dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie Strop drewniany z wystającymi belkami

    Witam,
    Nad parterem (poddasze użytkowe) planuje zrobić strop drewniany z wystającymi belkami w suficie.
    W projekcie mam belki 10 x 20 cm rozstawione co 60 cm. Szerokość pomieszczeń max 365 cm (długość belek).

    Ale wydaje mi się, że żeby to dobrze wyglądało, to powinny być większe belki i rzadziej rozstawione.

    Czy ktoś ma takie rozwiązanie? Jakie grubości belek i rozstaw - może jakąś fotkę ktoś mógłby wstawić jak to wygląda?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbyszekT Zobacz post
    Witam,
    Nad parterem (poddasze użytkowe) planuje zrobić strop drewniany z wystającymi belkami w suficie.
    W projekcie mam belki 10 x 20 cm rozstawione co 60 cm. Szerokość pomieszczeń max 365 cm (długość belek).

    Ale wydaje mi się, że żeby to dobrze wyglądało, to powinny być większe belki i rzadziej rozstawione.

    Czy ktoś ma takie rozwiązanie? Jakie grubości belek i rozstaw - może jakąś fotkę ktoś mógłby wstawić jak to wygląda?
    O grubości belek i ich rozstawie zdecydował konstruktor. Jedynie on może to zmienić. Zmiana rozstawu to również konieczność zmiany parametrów poszycia podłogi na górze. Oczywiście możesz zasugerować konstruktorowi inny rożstaw, pewnie ktoś tu jakieś zdjęcia zmieści, ale taka zmiana wymaga obliczeń wytrzymałościowych.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    To już dawno nasi przodkowie przerabiali, np tam:


    przy okazji - ale ładnie wycięte z sieci są zdjęcia z Wawelu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbyszekT Zobacz post
    Ale wydaje mi się, że żeby to dobrze wyglądało, to powinny być większe belki i rzadziej rozstawione.
    Stolarz zrobi ci puste w środku imitacje belek ze sklejki i forniru. Sam strop zrób betonowy,

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Nad piwnicą mam strop betonowy (Teriva). A nad parterem ma być drewniany. Wiem, że betonowy wyjdzie taniej i ma dużo zalet, ale ten ma być drewniany z wystającymi belkami. Tak ŻONA KAZAŁA i tak będzie ::::::::))))
    I nie być żadnych imitacji - jak będe na to patrzył i jak ktoś się później będzie pytał, to żeby nie było, że jakaś podróba A dom nie buduje na pokaz - 80 m2 pow. użytk. Dom mały ale przytulny i z klimatem, na wsi i wiejskim stylu.

    Może jednak ktoś może się podzielić jakimiś praktycznymi rozwiązaniami?

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie odsłonięta jest częściowo co druga belka sufitowa,dlatego tez różnią się one wymiarami pomiędzy sobą(wystający fragment to mniej więcej 1/3 ich wysokosci)Taki sposób wykończenia powierzchni sufitu został uwzględniony juz na etapie projektu domu.Przy tym samym wymiarze belek stropowych,jedyną mozliwoscią odsłonięcia co drugiej belki,byłoby jej podbicie od spodu.Jeżeli chcesz zastosować szerszy ich rozstaw, to powinienneś skontaktować się z architektem.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Rozstaw belek wynika najcześciej z nosności desek które na nich leża sa to zazwyczaj 32mm. Jak zwiekszysz rozstaw belek muisz pogrubić deski, to robi sie nie ekonomiczne.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ja mam tak


    Jak słabo widać, to może tu: http://www.kominki-batura.pl/kaflowy2_2s.html


    Belki 13x15 , deski 25 mm grubości.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 3..jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	126103  

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zmierzyłem rozstaw :70 cm. Z tym ,że na tym stropie leżą legary(wzdłuż belek)
    na których leżą drugie deski, stanowiące podłogę na pietrze. Przestrzeń między
    legarami wypełniłem izolacją.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja na poddaszu mam wystające jętki (też belki) - dla mnie super. Jedyna uwaga to żeby jak najwcześniej je wyczyścić, zaimpregnować i ewentualnie polakierować. Czyszczenie belek pod sufitem jest dość kłopotliwe - łatwiej to zrobić przed ich montażem.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Słusznie, choć przy odrobinie chęci można inaczej. Lakierowałem tylko
    podłogę, sufit z desek i belki zostawiłem surowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony