dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie tynki cementowo - wapienne ręczne czy z agregatu?

    Zdecydowalismy sie na tynki cementowo wapienne (mocniejsze mechaniczne i mają delikatną strukturę - co dla mnie jest zaletą) i teraz mam mały dylemat: czy kłaść je ręcznie z zacieraniem piaskiem kwarcowym czy szukac ekipy z agregatem? Jaka róznica w "gładkości" tynków ręcznych i z agregatu? Bo cenowo to tynki ręczne są troche tańsze... (materiał). Jakies sugestie?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no ale kurcze.... mi się zdo, że tak: tynki ręczne od tych wykonywanych agregatem różnią się tylko sposobem narzucania materiału na ścianę
    jedne są narzucane takim a'la rondlem (ja mam takie, górale mi robili) , te drugie narzuca się agregatem
    potem już tak samo: deska , wyrównanie, i ręczne zacieranie

    niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi, bo cholera widziałam i takie i takie przy pracy i zauważyłam róznicę jedynie w sposobie narzucania
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Do agregatu (agregat do tynków gipsowych) to tylko gotowa workoana zaprawa, wyjdzie jednolita, drobna struktura, ale taniej wyjdą ręczne.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dagulka, Myslałem jak Ty ale mnie fachowce skołowali.... Ze na tynkach z agregatu nie robi sie zacierki kwarcowej. I ku.....de nie wiem. A nie lubie sie nie znać
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    no ale kurcze.... mi się zdo, że tak: tynki ręczne od tych wykonywanych agregatem różnią się tylko sposobem narzucania materiału na ścianę
    jedne są narzucane takim a'la rondlem (ja mam takie, górale mi robili) , te drugie narzuca się agregatem
    potem już tak samo: deska , wyrównanie, i ręczne zacieranie

    niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi, bo cholera widziałam i takie i takie przy pracy i zauważyłam róznicę jedynie w sposobie narzucania
    Tynki c-w z agregatu też mogą być zacierane piaskiem kwarcowym chyba że robisz z agregatu ale na gotowej zaprawie wtedy wtedy nie. Gotowe zaprawy mają zazwyczaj granulację bardzo zbliżoną do piasku kwarcowego.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Do agregatu (agregat do tynków gipsowych) to tylko gotowa workoana zaprawa, wyjdzie jednolita, drobna struktura, ale taniej wyjdą ręczne.
    no proszę ...się człowiek całe życie uczy

    w zasadzie różnica jest raczej chyba niewielka
    cały dom mam robiony w tynkach ręcznych robionych tradycyjnie z piachu, cementu, wapna w betoniarce.... natomiast "dopracowania " w postaci obróbki ościeżnic, zaklejania dziur i ubytków robiłam osobiście tynkiem z worka- i różnicy nie widać
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Dagulka, Myslałem jak Ty ale mnie fachowce skołowali.... Ze na tynkach z agregatu nie robi sie zacierki kwarcowej. I ku.....de nie wiem. A nie lubie sie nie znać
    no i tu Ci nie powiem, bo ja nie mam zacierki kwarcowej- z wyboru
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie Re: tynki cementowo - wapienne ręczne czy z agregatu?

    Cytat Napisał coulignon
    Zdecydowalismy sie na tynki cementowo wapienne (mocniejsze mechaniczne i mają delikatną strukturę - co dla mnie jest zaletą) i teraz mam mały dylemat: czy kłaść je ręcznie z zacieraniem piaskiem kwarcowym czy szukac ekipy z agregatem? Jaka róznica w "gładkości" tynków ręcznych i z agregatu? Bo cenowo to tynki ręczne są troche tańsze... (materiał). Jakies sugestie?
    Mam CW robione z agregatu z got. materiału ( baumit mpi25 ). Tak jak piszesz, piękna faktura i twarde.
    Zdjęcia możesz pooglądać w dzienniku.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  9. #9

    Domyślnie Re: tynki cementowo - wapienne ręczne czy z agregatu?

    Cytat Napisał majki

    Mam CW robione z agregatu z got. materiału ( baumit mpi25 ). Tak jak piszesz, piękna faktura i twarde.
    Potwierdzam majki ma piękne i twarde tynki.
    Sam dotykałem.

    Ja robię ręczne, mam ekipę fizoli, którzy wiele rzeczy robią, w tym tynki ręczne (napisałem fizoli bo mi od 11.00 wczoraj do 17.00 dzisiaj ocieplili całą chałupę tzn. przykleili styro ).
    Za tynki płacę 12 zł. za robotę (jak wyjdą zobaczę, patrząc po równości ułożenia styro, źle nie będzie) plus materiał. Na to za 10 zł. zrobią gładzie, ale tylko w pokojach i korytarzu. Tam gdzie płytki zostaje tynk CW.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  10. #10

    Domyślnie

    tynki robione ręcznie zawsze są droższe w robociźnie , jeszcze sie nie spotkałem żeby były tańsze od tych maszynowych , różnicy oprócz sposobu narzucania niema ,

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie Re: tynki cementowo - wapienne ręczne czy z agregatu?

    Cytat Napisał ProStaś
    Cytat Napisał majki

    Mam CW robione z agregatu z got. materiału ( baumit mpi25 ). Tak jak piszesz, piękna faktura i twarde.
    Potwierdzam majki ma piękne i twarde tynki.
    Sam dotykałem.

    Ja robię ręczne, mam ekipę fizoli, którzy wiele rzeczy robią, w tym tynki ręczne (napisałem fizoli bo mi od 11.00 wczoraj do 17.00 dzisiaj ocieplili całą chałupę tzn. przykleili styro ).
    Za tynki płacę 12 zł. za robotę (jak wyjdą zobaczę, patrząc po równości ułożenia styro, źle nie będzie) plus materiał. Na to za 10 zł. zrobią gładzie, ale tylko w pokojach i korytarzu. Tam gdzie płytki zostaje tynk CW.

    Pozdrawiam.
    Dobrze, że rozmawiamy o tynkach ...
    Czyli jednak "zwyciężyła" wizja gładkiej ściany, wydaje mi się, że zastanawiałeś się czy dawać gładź ... ?
    Nie "zimnawo" trochę na klejenie styro ?

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  12. #12

    Domyślnie Re: tynki cementowo - wapienne ręczne czy z agregatu?

    Cytat Napisał majki

    Dobrze, że rozmawiamy o tynkach ...
    Czyli jednak "zwyciężyła" wizja gładkiej ściany, wydaje mi się, że zastanawiałeś się czy dawać gładź ... ?
    Nie "zimnawo" trochę na klejenie styro ?

    pozdrawiam, majki
    Dobrze, rzeczywiście dobrze, że rozmawiamy o tynkach.
    U mnie jest kłopot z siłą do agregatu tynkarskiego. Mam tylko prąd użyczony od sąsiada, póki co, więc maszyna odpada. Stąd ręczne, nie będą one tak gładkie jak Twoje (TYNKI ), dlatego na to gładź.

    Styro klejone dzisiaj i wczoraj, temp, dodatnie, a wilgoć styro niewiele zaszkodzi.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  13. #13

    Domyślnie

    tynki mam maszynowe Webera Maxit 18ML z perlitem ale mam wrażenie że nie są równe i nie chodzi o pion tylko ich fakturę czy to normalne.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  14. #14

    Domyślnie

    ProStaś że tynk nakładany ręcznie nie znaczy że ma być zły.Proponuję Alpol AT 302 , robiłem tym u siebie Baumit nie ma polotu.Poprostu dobre mieszadło i zgrana ekipa. Pozdro

  15. #15

    Domyślnie

    Baumit ponoć jest grubszy a maxit z perlitem ma drobniejsze ziarno.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,

    Jesli można się wtrącic, doradzic, jeśli to jeszcze aktualne.

    Mam cały dom zrobiony w tynkach cementowo-wapiennych robionych ręcznie z ostatnią warstwą - kwarcem. Przestrzegam przed takim rozwiązaniem. Oczywiście to kwestia ekipy, ale tak zrobione tynki nigdy nie będą równe. Pod lampą wyglądają fatalnie. Pomijam już peknięcia które się robią bo to raczej kwestia kalectwa tzw. fachowca.
    Mam też mały kawałek tynków cementowo-wapiennych robionych maszyną na fundamencie grilla ogrodowego (ładnych kilkanaście m2). Ten sposób robienia mozna oczywiście też spieprzyć - jak wszystko, ale tynk jest równiejszy, gładszy i generalnie wygląda duzo lepiej (nie ma kwarcu).

    Na dzień dzisiejszy zrobiłbym, tak: cementowo-wapienne z maszyny a na to wszędzie gładzie bądź gładzie wszędzie oprócz mokrych pomieszczeń.

    Dziś pluję sobie w brodę że tak nie zrobiłem i czeka mnie naciąganie wszystkiego bądź prawie wszystkiego gładzią a to koszt dodatkowych kilkunastu tysi i przeprowadzka zaczyna oddalać się w siną dal.

    pozdrawiam

    St.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelu
    Witam,

    Jesli można się wtrącic, doradzic, jeśli to jeszcze aktualne.



    Na dzień dzisiejszy zrobiłbym, tak: cementowo-wapienne z maszyny a na to wszędzie gładzie bądź gładzie wszędzie oprócz mokrych pomieszczeń.

    Dziś pluję sobie w brodę że tak nie zrobiłem i czeka mnie naciąganie wszystkiego bądź prawie wszystkiego gładzią a to koszt dodatkowych kilkunastu tysi i przeprowadzka zaczyna oddalać się w siną dal.

    pozdrawiam

    St.
    Ja oprócz niej oplułem chyba wszystko.Nie lubię poruszać tego tematu bo mnie wkur...a jak nawet bez lampy podchodzę i patrze na pracę tych nierobów to mam ochotę do nich pojechać i wyczochrać za czupryny.Jeżeli dobrze pamiętam to chyba daggulka pisała ,że do nich się można przyzwyczaić.Siakoś nie maguuu.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja oprócz niej oplułem chyba wszystko
    Tia. Mnie to już blisko do czubków z tego powodu oraz wielu innych.

    pozdrawiam mimo wszystko.

  19. #19

    Domyślnie

    A ja polecam tynki CW. Moze w niektorych miejscach pod lampa na scianie widac pewne niedorobki, ale generalnie ok. Na suficie jest ideal.
    Ale gdybym teraz robil, to bral bym z bialkowaniem, wtedy mamy pewnosc, ze struktura wszedzie bedzie taka sama.

  20. #20

    Domyślnie

    niktspecjalny, strzelu a te tynki mieliście na prowadnicach czy nie? bo u mnie po pierwszym dniu ustawiania prowadnic przez fachmanów dostali zjebkę, dowiedzieli się czego inwestor wymaga i wszystko było jasne, oczywiście co dni kilka w trakcie postępu prac po ścianach lata przejechałem celem przypilnowania, no i zbytnio nie narzekam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony