dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał zzch
    Przede wszystkim powiedzmy sobie, że nie można wybudować jednego domu na całe życie. Myślę, że 3 (4) to minimum i rozsądna liczba

    fajnie się tak pisze, ze można rozplanować budowy domków przez całe życie

    ale jesli chodzi na przykład o nas - nie jestesmy już młodzi, dziecko jest duże, w planach jak się uda kolejne - nie ma czasu na budowy kolejnych domów
    budujemy taki, aby starczył dla rodziny nawet 2 + 3
    a na starość - zbudujemy sobie malutki domek, a któreś dziecko dostanie pewnie ten

    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał zzch

    Hej, przeciętniacy nie budują swoich domów.
    Bzdura , poczytaj forum to zobaczysz ile tu zwykłych ludzi robi coś samodzielnie.

    Cytat Napisał zzch
    Ale przecież ludzie aktywni, teraz nazywa się to kreatywni, awansują czy przechodzą do lepszej pracy.
    Widzę, że dla Ciebie życie było łaskawe, ale ja wolę przyjąć ten gorszy scenariusz i w razie czego mieć miłą niespodziankę jeśli zajdę wyżej niż myślałam.

    Poza tym mnie wyścig szczurów nie bawi ani nie pociąga mnie wizja bezustannej walki o lepszą pracę, jestem szczęśliwa w tym co robię i nie trzeba mi więcej, bardziej sobie cenię stabilizację niż ciągłe zmiany.

    Cytat Napisał zzch
    Potrafisz wybudować dom a nie potrafisz więcej zarobić? Więcej wiary w swoje możliwości, tacy są bardziej doceniani przez pracodawców
    Zarabiam wystarczająco i nie mam pracodawcy bo mam własną firmę i wiem, że nie warto poświęcać całego życia i mnóstwa czasu wolnego na dorabianie się bez końca, wolę być panią własnego czasu i spędzać go w inny sposób zarabiając tyle, by żyć na określonym poziomie i odrobinę odłożyć.

    Wielu ludzi ma podejście takie jak Ty, zawsze im mało, chcą coraz więcej... ale po co i kosztem czego? Może warto nad tym pomyśleć?
    Ja wyznaję inne wartości i to ma wpływ na mój pogląd na temat budowy domu.


    Cytat Napisał zzch
    Hmmm. Z tej wypowiedzi bije silna potrzeba zapewnienia sobie bezpieczeństwa i stabilizacji. To musi być kobieta
    Tak i właśnie dlatego myślę tak, jak myślę i to się nie zmieni (chyba, że razem z płcią ).

    I proponuję już dać sobie spokój bo temat jest zupełnie o czymś innym Ty masz 3 dom ja będę mieć 1 i wszyscy niech będą szczęśliwi.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa
    Cytat Napisał zzch

    Hej, przeciętniacy nie budują swoich domów.
    Bzdura , poczytaj forum to zobaczysz ile tu zwykłych ludzi robi coś samodzielnie.

    Cytat Napisał zzch
    Ale przecież ludzie aktywni, teraz nazywa się to kreatywni, awansują czy przechodzą do lepszej pracy.
    Widzę, że dla Ciebie życie było łaskawe, ale ja wolę przyjąć ten gorszy scenariusz i w razie czego mieć miłą niespodziankę jeśli zajdę wyżej niż myślałam.

    Poza tym mnie wyścig szczurów nie bawi ani nie pociąga mnie wizja bezustannej walki o lepszą pracę, jestem szczęśliwa w tym co robię i nie trzeba mi więcej, bardziej sobie cenię stabilizację niż ciągłe zmiany.

    Cytat Napisał zzch
    Potrafisz wybudować dom a nie potrafisz więcej zarobić? Więcej wiary w swoje możliwości, tacy są bardziej doceniani przez pracodawców
    Zarabiam wystarczająco i nie mam pracodawcy bo mam własną firmę i wiem, że nie warto poświęcać całego życia i mnóstwa czasu wolnego na dorabianie się bez końca, wolę być panią własnego czasu i spędzać go w inny sposób zarabiając tyle, by żyć na określonym poziomie i odrobinę odłożyć.

    Wielu ludzi ma podejście takie jak Ty, zawsze im mało, chcą coraz więcej... ale po co i kosztem czego? Może warto nad tym pomyśleć?
    Ja wyznaję inne wartości i to ma wpływ na mój pogląd na temat budowy domu.


    Cytat Napisał zzch
    Hmmm. Z tej wypowiedzi bije silna potrzeba zapewnienia sobie bezpieczeństwa i stabilizacji. To musi być kobieta
    Tak i właśnie dlatego myślę tak, jak myślę i to się nie zmieni (chyba, że razem z płcią ).

    I proponuję już dać sobie spokój bo temat jest zupełnie o czymś innym Ty masz 3 dom ja będę mieć 1 i wszyscy niech będą szczęśliwi.


    Princesa - podpisuję się pod twoimi słowami



    ja tam przeciętniak i się buduję
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  4. #64

    Domyślnie

    My też jesteśmy przeciętniacy i w dodatku z "grupy oszołomów budujących bez wkładu własnego"

  5. #65

    Domyślnie

    Dobrze, że zacząłem budować dom jak miałem 27 lat... U nas to pewnie zamknie się dopiero w 600tyś... Ale nam się nie spieszy, budujemy więc etapami, gospodarczo... patrz pieniądze na kupkę przez rok a potem dawaj jazda do przodu z robotą!

  6. #66

    Domyślnie

    Uważam ,ze przesadzacie trochę uważam ,Znajomy w 2008 był w stanie wybudować za 300k , 1502 dom + podpiwniczenie i to w Krakowie. nie trzeba nawet oszczędzać tak bardzo na materiałach , ważne jest nieudziwnianie domu. Jak dla mnie teraz ( poszedłem po rozum do głowy) nie potrzeba falującego dachu albo 8 jaskółek w dachu jak dla mnie 1 to max w ostateczności dwie. Uważam ,że za max. 500k na gotowo jestem w stanie postawić dom 18*8m z piwnica i poddaszem użytkowym.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz789
    Uważam ,ze przesadzacie trochę uważam ,Znajomy w 2008 był w stanie wybudować za 300k , 1502 dom + podpiwniczenie i to w Krakowie. nie trzeba nawet oszczędzać tak bardzo na materiałach , ważne jest nieudziwnianie domu. Jak dla mnie teraz ( poszedłem po rozum do głowy) nie potrzeba falującego dachu albo 8 jaskółek w dachu jak dla mnie 1 to max w ostateczności dwie. Uważam ,że za max. 500k na gotowo jestem w stanie postawić dom 18*8m z piwnica i poddaszem użytkowym.
    1502? m kw?

    Generalnie zgadzam się z Tobą, wiele osób bez pojęcia o kosztach wybiera projekt z cudami na kiju a potem się dziwią, że sąsiad postawił za 250 tys. a oni za 600...

  8. #68

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychos
    Kurcze, skąd Wy macie takie ceny: dom 150 m2 powierzchni użytkowej i 400 tyś żeby zamieszkać ???.
    Mój dom ma 140 m2 powierzchni użytkowej, mam zrobine wszystkie instalcje tynki wewnętrzne wraz z "cekolowaniem", kominek bez obudowy, parapety wewnętrzne, elewację i wydałe prawie 400 tyś.
    Do zrobienia zostało: drzwi wewnętrzne, podłogi, malowanie ścian, WC, łazienka, kuchnia, grzejniki, drewniane schody wewnętrzne, płytki na schody wejściowe i taras oraz obudowa kominka czyli prawie 100 tyś.
    Nie martw się. Większość ludzi na forum nie podaje całej prawdy, albo wiele rzeczy robią samodzielnie. Ja miałem do wszystkiego wykonawców i moim zdaniem aby się rozsądnie wprowadzić (tzn. dom, roboty zewnętrzne, wszystkie wewnętrzne, kuchnia) to trzeba ok. 3,5 tys. za m2. Potem się latami łata. Ja się wprowadziłem do domu z firankami w oknach.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał sti
    Cytat Napisał Krzychos
    Kurcze, skąd Wy macie takie ceny: dom 150 m2 powierzchni użytkowej i 400 tyś żeby zamieszkać ???.
    Mój dom ma 140 m2 powierzchni użytkowej, mam zrobine wszystkie instalcje tynki wewnętrzne wraz z "cekolowaniem", kominek bez obudowy, parapety wewnętrzne, elewację i wydałe prawie 400 tyś.
    Do zrobienia zostało: drzwi wewnętrzne, podłogi, malowanie ścian, WC, łazienka, kuchnia, grzejniki, drewniane schody wewnętrzne, płytki na schody wejściowe i taras oraz obudowa kominka czyli prawie 100 tyś.
    Nie martw się. Większość ludzi na forum nie podaje całej prawdy, albo wiele rzeczy robią samodzielnie. Ja miałem do wszystkiego wykonawców i moim zdaniem aby się rozsądnie wprowadzić (tzn. dom, roboty zewnętrzne, wszystkie wewnętrzne, kuchnia) to trzeba ok. 3,5 tys. za m2. Potem się latami łata. Ja się wprowadziłem do domu z firankami w oknach.
    Cena ta za metr powierzchni użytkowej czy całkowitej??

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał sti
    Cytat Napisał Krzychos
    Kurcze, skąd Wy macie takie ceny: dom 150 m2 powierzchni użytkowej i 400 tyś żeby zamieszkać ???.
    Mój dom ma 140 m2 powierzchni użytkowej, mam zrobine wszystkie instalcje tynki wewnętrzne wraz z "cekolowaniem", kominek bez obudowy, parapety wewnętrzne, elewację i wydałe prawie 400 tyś.
    Do zrobienia zostało: drzwi wewnętrzne, podłogi, malowanie ścian, WC, łazienka, kuchnia, grzejniki, drewniane schody wewnętrzne, płytki na schody wejściowe i taras oraz obudowa kominka czyli prawie 100 tyś.
    Nie martw się. Większość ludzi na forum nie podaje całej prawdy, albo wiele rzeczy robią samodzielnie. Ja miałem do wszystkiego wykonawców i moim zdaniem aby się rozsądnie wprowadzić (tzn. dom, roboty zewnętrzne, wszystkie wewnętrzne, kuchnia) to trzeba ok. 3,5 tys. za m2. Potem się latami łata. Ja się wprowadziłem do domu z firankami w oknach.
    Podana przez Ciebie kwota 3,5tys.za m2 to jest kwota tylko za sam dom (materiały i robocizna)? Czy też zawiera koszty uboczne? Takie jak np. działka, papierologia, koszty kredytu (w tym odsetki), ogrodzenie, podjazd, ogród itp.

  12. #72

    Domyślnie

    Powiem tak - cena obejmuje wszystko bez działki i projektu, tzn.
    przyłącza, dom, wykończenie w środku w tym meble do kuchni i szafy wnękowe, kostka, ogrodzenie, automatyka bram itp.
    Ja mam dom parterowy, wiec nie musiałem liczyć po podłogach.
    To jest cena za m2 całego budynku, czyli dom z garażami.
    Zaznaczam, że pilnowałem kosztów. Sam jestem zaskoczony, że tyle to wyszło. Ale jakby popatrzeć na ceny jednostkowe, to płaciłem ceny rynkowe, np. tynki cementowo-wapienne 38 zł., gładzie 14 zł, kafelki 50zł./m2 (robocizna), instalacja elektryczna 25 zł./punkt itp.
    Edit - zapomniałem napisać, że w tej cenie nie ma ogrodu - już zabrakło kasy

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Dla przypomnienia - jak to wygladalo kilka lat temu

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzch
    Dla przypomnienia - jak to wygladalo kilka lat temu
    I jak wtedy Qura wyliczył było to 1600zł/m2. To są lata 2003/2004. A teraz wyżej podano 3500zł/m2. No comment.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony