dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 62
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1227
  1. #21

    Domyślnie

    Do _Zbych_
    Dzięki za super radę , chyba poddasze zrobię tak jak ty no i wezmę też ekipę typu ja i mój brat
    Pozdrawiam Lord Vader

  2. #22

    Domyślnie

    Niech Moc będzie z Tobą.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_

    Robię tak:
    - nabijam sobie na dechy 3 centymetrowe paski styropianu (rozpinanie sznurka się nie sprawdziło - wełna dociska sznurek do desek)
    _ZBYCH_ możesz to jakoś inaczej opisać? Jeszcze się za to nie zabrałem, ale już widzę, że patent ze sznurkiem jest marny i szukam jakiegoś innego.
    Pozdrowionka
    Metal

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar McLim
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Patent ze sznurkiem może i rzeczywiście jest marny, ale słyszałem, że drut wiązałkowy dobrze się sprawdza...

  5. #25

    Domyślnie a czy

    drut wiązalkowy nie będzie rdzewiał i pewnego pięknego dnia izolacja nie spadnie nam razem z płytami GK na głowę...?>
    pytam bo mie także czeka izolacja poddasza...

    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar McLim
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Będzie rdzewiał, ale:
    1. Można zastosować jakiś powlekany...
    2. Nawet jak zardzewieje to co? Przecież on ma tylko chronić aby w trakcie montażu nie docisnąć za bardzo wełny do dachu - wełna na nim nie leży - jeśli ma spadać to w drugą stronę

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metal
    Cytat Napisał _ZBYCH_

    Robię tak:
    - nabijam sobie na dechy 3 centymetrowe paski styropianu (rozpinanie sznurka się nie sprawdziło - wełna dociska sznurek do desek)
    _ZBYCH_ możesz to jakoś inaczej opisać? Jeszcze się za to nie zabrałem, ale już widzę, że patent ze sznurkiem jest marny i szukam jakiegoś innego.
    Dzisiaj pewnie pojadę na budowę ułożyć trochę wełny ( ), to postaram się zrobić fotkę dla zobrazowania tego, o czym pisałem.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: a czy

    Cytat Napisał Snowdwarf
    drut wiązalkowy nie będzie rdzewiał i pewnego pięknego dnia izolacja nie spadnie nam razem z płytami GK na głowę...?>
    pytam bo mie także czeka izolacja poddasza...

    pozdrawiam
    Dokładnie jak napisał McLim. Sznurek czy drut nad wełną ma za zadanie zapewnienie szczeliny wentylacyjnej. Sznurek się nie sprawdza, bo wełna przyciska go do desek (sprawdziłem). Drut zdecydowanie za trudno się rozpina (sprawdziłem). Dla mnie zdecydowanie najlepiej i najszybciej wychodzą paski styropianu. Od spodu jeśli wełna się nie trzyma sama między krokwiami, można użyć sznurka i zszywacza lub drutu i gwoździ.
    Nie sądzę, żeby bez pasków styropianu nabijanych na dechy szczelina zrobiła się sama w wyniku opadania wełny pod ciężarem własnym. Tam, gdzie ułożyłem pierwszy pas wełny (ze sznurkiem do szczeliny wentylacyjnej) po kilku dniach sprawdziłem i jakoś wełna nie opadła , dalej była dociśnięta do deskowania (mimo napiętego jak struna sznurka). Mam krokwie 18 cm, a wełnę 15 cm, ale miejscami wełna rozpręża się więcej niż 15 cm.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Oto obiecane zdjęcia z budowy:

    Cięcie styropianu na paski



    Paski styropianu przybite papiakami do deskowania



    Tak to wygląda od strony strychu (widać paski styropianu i szczelinę wentylacyjną)



    Sznurkowanie wełny od spodu



    Najwięcej problemów sprawiło mi docinanie i układanie wełny w lukarnach (skomplikowane połączenia więźby, których tu nie widać)



    Trzeba uważać przy docinaniu wełny bo folia z nadrukiem nie opasa równo rolki wełny (co widać na zdjęciu) i można sie oszukać

    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #30

    Domyślnie norma mowi o 25cm

    norma mowi o 25cm....20 bedzie za mało....

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: norma mowi o 25cm

    Cytat Napisał andrzejj_
    norma mowi o 25cm....20 bedzie za mało....
    A co to za norma? Przecież wełna wełnie nierówna i branie pod uwagę tylko grubości materiału izolacyjnego, to chyba nieporozumienie .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Czy te permanentnie widoczne na zdjęciach rękawiczki-ogrodniczki to część twoich odnóży górnych a zarazem i Ciebie, Zbych'u?

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukins
    Czy te permanentnie widoczne na zdjęciach rękawiczki-ogrodniczki to część twoich odnóży górnych a zarazem i Ciebie, Zbych'u?
    Co masz przeciwko tym fajnym rękawiczkom? Odnóża górne widoczne na zdjęciach należą do mojego szwagra. Dlaczego pytasz?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Dobrze że pyta - skoro tak dużo wiesz, to chcieliśmy Cię poznać

  15. #35
    www
    Guest
    www

    Domyślnie

    Doskonaly pomysl Zbychu- mieszkam za oceanem i tutaj do tego celu zstosuje sie tez styropian tylko ze jest odpowiednio wyprofilowany. Montaż dziecinnie prosty, przybija się zszywkami. Można go kupic w dwoch rozmiarach(szerokosc) bo tylko te dwa rozmiary wystepuja w projektach dachow.
    Pozdrawiam.

  16. #36

    Domyślnie to norma niemiecka....

    to norma niemiecka....ja jestem w trakcie konczenia ocieplenia poddasza nieuzytkowego..mam polozona pierwsza warstwe 15cm i teraz pizdzi jak smok....kolega polozył tylko 20cm i ma zimno na poddaszu....uwazam ze najlepsza opcja to 2razy po 15cm

  17. #37

    Domyślnie

    To może od razu póltora metra?
    A do Zbycha - właśnie, chcielibyśmy cię poznać, skoro jest okazja z fotkami (bo "śwagra" już znamy).

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: to norma niemiecka....

    Cytat Napisał andrzejj_
    to norma niemiecka....ja jestem w trakcie konczenia ocieplenia poddasza nieuzytkowego..mam polozona pierwsza warstwe 15cm i teraz pizdzi jak smok....kolega polozył tylko 20cm i ma zimno na poddaszu....uwazam ze najlepsza opcja to 2razy po 15cm
    Nie jestem budowlańcem, ale swój rozum mam. Wełna wełnie nie równa, a i sposób układania ma wielkie znaczenie. Mój dalszy sąsiad ma 30 cm wełny w dachu i... pół metrowe "tunele przy oknach połaciowych . Uważam, że w pewnym momencie dokładanie wełny jest już nieopłacalne, tzn. nie wiele zmienia, a kosztuje.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukins
    A do Zbycha - właśnie, chcielibyśmy cię poznać, skoro jest okazja z fotkami (bo "śwagra" już znamy).
    Niestety, ale nie zamierzam się ujawniać
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    Wiecie, jak tak piszecie o tym pyleniu ( bo ja dopiero zaczne moze po niedzieli) to sobie kupiłem fajne ubranko - kombinezon malarski -w castoramie. Ma kaptur i zamek pod szyje jedyne zastrzeżenia to - mój wygląd w nim wiec uwazam ze sie sprawdzi
    Do Zbycha - szkoda, że sie nie ujawnisz - poznalibyśmy gościa co ma glowe na karku

Strona 2 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony