dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 18
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 347

Temat: BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia

  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    a i jeszcze jedno pytanie
    czym różni się bosch od seimensa??? Czy ktoś wie (oprócz ceny)??
    \Bo oglądam w necie dwie jednakowe lodówki. opisy - to samo. Zdjęcia - Bosch nie pokazuje swojej otwartej (nigdzie!) a siemens - zamkniętej. W sklepie się ich nie uświadczy. Różnica w cenie- Bosch 3200, Siemens 3500.
    Ot, zagadka...

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    EZS
    Ja mam LG NO FROST od 7 lat. Obudowę tylną mam płaską i mogę gada do ściany przystawić Rozmrażam 1x na 2 lata, tylko po to aby się wentylatorki nie oblodziły

    A dlaczego zostają Ci markety? Przecież teraz każdy sklep RTV-AGD posiada system ratalny. Jednak z doświadczenia wiem, że ciężko jest coś zamówić tylko do obejrzenia.
    W markecie wygląda to tak, że pracownicy takie rzadkości zamawiają na swoją odpowiedzialność, a potem próbują upchnąć po innych sklepach danej sieci.

    Czym się różni Siemens od Boscha w lodówkach - nie wiem, są coraz nowsze rozwiązania. W zasadzie z tego co pamiętam /po 5 latach/ uogólniając to: zmywarka, pralka - Bosch, lodówka - siemens, kuchenka - nasza polska Amica.

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    LG to i ja bym wzięła, ale nie robią 70-tek.
    A co do różnic, już się dowiedziałam. Niczym oprócz ceny

  4. #164

  5. #165

    Domyślnie zmywarka do zabudowy Bosch SGI55E75EU vs. SMI53M05EU

    Zastanawiam się nad tymi zmywarkami SGI55E75EU i SMI53M05EU, oba modele Boscha, ale czy aby ...

    Kiedyś znalazłem na forum, że jeżeli po otwarciu zmywarki dno jest plastikowe (mam na myśli Boscha) to jest to produkcja polska, a jak ze stali to niemiecka. Po moich oględzinach w sklepach mogę stwierdzić, że te co mają dno ze stali to na drzwiach przynajmniej pisze „made in germany”, a te z dnem plastikowym są już bez tego typu zapisu (przynajmniej w widocznym miejscu).
    Chyba wszystkie modele poniżej SGI55E75EU mają dno plastikowe i bez oznaczenia w widocznym miejscu „made in”, natomiast od modelu SMI53M05EU dno jest ze stali i jawno określone „made in germany”. Modele które sprawdzałem to:
    SGI45N05EU – dno plastikowe, bez „made in”
    SGI53E55EU – dno plastikowe, bez „made in”
    SGI55E75EU – dno plastikowe, bez „made in”
    SMI53M05EU – dno ze stali, „made in germany”
    SMI63M02EU – dno ze stali, „made in germany”

    a więc:
    model SMI53M05EU ma parę bajerów więcej od SGI55E75EU oraz bardziej funkcjonalny kosz, wizualnie troszkę ładniejszy i solidniejszy – więc może uzasadniona jest różnica w cenie.

    i ceny:
    SGI55E75EU – ok. 1800 zł (dno plastikowe, produkcja prawdopodobnie polska)
    SMI53M05EU – ok. 2300 zł (dno ze stali, produkcja niemiecka)

    Jak widać różnica to 500 zł i jest to trochę kasy, zatem czy warto dokonać takiej inwestycji i dopłaty. Czy model SGI55E75EU oprócz tych różnic, które wymieniłem ma jeszcze jakieś inne wady/zalety. Proszę również o opinie osoby użytkujące wymienione zmywarki. Bardziej się skłaniam ku modelowi SMI53M05EU (droższy) ale muszę sobie to jakoś uzasadnić

  6. #166

    Domyślnie

    Zastanów się nad takim modelem
    http://www.bosch-agd.pl/?5=SMV59T00EU&26=6551
    Ma dodatkowy kosz na sztućce,
    regulowaną wysokość górnego kosza.
    Żona będzie zadowolona

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał k62
    Zastanów się nad takim modelem
    http://www.bosch-agd.pl/?5=SMV59T00EU&26=6551
    Ma dodatkowy kosz na sztućce,
    regulowaną wysokość górnego kosza.
    Żona będzie zadowolona
    No przyznam, że model ma zajebiste parametry, a zwłaszcza te: 44dB i niskie zużycie wody, ale cena to już ponad 3000 zł (3499 zł na stronie euro.com.pl) i do tego jest to model z ukytym panelem, a nam się podoba właśnie z widocznym. Ale mimo to dzięki za info i czekam na dalsze posty.

  8. #168
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał k62
    Zastanów się nad takim modelem
    http://www.bosch-agd.pl/?5=SMV59T00EU&26=6551
    Ma dodatkowy kosz na sztućce,
    regulowaną wysokość górnego kosza.
    Żona będzie zadowolona
    W tych samych parametrach mam zmywarkę wolnostojącą SMS69T02EU, kosz na sztućce wysuwany na samej górze, regulowana wysokośc górnego kosza, cichuteńka. Prądu zmniejszone zużycie a o wodzie to nie wspomnę Sterowanie sensoryczne, czujniki zabrudzenia wody, a mieści się w niej tyle,że głowa boli. Garnek w garnek, kieliszek w literatkę, literatkę w szklankę. Polecam.

    Za słowami sprzedawcy" jest to towar z górnej półki i na pewno zrobiony na medal" i w Niemczech.

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markli29

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    6

    Domyślnie zmywarka Bosch

    Też zastanawiałam się nad wyborem tańszej zmywarki z plastikowym dnem oraz droższej i wybór padł na zmywarkę z dnem stalowym, dokładnie model - SMV 58M00 za którą po negocjacjach zapłaciłam 2690 zł (z montażem). To już jest model z wyzuwanym koszem na sztućce. Uważam,że jest to sprzęt często używany w domu (nawet codziennie) i powiniem być solidny. Poza tym, sprzedawca poinformował mnie,że tańsze zmywarki z Boscha są produkcji azjatyckiej.

  10. #170

    Domyślnie

    Zmywarka , to jedyny sprzęt , na który jestem w stanie wydac znacznie wiecej , niz na inne AGD.
    Tak własnie zrobiłam i nie załuje.
    Pralke, lodówke, piekarnik,okap, plyta - wszystkie te sprzety kupilam siemensa , boscha ale podstawowe modele(najtansze) , spisuja sie rewelacyjnie.
    W pralce uzywam 2 programów , lodowka ma tylko chlodzic , w piekarniku uzywam gora-dol, okapu nie uzywam wcale , a w płycie miały wytrzymac pstryczki (gazówka).

    Zmywarek uzywałam kilku , róznica moim zdaniem między tanszymi a drozszymi modelami jest dla mnie znaczna . Kupilam zmywarke za 3tys i nie załuje.
    Droższe modele sa przede wszystkim cichsze , ja mam aneks z salonem i dla mnie to bylo istotne . Zmywarke mam tak cicha , ze moja mamuska jak jest u mnie to pyta czy wlaczylam zmywarke . Ja ciagle jej mowie , mamo chodzi od 30 min.
    Najwazniejsze jest jednak w drozszych zmywarkach , zlozenie wszystkich kolcy , zdecydowanie robi się duzo wiecej miejsca.
    Moja mama ma zmywarke bez tej mozliwosci , i wiecznie wkurza sie , ze u mnie miesci sie duzo wiecej , ja puszczam 1 zmywanie , a ona niestety 2 .
    Poza tym przydaja mi sie inne funkcje , ktorych mama nie ma . Jak opozniony start , czy namaczanie , lub funkcja skracania programów (czesto z niej korzystam), uwazam , ze bardzo przydatna rzecz(mozna skrócic zmywanie o 40 min z tą samą wydajnoscią, ) , lub , krótki program 25 min , tez przydatny. Koniecznie musi byc tez program 70C.
    Funkcja 1/2 wsadu , jest dla mnie zbędna.
    Poza tym jeśli ktoś tych funkcji nie ma to uwaza je za zbedne ( Moja mama tez mi gadala , po co Ci , będzisz korzystac?) , a teraz uważa , ze następna będzie z "bajerami" , bo jednak się przydają i to często.

  11. #171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    Zmywarka , to jedyny sprzęt , na który jestem w stanie wydac znacznie wiecej , niz na inne AGD.
    Tak własnie zrobiłam i nie załuje.
    Pralke, lodówke, piekarnik,okap, plyta - wszystkie te sprzety kupilam siemensa , boscha ale podstawowe modele(najtansze) , spisuja sie rewelacyjnie.
    W pralce uzywam 2 programów , lodowka ma tylko chlodzic , w piekarniku uzywam gora-dol, okapu nie uzywam wcale , a w płycie miały wytrzymac pstryczki (gazówka).

    Zmywarek uzywałam kilku , róznica moim zdaniem między tanszymi a drozszymi modelami jest dla mnie znaczna . Kupilam zmywarke za 3tys i nie załuje.
    Droższe modele sa przede wszystkim cichsze , ja mam aneks z salonem i dla mnie to bylo istotne . Zmywarke mam tak cicha , ze moja mamuska jak jest u mnie to pyta czy wlaczylam zmywarke . Ja ciagle jej mowie , mamo chodzi od 30 min.
    Najwazniejsze jest jednak w drozszych zmywarkach , zlozenie wszystkich kolcy , zdecydowanie robi się duzo wiecej miejsca.
    Moja mama ma zmywarke bez tej mozliwosci , i wiecznie wkurza sie , ze u mnie miesci sie duzo wiecej , ja puszczam 1 zmywanie , a ona niestety 2 .
    Poza tym przydaja mi sie inne funkcje , ktorych mama nie ma . Jak opozniony start , czy namaczanie , lub funkcja skracania programów (czesto z niej korzystam), uwazam , ze bardzo przydatna rzecz(mozna skrócic zmywanie o 40 min z tą samą wydajnoscią, ) , lub , krótki program 25 min , tez przydatny. Koniecznie musi byc tez program 70C.
    Funkcja 1/2 wsadu , jest dla mnie zbędna.
    Poza tym jeśli ktoś tych funkcji nie ma to uwaza je za zbedne ( Moja mama tez mi gadala , po co Ci , będzisz korzystac?) , a teraz uważa , ze następna będzie z "bajerami" , bo jednak się przydają i to często.
    mozesz podac model
    ja rowniez na zmywarce nie chce oszczedzac

  12. #172

    Domyślnie

    Witam
    Ja również dopiero zastanawiam sie nad wyborem zmywarki. My chcemy model z ukrytym panelem sterowania, do zabudowy. Myślałam o modelach SMV53M00EU, SMV40M00EU lub najdroższy SMV58M00EU. Z tego co czytam to wszystkie te Bosche mają takie same parametry tech, tzn,. identyczne zużycie wody i głośność i pobór energii, więc pozostaje tylko inna ilośc programów.
    Niestety nigdy nie używałam zmywarki i nie wiem które funkcje będą mi najbardziej potrzebne. Jednak po ogólnym rozeznaniu wydaje mi się, że trzeba wypośrodkować. Modele za ponad 3 tys.będą chyba jednak zbyt drogą opcją. Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
    Zaczynamy od dachu... bo z górki będzie łatwiej!

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichAsiek
    Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
    Nie mam dowiadczeń, ale też będę niebawem kupować i wstępnie własnie wybrałem ten sam model.
    W internecie znalazłem ceny typu 2400zł.
    Może kto cos doradzi ?

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichAsiek
    Witam
    Ja również dopiero zastanawiam sie nad wyborem zmywarki. My chcemy model z ukrytym panelem sterowania, do zabudowy. Myślałam o modelach SMV53M00EU, SMV40M00EU lub najdroższy SMV58M00EU. Z tego co czytam to wszystkie te Bosche mają takie same parametry tech, tzn,. identyczne zużycie wody i głośność i pobór energii, więc pozostaje tylko inna ilośc programów.
    Niestety nigdy nie używałam zmywarki i nie wiem które funkcje będą mi najbardziej potrzebne. Jednak po ogólnym rozeznaniu wydaje mi się, że trzeba wypośrodkować. Modele za ponad 3 tys.będą chyba jednak zbyt drogą opcją. Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.

    Moje doświadczenie jest takie, że w zmywarkach tak jak i w innych urządzeniach AGD, a może nawet bardziej dodatkowe funkcje ponad typowe to tylko bajer służący wyciąganiu pieniędzy przez sprzedawców. Różnice w cenie są zdecydowanie większe niż koszt dołożenia tych dodatków. Żeby nie przesadzić, pojedyncze funkcje dodatkowe są przydatne pojedynczym osobą.
    Byle by nie popaść w paranoje pisząc: moje funkcje są przydatne i zrozumieć to może tylko ten, który je ma, a te funkcje, których nie mam nie są mi potrzebne. To oczywiście możliwe, ale trąci hipokryzją.
    Ilość programów pralki jest znacznie ważniejsza niż zmywarki.

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał MichAsiek
    Witam
    Ja również dopiero zastanawiam sie nad wyborem zmywarki. My chcemy model z ukrytym panelem sterowania, do zabudowy. Myślałam o modelach SMV53M00EU, SMV40M00EU lub najdroższy SMV58M00EU. Z tego co czytam to wszystkie te Bosche mają takie same parametry tech, tzn,. identyczne zużycie wody i głośność i pobór energii, więc pozostaje tylko inna ilośc programów.
    Niestety nigdy nie używałam zmywarki i nie wiem które funkcje będą mi najbardziej potrzebne. Jednak po ogólnym rozeznaniu wydaje mi się, że trzeba wypośrodkować. Modele za ponad 3 tys.będą chyba jednak zbyt drogą opcją. Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.

    Moje doświadczenie jest takie, że w zmywarkach tak jak i w innych urządzeniach AGD, a może nawet bardziej dodatkowe funkcje ponad typowe to tylko bajer służący wyciąganiu pieniędzy przez sprzedawców. Różnice w cenie są zdecydowanie większe niż koszt dołożenia tych dodatków. Żeby nie przesadzić, pojedyncze funkcje dodatkowe są przydatne pojedynczym osobą.
    Byle by nie popaść w paranoje pisząc: moje funkcje są przydatne i zrozumieć to może tylko ten, który je ma, a te funkcje, których nie mam nie są mi potrzebne. To oczywiście możliwe, ale trąci hipokryzją.
    Ilość programów pralki jest znacznie ważniejsza niż zmywarki.
    A moje doświadczenia są inne , i uważam ze ilosc programów w zmywarce jest znacznie ważniejsza niz w pralce.

    Ktoś , mnie pytał o model zmywarki ...jak wroce do domu to sprawdzę.

  16. #176
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    A moje doświadczenia są inne , i uważam ze ilosc programów w zmywarce jest znacznie ważniejsza niz w pralce.

    Ktoś , mnie pytał o model zmywarki ...jak wroce do domu to sprawdzę. [/quote]


    A ja uważam, że najważniejsza jest ilość programów w telewizorze

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    A ja uważam, że najważniejsza jest ilość programów w telewizorze
    Zbigmor , a Ty nie jestes przypadkiem moim męzem? hehe
    A ja uważam , ze telewizor moze nie istniec


    Zapomniałam jeszcze dodac , ze dla mnie rowniez istotne jest regulowanie górnego kosza (mozna go podniesc do góry lub obnizyc).
    To jest bardzo przydatne .
    Mozemy myc wysokie garnki na dole, wysokie słoiki,itp. (kosz do góry ), wtedy krecące ramie nie obija sie o gary lub , jak brakuje nam miejsca na pozostale garnki na dole , to obnizamy gorny kosz i reszta garnków (wcale nie takiich małych ) idzie do górnego kosza , nie musi czekac na 2 zmywanie. A jak zmywarka ma skladane bolce równiez na gorze, to wszystko da sie ladnie poukladac.

  18. #178

    Domyślnie Re: zmywarka do zabudowy Bosch SGI55E75EU vs. SMI53M05EU

    Cytat Napisał d@riuszG
    SGI55E75EU – ok. 1800 zł (dno plastikowe, produkcja prawdopodobnie polska)
    płaciłem 1626 PLN. Górny kosz jest regulowany dźwigienką ma program 70'C (do mycia przypalonych garów) i pół wsadu na czym mi zalezało. Nie wiem czego od zmywarki oczekiwać bo to pierwsza więc jestem zadowolony
    Hałas nie jest uciążliwy (zresztą pisze na niej silent więc to z jakiejś cichszej linii). W zestawie jest koszyk z rączką -chyba na sztućce, domywa różne "skamieniałości" z talerzy. Jak pewnie i inne Bosche można ja podłączyć do ciepłej wody <60 'C. Wykonanie bez zastrzeżeń ale trochę śmierdzi na razie plastikiem

  19. #179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    My uzywamy Siemensa SN 64M001EU od grudnia 2008,jestem z niej zadowolona ,niskie uzycie prądu jak i wody ,składane kosze,dobrze domywa naczynia,jest bardzo cicha,ma sporo funkcji przydatnych jak i mniej przydatnych tez kwestia co kto potrzebuje..kupilismu ja za niecałe 2000 zł i kupiłabym ją ponownie

  20. #180

    Domyślnie

    Moi rodzice przymierzają się do wymiany sprzętu kuchennego i wpadł im w oko nowy czarny piekarnik Boscha. O ten:
    http://www.bosch-home.pl/HBA23B261E.html
    Wydaje mi się że cały przedni front jest szklany (a raczej mam taką nadzieje ), jednak pewności nie mam, a w ciemno kupować nie chcę. Zdjęcie nie za bardzo oddaje z czego jest wykonany i jakiejkolwiek informacji na ten temat brak. Pytałam w kilku sklepach internetowych - nikt nic nie wie. Odsyłają mnie wszyscy do producenta, a tam od piątku dodzwonić się nie mogę
    Może ktoś z Was rozglądał się niedawno za sprzętem agd i widział gdzieś na żywo ten piekarnik? Bardzo byłabym wdzięczna gdyby ktoś utwierdził mnie w przekonaniu że front jest/lub nie jest cały szklany

Strona 9 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony