dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 18
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 347

Temat: BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał markli29 Zobacz post
    sprzedawca poinformował mnie,że tańsze zmywarki z Boscha są produkcji azjatyckiej.
    e tam, ściemniał coś
    mój Bosch kosztował coś ok.1350 zeta
    nie jest to wprawdzie full wypas, jak najmodniejsze obecne modele
    ale ma stalowe dno, srebrne kosze - w tym regulowany górny i składane stojaczki na talerze
    oraz made in germany na blachach
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Napisał kewuli Zobacz post
    Witam
    zastanawiam się nad wyborem zmywarki bosch SMI 69N15EU lub SMI 58M35EU. Która wg was jest lepsza? Czy obydwie mają metalowe dno?
    Będę wdzięczna za szybką odpowiedź
    Witam, mam Siemensa wolnostojącego od przeszło 6 lat - kosztował coś około 1600, w klasie AAA, mówiąc szczerze wtedy nie przyszło mi do głowy sprawdzanie dna (plastik czy metal) i po 6 latach zastanawiam się jaka może być różnica w praktyce, rozumiem poszukiwanie sprzętu po parametrach (wybrałem klasę AAA) ważnych funkcjach (szybki program, płukanie dodatkowe, kosz na sztućce, regulacja wysokości górnej półki, etc) ale niech ktoś mnie oświeci: Jakie ma znaczenie praktyczne dno zmywarki? Czy jest stalowe czy plastikowe?
    Z obecnego doświadczenia "porównawczego" Szwagrostwo zakupiło zmywarkę w kwietniu - nie pamiętam modelu - faktycznie ciszej pracuje niż nasza 6latka, ale sądzę że to kwestia dopracowania technologii,

  3. #303

    Domyślnie

    Tutaj bardziej chodziło o rozpoznawanie jakiej produkcji jest dany model zmywarki, czyli jeżeli dno jest plastik to Polska, a jeżeli metal to Niemcy. Jakie to ma znaczenie, pewnie różne dla każdego z nas i nie będę tego przytaczał. Dodatkowo jakoś bardziej trwałe wydaje mi się dno metalowe. Wewnątrz zmywarki panuje dość wysoka temperatura podczas zmywania i wydaje mi się że plastik z czasem może zmienić swój kształt i objętość co może przenieść się na szczelność całego urządzenia. Ale to tylko moje osobiste gdybanie.

  4. #304
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cemapika

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Lightbulb pomoc

    Witam! Własnie natrafiłam na to forum i może mi pomożecie. Nie wiem co w zmywarce jest potzrebne bo jest to mój pierwszy zakup. Jestem zdecydowana na zmywarkę BOSHA. Ale mam dylemat. Wrawdzie cena nie jest głównym kryterium wyboru ale nie chce płacic za coś z czego nie będę korzystac. Nie chcę przepłacić.
    Mam do wyboru dwie zmywarki

    http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-z...v55t33eu.bhtml

    http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-z...tml#content_3c

    czy warto dopłacic i mieć więcj bajerów -VARIO SPEED, składany górny kosz, przepływowy ogrzewacz wody. Rożnica w cenie dość znaczna 1000 zł

  5. #305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja bym tyle nie dopłacił.

    Od roku mamy zmywarkę SRI 45M15 EU:
    http://www.ceneo.pl/;015347984-10.htm

    Bardzo przydaje się panel sterujący na wierzchu [ choć na początku też myśleliśmy o ukrytym, ale potem pooglądaliśmy je w markecie na żywo i nam przeszło ] - zawsze wiemy ile jeszcze czasu pozostało itp, czasem funkcja połowa wsadu, zmiękczanie wody, przepływowy ogrzewacz wody [chociaż ja podłączyłem ją do ciepłej wody podgrzewanej w bojlerze z pieca na ekogroszek dzięki czemu jej używanie dużo mniej kosztuje].
    To nasza pierwsza zmywarka - praktycznie na początku zmienialiśmy ustawienia - jednak od jakiegoś czasu działa na 50 st i nic nie zmieniamy.

    Działa świetnie, jest tania w eksploatacji (sól i tabletki polecam z Lidla, bo są tanie i dobre).

  6. #306

    Domyślnie Zmywarki BOSCH - one maja na drzwiach jakąś folię?

    Mam od pół roku zmywarkę bosch'a.
    Mam wrażenie, że front drzwi mocno pociemniał, różnica między panelem sterującym a drzwiami jest wyraźna.

    Wydaje mi się, że front jest oklejony jakąś folią (po otwarciu drzwi widać zakończenie, próbowałem w niewidocznym miejscu zerwać kawałek, ale niespecjalnie ma ochotę zejść

    W instrukcji nie znalazłem informacji o takiej folii.

    Czy zmywarki mają folię na drzwiach?

  7. #307

    Domyślnie

    maja
    a jaka masz zmywarke...biala?inox?

  8. #308

    Domyślnie

    Heh, zapomniałem - INOX

  9. #309

    Domyślnie

    no wiec ja mam tez inox boscha i roznica pomiedzy panelem,a frontem wynika z tego,ze front jest inox,a panel nie(jest szary)
    widzialam wiele zmywarek boscha i zadna nie miala panelu inox
    folia na drzwiach jest jak najbardziej i ten kolor po sciagnieciu lekko na pewno sie zmieni

  10. #310

    Domyślnie zmywarka bosch - przypuszczalny czas zmywania?

    mam zmywarkę bosch SGV45M83EU/36 i przy włączaniu wyświetla ona coś takiego jak "przypuszczalny czas zmywania".
    Fakt że hgw jak to interpretować, bo wyświetla np. 143 i nie wiadomo czy to ma być 143 minuty, czy też 1 godzina i 40 minut (obserwacje wskazują że raczej).

    Zaciekawiło mnie jednak coś innego - przy włączaniu przypuszczalny czas często się różni o kilka minut - ktoś wie od czego to zależy?

    Raz jest np. 143, innym razem 141 a jeszcze innym np. 138. W sumie zmywarka jeszcze nie zaczęła zmywać, więc nie za bardzo wiem, wg jakiego kryterium zmywarka sobie "zakłada" ten czas, losowo?

  11. #311

    Domyślnie

    Teoria: Zmiennymi mogą być waga naczyń, ciśnienie wody, temperatura wody...
    Chyba jedynie temperatura mogłaby mieć jakiś wpływ.

    Praktyka: Przedzwoń do sprzedawcy/serwisu i spytaj.

  12. #312
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie Płyta indukcyjna bosch pie 611T14E odstaje

    Witam, właśnie została u mnie zamontowana kuchenka indukcyjna Boscha i niestety poza wszystkimi zaletami (których jeszcze nie odkryłam bo w domu jeszcze nie mieszkam więc nie gotuję) płyta odstaje od blatu na jakieś 2-3 milimetrów. W instrukcji jest mowa o tym żeby "ramki nie czyścić niczym innym poza wodą z płynem" ale żadnej ramki ni widu ni słychu. Płyta jest przecież bezramkowa... Zaznaczone jest też żeby nie sylikonować wokół ale tak nie może być że pomiędzy blatem i płytą jest szczelina gdzie będzie wpadać dosłownie wszysko ;-(((

  13. #313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Ja też mam płytę bezramkową, wprawdzie mastercook, ale wokól mojej płyty pod spodem mam taką piankową uszczelkę, która niweluje nierówności i nic mi nie wpada między blatem a płytą. Może u ciebie tez taka powinna być ale się gdzieś zagubiła?
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    uszczelka jest ale wydaje się że jest zbyt gruba i płyta nie jest w stanie jej docisnąć swoim ciężarem ;-(( co teraz???
    dzwonić do servisu Boscha niech coś poradzą czy gdzie mam dzwonić???

  15. #315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Talking

    Wrzuć może jakieś fotki
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  16. #316
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    ok, jutro zrobię i zobaczysz. Jest źle wg mnie i napisałam do panów z Boscha a oni mi łaskawie odpisali że owszem tak może się dziać i tyle. Nie wolno uszczelniać żadnym silikonem i nie ma do płyty żadnej dodatkowej ramki aby to zniwelować ;-((( jestem zła bo wygląda to beznadziejnie ;-( Marząc o nowym domu z nową płytą śliczną i wyselekcjonowaną godzinami poszukiwań w necie ... nie myślałam że taki będzie zong ;-(

  17. #317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Limonka78

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    33

    Domyślnie

    Sama chciałam tą płytę kupić. Właśnie się przymierzałam, a tu Twój post... Jak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy? Czy serwis Boscha coś poradził na odstającą płytę?

  18. #318

    Domyślnie Do użytkowników zmywarki BOSCH SPV53 --help--!

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

    Poszukuje informacji na temat długości węży odpływowych jak i dopływowych w zmywarce BOSCH SPV53 .

    Według instrukcji , karty katalogowej jest 1,4m dopł. i 1,7m odpł. Jednak potrzebowałem inforamcję z której strony wychodzą owe przewody udałem sie do RTVeuro AGD i ku mojemu zdziwieniu długość obu węży jest dłuższ !!

    Dzwoniłem do boscha i oczwyiście g.. wiedzą, bo każdy czyta instrukcje . Na pytanie w euro odnośie długości też mało kto umiał uzasadnić dlaczego tak .

    Czy ktoś z użytkowników może podać długości tych węży ? jestem na etapie projektowanie instalacji wodnej i dosyć istotny parametr jak dla mnie .

    z góry dzieki

  19. #319
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Zarówno wąż wodny i spustowy da się prosto przedłużyć.
    Chyba nie ma co sobie głowy zawracać długością.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Zarówno wąż wodny i spustowy da się prosto przedłużyć.
    Chyba nie ma co sobie głowy zawracać długością.

    Pozdrawiam
    GREGOR
    Jeżeli chodzi o odpływ to nie ma problemu, ale jeżeli chodzi o dopływ to już tak , ponieważ jest w standardzie aqua stop . Jeżeli przedłużymy wąż z auqua stopem to w tym momencie jest on bezużyteczny. W boshu nie da się odkręcić węża dopływowewgo...

Strona 16 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony