dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alabaster

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar liderka3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Alabaster

    No to zaczynamy pisanie dziennika.
    Budujemy alabaster 1G w świętokrzyskim, a ściślej w dawnym woj. kieleckim a jeszcze ściślej okolice Włoszczowy. Więcej nie powiem, no chyba że wtajemniczonym
    Od dawna marzyło nam się wybudowanie własnego domu, a w listopadzie 2007 myśl ta przerodziła się w czyn. Zaczęliśmy załatwiać sprawy papierkowo-projektowe i w czerwcu 2008 dostaliśmy pozwolenie. I w lipcu ruszyliśmy z budową, aczkolwiek budowa ta idzie pomalutku, zgodnie z bieżącymi finansami. Narazie z bieżącymi a kiedyś może pomyślimy o jakimś kredycie.
    Działkę mamy swoją więc nie traciliśmy kasy na jej zakup.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar liderka3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    rzuty parteru

    i rzuty poddasza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar liderka3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie nasze zmiany

    Na początku projekt wydawał nam się prawie idealny. z czasem jednak postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian by dom stał się bardziej funkcjonalny (dla nas). na chwile obecną są to:
    - rezygnujemy z okna okrągłego na kwadratowe (bo tańsze, mniej przcy i przede wszystkim kwadratowe można uchylić, otworzyć a okrągłe w tej wymiarówce NIE)
    - w kotłownii przenoszę okno na drugą ścianę czyli na tylną ściane budynku, niedaleko drzwi ( bo w poprzednim rozmnieszczeniu okno byłoby nad piecem w kotłowni i to byłoby wg mnie trochę bezsensowną lokalizacja)
    - rezygnuje z małego pokoju parterze ( stwierdziłam że nie będzie mi on potrzebny i dzielimy go na dwa pomieszczenia - spiżarnie i pomieszczenie gosp. na narzędzia, drobne sprzęty itp. Do tej spiżarni będę miała wejście z holu a do pomieszcz. gosp. z kotłowni) Mam nadzieję że nie będę żałować rezygnacji z tego pokoiku.
    - powiększam wiatrołap kosztem spiżarenki przy kuchni ( potrzebuje większy wiatrołap by zrobić tam szafe zabudowaną na kurtki, buty itp. Bo wdaje mi się że ten witrołapek jest mały i nie zmieściłoby się tam nic poza wieszakiem na kurtki)
    Narazie to tyle zmian.

  4. #4

    Domyślnie Witam.

    Ja również jestem ze świetokrzyskiego i również chcemy wybudować ten domek.Jesteśmy na etapie spraw "papierkowych".Mam pytanie czy była by możliwość zobaczenia na żywo Waszego domku? Z góry bardzo dziekuję za odpowiedź.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar liderka3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    nie ma sprawy. Napisz do mnie na gg 2436276.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar liderka3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Kolejne drobne prace:
    - Postawiliśmy komin w kotłowni. Wkłady dalimy okrągłe, bo ponoć są lepsze,
    - Postawiliśmy sciankę tą między kuchnią a salonem, a raczej wylaliśmy ją z betonu i trzoszkę skróciliśmy powiekszając tym samym jadalnie.
    - Zrobiliśmy wylewke przed wejściem do domu. Ale do kwadratu (nie tak jak w projekcie okragłą).

    W przyszłym tygodniu chcemy zalewać strop.

    Nie mogę się zebrać żeby porobić i powklejać zdjęcia. Może jutro wreszcie...

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony