wybrałem ten sam model.
    W internecie znalazłem ceny typu 2400zł.
    Może kto cos doradzi ?
    czy ktos mnie oświeci,czy ta zmywarka ma stalowe dno ?
    nie było chętnych do odpowiedzi
    zmywarka już do nas została przesłana i innym zainteresowanym oznajmiam,że ma stalowe dno i grawerkę na drzwiach.

  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Niestety mnie też czeka ten wybór. Na szczęście są na forum właśnie takie wątki, gdzie można się troszkę oświecić.
    A tak z innej beczki.
    Od wielu lat mieszkam w bloku, z kuchnią szafeczkową bez zmywarki, zwykłą lodówką itp.,
    Teraz jestem na etapie rozpoczęcia budowy i pierwszych próbach rozpatrywania się w różnych sprzętach do całego domku.
    To co zobaczyłem w sklepach - jak szeroki jest wybór tego wszelkiego dobra po prostu mnie oszołomiło.
    Jak sobie radzić z wyborami...?

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Niestety mnie też czeka ten wybór. Na szczęście są na forum właśnie takie wątki, gdzie można się troszkę oświecić.
    A tak z innej beczki.
    Od wielu lat mieszkam w bloku, z kuchnią szafeczkową bez zmywarki, zwykłą lodówką itp.,
    Teraz jestem na etapie rozpoczęcia budowy i pierwszych próbach rozpatrywania się w różnych sprzętach do całego domku.
    To co zobaczyłem w sklepach - jak szeroki jest wybór tego wszelkiego dobra po prostu mnie oszołomiło.
    Jak sobie radzić z wyborami...?
    Dla mojego przykładu - zmywarka.
    Wybraliśmy, że chcemy do zabudowy, z widocznym panelem i szerokości 60cm. Więc już wstępną selekcję mamy. Następnie szukam opinii o poszczególnych firmach. Jak już mam wybraną wąską grupkę firm to szukam modeli w przedziale cenowym na jaki mnie stać. Na koniec porównuję wybrane modele z kilku firm pod względem wizualnym, ich parametrów technicznych, itp. Czasami wyłania się tylko jeden kandydat, ale gorzej jak jest ich więcej, to wtedy cedzimy dalej. Warto także brać pod uwagę czas trwania gwarancji, dostępność serwisu w Polsce oraz samą obecność danej marki na naszym rynku.

    I tak potrafi czasami minąć kilka dni, nim coś konkretnego się z tego wyjawi

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał d@riuszG
    I tak potrafi czasami minąć kilka dni, nim coś konkretnego się z tego wyjawi
    A przy zakupie się okaże że wybrany model już wyszedł z produkcji, albo że jest jakaś fajna promocja na inny i znowu dylemat

  17. #197

    Domyślnie

    Za namową brata, który od kilku lat używa zmywarki BOSCH (jakiś starszy modelale wypasiony)wybrałam SMI53M05EU. Stwierdził, że ma wszystko co takowa mieć powinna. Pozostały sprzęt jest raczej ze średniej półki, ale ze zmywarką poszalałam. Mam nadzieję, że wybór trafiony, tym bardziej, że nie spotkałam raczej opinii innych użytkowników.

  18. #198

  19. #199

    Domyślnie

    Witam!!!!
    Tez zastanawiam sie nad tym modelem SMI53M05EU.

    ruskowa;d@riuszG...jak sie Wam sprawuje ta zmywarka?jestescie zadowoleni?

  20. #200

    Domyślnie

    a co myślicie o HOtpoint Ariston?
    czy mają dobry sprzęt czy jednak zainwestować w Boscha?
    sprzedawca poradzil nam Aristona, twierdzac, ze w Boschu to glownie placi sie za marke....

Strona 10 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony