dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Brama 4mb+ furtki. Jakie profile ?

    Witam - jestem na etapie poszukiwań bramy suwanej 4-4,5m i furtek. Mają to być "szkielety" z profila zamknietego do zamontowania sztachet drewnianych. Teraz pytanie - z jakich profili kupić bramę aby wszystko trzymało się kupy. Znalazłem kilka ofert i na barmę najcześciej proponowali profil 40x40x2. Na furtki 40x27x2. Do tego słupy od 80x80 do 100x100.

    Miałem ostatnio na budowie ślusarza, który proponował mi swoje usługi. Twierdzi, że proponowane profile (te konkurencyjne) to badziew i brama chodzi i się gnie i....ogólnie prawdopodobnie rozpadnie się przed zamontowaniem (mowa o 40x40x2). On robi z większego profila (wspominał coś o 60x60).....tyle, że konkurencja życzy sobie 1300-1700 max 2000 za bramę a Pan ślusarz 2700. Taka sama róznica w furtkach a potrzebuję 3.

    Z jednej strony nie chciałbym przepłacać (koniec budowy i zero w portfelu) z drugiej nie chciałbym kupić bubla. Z czego zbudowane są Wasze bramy i furtki ?
    pozdrawiam,
    M

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Brama 4mb+ furtki. Jakie profile ?

    Cytat Napisał mario1976
    Witam - jestem na etapie poszukiwań bramy suwanej 4-4,5m i furtek. Mają to być "szkielety" z profila zamknietego do zamontowania sztachet drewnianych. Teraz pytanie - z jakich profili kupić bramę aby wszystko trzymało się kupy. Znalazłem kilka ofert i na barmę najcześciej proponowali profil 40x40x2. Na furtki 40x27x2. Do tego słupy od 80x80 do 100x100.

    Miałem ostatnio na budowie ślusarza, który proponował mi swoje usługi. Twierdzi, że proponowane profile (te konkurencyjne) to badziew i brama chodzi i się gnie i....ogólnie prawdopodobnie rozpadnie się przed zamontowaniem (mowa o 40x40x2). On robi z większego profila (wspominał coś o 60x60).....tyle, że konkurencja życzy sobie 1300-1700 max 2000 za bramę a Pan ślusarz 2700. Taka sama róznica w furtkach a potrzebuję 3.

    Z jednej strony nie chciałbym przepłacać (koniec budowy i zero w portfelu) z drugiej nie chciałbym kupić bubla. Z czego zbudowane są Wasze bramy i furtki ?

    Standardowo używam na ramę 60/40/2mm. Nigdy nie maiłem problemów z ich wyginaniem ponad miarę przy długości całkowitej bramy do 8m. Ważniejszy jest profil nośny. Słupki 80/80/3mm. Dla furtki mogą być spokojnie lżejsze, ale z reguły są takie same ze względu na efekt wizualny.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ja mam futkę z profila 20 x 20 x 1. Taką ramkę do sztachet. W środku sa jeszcze dwa płaskowniczki do mocowania sztachet. Sam robiłem. Trzyma się jak ta lala. A twój ślusarz pewnie przewiduje atak atomowy Iranu, albo innej Korei północnej.
    Aha: szerokość furtki 95 cm.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    A twój ślusarz pewnie przewiduje atak atomowy Iranu, albo innej Korei północnej.
    Aha: szerokość furtki 95 cm.
    No i własnie o to chodzi, że nie chcę przesadzić...a jak usłyszałem na ile cm proponuje kopanie fundamentu pod płot i słupki to raczej obawia się zimnej wojny.
    pozdrawiam,
    M

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Brama 4mb+ furtki. Jakie profile ?

    Cytat Napisał zbigmor

    Standardowo używam na ramę 60/40/2mm.
    A uważasz, że 40/40/2 to trochę ubogo będzie?

    ps

    piszesz, że używasz....tzn rozumiem, że produkujesz. A jeśli tak to czy Warszawa i okolice są w kregu Twoich zainteresowań ?
    pozdrawiam,
    M

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Brama 4mb+ furtki. Jakie profile ?

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał zbigmor

    Standardowo używam na ramę 60/40/2mm.
    A uważasz, że 40/40/2 to trochę ubogo będzie?

    ps

    piszesz, że używasz....tzn rozumiem, że produkujesz. A jeśli tak to czy Warszawa i okolice są w kregu Twoich zainteresowań ?

    Sztywność bramy zależy od samej konstrukcji, jej wymiarów i od dodatkowego obciążenia od sztachet. 40/40/2mm dla krótkiej bramy bez dużego obciążenia może być OK. Krótka i duże to niestety określenia względne.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Brama 4mb+ furtki. Jakie profile ?

    Cytat Napisał zbigmor

    Sztywność bramy zależy od samej konstrukcji, jej wymiarów i od dodatkowego obciążenia od sztachet. 40/40/2mm dla krótkiej bramy bez dużego obciążenia może być OK. Krótka i duże to niestety określenia względne.
    No własnie....pytanie teraz takie czy 4mb + sztachety to krótka i lekka czy długa i ciężka
    pozdrawiam,
    M

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Brama 4mb+ furtki. Jakie profile ?

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał zbigmor

    Sztywność bramy zależy od samej konstrukcji, jej wymiarów i od dodatkowego obciążenia od sztachet. 40/40/2mm dla krótkiej bramy bez dużego obciążenia może być OK. Krótka i duże to niestety określenia względne.
    No własnie....pytanie teraz takie czy 4mb + sztachety to krótka i lekka czy długa i ciężka
    Długość to jak dla mnie średnia, a czy lekka to zależy od sztachet, ale generalnie to standart. Dla takiej wolałbym 40/40/3 lub 60/40/2.

  9. #9
    EL____________DŹ
    Guest
    EL____________DŹ

    Domyślnie

    WITAM

    na rame bramy pod deski rama z profila o grubości scianki min 3 mm

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał ELEKTROBRAM - ŁÓDŹ
    WITAM

    na rame bramy pod deski rama z profila o grubości scianki min 3 mm

    Ma to uzasadnienie jeśli sztachety mocuje się nawiercając ramę bramy. Tak się nie powinno robić. Mam nadzieję, że taki był sens tego komentarza.

  11. #11

    Domyślnie

    WITAM

    jedno uzasadnienie - jak coś doradzam to tak jakbym miał robic dla siebie.
    z 2mm mozna sobie wykonac przęsła ogrodzeniowe a brama jest w ruchu
    narazona na przeciążenia i wiatry .
    pozdrawiam

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał ELEKTROBRAM - ŁÓDŹ
    WITAM

    na rame bramy pod deski rama z profila o grubości scianki min 3 mm

    Ma to uzasadnienie jeśli sztachety mocuje się nawiercając ramę bramy. Tak się nie powinno robić. Mam nadzieję, że taki był sens tego komentarza.
    Pytanie następne bo na ekspercką grupę natrafiłem A jak się powinno sztachety mocować ? Wszystkie jakie widziałem na żywo mają sztachety montowane właśnie nawiercając w bramie.
    pozdrawiam,
    M

  13. #13

    Domyślnie

    WITAM

    właściwie to inaczej się nie da ewentualnie można zastosowac wkręty samogwintujące czy nity (sztachetki alu )
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    No i kurczę nie zapominać mi tam o tzw. odciągu ( profil wspawany po przekątnej skrzydła).
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał batko lenin
    No i kurczę nie zapominać mi tam o tzw. odciągu ( profil wspawany po przekątnej skrzydła).
    I cóż on niby ma odciągać.
    Wg mnie jest to element zbyteczny przy prawidłowo dobranych profilach.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Cytat Napisał batko lenin
    No i kurczę nie zapominać mi tam o tzw. odciągu ( profil wspawany po przekątnej skrzydła).
    I cóż on niby ma odciągać.
    Wg mnie jest to element zbyteczny przy prawidłowo dobranych profilach.
    Anetabo, a ile w swoim życiu wykonałeś (aś) takich bram? Bo ja od groma i wiem, co piszę. Taki odciąg to tylko kilka- lub kilkanaście kg więcej, ale sztywność i solidność niemal się podwajają. Ot,co!
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  17. #17

    Domyślnie

    witam
    brama samonośna bez odciągu złamie się w pół
    w profesjonalnym wykonaniu bramy w odciągu jest wbudowana śruba rzymska
    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    zdecydowanie za słaby profil... jesli koniecznie sie gośc upiera przy 2mm (uważam że 3 jest ok) to lepiej zastosować profil 60x40mm

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał ELEKTROBRAM - ŁÓDŹ
    WITAM

    na rame bramy pod deski rama z profila o grubości scianki min 3 mm

    Ma to uzasadnienie jeśli sztachety mocuje się nawiercając ramę bramy. Tak się nie powinno robić. Mam nadzieję, że taki był sens tego komentarza.
    Pytanie następne bo na ekspercką grupę natrafiłem A jak się powinno sztachety mocować ? Wszystkie jakie widziałem na żywo mają sztachety montowane właśnie nawiercając w bramie.
    Najlepiej mocować sztachety na dodatkowych ceownikach wspawanych do ramy grzbietem do góry. Nawierca się je z jednej strony i mocuje sztachety śrubą zamkową. To oczywiście jedna z opcji, ale jak dla mnie wygląd estetyczny, a śruby z nakrętką ukryte są w ceowniku. Ma to jedną wadę. Strasznie upierdliwe jest nakręcanie nakrętek wewnątrz ceownika.

  20. #20

    Domyślnie

    witam

    jest to jaki pomysł nawet pozytywny ale dla mnie budowanie dwóch ram jest nie praktyczne poprostu daje leprzy materiał na rame bramy i wierce na wylot profil i stosuje również śruby zamkowe.Lepiej dołożyc do 3mm niż kupować ceowniki i sie męczyć z nakrętkami .Fakt nakrętki widać od wew ale tez można zastosować śruby samogwintujące i jest czysto.
    pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony