dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Boisko wielofunkcyjne na dzialce

    Witam,
    planuje budowe boiska wielofunkcyjnego na swojej dzialce. Wymiary jakie mnie interesuja to ok 23m (szer dzialki) na 15m. jako ze fundusz mam ograniczony planuje zrobic tak: sciagnac humus, wsypac piasek i zagescic, zalac betonem i wziasc firme do zacierania betonu na gladko. co wy na to?? macie jakies doswiadczenia lub inne pomysly?? bede wdzieczny za wszystkie sugestie pozdrawiam
    LOTE ---> Już na swoim...

  2. #2

    Domyślnie

    Beton?
    Hm.
    W razie gleby skóra pościerana
    Grałem kilka lat na zewnątrz w siatkę.
    Na różnych boiskach.
    Najlepiej sprawdziła się równa,mocno ubita,twarda ziemia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o "gleby" to faktycznie ubita ziemia lepsza. Natomiast ja planuję na moim boisku jeździć na rolkach i dlatego też raczej wyleję beton + zatarcie na gładko. Kiedyś grałem w kosza na asfalcie, w sumie jak się umie upadać (lata praktyki na deskorolce) to obtarć nie ma aż tak dużo.

    Edit : moim marzeniem jest tartan, ale strasznie to drogie.

  4. #4

    Domyślnie

    no dokladnie, tartan to by bylo cos...ale kasy brak zrobil bym ziemie z checia ale lubie tez grac w kosza a do tego ziemia sie nie nadaje..pozdrawiam
    LOTE ---> Już na swoim...

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    terraway jest tez ok, ale dostalem wycene na 170zl/m2 a jako ze planuje bojo na prawie 400m2 to wychodzi grubo ponad 70k za sama nawierzchnie..niestety nie stac mnie...
    LOTE ---> Już na swoim...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    W zeszłym roku dostałem wycenę na tartan 150 PLN m2. Podejżewam że taki tartan to można by ulożyć samodzielnie, to są kulki (śrut) gumowy zalany a raczej wymiaszany z jakąś żywicą (którą produkuje min. Novol). Myślę że trochę praktyki i by poszło, może w przyszłym roku jak podreperuję budżet to spróbuję na małej powierzchni.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    temat jak i dla mnie
    \też chciałabym dziecku zrobić, ale właśnie nie wiedziałam, jak się za to zabrać

    ale mamy teren nieco pochyły, więc ... więcej sciągania chyba humusu do wyrównania
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roslena

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy dowiadywaliście się, czy trzeba budowę takiego boiska zgłaszać gdzieś do Starostwa lub gminy? Czy mogę zrobić sobie takie boisko betonowe bez informowania władz.
    A propo nawierzchni to bardzo fajne są nawierzchnie akrylowe np: duroflex, albo Play Cote tylko nie wiem ile coś takiego kosztuje.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    mam jakoś w warunkach, ile powierzchni mogę zabetonować
    może o to chodzi?
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  11. #11

    Domyślnie

    No boisko rekreacyjne podlega zgłoszeniu i nie może być sprzeczne z warunkami zabudowy lub MPZP, szczególnie o nawierchni utwardzonej.

    Boisko betonowe zatarte na gładko, w zależności od podłoża, klasy betonu i wielkości samego boiska, prędzej czy później popęka. Potworzą się szczeliny, które rok po roku będą podlegały dalszej erozji.
    Sposobem na to może być zastosowanie słabego i elastycznego betonu - np B10. Tylko że taki beton średnio nadaje się jako nawierzchnia.
    Drugi sposób to zastosowanie mocnego betonu np. B20, zdylatowanie go na kawałki po około 5m i wypełnienie szczelin trwaleelastycznym izolatorem. Ale to już powinno być poprzedzone obliczeniami i projektem.

    Ja polecałbym wykonanie nawierzchni z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej. Najprościej i najtaniej.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryzipiórek
    Ja polecałbym wykonanie nawierzchni z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej. Najprościej i najtaniej.
    Ale na kostce źle się jeżdzi na rolkach.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie boisko wielofunkcyjne na dzialce

    odświeżam temat- trafiłam na cosik takiego: http://www.sportcourt.pl/ może robią takie domowe ?
    pozdrawiam
    Mwanamke

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony