dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Czym czyścic kabinę prysznicową

    Odwiedziłem Praktikere i supermarket i w zasadzie nic odpowiedniego takiego z napisem do kabin prysznicowych nie znalazłem. Czy ktoś mógłby cos polecić. Słyszałem cos o jakimś Cif-ie - ale go nie było.
    J.

  2. #2

    Domyślnie

    No właśnie: Czym? Ja tez mam nową kabinę i czyszczenie jej zabrało mi ostatnio jakąś godzinę, aż mi ręce odmówiły posłuszeństwa . Próbowałam wszystkiego: Cifa, płynu do szyb a najbardzej skuteczna okazała sie sucha ściereczka ale trzeba sie namachać a to przeciez nie o to chodzi...

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    a ja czyszczę swoją kabinę (szklaną) żelem kamień i rdza cilit
    gąbką rozprowadzasz na kabinie, zostawiasz na 10-15 min spłukujesz ciepłą wodą i wycierasz do sucha szmatką, błyszczy jak nowa
    pozdr. Iv

  4. #4

    Domyślnie

    A czy macie takie "wycieraczki", którymi można po kąpieli ściągnąć wodę ze szkła? To całkiem fajny patent żeby zmniejszyć częstotliwość gruntownego czyszczenia kabiny...
    Pozdrowienia

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Mamy i wcale ich nie używamy za każdym razem - z lenistwa. Tylko tak co 2-3 raz (wystarczy). Jak się trochę "zapuści" to w ruch idzie mleczko Cilit (sposób użycia - patrz wyżej) - raz na jakiś czas.

  6. #6

    Domyślnie robert8888

    Żona używa do czyszczenia żelu cilit kamień i rdza.
    Robert

  7. #7

    Domyślnie

    do tego typu czyszczenia super jest TYTAN płyn do mycia łazienek. moja kabina nie jest szklana zaznaczam.jest to z rozpylaczem usuwa wszystko czego nie powinno być w łazience.naprawdę polecam.pozdrawiam

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    A czy te specyfiki nie zaszkodzą brodzikowi akrylowemu?

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć
    Mamy szklaną kabinę Huppe (od dobrych 2 lat). Czyściłam ją Cilitem aż do momentu jak zaczęła przeciekać i wezwany spec popukał się w głowę. To nie są środki do czyszczenia kabin - są zbyt żrące i mogą uszkodzić uszczelki wewnątrz profili. Teraz kupuję tylko "specjalne" płyny do kabin - np "Ravak" - 500 ml kosztuje około 20 PLN w Leroy Merlin.

    Generalnie jak dla mnie czyszczenie kabiny to horror - po dwóch latach użytkowania mam na wszystkich stykach szkło-profil kamień, który nie daje się łatwo usunąć i szpeci.
    W nowm domu będzie zasłonka do "kabiny" we wnęce i szklane drzwi bez profili do kabiny z luksferów. Mam nadzieję, że będzie się lepiej czyścić i dłużej oprze się kamieniowi

    pozdrawiam
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  10. #10

    Domyślnie Re: Czym czyścic kabinę prysznicową

    Polecam środek firmy HG Hagesan o nazwie "czysta łazienka - pianka w sprayu". Sprawuje się rewelacyjnie, w szczególności jeśli chodzi o usuwanie osadu ze szkła. Wyczyszczenie całej kabiny zajmuje mi nie więcej niż 15-20 min.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    strzecha

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Ja mam taki dylemat. Przy gruntownym remoncie łazienki zdecydowałem się na zlikwidowanie typowego prysznica i zrobienie wanny z natryskiem. Wybrałem sobie parawan nawannowy Ravak (model VSK2). Jest on dostępny w 2 wersjach jeśli chodzi o materiał. Tańsza wersja wykonana z jakieś pleksy a droższa jest szklana z warstwą Ravak Antikalk. Czy warto inwestować w takie wynalazki (koszt parawanu szklanego 1000 zł)? Sprawdza sie takie zabezpieczenie przed kamienie w rzeczywistości? Wg uletek reklamowych to rewelacja ale jak jest na prawdę?

    pozdrawiam

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Warto, nawet jakby nie było powłoki. Szkło zawsze jest lepsze od pleksy.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzecha
    Witam,

    Tańsza wersja wykonana z jakieś pleksy a droższa jest szklana z warstwą Ravak Antikalk. Czy warto inwestować w takie wynalazki (koszt parawanu szklanego 1000 zł)? Sprawdza sie takie zabezpieczenie przed kamienie w rzeczywistości? Wg uletek reklamowych to rewelacja ale jak jest na prawdę?

    pozdrawiam
    Mam kabinę Artweger z taką powłoką. Powoduje ona, że woda spływa strumykami od razu po ściance, a nie osadza się i nie przysycha na szybie. Wystarczy tylko pamiętać aby po kąpieli spłukać ścianki czystą wodą i już. Bo inaczej jak pozostanie mydlany osad to i powłoka nie pomoże.

  14. #14

    Domyślnie

    Ta powłoka działała u mnie przez parę miesięcy, potem czyszcząc oryginalnym płynami Ravaka chyba zniknęła.
    Teraz zawsze po myciu stosuję powłokę uzupełniającą też Ravaka.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Ta powłoka działała u mnie przez parę miesięcy, potem czyszcząc oryginalnym płynami Ravaka chyba zniknęła.
    Teraz zawsze po myciu stosuję powłokę uzupełniającą też Ravaka.
    A masz kabinę Ravak-a? Zastanawiam się, czy tego środka można użyć również do mojej kabiny (Artweger z powłoką)...?

  16. #16

    Domyślnie

    Kabina też jest ravaka. Myślę, że spokojnie możesz używać tych środków, ale najlepiej zapytaj sprzedawcę (jak będzie Ci się chciało).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony