dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Temat: Okno dachowe Fakro z nawiewnikiem - zbytek ?

  1. #1

    Domyślnie Okno dachowe Fakro z nawiewnikiem - zbytek ?

    Dobieram okna dachowe do poddasza.
    W pomieszczeniach planuję wykonać wentylację grawitacyjną.
    Czy warto dokładać do nawiewnika ?
    Czy taki nawiewnik nie będzie mi oziębiał pomieszczeń ? a w jednym z pomieszczeniu będę miał kilka okien dachowych. Do tego latem przy ciemnej połaci panuje wysoka temperatura, chyba bez sensu jest wpuszczać to gorąco powietrze do pomieszczeń....
    Rozumiem takie rozwiazanie w kuchni lub łazience, gdzie panować może wysoka wilgotność powietrza, ale w dużym sypialnio-salonie chyba nie ma uzasadnienia, bo w ścianie szczytowej mogę rozszczelnić okno.
    W parametrach widzę, że te nawiewniki mają 10-52m3/h, zimą może wiać chłodem...
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Okna dachowe na ogół mają nawiewniki.
    Nie ma potrzeby dokładać nawietrzaków np.Aereco

  3. #3

    Domyślnie

    na ogół mają ale można wybrać albo z nawiewnikiem lub bez.
    U mnie w jednym pokoju są 4 połaciówki z czego 2 dałem bez nawiewników a 2 z nawiewnikami


    m
    Coraz bliżej końca....

  4. #4

    Domyślnie

    ja też byłem przekonany, ze Fakro posiada we wszystkich oknach w standardzie nawiewniki, nie jest tak? moje okna mają, za nic nie dopłacałem, nawiewniki można oczywiście zamknąć i nic nie wieje

  5. #5

    Domyślnie

    Nawiewniki są teoretycznie zamykane
    W każdym pomieszczeniu wystarczy jedno okno z nawiewnikiem.
    Mówię o małych nawiewnikach w połaciówkach.
    Jeśli chodzi chodzi o duże nawietrzaki,wystarczą 2-3 szt na cały dom

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Teoretycznie i w praktyce.
    Nawiewniki w oknach fakro są w standardzie, a dokładnie maja dwa rodzaje nawiewników = V10 i VP40. Są na stałe w określonych typach okna, nie wybierasz ich przy zakupie. Katalog fakro, zobacz str. 9 http://www.fakro.pl/att/foldery/folderprodukty2008.pdf

    Spróbuj zamówić okna bez nawiewnika - dopłata 10% za pozastandard

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Teoretycznie i w praktyce.
    Nawiewniki w oknach fakro są w standardzie, a dokładnie maja dwa rodzaje nawiewników = V10 i VP40. Są na stałe w określonych typach okna, nie wybierasz ich przy zakupie. Katalog fakro, zobacz str. 9 http://www.fakro.pl/att/foldery/folderprodukty2008.pdf
    Spróbuj zamówić okna bez nawiewnika - dopłata 10% za pozastandard
    ja mam tu dziebko aktualniejsze dane, cennik na 2009
    http://www.fakro.pl/att/ceny.pl/cennik2009.pdf

    pierwsza pozycja okno standard FTS bez nawiewnika 78x140 1023zł brutto, z nawiewnikiem FTS-V 100zł dopłaty więc 10% taniej na sztuce gdy okno jest bez nawiewnika

    Pieniądze nie są duże, ale po pierwsze w jednym pomieszczeniu mam 3 okna połaciowe i okno zwykłe w ścianie szczytowej, które można rozszczelniać, więc dopływ powietrza jest i to ze ściany a nie nagrzanego dachu. Po drugie obawiam się, że będzie przez te nawiewniki zimno zimą. Kaloryfer ma być pod oknami połaciowymi, chyba nie będą zawilgocone te okna przez brak nawiewników w tym miejscu ?
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    do nawiewnika V40P który tak nie wychadza jak typowy - dopłata 300zł - okno FTP-V
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wszystkie okna dałem z nawiewnikiem, czyli w wersji -V. Zobaczymy, jak bardzo będzie ciągnęło z nich chłodem, ale założenie jest takie, aby te nawiewniki były cały czas otwarte. W razie czego jest możliwość regulacji.
    Pozdrawiam,
    DW

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    pierwsza pozycja okno standard FTS bez nawiewnika 78x140 1023zł brutto, z nawiewnikiem FTS-V 100zł dopłaty więc 10% taniej na sztuce gdy okno jest bez nawiewnika
    Zgadza się. Pisałem o sytuacji w której chcesz mieć ten typ okna, który w standardzie produkowany jest z nawiewnikiem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Malobert
    pierwsza pozycja okno standard FTS bez nawiewnika 78x140 1023zł brutto, z nawiewnikiem FTS-V 100zł dopłaty więc 10% taniej na sztuce gdy okno jest bez nawiewnika
    Zgadza się. Pisałem o sytuacji w której chcesz mieć ten typ okna, który w standardzie produkowany jest z nawiewnikiem
    co nie zmienia faktu że okna bez nawiewnika są dostępne, jakby nie było na pierwszym miejscu w ofercie

    co innego katalog w kórym klienta trzeba przekonać do jak najdroższego rozwiazania, to jest marketing
    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Malobert
    pierwsza pozycja okno standard FTS bez nawiewnika 78x140 1023zł brutto, z nawiewnikiem FTS-V 100zł dopłaty więc 10% taniej na sztuce gdy okno jest bez nawiewnika
    Zgadza się. Pisałem o sytuacji w której chcesz mieć ten typ okna, który w standardzie produkowany jest z nawiewnikiem
    co nie zmienia faktu że okna bez nawiewnika są dostępne, jakby nie było na pierwszym miejscu w ofercie

    co innego katalog w kórym klienta trzeba przekonać do jak najdroższego rozwiazania, to jest marketing
    pozdrawiam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    co nie zmienia faktu że okna bez nawiewnika są dostępne, jakby nie było na pierwszym miejscu w ofercie
    Ile w tym katalogu kosztuje zwykłe drewniane okno 78x140 białe do łazienki bez nawiewnika? Nie mogę znaleźć.... Mam wentylację mechaniczną i nie chcę mieć nawiewników.

  14. #14

    Domyślnie

    kolejna kwestia to pytanie, czy warto dopłacać do modelu okna uchylno-obrotowego. Rozwiazanie wydaje się atrakcyjne, pytanie czy w rzeczywistości wykorzystywana byłaby opcha uchylania.
    W moim przypadku okna połaciowe będą raczej zawsze zamkniętę, do wietrzenia będę uzywął okna w ścianie szczytowej prawie 1000zł zostaje w kieszeni od sztuki....
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Malobert
    co nie zmienia faktu że okna bez nawiewnika są dostępne, jakby nie było na pierwszym miejscu w ofercie
    Ile w tym katalogu kosztuje zwykłe drewniane okno 78x140 białe do łazienki bez nawiewnika? Nie mogę znaleźć.... Mam wentylację mechaniczną i nie chcę mieć nawiewników.
    Panie kolego Wirecki, nie kłóćmy się o oczywistą oczywistość, w kiblu/łazience będę miał okno białe z nawiewnikiem i nawet z PCV, przeciez juz pisałem o tym, tam jest duza wilgotnosc itp itd. Dyskusja dotyczyła salonu/sypialni.
    pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    1. nikt tu się nie kłóci
    2. dyskusja dotyczy poddasza
    3. przy grawitacyjnej zawsze brałbym z nawiewnikami, nikomu się nie będzie chciało rozszczelniać okna, prędzej czy później można zbierać grzybki
    4. Malobert - opłaca się dopłacić jeśli masz coś ciekawego za oknem, a ścianę kolankową na tyle nisko, że osoby które będą regularnie w tym pomieszczeniu swobodnie będą mogły wyjrzeć przez okno (głowa powyżej osi obrotu tradycyjnego okna). Opłaca się dopłacić również w przypadku, jeśli będziesz chciał przez to okno wychodzić/wyglądać na dach na dach - jest sporo powodów. (nie robisz osobnego wyłazu, blisko komin, płaski dach i czasem trzeba będzie odśnieżyć). W innym przypadku raczej nie opłaca się.
    5. już przy kilku oknach targuj się o duży rabat. U mnie 11 sztuk = 30% od cennika, 28% na markizy zewnętrzne. Przy veluxie hurtownicy mają inne systemy rozliczeń i podobno rabaty są ciut wyższe.
    5. pozdrawiam,

  17. #17

    Domyślnie

    mi na razie dali 22% upustu, okien 8 szt, jeśli chodzi o vellux to nie analizowałem, ale ich odpowiedniki Fakro są chyba ciut droższe wg cen katalogowych
    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze Roto

  19. #19

    Domyślnie

    Wg cen katalogowych Fakro wychodzi najlepiej, co ciekawe w Roto nie znalazłem nigdzie informacji o nawietrznikach, a ceny miał podobne do vellux-a
    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    ja tam gdzie nie zamierzam wyglądać (nieatrakcyjny widok za oknem, okno wysoko posadowione czy pomieszczenie posiadające też zwykłe okna i drzwi balkonowe) dałem okna obrotowe, natomiast w niskiej ściance kolankowej od ulicy, nad garażem jest uchylno-obrotowe, naprawdę podoba mi się, fajny bajer a otwarcie na uchylenie jest o niebo inne niż obrót, w zasadzie do zamieszkania jeszcze daleko więc praktyka użytkowania na razie czysto "budowlana" ale akurat kasy wydanej na to okno nie żałuję
    no i okien nie mam dużo, raptem 3 sztuki, to zaszalałem i wziąłem FTP-V, szczelniejsze od FTS, bodajże więcej lakieru mają, nowszy nawietrznik

    aha, i nawietrznik da się oczywiście praktycznie i szczelnie zamknąć

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony