dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 18
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 347

Temat: BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadzialenkaT
    markli29 możesz zdradzić, gdzie kupiłeś zmywarkę ??

    Ja cały czas zastanawiam się nad wyborem zmywarki. Jedno jest pewne, ma być do zabudowy, z zintegrowanym panelem 60 cm najlepiej z tą szufladą na sztućce ponieważ nienawidzę wtykania brudnych widelców i noży w to stojące coś do zmywarki.
    Czy ktoś mnie może uświadomić.. Myślałam, ze do sztućcy są tylko koszyki, no właśnie takie do wtykania, a tu mowa o szufladzie, wiem jak wygląda szuflada, a nie mogę sobie jej wyobrazić w zmywarce, obejrzałam już kilka modeli zmywarek i wszędzie jest mowa o koszyku...

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    Cytat Napisał zbigmor
    A ja uważam, że najważniejsza jest ilość programów w telewizorze
    Zbigmor , a Ty nie jestes przypadkiem moim męzem? hehe
    A ja uważam , ze telewizor moze nie istniec


    Zapomniałam jeszcze dodac , ze dla mnie rowniez istotne jest regulowanie górnego kosza (mozna go podniesc do góry lub obnizyc).
    To jest bardzo przydatne .
    Mozemy myc wysokie garnki na dole, wysokie słoiki,itp. (kosz do góry ), wtedy krecące ramie nie obija sie o gary lub , jak brakuje nam miejsca na pozostale garnki na dole , to obnizamy gorny kosz i reszta garnków (wcale nie takiich małych ) idzie do górnego kosza , nie musi czekac na 2 zmywanie. A jak zmywarka ma skladane bolce równiez na gorze, to wszystko da sie ladnie poukladac.
    Czy zdradział/a/byś jaki masz model, piszesz wcześniej, że jest cicha...
    Odnośnie tej cichość, znalazłam info, że cicha lodówka ma 38dB
    Pytanie dla użytkowników zmywarek, jeśli uważacie, ze wasze sa ciche, podajcie ile mają dB.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patisiak
    a co myślicie o HOtpoint Ariston?
    czy mają dobry sprzęt czy jednak zainwestować w Boscha?
    sprzedawca poradzil nam Aristona, twierdzac, ze w Boschu to glownie placi sie za marke....
    jak mu Ariston nie schodzi, to co ma mówić?
    albo lepszą marżę daje

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Pytanie dla użytkowników zmywarek, jeśli uważacie, ze wasze sa ciche, podajcie ile mają dB.
    producent podaje 51 dB
    ja słyszę jedynie poszum wody przez jakiś czas
    suszy bezgłośnie

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    Zmywarka z szufladą na sztućce posiada w górnej części (tuż pod górną krawędzią) płaską szufladę na sztućce.
    Modele posiadające tą opcję to:

    Panel zintegrowany:
    SMV58M00EU,
    SMV59T00EU,

    Panel widoczny:
    SMI68M05EU,
    SMI69M15EU,
    SMI69T05EU,

    Wolnostojące:
    SMS58M02EU,
    SMS69M02EU,
    SMS69T02EU,

    Wybór jak widać duży Praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie.

    Czy warto kupić zmywarkę z szufladą? Zdecydowanie tak.

    Modele te wyposażone są w świetne dolne kosze z możliwością złożenia praktycznie wszystkich grzebieni, jednocześnie sztućce lądują w szufladzie, (dolny kosz nie jest zawalany koszykiem na widelce, łyżki itd.). Koniec, końców uzyskujemy pełną swobodę układania naczyń. Nie ma problemu ze zmieszczeniem dużej misy, czy garnka. Nie trzeba kombinować jak wcisnąć patelnię czy blachę do ciasta...

    Co do głośności.

    Porównując ten parametr sprawdźcie w jakim standardzie był mierzony. 51 dB (re1pW) nie równa się 51 dB (A). Aby uzyskać porównywalny wynik trzeba do jednostek dB (A) dodać 12 wówczas uzyskujemy wynik w jednostkach dB (re1pW).

    Dlaczego podaję tą informację? Np. Amica, Indesit, Ariston i LG podają głośność w dB (A), podczas gdy Bosch, Siemens, Miele i AEG w dB (re1pW)
    W efekcie mamy małe zamieszanie ale wiedząc o tym fakcie łatwiej możemy porównać sprzęt w uczciwy sposób. Co więcej, okazuje się, że nawet najgłośniejszy Bosch czy Siemens będzie porównywalny z najcichszym Aristonem - 43 dB (A) + 12 = 55 dB (re1pW)

    Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sytuację

    Czy warto kupować Aristona? Hmm... nie są złe, jeżeli nie brać pod uwagę głośności to najwyższe modele mogą dość skutecznie konkurować z Boschem ze średniej półki, a są o ok. 200 - 300 zł tańsze. Jeżeli taka kwota ma dla nas znaczenie to polecam.

    Jednak osobiście wziąłbym kredyt w takiej sytuacji i dopłacił do Boscha....

  6. #206

    Domyślnie

    O kurka...


    Zatkało mnie.

    Skąd ta wiedza o AGD ?

    Myślałam, że ja jestem "dość wnikliwa" ale Ty..... bijesz mnie na głowę, hahaha !

    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    Od 2000 roku siedzę w sprzęcie AGD. Od samego początku jak sięgam pamięcią były "jazdy" chociażby z lodówkami Amici, które wg producenta mają 37 dB, a ludzie przychodzili i chcieli "bić", bo Bosch znajomego, który ma podobno 42 dB jest cichszy ....

    Więc zacząłem grzebać.... i dogrzebałem się w jednym z katalogów Boscha, który np. głośność okapów podaje w dwóch skalach dB (A) i dB (re1pW).

    Co do różnic w sposobie pomiaru - dB (re1pW) pomiar uwzględnia ciśnienie powietrza, w efekcie jest sposobem dużo dokładniejszym, gdyż dużą wagę przykłada do wykluczenia czynników zewnętrznych (ciśnienia, wilgotności itp.)

    dB (A) to standardowy pomiar akustyczny w wolnym powietrzu.

    Wyjaśnienia trochę uprościłem... ale kupującym polecam pamiętać o tej różnicy i sprawdzać na paskach znamionowych głośność. Jeżeli na pasku nie podano sposobu pomiaru należy założyć, że jest to dB (A)
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  8. #208

    Domyślnie

    SemperSolus,

    rozumiem.
    Dzięki za szczegółowe i jasne wyjaśnienia.

    A czy będziemy Cię mogli pomęczyć w sprawie innych sprzętów AGD ???


    Jestem, że tak powiem na "etapie decyzyjnym" jeśli chodzi o wybory... i mam trochę mętlik w głowie...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejki
    Witam!!!!
    Tez zastanawiam sie nad tym modelem SMI53M05EU.

    ruskowa;d@riuszG...jak sie Wam sprawuje ta zmywarka?jestescie zadowoleni?
    No cóż u mnie sprzęt jeszcze stoi nie zamontowany, więc nie powiem nic z praktycznego punktu widzenia, ale po oględzinach wzrokowym sprzęt wygląda dość solidnie i fajnie

  10. #210

    Domyślnie

    mozecie polecic jakąs dobra zmywarkę 45cm ze zintegrowanym panelem? interesuje mnie marka Bosch lub Siemens, w internecie jest mnóstwo sprzecznych opinii, zalezy mi na opinii osoby użytkującej taki sprzęt

  11. #211

    Domyślnie

    dzieki d@riuszG

  12. #212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    AGA NR 1 jasne Postaram się pomóc w miarę moich skromnych możliwości i czasu...

    Pozdrawiam
    SemperSolus
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    angela_ap nie chcę łamać regulaminu forum, więc skopiuje moją wypowiedź na innym forum

    Nie wiem w jakim segmencie cenowym chcesz się poruszać.

    W przypadku produktów ze średniej półki cenowej zwróć uwagę na marki:

    Electrolux i Ariston

    Jednak nie ukrywam, że w przypadku Boscha i Siemensa otrzymujesz naprawdę jeden z najlepszych produktów jeżeli chodzi o ergonomię (rewelacyjnie zaprojektowane kosze i niska głośność), całkiem niezłą bezawaryjność.

    Jeżeli chodzi o Electrolux'a to z awaryjnością nie jest źle ale troszkę jednak słabiej niż w/w markach. Projekt koszy stoi na niezłym poziomie i nieźle prezentują się tabele programów i temperatur. Głośność pracy na poziomie porównywalnym z Boschem/Siemensem. W przypadku Electrolux'a dość negatywnie oceniany jest serwis tej marki, czasem zdarzają im się zachowania, w których pomaga tylko skarga do Warszawy...

    Ariston troszkę słabszy moim zdaniem projekt kosza i odrobinę głośniejszy od Electrolux'a czy Boscha. Niezła bezawaryjność i przyjemny dla oka design. Możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat w przeciągu miesiąca od daty zakupu. Serwis na poziomie przyzwoitym... tzn. czasem też im "palma odbija" ale zdecydowanie rzadziej są skargi ze strony klientów.

    Co do Candy - sprzedaż zmywarek tej marki jest raczej niska. Nie ma na nie skarg, jednak nie potrafię Ci powiedzieć, czy to jest spowodowane właśnie niską sprzedażą, czy też rzeczywistą bezawaryjnością sprzętu tej marki. Serwis na przyzwoitym poziomie.

    Jeżeli będziesz wybierał zmywarkę zwróć uwagę na możliwość "aranżacji" koszy do własnych potrzeb. Im więcej składanych "grzebieni" i półeczek tym lepiej (łatwiej dostosować kosz do własnych potrzeb). Ilość programów i temperatur jest raczej mniej istotna ale postaraj się wybrać zmywarkę posiadającą przynajmniej 3 temperatury: 40, 50, 65. Oczywiście temperatury podałem orientacyjnie więc jeżeli będą się troszkę różnić to się nie przejmuj.

    Osobiście brałbym jednak Boscha lub Siemensa. Wybór oczywiście należy do Ciebie
    Wg mojego doświadczenia nie ma sprzętu (a może lepiej marki), która całkowicie jest bezawaryjna. Średnia długość pracy sprzętu AGD w dzisiejszych realiach to 6-8 lat. Jeżeli po 5 latach sprzęt się popsuje to nie opłacalna jest jego naprawa (za rok 2 znowu coś się sypnie). Brutalne ale prawdziwe.

    Jeżeli wydamy więcej na sprzęt to teoretycznie powinien on być mniej awaryjny (ryzyko awarii w 5 letnim okresie od zakupu maleje wraz ze wzrostem ceny). Jednak to teoria. Praktyka wykazuje, że jeżeli chcemy mieć jakie takie poczucie komfortu warto zwracać uwagę na okres gwarancji.

    Jak wybierać sprzęt? Przede wszystkim ergonomia - Bosch/Siemens jeżeli chodzi o zmywarki ma znakomicie zaprojektowane kosze, które ułatwiają po prostu użytkowanie sprzętu. Reszta to już naprawdę indywidualne potrzeby... i przy tak ogólnym sformułowaniu trudno jest coś konkretnego doradzić.

    Inny sprzęt będę proponował dla 5 osobowej rodziny, inny dla 2 osób. Inna zmywarka do aneksu (kwestia głośności) inny do kuchni jako samodzielnego pomieszczenia. Dużo zależy też od tego jak chcesz urządzić kuchnię...

    Powiem szczerze - każdy z nas jest inny, ma inne oczekiwania i inaczej postrzega stylistykę, głośność itp. Mogę postarać się pomóc, jednak aby to zrobić muszę wiedzieć troszkę więcej
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  14. #214

    Domyślnie

    na 90% jestem zdecydowana na tą zmywarkę Boscha
    http://www.morele.net/zmywarka-bosch-srv-53m03eu-99719/
    http://www.bosch-home.com/de/SRV53M03EU.html

    jest to model z 2007 roku, dla mnie olbrzymia rolę niestety odgrywa cena, a ten model z racji tego że ma dwa lata jest dla mnie do przełknięcia, oczywiście w tej cenie mogłabym mieć nowość, ale innej, być może gorszej marki
    podejrzewam, ze w ciągu tych dwóch lat nie zmieniło się w technologii nic poza tym, że dodano ze 2 czy 3 programy z których i tak nie będę korzystała, ten model ma wszystko co jest mi potrzebne
    no i Made in Germany...

  15. #215

    Domyślnie

    a z tych dwóch zmywarek ktora polecacie ?

    simens SE 54M576EU CZY Bosch SMI 53MO5EU

  16. #216

    Domyślnie

    Ja z mojej zmywarki jestem baardzo zadowolona. Przede wszystkim jest bardzo cichutka...... a tak na poważnie, to stoi jeszcze w garażu w kartonie i czeka na podłączenie, bo meble do kuchni przyjadą dopiero na poczatku września. Podzielę się uwagami na pewno.
    Jeden z majstrów, który kiedyś przez 5 lat pracowała w sklepie AGD a teraz robi u mnie kartongipsy stwierdził, że jest świetna... Zobaczymy

  17. #217

    Domyślnie zastanawiam

    się nad jednym z ponizszych modeli:
    • SMI68M05EU
      SMI69M15EU
      SMI69T05EU

    pytanie, czy warto dopłacać do modeli wyższych od 68m?

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    angela_ap moim zdaniem dobry wybór. Rozsądna cena, zmywarka ma to, co potrzebne w trakcie codziennego zmywania.
    Owszem w wyższych modelach troszeczkę więcej jest składanych grzebieni w dolnym koszu ale różnica w cenie jest wtedy znaczna (około 500 - 700 zł).

    Niemiecka jakość to przede wszystkim w tym przypadku wykonanie komory w całości ze stali nierdzewnej - mniejsze ryzyko, że zanieczyszczenia po pewnym czasie zaczną się zbierać w miejscach łączenia tworzywa i metalu, jak ma to miejsce w łódzkiej produkcji.
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejki
    a z tych dwóch zmywarek ktora polecacie ?

    simens SE 54M576EU CZY Bosch SMI 53MO5EU
    Siemens jest cichszy, więc jeżeli masz aneks kuchenny wybierz Siemens'a. Niestety nie pamiętam w tej chwili czy model ten jest produkcji niemieckiej czy polskiej (plastikowe dno). Postaram się sprawdzić i wieczorem dam bardziej dokładną odpowiedź.
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  20. #220

    Domyślnie

    SemperSolus...to teraz dales mi do myslenia!!sklanialam sie ku boschowi a tu....
    i mam kuchnie otwarta na salon.
    z gory dziekuje za dalsze informacje

Strona 11 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony