dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 284
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Trochę fotorelacji okiennych:



    Podparcie okien tarasowych







    ....Ciąg dalszy nastąpi....

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dziękuję Wszystkim czytającym mój dziennik.
    Do tej pory otworzony został 5092 razy

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Fotorelacji część dalsza:



    Niestety okna na zdjęciu wyszły bardziej pomarańczowe, niż są w rzeczywistości.




    Najmłodszy inwestor w akcji z młotem, w roli rozbijanie desek.


    Drzwi do kotłowni.





    Drzwi z przedpokoju do garażu (są białe, tutaj widać przekłamania kolorów przez aparat )



    A tutaj widać jakie mamy błoto na działce


  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    ...


    Drzwi wejściowe zostały zabite deskami.


    Brama garażowa została zabita deskami.

    Elektryka się robi.

    Byliśmy dzisiaj na rekonesansie w Tychach i w Bielsku, pooglądać kotły. Chcieliśmy zobaczyć Biawar kocioł Viking (w hurtowni był tylko 25kw, a my potrzebujemy 18kw ), oraz Dakon Dor20 i Widhager (fajny ale zajie... drogi i z czyszczeniem problem), Atmos i Junkers . Junkers i Dakon takie same, ale dopracowanie pozostawia wiele do życzenia...

    Najlepszy z wykonaniem, rozwiązaniem technicznym i łatwością czyszczenie okazał się Viking Biawaru. Szwedzka myśl, i Szwedzi wykupili fabrykę w Białymstoku, i teraz produkują kociołki pod nazwą Biawar - Nibe.
    Taki więc kociołek zakupimy


    Muszę rozejrzeć się za tynkami, co gdzie i za ile?

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dzisiaj dokonał maż poważnego zakupu na działkę... taczkę na pompowanym kole...

    Cały dzień latałam... ale niewiele z tego było widać...
    Byłam też u lekarza.

    Po południu pojechaliśmy do Castoramy i kupiliśmy dwa mocne halogeny, żeby oświetlać w domu, jak jest coś do roboty..., kolejne grabie, po raz drugi miotłę (zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach...)

    Młody koniecznie chciał kupić mały traktorek do koszenia trawy

    Trzeba umówić się z koparkowym na zakopywanie fundamentów i wyrównanie działki, oraz nawiezienie ziemi... jest od kilku miesięcy za płotem...
    Nie wiem dlaczego oni nie pracują w soboty?
    Mój mąż ma czas w sobotę.... więc było by dobrze zrobić porządek na placu.
    Byłoby gdzie zasadzić cebulki , które wożę od miesiąca w bagażniku.

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ponieważ dzisiaj leje od rana, to na placu robić się nie da

    Koparki nie mamy. Może będzie w przyszłym tygodniu....

    Wujek, mąż i najmłodszy urzędują w domu z instalacją...
    Mąż robi bruzdy, a wujek ciągnie kable i wiąże druty...

    Mały pewnie przeszkadza, i mówi, że mu się nudzi... Ale do domu nie przyjedzie. Duży zwiał z działki jak oparzony... pożytku z niego nie ma żadnego... Wy też tak macie z młodzieżą (prawie dorosłą)?

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Instalacja robi się....


    Mamy zamontowaną bramę...

    Zdjęcia zrobię później...

    Zmiana planów na sobotę... trzeba zając się zrobieniem obejm na słupki i w końcu trzeba zrobić ogrodzenie...

    Koparka wstępnie zamówiona na wtorek...
    Oby tylko nie padało, bo znowu nic z tego nie wyjdzie...

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    .... i była zmiana planów...

    Wczoraj był u nas na działce pan koparkowy, ... pooglądał i stwierdził, że za jeden dzień tego nie zrobi

    Umówiliśmy się ... na niedziele...

    Dzisiaj więc po 7.20 zjawiła się duża maszyna i kopała, woziła i zasypywała ziemię, a my grabiliśmy...


    .......1/4 działki jest zrobiona na gotowo... no może trochę mniej, ale tam gdzie było największe błoto, i wszystko się zakopywało i błotko wsysało po kolana i wyżej...

    Kurcze, ... nie czuje rąk... , mąż też ledwo żywy...

    A jeszcze trzeba garaż przenieść i zrobić syzyfowa pracę - wynieść drewno z działki , powynosić palety, przenieść garaż w kąt działki, zrobić drewutnię, czyli z palet zbić takie zadaszenie, przenieść wyniesione wcześniej drewno i poukładać je...
    A w międzyczasie wysypać od strony wschodniej ziemię przy budynku i podnieść teren....

    Trochę tego jest do zrobienia...

    Ale plan będzie wykonany... wkrótce.


    Wpadł też pan od tynków pooglądać jak jest wymurowane... pochwalił majstrów, że równo i ustaliliśmy, że z tynkami wchodzi za dwa tygodnie, jak nie będzie mrozów...

    Więc elektryka musi być zrobiona za dwa tygodnie...

    Muszę jeszcze zrobić alarmy przed tynkami... ale już nie mam siły

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Na działce ruch jak na autostradzie...
    Zasypujemy fundamenty, nawozimy ziemię, wyrównujemy teren.
    Pracy jest moc każdego dnia.
    Wczoraj przywieźli nam tłuczeń pod wjazd do garażu, jest już rozsypany i przeniesiona cześć kamienia na podbudowę chodniczka. Dzisiaj koparkowy walczył ostro cały dzień (już trzy dni była na działce koparka)... Zostało pracy dla koparkowego na 2-3 godziny, bo zrobiło się ciemno, i nie mógł skończyć. Będzie jutro.
    Mamy wszyscy dosyć... ta praca wykańcza nas, ale za to widok jest piękny... posprzątany teren...




    Fotorelacje z prac porządkowych, i zasypywania domu, musi być przełożona na inny termin, bo nie wchodzi w ,,coś tam", i nie można wkleić zdjęcia

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Działka od wczoraj została cała zasypana ziemią.

    Czyli prace ziemne na ten rok zakończone.

    Zostało do wykonania odwodnienie działki... ale na razie nie wiadomo co i gdzie ..., oraz odprowadzenie deszczówki... ale to na następny rok, jak będzie robione ocieplenie.

    Pan pracownik zrobił dzisiaj z palet drewutnię na drewno. Jutro musi ją wypełnić.... , a drewna po budowie i palet jest cała moc.

    Majster przyjechał dzisiaj założyć dachówkę wentylacyjną do odpowietrzenia kanalizacje, oraz przełożył tą wyjętą w miejsce jednej brakującej nad tarasem. Czyli od dzisiaj mamy wszystkie dachówki na swoim miejscu. Przespawał też słupki na furtkę, bo zamurowali odwrotnie, i teraz trzeba było odciąć i przespawać.
    Od dzisiaj na działce mamy zamontowaną furtkę .

    Jeszcze tylko parę tygodni i będzie zamontowana siatka A już powinna być zamontowana

    Dumam jeszcze nad kuchnią jak poustawiać meble...

    Co zrobić z łazienką?

    Trzeba zamontować rurki do centralnego odkurzacza... ale jeszcze ich nie mam...

    Jutro mam spotkanie z panem od alarmów... trzeba je przed tynkami zrobić...

    Jeszcze tylko kanalizacja i woda... I będzie git



    W sumie dużo tego będzie.

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zapełnia się powoli drewnem drewutnia ... Jest tego duuuuużo.

    Elektryka prawie skończona... zostały jeszcze tylko dwa kable i skrzynka, ale to w poniedziałek, oraz zasilanie jakimś grubaśnym kablem.

    Instalacja alarmowa, TV, internetowa, telefoniczna skończona, Brzęczek wisi nad garażem ambitnie.

    Byli wczoraj późno wieczorem panowie od okien i zamontowali podpory ze śrub pod oknami tarasowymi, zakotwione w betonie, tak na stałe... do tych śrub dołożymy styropian i wylewki... one zostaną na wieki wieków...

    Od wczoraj mamy w domku kozę.... taki piecyk

    Trochę posprzątane w domu, jutro dokończymy.... powoli .... zostało pozamiatać gruz i powywozić go, oraz powynosić palety z domu i deski na strych.

    Trzeba zabrać się za ogrodzenie....

    W poniedziałek przyjeżdża piach, cement, wapno, styropian....
    A majstry od tynków przesunęli termin na wtorek, środę.... ale mnie to pasuje... nie musimy wszystkiego na łapu capu robić

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    W domu posprzątane...

    Kurcze muszę sobie sprawić taki pojazd jak w marketach do mycia podług i wózek z wiadrami i mopami jak w szpitalach... tyle jest tych podług do sprzątania, że jak zacznę w poniedziałek to w sobotę skończę, dychnę w niedziele i od nowa....

    Dzisiaj pokleiliśmy styropian w garażu wewnątrz, żeby nie było mostka termicznego pomiędzy częścią mieszkalną a garażem.... Garaż będzie nie ogrzewany...

    Panowie od tynków przywieźli wieczorem swoje zabawki i od jutra od południa zaczną przygotowywać się do tynkowania

    Czyli kolejny etap załatwiony...

    Ciekawe jak to wyjdzie, bo od niedzieli mnie nie ma. Wyjeżdżam z młodym na rehabilitacje, i zostaną mi tylko relacje telefoniczne od mojego męża. A jak on sam da sobie radę? Nic na budowę domu sam nie załatwił.... No skrzywdziłabym go, załatwił krawężniki i dzisiaj przywiózł płytki chodnikowe żeby wyłożyć w garażu blaszanym. Będzie tam skład węgla.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Panowie tynkarze przybyli dzisiaj rano do domku i zaczęli zabierać się za tynkowanie....
    Zachlizdali połowę domu całe skrzydło prywatne z sypialniami...
    I zaczęły się tynki

    Niechaj taka pogoda będzie do wiosny, lub lata, bo coraz częściej wiosny u nas już nie ma....

    Wczoraj podłączyliśmy kozę w salonie... Czyli mamy pierwszy kominek
    Grzeje jak nie wiem co. Mąż przywiózł jeszcze węgiel taki pakowany w workach i jeszcze lepiej grzeje....
    Trzeba wygrzewać ściany.....

    Wieczorkiem wpadnę zobaczyć co panowie tynkarze narobili....

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Trochę fotorelacji:

    Pracował koparkowy...


    Ładnie już sie zrobiło z przodu...

    ...a tu jak przyjechał kamień pod garaż...


    ...i z boku od strony wschodniej... z tyłu zrobiło sie miejsce na blaszany garaż...., który przenieśliśmy z przodu domu...


    Mamy już bramę... ale na siatkę przyjdzie czas....


    Podjazd do garażu wysypany.


    Garaż blaszany przeniesiony na swoje miejsce... Będzie służył jako skład opału...
    Widać drzwi od kotłowni...

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Tynki się robią

    Na działce akcja z ogrodzeniem...
    Siatkę prawie zakończyli zakładać....

    Ja wyjeżdżam z młodym na rehabilitacje... Wolałabym zostać tu i budować....

    Jak wrócę to będą tynki skończone.... Ciekawe jak wyjdzie?......


    Do zobaczenia za dwa tygodnie.....

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Tynki kończą się robić.... Jeszcze ze dwa, trzy dni i po tynkach....
    Mężuś zdaje mi relacje.... Daje sobie świetnie radę

    Mamy podjąć decyzję jaką bramę wybrać do garażu... Hormanna, czy Normsthal.

    Jakie macie doświadczenia ze swoimi bramami? Jakich producentów i w jakich cenach są Wasze bramy?

    Dzwonili o drzwi wejściowe, że już są.... ale mnie nie ma.... i za nie trzeba dopłacić.... Ale mnie nie ma... I chcieli je założyć.... Ale tynki nie skończone i wylewki nie zrobione... Więc postoją w magazynie....

    A ja nadal gdzieś Borach Tucholskich....

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dom i siatka w zimowej pierzynce.



    ,,Kominek" w salonie i tynki...



    Tynki w jednym z pokoi....







    Świąteczna jemioła.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Przyjemności w dotyku,
    Słodkości w przełyku,
    Szelestu w kieszeni i słońca promieni,
    Oraz by Nowy Rok, był po prostu wspaniały
    !










    Wszystkiego najlepszego w Nowym 2010 Roku życzy Arnika

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisałam

    Tynki skończone.
    Z panami mąż się rozliczył...

    Czy są ładne?
    Chyba tak, nie mają idealnie gładkiej strukturki, tylko taką z piaseczkiem.... , Dla mnie OK, dla męża mogłoby być bardziej gładko. Mają być jeszcze ściany przetarte papierem ściernym i zagruntowane. Więc jeszcze będzie lepiej...
    czy jest równo?.... Nie wiem, nie latałam z łatą....
    Na oko widać, że tak....

    Teraz palimy w kozie, znaczy się w takim piecyku, żeby było cieplej, i jest cieplej, o 7*C więcej niż na dworze Tylko.....

    Zamówiłam parapety.... , mają zamontować około 15 stycznia, jak nie będzie mrozu....


    Musimy zabrać się za Co i podłogi.....
    Ale tak jakoś mi się nie chce........

    Też tak macie.....

    Trzeba uzbroić we wszystkie bezpieczniki tablice z prądem, żeby zabłysło światło w domu......

    Oddałam elektrykowi moje papiery o odbiór prądu, i żeby posprawdzał co i jak....
    Napisałam wczoraj (bo byłam w Enionie) podanie o przyśpieszenie podpięcia i zamontowania skrzynki z prądem, żeby prąd puścić ziemią.... (kabel jest już wkopany).

    Może za jakieś 2-3 tyg. będę miała światłość w domu....

    Zamówiłam węgiel taki luzem, żeby było czym palić w kozie, przywiozą w piątek...

    Może od soboty weźmiemy się za sprzątanie domu po tynkarzach.... zostawili trochę bałagany po sobie.


    Dzisiaj biegałam po salonach z łazienkami i podziwiałam kafelki.....
    Quźwa.... czemu podobały mi się te za 200zł/m2 ??????!!!
    A kabiny za 5000zł !!!!!!!

    Już nie mam pomysłu na łazienkę.......

    I cały czas mam dylemat kuchenny... on powraca jak nasze nastolatki... nie chcą już być z nami, bo przecież dorośli, a cały czas wracają....

    Może zrobić półwyspę w kuchni?
    Ale stół i krzesła też muszą być koniecznie, bo zawsze jedliśmy w kuchni, i niech tak pozostanie. Teraz w tym mieszkaniu nie można wejść do kuchni we dwie osoby, jemy w dużym pokoju, i ciągle trzeba za czymś gonić....

    A i brama jest zamówiona

    Już chcę do domku....

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony