dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 347

Temat: BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie Re: zastanawiam

    Cytat Napisał TeeF
    się nad jednym z ponizszych modeli:
    • SMI68M05EU
      SMI69M15EU
      SMI69T05EU

    pytanie, czy warto dopłacać do modeli wyższych od 68m?
    SMI68M05EU ustępuje pozostałym w konstrukcji koszy (trochę więcej elementów składanych w wyższych modelach). Ten model jest też "najgłośniejszy - choć jeżeli porównać do konkurencyjnych rozwiązań to zmywarka i tak będzie super cicha

    SMI69M15EU - cichszy od poprzedniego, ma lepszy komplet koszy, dodatkowo model wyposażony jest w opcję HigienaPlus i strefę intensywną (Higienic to technologia zapożyczona z rozwiązań przemysłowych, temperatura mycia oraz intensywność jest tak dostosowana aby uzyskać jak najmniejszą liczbę bakterii i wirusów na umytych naczyniach. Strefa intensywna to nic innego jak specjalne zaprojektowanie dolnego ramienia myjącego aby przy programie intensywnym uzyskać wyższe ciśnienie wody - przydatne przy przypalonych garach).

    SMI69T05EU - Wszystko, co najlepsze w marce Bosch itp, itd. W praktyce model wyposażony w najnowsze gadżety, najbardziej nafaszerowany różnego rodzaju czujnikami i automatyką, która ma ułatwić użytkowanie. W polskich warunkach (skoki napięć to w naszych sieciach energetycznych norma) kupować TYLKO z przedłużeniem gwarancji. W przypadku awarii któregoś z elementów elektroniki koszt naprawy będzie porównywalny z zakupem taniej zmywarki. W gruncie rzeczy model dla ludzi, którzy oczekują wszystkiego, co naj...,a kasa ma znaczenie drugorzędne.

    Jeżeli mogę doradzić to zastanów się nad którymś z 2 pierwszych, przy czym obstawiał bym SMI69M15EU ze względu na lepszy komplet koszy i troszeczkę inną konstrukcję ramion myjących. W praktyce nie spotkałem się z reklamacjami dot. któregokolwiek Boscha z tej półki cenowej.
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  2. #222

    Domyślnie

    Właśnie powstaje projekt mojej kuchni.
    Potrzebuję porady odnośnie sprzęty AGD.
    Zmywarka - główne kryterium to ilośc decybeli, bez wielu bajerów, ze średniej półki cenowej, 60 cm, z odkrytym panelem - wybieram pomiędzy SIEMENS i BOSCH. Ta polecana we wczesniejszym poście jest dla mnie za droga.
    Kuchenka + płyta ceramiczna
    Lodówka - cicha, wolnostojąca, chyba INOX, polecano mi Elektrolux.
    Okap - wydajny i cichy, podszafkowy (?).

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    lamia6806 dość szeroki zakres i spowoduje odbiegnięcie od głównego wątku.

    Co do zmywarek weź pod uwagę to, że modele Boscha/Siemensa w segmencie poniżej 2000 zł w większości są produkowane w Polsce. Jakościowo niewiele będą odbiegały od rozwiązań konkurencji, która będzie jednak tańsza, posiadając jednocześnie funkcjonalność wyższych modeli B/S/H.

    Ile to 50 dB? Odpowiada to cichej pralce w trakcie prania (nie wirowania). O ile zmywarka nie będzie pracowała w nocy nie powinno sprawiać to problemu.

    Wiem, że dziwnie to brzmi po poprzednich wypowiedziach ale odnoszę wrażenie, że musisz zmieścić się ze wszystkim w dość wąskim segmencie cenowym, który dość mocno będzie Cię ograniczał w wyborze.

    Tak naprawdę w tym momencie za Boschem/Siemensem przemawia TYLKO i wyłącznie głośność, a jednocześnie zaznaczam, że nie będą to odczuwalnie duże różnice... W przypadku tych firm rozejrzyj się za starszymi modelami z 3 temperaturami mycia.

    Alternatywa to Mastercook ZB19IX model funkcjonalnie porównywalny z Boschem/Siemensem w segmencie około 2500, jeżeli chodzi o głośność to fakt głośniejszy ale przy różnicy w cenie 800 zł warto jednak przemśleć czy aby na pewno będziesz myć w nocy?

    Jeżeli zdecydujesz się na Mastercooka zwróć uwagę na ich promocje w tej chwili kupując zestaw piekarnik+płyta+zmywarka całkiem sensowny okap możesz dostać za symboliczną złotówkę... Z okapem pod szafkowym bardzo poważnie bym się zastanowił... owszem w folderach wygląda to fajnie w praktyce już mniej (mniejsza wydajność i to znacznie).

    Lodówki - jeżeli coś ze średniej półki to Electrolux lub Whirlpool (Electrolux ma lepsze wykończenie frontu). Z tańszych zwróć uwagę na Beko (5 lat gwarancji i naprawdę ładnie wykonana). Jeżeli znów głośność odgrywa rolę to wracamy do B/S/H ale wtedy o segmencie 2000 i Inox raczej będzie trudno myśleć...

    To na tyle...
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  4. #224

    Domyślnie

    Wybrałam do kuchni:

    1.Lodówka AEG-ELECTROLUX Santo Z 9 18 02-4i - lodówka, ma być duża, a że nie mam miejsca na dwudrzwiową, więc stanęło na tej, prawdę mówiąc nie znalazłam w necie żadnej aleternatywy do niej (zamrażarka będzie osobno)

    http://www.sklep.domimedia.pl/index-...2_4i-more.html

    2. Piekarnik - Gorenje B1-ORA-W
    http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekar...udowy?c=245928

    3. Płyta indukcyjna - Gorenje IT640-ORA-W
    http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_...udowy?c=248311

    W wypadku płyty i piekarnika punktem wyjścia są względy estetyczne, uparłam sie na biały kolor - miłość od pierwszego wejrzenia!!!

    4. Zmywarka - Bosch SMV58M00EU, (moje główne wymagania spełnia: dobra marka, 60cm, do zabudowy, panel ukryty, cicha, szuflada na sztućce, składane kosze, program, eco, 1/2 wsadu, mycie stępne...)


    Użytkowników ww. sprzętu i znawców branży AGD (SemperSolus ) proszę o opinie. Z góry dzięki.

  5. #225
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fruit

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie zmywarka

    Jestem własnie w trakcie remontu kuchni i szukam dobrej małej zmywarki (szerokość 45cm) do zabudowy. Wcześniej miałam Boscha i byłam bardzo zadowolona, jednak nie była w zabudowie i nie będzie juz pasowała do nowej kuchni. Macie jakies inne sprawdzone zmywarki ?

  6. #226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał SemperSolus
    Alternatywa to Mastercook ZB19IX model funkcjonalnie porównywalny z Boschem/Siemensem w segmencie około 2500, jeżeli chodzi o głośność to fakt głośniejszy ale przy różnicy w cenie 800 zł warto jednak przemśleć czy aby na pewno będziesz myć w nocy?

    Jeżeli zdecydujesz się na Mastercooka zwróć uwagę na ich promocje w tej chwili kupując zestaw piekarnik+płyta+zmywarka całkiem sensowny okap możesz dostać za symboliczną złotówkę... Z okapem pod szafkowym bardzo poważnie bym się zastanowił... owszem w folderach wygląda to fajnie w praktyce już mniej (mniejsza wydajność i to znacznie).
    lamia6806
    Mam tę zmywarkę. Wybrałam ją właśnie ze względu na cenę. Bosch pewnie lepszy, ale 800 zł piechotą nie chodzi. Jeśli nie śpisz w pomieszczeniu, w którym jest zmywarka, to możesz śmiało ją kupić. Da się przy niej nawet oglądać telewizor.
    Jeśli chodzi o w/w promocję Mastercooka, to po przeanalizowaniu wyszło mi, że zamawiając wszystko oddzielnie przez internet (w nienajtańszych sklepach) wyjdzie taniej niż w zestawie.

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejki
    a z tych dwóch zmywarek ktora polecacie ?

    simens SE 54M576EU CZY Bosch SMI 53MO5EU
    Zgodnie z obietnicą (jednak z niejakim opóźnieniem ).

    Z tego, co udało mi się ustalić Siemens jest produkowany w Łodzi Bosch z ostatnich dostaw był jeszcze z Niemiec.

    Dlaczego napisałem jeszcze?

    Okazuje się, że z każdą kolejną linią co raz więcej zmywarek jest produkowanych w Polsce. W chwili obecnej trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych linii produkcyjnych, więc można się spodziewać, że wraz z wejściem następnej linii modeli tylko najwyższe modele będą pochodziły z Niemiec (podobnie jest w tej chwili z pralkami).

    maciejki - podsumowując, ze względu na ergonomię i względy użytkowe nadal obstawał bym przy Siemensie, jednak jeżeli nie masz zaufania do "plastiku" to bierz Boscha.
    Z własnej praktyki mogę stwierdzić, że wprowadzenie tworzyw do konstrukcji nie zmieniła jakoś drastycznie nastawienia klientów - zmywarki są nadal chwalone. Co do żywotności - powtórzę już któryś z kolei raz - średnio 6 do 8 lat - więcej nie daję żadnemu urządzeniu AGD. Jeżeli po około 5 latach coś by się sypneło to naprawa najczęściej będzie nieopłacalna, bo za chwilę coś znowu się popsuje.
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Wybrałam do kuchni:

    1.Lodówka AEG-ELECTROLUX Santo Z 9 18 02-4i

    2. Piekarnik - Gorenje B1-ORA-W

    3. Płyta indukcyjna - Gorenje IT640-ORA-W

    W wypadku płyty i piekarnika punktem wyjścia są względy estetyczne, uparłam sie na biały kolor - miłość od pierwszego wejrzenia!!!

    4. Zmywarka - Bosch SMV58M00EU
    Wybierając Gorenje i Boscha "wstrzeliłaś" się w dość bliskie koneksje Obie firmy dość aktywnie współpracują.

    1) Alternatywę będzie znaleźć trudno w szczególności jeżeli wziąć pod uwagę pułap cenowy - odpowiednikiem jest:
    IKB 3650 (http://www.aged.com.pl/liebherr/szczegoly-ikb3650.php)
    W ofercie Liebherra jest jeszcze jeden model chłodziarki: IKB 3454 (http://www.aged.com.pl/liebherr/szczegoly-ikb3454.php). Ten ma mały podręczny zamrażalnik. Może się przydać czasami gdy będziesz chciała mieć pod ręką np. lody lub jakieś mrożonki.
    Wybierając Liebherra do ceny dołóż wtedy jeszcze 1000 zł i płacisz tak naprawdę za renomę, bo dzisiaj nie daję głowy za żadną firmę jeżeli chodzi o bezawaryjność. Pewnym atutem Liebherra może być 5 letnia gwarancja (http://www.aged.com.pl/liebherr/aktualnosci.php) i dobre opinie dotyczące drogich modeli.

    2, 3,) De gustibus non est disputandum. Technicznie nie mam zastrzeżeń. Solidna i dobrze wykonana konstrukcja mająca świetne opinie wśród klientów.

    4) Podobnie jak wyżej, nie mam zastrzeżeń. Jeżeli funkcyjnie Ci odpowiada to naprawdę nie ma sensu dalej szukać. W końcu to ty będziesz użytkować, a zmywarka faktycznie ma niezbędne minimum i pozytywne opinie wśród użytkowników. Co do głośności to zerknij parę postów wyżej. Jeżeli kuchnia jest oddzielnie, a nie zamierzasz zmywać w nocy po prostu nie będzie jej słychać. Kosze mogły by być lepsze ale w tym segmencie cenowym raczej nie będzie lepiej, a dopłacać 400 zł za kosze i funkcje, z których korzystać nie będziesz to trochę absurd...

    Pozostaje zamówić
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  9. #229

    Domyślnie

    SemperSolus, nie doczytałam, ty jestes pracownikiem Boscha może?
    bo mam na oku lodówkę KGN36A73 i chętnie bym jakiejs opinii zasięgnęła...

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    Nie od 9 lat sprzedaję sprzęt AGD, zaczynałem w RTVEuroAGD (m. in. współtworzyłem sklep internetowy tej firmy) w tej chwili w jednym ze sklepów "Nie dla idiotów...", a na chwilę obecną nadal pracując w sklepie AGD próbuję wcielić w życie portal z informacjami nt. sprzętu AGD i ewentualną płatną indywidualną ofertą.

    Ponieważ administracja forum twardo egzekwuje regulamin stąd nie podaję linku do strony, mogę wysłać na PW. Zresztą znając życie to nawet ten post może zostać potraktowany jako autoreklama... ale cóż mam nadzieję, że Wy jako użytkownicy forum staniecie w obronie

    Wracając do lodówki...

    Model o dobrych parametrach i niezłym wykończeniu sprzedaje się na przyzwoitym poziomie, nie mam zastrzeżeń, co do awaryjności. Jeżeli chodzi o atuty to: niska głośność pracy (41 dB(re1pW)) i dobrze zaprojektowane wnętrze. Warto zwrócić też uwagę, że inox tej lodówki zabezpieczony jest specjalnym lakierem zapobiegającym pozostawianiu przez palce śladów na stali (uwierz duuuuuuuuuuuuży atut - nawet nie wyobrażasz sobie ile razy człowiek w duchu klnie jak mu przychodzi na sklepie czyścić lodówki inox bez tej powłoki).

    Reszta - no cóż na Boscha masowych reklamacji nie ma. Lodówki produkują w Hiszpanii, montują agregaty Electrolux'a, w większości produkowane w Polsce... To tak dla ochłodzenia, co do "niemieckiej solidności". W praktyce większość firm robi w tej chwili taki misz-masz, więc miejscem produkcji nie radzę za bardzo się sugerować... można się zdziwić. Zaletą tych bardziej renomowanych marek jest po prostu lepsza kontrola jakości, co wcale nie oznacza, że nie może trafić się bubel, aczkolwiek ryzyko jest mniejsze.

    Dlaczego polecam Boscha/Siemensa?
    Jeden z lepszych serwisów (jeżeli coś się popsuje to przynajmniej człowiek nie siwieje za nim naprawią), stosunkowo niska awaryjność, dobre parametry.
    Co do żywotności patrz wyżej kilka postów.
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  11. #231

    Domyślnie

    serdeczne dzięki za odpowiedz i linka bardzo poprosze na pw

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał SemperSolus
    Cytat Napisał aniaitomek
    Wybrałam do kuchni:

    1.Lodówka AEG-ELECTROLUX Santo Z 9 18 02-4i

    2. Piekarnik - Gorenje B1-ORA-W

    3. Płyta indukcyjna - Gorenje IT640-ORA-W

    W wypadku płyty i piekarnika punktem wyjścia są względy estetyczne, uparłam sie na biały kolor - miłość od pierwszego wejrzenia!!!

    4. Zmywarka - Bosch SMV58M00EU
    Wybierając Gorenje i Boscha "wstrzeliłaś" się w dość bliskie koneksje Obie firmy dość aktywnie współpracują.
    ....


    Pozostaje zamówić
    Dzięki wielkie SemperSolus, pozostaje mi najpierw przekonać męża do mojego wyboru!!!

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał SemperSolus
    Nie od 9 lat sprzedaję sprzęt AGD, zaczynałem w RTVEuroAGD (m. in. współtworzyłem sklep internetowy tej firmy) w tej chwili w jednym ze sklepów "Nie dla idiotów...", a na chwilę obecną nadal pracując w sklepie AGD próbuję wcielić w życie portal z informacjami nt. sprzętu AGD i ewentualną płatną indywidualną ofertą.

    Ponieważ administracja forum twardo egzekwuje regulamin stąd nie podaję linku do strony, mogę wysłać na PW. Zresztą znając życie to nawet ten post może zostać potraktowany jako autoreklama... ale cóż mam nadzieję, że Wy jako użytkownicy forum staniecie w obronie
    Link do Twojej strony jest w stopce obok profilu i prywatnych wiadomości . O ile to strona Twój Sprzedawca. Chętni znajdą

  14. #234

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałam, to zmywarkę dobrą mam na oku bo Siemens SMI69MISEU
    Może trochę nie na temat, ale co myślicie o płycie gazowej Whirpool AKT 414NB ? Baaaardzo mi się podoba wizualnie ale nie wiem jak w praktyce się sprawuje.

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    Ja użytkuję zmywarkę (SGI55E75EU), od której zaczął się ten wątek i narazie jestem zadowolona z wyboru. Korzystam głównie z trzech programów, może jest bez bajerów, ale cena do przyjęcia (w maju płaciłam 1600PLN).
    aka

  16. #236

    Domyślnie

    Podciągam wątek o zmywarkach Boscha: 60cm, do zabudowy, bez panelu.

    Pytanie: Czy wszystkie modele SMV50E10EU, SMV40M00EU i SMV53M00EU są z Niemiec i mają stalowe dno czy też trzeba uważać i dopytywać?

    Naczytałem się tych różnych wątków i właśnie niektóre relacje sobie przeczą.

  17. #237

    Domyślnie

    To może jeszcze ja dopytam - czy zmywarka Bosch SMV59T00EU ma na pewno stalowe dno? Z góry dziękuję za pomoc.

  18. #238

    Domyślnie

    Właśnie ... nie wiadomo jak to sprawdzić. W specyfikacji na www tego nie ma :/

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał home.sweet.home
    To może jeszcze ja dopytam - czy zmywarka Bosch SMV59T00EU ma na pewno stalowe dno? Z góry dziękuję za pomoc.
    Napiszę jeszcze raz
    Wszystkie zmywarki Boscha i Siemensa z serii SMS, SMV, SMI, SN oraz wszystkie ich zmywarki o szerokości 45cm maja metalowe dno.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  20. #240

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony