dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 62
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.227 z 1227
  1. #1221

    Domyślnie

    Witam, próbowałem przekopać to forum, ale nie mam już siły, więc zadam pytanie, które pewnie się już przewinęło przez ten wątek. Mianowicie chodzi mi o następującą sytuację. Dach mam na pełnym deskowaniu z płyt OSB. Na płytach ułożoną membranę paroprzepuszczalną MDM. W moim przypadku muszę więc zostawić szczelinę 3cm między wełna a płytą OSB. (wiele razy spotkałem się z opinią, że płyta OSB jest paroizolacyjna więc w tym przypadku należy zastosować szczelinę wentylacyjną). Czy jest możliwe, aby nie robić tej szczeliny i delikatnie nawiercić odpowiednią ilość otworów w płytach OSB tak aby nie uszkodzić membrany i dosunąć wełnę do samej płyty. Spotkałem się też z takimi opiniami, że będzie lepsza termoizolacyjność dachu wynikająca z braku dolnej szczeliny wentylacyjnej, która w okresie chłodów "wpuszcza" wilgoć atmosferyczną do termoizolacji, lepsza osłona przed tymi zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu.
    Ostatnio edytowane przez regentgnik ; 28-07-2012 o 11:15

  2. #1222

    Domyślnie

    Cytat Napisał regentgnik Zobacz post
    Witam, próbowałem przekopać to forum, ale nie mam już siły, więc zadam pytanie, które pewnie się już przewinęło przez ten wątek. Mianowicie chodzi mi o następującą sytuację. Dach mam na pełnym deskowaniu z płyt OSB. Na płytach ułożoną membranę paroprzepuszczalną MDM. W moim przypadku muszę więc zostawić szczelinę 3cm między wełna a płytą OSB. (wiele razy spotkałem się z opinią, że płyta OSB jest paroizolacyjna więc w tym przypadku należy zastosować szczelinę wentylacyjną). Czy jest możliwe, aby nie robić tej szczeliny i delikatnie nawiercić odpowiednią ilość otworów w płytach OSB tak aby nie uszkodzić membrany i dosunąć wełnę do samej płyty. Spotkałem się też z takimi opiniami, że będzie lepsza termoizolacyjność dachu wynikająca z braku dolnej szczeliny wentylacyjnej, która w okresie chłodów "wpuszcza" wilgoć atmosferyczną do termoizolacji, lepsza osłona przed tymi zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu.
    Nie spotkałem się z taka praktyką...........

  3. #1223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia2 Zobacz post
    Witam, mam obawy, że nasze poddasze nie wróży niczego dobrego, a wykonawca wzbudza w nas coraz więsze wątpliwości. Czy nie przesadzamy? Czy takie przestrzenie między płytami? Czy łączenie glifów bocznych z dwóch kawałków jest ok?

    Załącznik 129500
    Załącznik 129503

    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    Masz racje Dramat w kilku aktach.

  4. #1224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia2 Zobacz post
    Witam, mam obawy, że nasze poddasze nie wróży niczego dobrego, a wykonawca wzbudza w nas coraz więsze wątpliwości. Czy nie przesadzamy? Czy takie przestrzenie między płytami? Czy łączenie glifów bocznych z dwóch kawałków jest ok?

    Załącznik 129500
    Załącznik 129503

    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    Szpar nie powinno być. O ile się orientuję w wykończeniówce - ale to bardziej z obseracji - to szpar nie powinno być dużych - bo jesli nawet zarzuci na łączenia uniflota to i tak może popękać. Regips powinien byc w miare docięty............

  5. #1225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Marysia zastopuj tego fachowca. Obróbki okien mu sie kłaniaja na dzien dobry i podstawy budowania.

  6. #1226

    Domyślnie

    Witam.

    Piszę do was w imieniu męża a mianowicie sami wykańczamy domek obecne rozłożyliśmy elektrykę i czekamy na pogodę do tynków. Dzisiaj rano dojechała wełna i mąż nie chce marnować czasu i chciał by na dniach układać ją między krokwie.

    Pytanie brzmi czy może układać wełnę przed tynkami?

    Pozdrawiam. Ania

  7. #1227
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witam
    Nie polecam układania wełny mineralnej przed wyschnięciem tynków i posadzek. Spora ilość wody technologicznej znajdująca się w tynkach czy posadzkach podczas odsychania będzie powodować, że ciśnienie pary wodnej w pomieszczeniu będzie bardzo duże i może nastąpić zawilgocenie materiału, nawet pomimo tego, iż jest on zabezpieczony środkami hydrofobowymi.
    W ekstremalnych warunkach jeżeli nie ma innej możliwości, można wykonać takie ocieplenie, ale należałoby wówczas materiał ochronić folią paroizolacyjną która należy szczelnie ułożyć i skleić na zakładach. Wówczas należy liczyć się z faktem, że po folii będzie mogła spływać spora ilość wody. Dlatego też, według mnie najkorzystniej jest poczekać z pracami ociepleniowymi do momentu wyschnięcia tynków i posadzek.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Strona 62 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony