dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 147
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2933
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Do a@a,

    No właśnie o to mi chodziło, art 86. zwalnia z obowiązku posiadania sąsiedztwa tam gdzie plan traci ważność z końcem roku tak jak u Bacanka. Art.86 jest w rozdziale 7 pod tytułem "Przepisy przejściowe i końcowe" dlatego nie rozumiem Twojego "No niezupełnie ... W tym przypadku nie ma ani słowa o etapie przejściowym...".
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie Re: Decyzje o warunkach zabudowy i plany - pomogę !!!

    Dzieki A@a.
    Dodatkowy problem to taki, ze w mysl starych przepisow (sprzed 11.07) dostalem juz decyzje odmowna. I nawet po 5 miesiacach podtrzymanie tej decyzji przez tryb odwolawczy.
    Czy pozostaje mi tylko zasiac trawke i cieszyc sie jej widokiem ? Przeciez to niedorzeczne. Po drugiej stronie drogi stoja 3 domy i nastepne sie buduja. Przepisy nie ida w parze z rzeczywistoscia.
    Czy da sie cos jeszcze zrobic ?
    W tym roku, w przyszlym.

  3. #23
    kaja11102
    Guest
    kaja11102

    Domyślnie decyzje o warunakach zabudowy

    mój problem :
    mam działką, której usytuowanie względem sąsiadów jest tak nieforttuune , że nie mam mozliwości rozpocząc budowy zgodnie z planem zagospodarowania , który jest w gminie. Gmina zaplanowala tam zabudowe blizniaczą razem z moim sąsiadem z e strony południowej. On nie chce i nie może tak budować, bo ma jakies magazyny , które nie pozwalają na postawienie tych budynków ( zabierają za duzo miejsca ). Wystąpił już z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania. Ja dzwonilam do gminy i pani kierownik wydzialu zagospodarowania powiedziała mi, że nie ma takiej możliwości, żebym dostala pozwolenie na budowę domu w innym miejscu niz oni zaplanowali. Najistotniejsze jest to, że ja na swojej dzialce ( bardzo malej ) mam już budynek - zakwalifikowany jako gospodarczy, ale śliczny , który mogłabym z powodzenie rozbudować i przemianować na mieszkalny , bo spełnia wszystkie wymogi, no ale stoi on w głębi działki inaczej niż linia zabudowy. Co robić ? Jakie mam szanse na zmianę planu zagospodarowania ? Czy to , że mój sąsiad , który już z wnioskiem o zmianę wystąpił ją uzyska i zacznie budowę w innym miejscu działki mnie też uprawni do tego , żebym i ja taką zgodę otrzymała ? Czy będzie to podstawą do tego, żeby gmina musiała zmienić też plan na mojej działce ? POMOCY!!!

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Zasypaliście człowieka pytaniami i się zawiesił !

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emka

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja mam pytanie o sąsiednią działkę.

    - czy działka musi być już zabudowana?
    - czy może wystarczy, że ma pozwolenie na budowę
    - a może wystarczy, że ma aktualne warunki zabudowy?

    Wydaje mi sie, że gdzieś widziałem interpretację, że działka nie musi być zabudowana, ale nie pamiętam czy wystarczał warunek drugi czy trzeci. Czy ktoś wie coś na ten temat?

  6. #26

    Domyślnie

    do:emka
    w mojej gminie na sąsiedniej działce muszą być przynajmniej fundamenty

    jaki urzędnik taka interpretacja- u ciebie może być inaczej
    aga

  7. #27

    Domyślnie

    Do A@a
    Zamierzam kupić działkę budowlaną. Czy nie będąc jeszcze właścicielem mogę w UG wystapić o zaświadczenie o przeznaczeniu terenu, by wiedzieć co moge postawic na tej działce? Czy mam wystąpić o wypis, wyrys z planu zagospodarowania (aktualny-wydany po 01.01.1995)?Działka jest narożna tzn prostopadła do drogi istniejącej oraz równoległa do drogi , która jest tylko na planie.Czy moge usytuować budynek właśnie równolegle do drogi istniejącej tylko na planie ( w tej linii nie ma żadnego budynku), czy tak jak budynki sąsiednie-czyli równolegle do drogi juz istniejącej?
    Pozdrawiam
    Cezar

  8. #28

    Domyślnie

    Jakiś czas temu rozpoczęłam wątek http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17270. W między czasie zmalazłam trochę informacji w internecie na ten temat. Nadal mam jednak wątpliwości, czy dach stromy to taki, którego kąt nachylenia jest większy niż 10 stponi (szczególnie po wypowiedzi Cedzika). Jeśli mógłyś mi powiedzieć coś w tej sprawie byłabym wdzięczna.
    Pozdrawiam.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    Czy jest określony urzędowo czas na wydanie decyzji WZIZT ?
    Złożyłem wnisek 4 listopada 2003 r w Krakowie do wydziału architektury i dzisiaj się dowiedziałem, że może to potrwać do 6 miesięcy. ( plan zagospodarowania jest nieaktualny)

    Pozdrawiamiotrek

  10. #30

    Domyślnie

    Witam
    Mam decyzje o ustaleniu warunków zabudowy i tam jest napisane
    " utrzymanie właściwej formy zabudowy charakterystycznej dla tradycyjnej formy zabudowy wiejskiej( małe domy mieszkalne, dachy wysokie
    Następny punkt mówi 'kąt nachylenia połaci dachu -min 30 stopni
    Trzeba prosic o wyjaśnienie jezeli nie chca wyjassnic to każde nachylenie może by strome
    Pozdr
    Kaz

  11. #31
    Magda..
    Guest
    Magda..

    Domyślnie czy mozna cos przyspieszyc?

    Mam pytanie moze troszke nie na temat ale jednak sprobuje. Czy mozna zrobic cokolwiek,a jesli tak to co, w momencie gdy nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie przeksztalcenia i WZIZT, pismo poszlo do wojewody ktory podobno ma to zatwierdzic do 3 miesiecy. Chodzi mi o to, czy mozna zaczac juz zalatwiac cos innego, zeby nie stac w miejscu.
    Z gory dziekuje za odpowiedz)))

  12. #32
    Guest

    Domyślnie linia regulacyjna a ogrodzenie

    witaj
    Mam pytanie dot. linii regulacyjnej. A mianowicie czy linia ta jest również linią , na której ma stać ogrodzenie czy też moge je sobie trochę przemieścić.Pytanie bierze się stąd że gmina mysląc o drodze (wewnętrzna be z przejazdu) zamierza mi zabrać pas działki o szerokości 1,5m a ja chciałbym aby ogrodzenie było na faktycznej granicy działki..
    czy moge pozwolić sobie na taką samowolkę a może w świetle prawa to nie jest żadna samowola...
    pozdrawiam
    Marek

  13. #33

    Domyślnie Re: czy mozna cos przyspieszyc?

    Cytat Napisał Magda..
    Mam pytanie moze troszke nie na temat ale jednak sprobuje. Czy mozna zrobic cokolwiek,a jesli tak to co, w momencie gdy nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie przeksztalcenia i WZIZT, pismo poszlo do wojewody ktory podobno ma to zatwierdzic do 3 miesiecy. Chodzi mi o to, czy mozna zaczac juz zalatwiac cos innego, zeby nie stac w miejscu.
    Z gory dziekuje za odpowiedz)))
    Nie wiem jakie pismo poszło do wojewody, ale jeśli chodzi ci o uzgodnienie projektu decyzji o wz (nie ma już wzizt) to on ma na to 1 miesiąc i jak wiem z praktyki to pisma wracają w terminie. Jeśli mówisz o uzyskaniu zgody na zmianę przeznaczenia (art. 61 pkt.4 ustawy o planowaniu i zagopospodarowaniu przestrzennym) gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne (przy odpowiedniej kategorii gruntów i powierzchni, tzn. klasy I-III powyżej 0,5ha, IV-VI powyżej 1ha, no i oczywiście lasów art7. ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych) to może jeszcze potrwać. Tak na marginesie to urzędy różnie interpretują uzyskanie zgody na zmianę przeznaczenia tychże gruntów. Najczęstsza interpretacja jest taka iż zmiana taka jest możliwa tylko w planie zagospodarowania przestrzennego, co oznacza że jeśli nie ma planu to nie ma i zgody, a tym samym decyzja może być zawieszona na 12 miesięcy. Jeśli masz grunty rolne to najlepiej byłoby wystapić z wnioskiem o budowę bud. mieszkalnego i gopsodarczego - wówczas nie ma zmiany przeznaczenia gruntów (przynajmniej teoretycznie nadal wykorzystuje się je rolniczo, a w rzeczywistości rośnie sobie kończynka )
    Co do dalszego działania, to raczej nic nie da się zrobić, chyba że chcesz wyrzucić pieniądze przy ewentualności nie uzyskania wz.
    Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to napisz więcej szczegółów.
    Pozdrawiam.

    ps. Pracuje w Wydziale Planowania Przestrzennego
    Pozdrawiam
    Pracownia konstrukcyjna
    Certo-projekt

  14. #34

    Domyślnie Re: linia regulacyjna a ogrodzenie

    Cytat Napisał Anonymous
    witaj
    Mam pytanie dot. linii regulacyjnej. A mianowicie czy linia ta jest również linią , na której ma stać ogrodzenie czy też moge je sobie trochę przemieścić.Pytanie bierze się stąd że gmina mysląc o drodze (wewnętrzna be z przejazdu) zamierza mi zabrać pas działki o szerokości 1,5m a ja chciałbym aby ogrodzenie było na faktycznej granicy działki..
    czy moge pozwolić sobie na taką samowolkę a może w świetle prawa to nie jest żadna samowola...
    pozdrawiam
    Marek
    Jeśli każą ci się odsunać od granicy działki to lepiej tak zrób. Jeśli w planie zagospodarowania droga ma wydzielony teren to zawsze taka droga ma pas przy drodze przeznaczony na rezerwę drogi (w zależności od kat. grogi pas taki ma różną szerokość). Jeśli zbudujesz ogrodzenie w granicy, a tym samym w terenie pasa drogowego to wcześniej musisz to zgłosić (ogrodzenie od strony drogi publicznej art.29 i 30 Prawo budowlane). Bez zgłoszenia będzie to samowolka, a gmina może zgłosić to do nadzoru. Po co ci takie kłopoty?
    Pozdrawiam
    Pracownia konstrukcyjna
    Certo-projekt

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał PIOT_R
    Witam
    Czy jest określony urzędowo czas na wydanie decyzji WZIZT ?
    Złożyłem wnisek 4 listopada 2003 r w Krakowie do wydziału architektury i dzisiaj się dowiedziałem, że może to potrwać do 6 miesięcy. ( plan zagospodarowania jest nieaktualny)

    Pozdrawiamiotrek
    Urząd ma (teoretycznie) 1 miesiąc na rozpatrzenie sprawy, najdłużej 2 miesiące (zgodnie z KPA). Natomiast nie wlicza się do tego terminu czasu potrzebnego na uzgodnienia. A jest ich masa po ostatniej noweli ustawy. Generalnie tok postępowania jest taki:
    - składasz wniosek o wz z wszystkimi załącznikami
    - urząd w najgorszym wypadku ma 30 dni na wszczęcie postępowania, lub wezwanie o uzupełnienie wniosku
    - po wszczęciu postępowania (które wysyłane jest do wszystkich stron) czeka się 7 dni od daty odebrania ostaniej zwrotki (jeśli pismo idzie na drugi koniec Polski albo za granicę to czas się wydłuża)
    - aprawniony urbanista lub architekt sporządza projekt decyzji (to jest nowość) i tenże projekt jest uzgadniany z wieloma instytucjami m.in. wojewodą, marszałkiem, zarządcą drogi, melioracjami, starostą i ....... w zależności od rodzaju inwestycji
    -po wszytskich uzgodnieniach dostajesz decyzję
    -decyzja jest wysyłana do stron, które mają 14 dni na ew. odwołanie
    -jeśli jest odwołanie to sprawa trafia do SKO
    - SKO może utrzymać decyzję lub uchylić (najczęściej uchyla - zawsze można się do czegoś przyczepić jak się tylko chce)
    -jeśli decyzja jest podtrzymana to i tak strona może się odwołać do NSA, ale przynajmniej można działać dalej (pozwolenie na budowe), choć jest to ryzykowne, bo jeśli NSA uchyli decyzję to pozwolenie będzie do kosza a rozpoczęta budowa będzie samowolą
    -po 2 tygodnaich od wodebrania ostaneij zwrotki od strony decyzja staje się prawomocna - idziesz do urzędu i dostajez pieczątkę - bez pieczątki nie będzie pozwolenia
    Pozdrawiam
    Pracownia konstrukcyjna
    Certo-projekt

  16. #36
    Magda..
    Guest
    Magda..

    Domyślnie do Romi_25

    Romi_25: Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jesli moglabym skorzystac jeszcze z Twojej wiedzy, to mam pytanie. Do wojewody poszlo pismo dotyczace wz, czyli wedlug tego co napisales jest szansa ze za miesiac bedzie odpowiedz. Z tego co wiem w styczniu ma sie duzo zmienic i czy to moze miec jakis wplyw na ta decyzje? I moze wiesz jak jest z tematem wlasnosci dzialki, do ktorego momentu moge ja dzierzawic a w ktorym momencie musze byc juz jej wlascicielem?
    Pozdrawiam)))

  17. #37
    Guest

    Domyślnie Re: do Romi_25

    Cytat Napisał Magda..
    Romi_25: Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jesli moglabym skorzystac jeszcze z Twojej wiedzy, to mam pytanie. Do wojewody poszlo pismo dotyczace wz, czyli wedlug tego co napisales jest szansa ze za miesiac bedzie odpowiedz. Z tego co wiem w styczniu ma sie duzo zmienic i czy to moze miec jakis wplyw na ta decyzje? I moze wiesz jak jest z tematem wlasnosci dzialki, do ktorego momentu moge ja dzierzawic a w ktorym momencie musze byc juz jej wlascicielem?
    Pozdrawiam)))
    Jeszcze odnośnie pierwszego pytania. Od razu prostuje termin załatwienia sprawy przez wojewode. Otóż ma on 2 tygodnie na uzgodnienie, ale w praktyce wychodzi około miesiąca. Twoje pytanie dotyczyło pisma do wojewody związanego z wz. I tu problem, bo ciągle nie wiem czy chodzi o uzgodnienie wz (jeśli tak to jest jw.) czy też zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne. Obie te sprawy są powiązane z wz. Zacytuje art.61 Ustawy o planowaniu:
    Wydanie decyzji wz jest możliwe..., jeśli:
    1) co najmniej jedna działka sąsiednia jest zabudowana
    2) teren ma dostęp do drogi publicznej
    3)istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia inwestycyjnego
    4)teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne
    5)decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi
    Może chodzi tu o pkt.4 jeśli tak to droga długa. Jeśli nie to prawdopodobnie jest to uzgodnienie z wojewodą projektu wz.
    Rzeczywiście w styczniu mają być zmiany. Mają bo nie wiadomo czy Ministerstwo zdąży. Zmiany mają być raczej na lepsze - upraszczające, szczególnie jesli chodzi o uzgodnienia. Do końca tego roku tracą moc plany zagospodarowania uchwalone przed 1995. Do końca roku niektóre gminy mają jescze ważne plany - tak jest np. u mnie. Po nowym roku kiedy planu nie będzie decyzje wz będą wydawane wg ustawy pkt. 1-5 jak wyżej. Nie wiadomo czy sprawy nie zakończone w tym roku będą rozpatrywane po nowemu. Raczej nie, bo sądząc po stercie wz nie będzie to fizycznie możliwe. Generalnie myśle że nikt nie wie jak to będzie po nowym roku.
    Z tą dzierżawą to nie wiem czy masz na myśli pod kątem uzsykania pozwolenia na budowę. Wg naszego prawnika dzierżawa jest jedną z form własności i to ci powinno wystarczyć - jednak głowy nie dam - lepiej zapytać w Starostwie. Z tego co wiem umowa dzierżawy zawierana jest na konkretny czas i kończy się z upływem określonego terminu zapisanego w umowie.

  18. #38

    Domyślnie Re: do Romi_25

    Ten gość to ja
    Pozdrawiam
    Pracownia konstrukcyjna
    Certo-projekt

  19. #39
    Magda..
    Guest
    Magda..

    Domyślnie do Romi_25

    Tak, chodzilo mi o uzgodnienie wz, wiec mam cicha nadzieje, ze ten termin miesiaca jest realny. Choc jak wiadomo, okaze sie w praktyce bo chodzi o Krakow, a tutaj wszystkie te sprawy ciagna sie w nieskonczonosc)))
    Pozdrawiam)))

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Do Aga

    Co Pani na to
    Zlożyłem wniosek o warunki zabudowy 3 tygodnie temu
    Wszystkie warunki spełniam tylko, tylko cześć działki na której będzie budowa jest rolna ( działka jest duża i stoj na niej już jeden dom)
    Czyli cała działko jest bodowlano - rolna

    Działkę była zobaczyć Pani już URBANISTKA i powiedział , że nie widzi problemów żeby nie wydać warunków zabudowy i powiedziała, że dostanę je w styczniu 2004.

    Co wy na to czy Pani Urbanistka łamie prawo ( bo działka jest przecież rolna)

    Ale się cieszę bo przed złożeniem wniosku na gminie powiedziano mi, że trzeba czekać na plan ok. 2 lata i teraz nie ma możliwości budowy.
    A jak dzisiaj dzwoniłem na gminę do też już inaczej mówią czyli, że chyba dostanę warunki zabudowy.

    Czekam na Pani odpowiedż co Pani o tym sądzi.

    Norbert

Strona 2 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony