dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 1181
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 23601
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Arnika kope lat mnie tu nie było. Dobrze, ze Ty zaglądnełaś do mnie to sobie przypomniałam. Widze, ze domek juz stoi.?I pięknie. A co to masz za problemy z kuchnią? Masz przecież wspaniałą kuchnię. Bardzo oryginalną. Ide zerknąć coś tam namodziła ciekawego w tych wizualizacjach
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    choliwka, Ty coś pozmieniałas względem tego co było na początku. Jak ja się teraz połapię
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Oj Mysza zaszalałam
    Sama nieraz nie mogę się połapać...

    Połapiesz się, połapiesz...
    Tam gdzie jest duze pkno tarasowe jest kuchnia ( to w koncie domu),Kont do zagospodarowania ma 352/292 (w rysunku zrobiłam błąd).



    Łazienka jak i co poukładać nie zrobiona wcale...
    Gdzie toaleta, prysznic, wanna, umywalka... nawet nie mam wirtualnie...

    A w poniedziałek tynki robią... a kanaliza i woda nie podciągnięta, centralny odkurzacz ( rurki) w sklepie, i nie wiem za bardzo jak, Alarmy nie umówione....
    A ja idę jutro na pół dnia do fryzjera ,że też musiało to być jutro.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    E to Ty bezstresowo budujesz.
    Nie wiem czy dobrze mysle, ale chyba naciągnełaś ściany na taras i zamiast przeciwprostokątnej zrobiłaś róg?

    Co do łazienek to się zastanów jak ustawisz kafle, bo może nie ma sensu tynkować. Ja mam kafle do polowy sciany i reszta ściany licowana z płytkami płytą k-g. Dobrze to wygląda. Mam tak w trzech łazienkach i nawet mojego stojącego oporem męża przekonałam do tego rozwiązania. Teraz jest bardzo zadowolony.
    Ja bym Twoją kuchnię zrobiła wokól wyspy/półwyspy. Masz dwa wejscia, wyjscie na taras. Nie możesz sobie blatów roboczych zrobić tyłem do okien, bo guzik w tej kuchni popracujesz. W rogu wolnym jakis wypasiony kredens, w formie tradycyjnej lub nowoczesnej, jak Ci odpowiada
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz
    E to Ty bezstresowo budujesz.
    Nie wiem czy dobrze mysle, ale chyba naciągnełaś ściany na taras i zamiast przeciwprostokątnej zrobiłaś róg?

    Co do łazienek to się zastanów jak ustawisz kafle, bo może nie ma sensu tynkować. Ja mam kafle do polowy sciany i reszta ściany licowana z płytkami płytą k-g. Dobrze to wygląda. Mam tak w trzech łazienkach i nawet mojego stojącego oporem męża przekonałam do tego rozwiązania. Teraz jest bardzo zadowolony.
    Ja bym Twoją kuchnię zrobiła wokól wyspy/półwyspy. Masz dwa wejscia, wyjscie na taras. Nie możesz sobie blatów roboczych zrobić tyłem do okien, bo guzik w tej kuchni popracujesz. W rogu wolnym jakis wypasiony kredens, w formie tradycyjnej lub nowoczesnej, jak Ci odpowiada
    1) Dobrze myślisz... Od oryginalnego projektu po prostowałam ściany i pozmieniałam. Zrezygnowałam z zadaszonego tarasu.
    A potrafisz taki projekt zrobić na kompie? Bo ja nie.
    Tak myślałam o blacie na wprost okna tarasowego....
    A kredensy .... ... tylko nie byłoby miejsca na stół, a u mnie w kuchni musi być stół i rogówka, bądź krzesła.

    2)W łazienkach kafle muszą być do sufitu, a na sufitach panele (plastikowe, takie bardzo szerokie) zdały egzamin w blokach, wiec i w domu sobie założę. Nie trzeba będzie malować, tylko przetrzeć od czasu do czasu.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz
    E to Ty bezstresowo budujesz.
    No nie wiem czy bezstresowo.
    Sama wszystko załatwiam. Już jestem bardzo zmęczona, ale zadowolona jak patrzę na dzieło.
    Jutro spotkania z panem od alarmów, Muszą wpaść panowie od okien w tym tygodniu popoprawiać.
    Trzeba załatwić i poprowadzić rurki od odkurzacza centralnego.
    Trzeba poprowadzić kanalizę i wodę po domu.
    Dzisiaj pan zrobił mi drewutnie na drewno z palet (mam drewna całą masę). Jutro trzeba załadować tą drewutnię niech schnie przez zimę .

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    a pokaż tą drewutnię, moze poprosze małłza niech tez zbije i będzie po paletowym kłopocie
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Nie zrobiłam zdjęć. I nic ostatnio nie mogę wrzucić na forum.
    Ale .... : 4 palety na spód w jednym rzędzie. Na wysokość 2 palety. Plecy 2 rzędy po 4 palety.Boki po jednej palecie na szerokość i 2 na wysokość. Przód po bokach po jednej palecie, tak aby było po środku wejście. Na dach blaty, po lekkim skosie, a na blaty damy ondulinę. I będzie git

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    czekaj zaraz ci wkleje co wymyslilam, ale to sama musisz pokombinować znając swoje potrzeby
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    proszę bardzo to to co mi sie na pierwszy rzut oka wydaje. Spróbuj przetrawić i ustawic sobie wygodnie zlew. Płyta nie musi byc stricte do światła, bo z reguly jest w okapie, więcej stoi sie przy zlewie i warto miec kawałek przestrzeni roboczej miedzy tymi dwoma urządzeniami.Nie wiem czy rozszyfrowałam poprawnie wymiary pomieszczenia


    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Mysza a gdyby tą wyspę połączyć z szafkami, ale zrezygnować ze słupków w knocie, a dać tam stół?

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    a gdzie wtedy wsadzisz lodówke i piekarnik? Masz szybki bufet przy wyspie. Duzo Was jest do posiłków? jadacie w kuchni? jadacie wszyscy na raz?Sama sobie musisz odpowiedziec na te pytania
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    ja tymczasowo spadam do córki, ale jeszcze zerkne co wymyśliłas
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Jest nas 4 osoby. Często jadamy razem. Szczególnie śniadania, i wszystkie posiłki w weekendy.
    Lodówkę i piekarnik dałabym zaraz z początku kuchni jak się wchodzi z przedpokoju... blisko spiżarki... , potem zmywarka, zlew, szafka narożna, na drugim boku piec, blat... i może być pół wyspa...
    W koncie koniecznie stół.
    A może bez pół wyspy?
    Byłoby dużo miejsca...
    A światła i miejsca jest mi potrzeba.


    Takie wizualizacje dostałam od dziewczyn:






    Tutaj zamieniłabym miejscami zlew i zmywarkę z piecem, żeby zachować trójkąt ergonomiczny...

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    wiesz co? Bardzo fajny ten uklad, tylko podoba mi się bardziej rozmieszczenie sprzetu na drugiej wizualce, czyli zlew bokiem do okna, ale przesun go jeszcze w stronę zmywarki tak zeby ociekacz był nad nią(powiększysz przestrzeń roboczą).Chyba trzeba jeszcze usystematyzować szafki wiszące. Może wiszące tylko na jednej ścianie, np nad zlewem-ale tez nie za wysokie zeby światła nie zasłaniały i głową zeby nie walić. A na ścianie z płytą juz wtedy tylko okap. Jestem pewna, ze można tak ustawić stól w kuchni, zeby się zmieścił na jednej scianie przy stole jakis mały barek/podajnik/ komódka/kredens -do wyboru.
    Pomiędzy płytą a słupkiem piekarnika zostaw miejsce na 60 centów minimalnie na blachę, albo na siatki z zakupami do lodówki
    A tak wogóle to miałam identyczne rozstawienie w kuchni i nawet wielkości blatu były podobne. Bedziesz zadowolona z tego układu
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A nie dać właśnie odwrotnie kuchenki ze zlewem?
    Czy mówimy o tych jaśniejszych meblach?

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    mi sie bardziej podoba układ na zdjeciu z jasniejszymi meblami.Wg mnie jest bardziej poręczny
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No nie mam pojęcia...
    Niestety nie potrafię sama poukładać wizualizacji...
    Więc z tego powodu nie mam pojęcia co i jak...

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    a ja mam pytanko do ciebie z innej beczki. Dlaczego Wasz dom jest energooszczędny? Znaczy jakie założenia macie?
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dobra izolacja, 15cm styropianu w podłogę, 20cm styropianu na ocieplenie, 30-40cm wełny na stropie, pod sufitem a karton gipsem 5 cm styropianu... to wszystko damy.
    Okna energooszczędne 6 komorowe trzy szybowe, szerokie na 9cm, z ciepłym klinem i ciepłą ramką, montowane na piankę i taśmy paroizolacyjne i paro przepuszczalne, Ocieplona ściana pokoju i przedpokoju od strony garażu, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła- rekuperator.
    Ogrzewanie podłogowe wodne.
    Niestety nie mamy gazu więc kocioł na węgiel z buforem ciepła.
    Drzwi metalowe zewnętrzne pomiędzy garażem a przedpokojem ocieplone, wejściowe zamówione drewniane dość szerokie (chyba 6cm).

    Zapotrzebowanie na energię niewielkie....
    Takie są założenia...

Strona 11 z 1181

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony