dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    atena28

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto_74
    Cytat Napisał hartingh
    Cytat Napisał atena28
    Ja wybudowałam dom w 8 miesięcy - mieszkam od miesiąca - 120 m2 pow. użytkowej a po podłodze prawie180 m2(łącznie z garażem). Wydałam niecałe 430 tyś. zł ze wszystkim ...
    Wow Ale to chyba nie w jakimś duużym mieście? Jak byś mogła zdradzić jakie to miasto.

    Czyli tak jak ja liczyłem, 2500 za m2 powierzchni całkowitej przy tym standardzie wykończenia, mam bardzo podobnie .
    atena28 - (430+35 tys)/180m2=2583 zł/m2,
    ja - 550 tys/200=2750,

    Nie wiem czy kwota ateny28 uwzględnia ogrodzenie i kostkę, to może robić tę różnicę. Mam jeszcze rekuperator to kolejne 70 zł/m2
    Cena podana przeze mnie nie uwzględnia ogrodzenia - już było, choć zamierzamy zlikwidować(betonowe) ani kostki - na razie brak kasy.

    A wybudowałam w mieście oddalonym o 40 km od Częstochowy - niecałe 28tyś. mieszkańców.

  2. #22

    Domyślnie

    Dziś mi jeden z wykonawców za dom 105 m2 użytkowej (po podłogach ok. 140m2), z dachem dwuspadowym zaproponował
    112 tys - stan surowy otwarty (ale z dachem)
    216 tys stan deweloperski
    295 tys "pod klucz"

    (łącznie z ogrodzeniem)

    czy to dużo, czy mało oceńcie sami
    dla mnie trochę za dużo

  3. #23

    Domyślnie

    Ano właśnie.
    Ja wciąż się zastanawiam co robić

    Niby wszystko tanieje (usługi, materiały budowlane), ale każdy z budujących Ci powie, że za sumę 300tyś. nie jesteśmy w stanie zamieszkać w domku. Podobno stan surowy zamknięty i cała wykończeniówka kwotowo się równoważą. Czyli jeśli SSZ=200K, to wykończeniówka również 200K.


    Ja chcę budować dom Amaltea lub Szmaragd (lub ich modyfikacja ), ale boję się, że 320K na dom to za mało. A do tego jeszcze działka :/

    A tak na prawdę za 400K to w Krakowie kupię max. mieszkanie 68m (licząc 6tys. za m2 - te na terenach skąd baardzo trudno dostać się do centrum ) i zostanie mi jeszcze jakieś 50tys. na wykończeniówkę.
    Ostatnio jak dowiadywałem się na jednym z osiedli (os. Fajny Dom) to miejsce na parkingu koło domu kosztuje 12tys. (jak mamy 2 auta to za samo miejsce parkingowe zapłacimy 24tys., aż strach pomyśleć ile kosztuje w garażu podziemnym)...
    A zaczynam mieć dosyć wynajmowania (1500 co miesiąc )


    Ehh... co robić, co robić

    Za ile można w wyżej wymienionych domkach zamieszkać? Bo biorę również pod uwagę ew. wykończenie na początek tylko parteru (chociaż wolałbym całość) bo jesteśmy na razie tylko we dwójkę.

    Może ktos jeszcze napisze.. A tym co już się wypowiedzieli ogromne dzięki

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommko
    Dziś mi jeden z wykonawców za dom 105 m2 użytkowej (po podłogach ok. 140m2), z dachem dwuspadowym zaproponował
    112 tys - stan surowy otwarty (ale z dachem)
    216 tys stan deweloperski
    295 tys "pod klucz"

    (łącznie z ogrodzeniem)

    czy to dużo, czy mało oceńcie sami
    dla mnie trochę za dużo

    Tommko. A w jakim to regionie Polski? Wg mnie cena chyba rewelacyjna (zależy co oznacza "pod klucz")

  5. #25

    Domyślnie

    Witam !!! nadal podtrzymuję, że bez fajerwerków jesteście się w stanie wprowadzić za 350 tys. Kwestia poświęcenia czasu na szukanie materiałów i ekip. Co do działki - to w Krakówku rzeczywiście jest problem, choć w Swoszowicach za 150 - 200 tys można coś upolować.

  6. #26

    Domyślnie

    A za 400 tys to na pewno można mieć w Krakowie 70 mkw pod klucz? To niedrogo w sumie. My mieszkając w Warszawie, gdzie ceny mieszkań są rekordowe zdecydowaliśmy się na dom, bo przede wszystkim taniej do zamieszkania. Czy w całości - nie wiem. Myślę, że w przeliczeniu na metraż na pewno tak. Ale my zamieszkaliśmy na dole, teraz, po roku kładziemy płyty na poddaszu, pomalutku urządzamy ogródek. W mieszkaniu nie da się robić na raty, co przy cenie metra i innych walorach domu przemówiło za budową. Do wprowadzenia wydaliśmy ok. 300 tys (działka kupiona wcześniej), ale standard był średni, a góra niewykończona.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał hartingh
    Cytat Napisał tommko
    Dziś mi jeden z wykonawców za dom 105 m2 użytkowej (po podłogach ok. 140m2), z dachem dwuspadowym zaproponował
    112 tys - stan surowy otwarty (ale z dachem)
    216 tys stan deweloperski
    295 tys "pod klucz"

    (łącznie z ogrodzeniem)

    czy to dużo, czy mało oceńcie sami
    dla mnie trochę za dużo

    Tommko. A w jakim to regionie Polski? Wg mnie cena chyba rewelacyjna (zależy co oznacza "pod klucz")
    Mazowsze - nie mylić z Warszawą

    Taki zestaw prac mi przesłał wykonawca, ceny podane wyżej :
    Schemat poszczególnych etapów prac.
    Stan surowy obejmuje:
    prace ziemne, wykopy
    ławy fundamentowe
    ściany fundamentowe
    chude posadzki wraz z poziomą kanalizacją, nawiezieniem i zagęszczeniem
    piasku, zasileniem budynku w wodę
    izolacja p. wilgociowa
    ściany zewnętrzne, wewnętrzne, działowe
    słupy żelbetowe, podciągi
    stropy ze schodami wewnętrznymi
    więźbę dachową (bez pokrycia dachowego), zaimpregnowaną fabrycznie
    kominy wewnątrz budynku
    kominy klinkierowe ponad więźbę dachową
    schody zewnętrzne.

    Prace deweloperskie obejmują:
    pokrycie dachowe
    instalacje: elektryczne, TV, tel., komputerowe, alarmowe
    instalacje: ciepła i zimna woda, kanalizacja
    instalacja: c.o., ogrzewanie podłogowe
    tynki wewnętrzne
    tynki zewnętrzne (elewacja)
    posadzki cementowe z izolacjami
    ocieplenie dachu
    płyty k-g,

    Prace pod klucz obejmują:
    wstawienie okien, drzwi zew., bramy garażowe
    wykonanie kompletnej kotłowni z grzejnikami
    płytki klinkierowe na cokole
    podbitka dachowa
    parapety zewnętrzne i wewnętrzne
    ułożenie glazury w łazienkach, kuchni
    ułożenie terakoty, klepki
    biały montaż osprzętu np. prysznic, wanna, umywalka, wc, baterie umywalkowe itp.
    obłożenie schodów wewnętrznych i zewnętrznych, tarasu
    balkony, barierki
    drzwi wewnętrzne
    malowanie
    ułożenie kostki brukowej
    ogrodzenie wg odrębnego, indywidualnego projektu

  8. #28

    Domyślnie

    hartingh - a widziałeś dom modelowy firmy pref-bud z Mysłowic? Dom stoi w Katowicach przy Obi.Dom ma 100m powierzchni użytkowej i chcą za niego 269 tys netto (na pewno do negocjacji) w stanie - do pomalowania ściany,do kupienia drzwi wewnętrzne, do położenia panele kafelki,karnisze,meble do kuchni ,sprzęt agd i meble pozostałe.Oraz taras przed domem i obłożenie schodów wejściowych płytkami.Instalacje,ogrzewanie już są.Tynki , ocieplenia,dachy,podbitki,okna , drzwi wejściowe itp również.Czyli stan deweloperski.Dla mnie ten dom był za mały i wydaję mi się że cena wysoka bo wyjdzie ok 2750 brutto za stan deweloperski jak troszkę ich utargujesz.Czyli jakby zarabiali ze 700-800zł na metrze.Ale musisz sam policzyć.Technologia -ściany keramzytobeton , fundament grzewczy Legalett.Zaleta jedna-w 3-4 miesiące masz opisany przeze mnie stan deweloperski i wszystko robi pref-bud a ty tylko stoisz i patrzysz,zaleta druga - przed rozpoczęciem budowy wiesz ile zapłacisz za stan deweloperski.innych zalet nie widzę.Może coś ci to pomoże

  9. #29

    Domyślnie

    A w Krakowie na pewno budują.Zresztą masz wszystko na ich stronie www.pref-bud.pl. Realizują oczywiście każdy projket , nie tylko ten dom modelowy.On jest tylko po to żeby zapoznać się z technologią.Jak pisałem kosztuje 269netto plus 7%vat za stan deweloperski.

  10. #30

    Domyślnie

    Zły adres www.pref-dom.pl
    Teraz powinno działac
    Jest też Abakon z Bielska Białej.Ta sama technologia,podobne ceny

  11. #31

    Domyślnie

    Jeszcze coś-chcesz zaoszczędzić na początku zrezygnuj z garażu w bryle , nie buduj salonu dla auta.Dwustanowiskowy garaż 40m po 2tys za metr to może być nawet 80tys.Potem sobie postawisz przy pomocy Władka ze wsi z najtańszych materiałow w kolorze i podobnym dachu jak domek i będzie ok

  12. #32

    Domyślnie

    Ponieważ za parę miesięcy wprowadzam sie do swojego domu mam już wiedzę ile mnie to kosztowało i będzie kosztować. Dom 250m2 pow użyt: parter 130 m2 poddasze 70m2 garaz 50 m2 (dwustanowiskowy). Na jakości materiałów nie oszczędzałem. W sumię mam nadzieję zamknąć się w 380-400tys zł bez zagospodarowania działki czyli kostka itd oraz kosztów działki. Czyli wyjdzie około 1600 zł/m2

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yamnik
    Ps. Pisałem oczywiście o powierzchni całkowitej a nie użytkowej ...
    zakladajac ze mam 217mkw x 2000,00 = 434 stan deweloperski

    domek jak w podpisie i mieszkamy wydajac kolo 250tys

    robocizna murarska za friko i jest do wykonczenia:
    - elewacja
    - plot frontowy
    - kostka
    - ogrodzenie tarasu
    - plytki w piwnicy
    - i sporo innych drobiazgow

    reszta w podpisie wiadomosci

    odpowiadajac na pytanie autora kazda z tych kwot moze byc prawdziwa ale to zalezy od wielu czynnikow
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #34

    Domyślnie

    Widzę 126 użytkowej plus piwnica.
    Tak czy tak za 250tys z piwnicą to dość chyba tanio to zrobiliście,tym bardziej że mieszkacie!.To pref-bud o którym pisałem za taki dom z piwnicami by pewnie ponad 400tys krzyknął Piwnic nie robią bo tam płyta fundamentowa idzie , ale choćby tylko 126 metrów razy 2750brutto za stan deweloperski to daje 350tys za stan deweloperski bez piwnic!! Zwariowali z tymi cenami.Kto to kupuje od nich ( a są tacy nawet na forum kilka osób buduje)

  15. #35

    Domyślnie Koszt budowy domu spadł o 6 proc

    Odświeżam wątek
    Przeczytałem artykuł w Interii (chyba cytują Gaazetę Prawną), fragment poniżej:
    W ciągu ostatnich trzech miesięcy koszt budowy 150-metrowego domu spadł o 6 proc. W porównaniu z jesienią ubiegłego roku ten spadek wynosi 30 proc. Dzisiaj na budowę 150-metrowego domu w tzw. stanie deweloperskim trzeba wydać ponad 317 tys. zł - o prawie 135 tys. zł mniej niż w październiku 2008 roku.

    - Ceny materiałów budowlanych i robocizny wróciły do poziomu z roku 2006. Producenci nie będą już jednak skłonni do dalszych obniżek cen, bo mają tylko minimalne zyski - mówi Lechosław Nykiel z Katedry Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Łódzkiego.


    Całość: http://biznes.interia.pl/nieruchomos...padaja,1327876

    Jak ma to się do rzeczywistości? Do budowy wymienionych u góry strony domów. [/quote]

  16. #36

    Domyślnie

    Czyli 2100 za metr.Pref-bud mi przysłał ostatnio kalkulację to 3100za metr Nieżle nie?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Koszt całkowity zależy od:
    1-wielkości domu
    2-od tego ile rzeczy jesteś w stanie zrobić samemu (i ile masz czasu na to)
    3-klasy materiałów z których budujesz

    1 i 2 przypadek może znacząco wpłynąć na cenę, natomiast kupowanie zawsze najtańszych materiałów może nas drogo kosztować.
    Za dach 280 m2 z dachówki cementowej (z 6cioma oknami dachowymi,rynnami, piorunochronami, płotkami przeciwśnieżnymi i włazem) zapłaciłem 53 000zł z czego materiały 35 000zł.
    Gdybyśmy zrobili dach z wujkiem/stryjkiem/ojcem/teściem* teoretycznie byśmy zaoszczędzili 1/3 kosztów dachu.
    Podam inny przykład. Robiłem wylewki 130 m2. Przyjechało trzech panów z miksokretem 8 godz. nieskomplikowanej pracy wzięli 1500zł (materiały moje). Po odliczeniu ich kosztów zarobili po 400zł/dzień. CHCIAŁBYM TAK ZARABIAĆ!
    Więc jak się ma dużo czasu, dwie sprawne ręce i kogoś do pomocy można te koszty znacznie obniżyć.
    Natomiast w wykończeniówce koszty potrafią się różnić znacząco.
    Można położyć samemu panele za 20zł/m, lub polecić parkieciarzowi położenie parkietu w cenie 150zł/m+położenie+szlifowanie+lakier/olej. Tutaj koszty mogą się różnić 10cio krotnie.
    Więc czy dom będzie kosztował 200 czy 600tys zależy od Was
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  18. #38

    Domyślnie

    No ok. Ale ile powinienem liczyć/założyć obecnie koszt wybudowanie domu w stanie do zamieszkania (bez mebli, sprzętu agd rtv itp) - sam dom włącznie z armaturą i sanitariatami, bez zagospodarowania terenu i ogrodzenia. Metodą gospodarczą, do każdego etapu inna firma. Dom typu jak na początku strony. Pow. ok. 130-140m2, dwuspadowy. Obecnie - czyli po spadkach cen. 300tyś, 200tyś? Oczywiście bez kosztu zakupu działki i papierkologi. oCzywiscie ogólnie przyjęty standard średni.

    Nie chodzi mi o uzyskanie wiedzy typu: zapłacisz 348 154zł, chciałbym wiedzieć czy porywać się na budowanie Ile mam liczyć? Może w przeliczeniu za m2? Nadal jest to 2500zł/m2 powierzchni całkowitej czy mniej?

    Obecnie wynajmuję mieszkanko w Krakowie - koszt co miesiąc 1500zł. Niektórzy tutaj płacą mniejsze raty
    Pozdrawiam.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał hartingh
    No ok. Ale ile powinienem liczyć/założyć obecnie koszt wybudowanie domu w stanie do zamieszkania (bez mebli, sprzętu agd rtv itp) - sam dom włącznie z armaturą i sanitariatami, bez zagospodarowania terenu i ogrodzenia. Metodą gospodarczą, do każdego etapu inna firma. Dom typu jak na początku strony. Pow. ok. 130-140m2, dwuspadowy. Obecnie - czyli po spadkach cen. 300tyś, 200tyś? Oczywiście bez kosztu zakupu działki i papierkologi. oCzywiscie ogólnie przyjęty standard średni.

    Nie chodzi mi o uzyskanie wiedzy typu: zapłacisz 348 154zł, chciałbym wiedzieć czy porywać się na budowanie Ile mam liczyć? Może w przeliczeniu za m2? Nadal jest to 2500zł/m2 powierzchni całkowitej czy mniej?

    Obecnie wynajmuję mieszkanko w Krakowie - koszt co miesiąc 1500zł. Niektórzy tutaj płacą mniejsze raty
    Pozdrawiam.

    Poszukaj wątków, w których oprócz teoretyków wypowiadają sie osoby, które planowały inwestycję i ją zakończyły. Zdecydowana większość z nich stwierdziła, że nie doliczyła kosztów.
    Omijaj łukiem informacje, w których inwestorzy zapewniają, że budowa domu kosztuje tyle i tyle bo oni a) wszystko dokładnie przeliczyli i nie spodziewają się niespodzianek, b) mają już ściany i dach i są pewni, że koszt wyniesie....
    To da zdecydowanie lepszy obraz niż informacja, że dom kosztuje 2, czy 2,5 kPLN bo to zależy naprawdę od wielu czynników i tylko Ty jesteś w stanie realnie określić Twoje koszty.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Mam 148 m pow uzytkowej +35 garaż +12m kotłownia.
    Stan surowy zamknięty (dach, okna, drzwi, brama gar) wyniesie mnie ok 180 tys. Brałem firmy z polecenia, ale rozsądne cenowo. Materiały też dobre, ale bez szaleństwa. Gdybym użył tańszych (drzwi, okien, dach) zaoszczędził bym może 20-25 tys, ale wiele z tych oszczędności mogło by później mnie sporo kosztować.
    Podam przykład:
    Za dach 280 m2 z dachówki cementowej (z 6cioma oknami dachowymi,rynnami, piorunochronami, płotkami przeciwśnieżnymi i włazem) zapłaciłem 53 000zł z czego materiały 35 000zł.
    Gdybym go pokrył gontem bitumicznym (czytaj papą), zrezygnował z piorunochronów, płotków itp., zaoszczędził bym może 10-15 tys. Tylko że taka papa ma żywotność ok 15 lat. Dachówkę cementową ocenia się średnio na 50 lat (mam 35 lat gwarancji).
    Pytanie: co wychodzi taniej?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony