dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Nie da rady...
    Na ten wyraz gęby sąsiedzkiej trzeba sobie ze świecą.. połazić...

    Adam M.

    Świecę jaką masz?...
    Bo wiesz... da się pożyczyć od..sąsiada...
    Przyleci z nią, bo spać nie będzie mógł!
    A.M.
    Hmmmm, patrze na jednego sąsiada, na drugiego i stwierdzam, ze dobrze mieć w domu własną swieczke . Ino dziecię położe to polece jej poszukać i zbadam wynajmowany domek. Przez komin w kuchni mi duło w zimie jak cholera, a ja zwalałam na za niski komin- choc faktycznie niski troche i schowany. Poszukam więc kędy to cieple powietrze uciekało, skoro w kuchni nawiewało. Stawiam na właz strychowy. Resztę kratek wentylacyjnych badałam zapalniczką w zimie i można powiedziec ze działały.
    Swoją drogą całkiem fajnie matka fizyka wymysiła ten bilans, bo inaczej by sie mogły czarne dziury porobić w chalupie. Z drugiej strony może to jest własnie droga do teleportu, bo jak gdzieś się zapadniemy to może gdzie indziej nas wypluje dla równowagi (nie mowie tu o wpadaniu w anemostat wywiewny a wypadanie w sralonie )
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To wiesz już czemu zapalniczka jednorazowa jest "jednorazowa"...

    Tylko GROMNICA!!!

    Adam M.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    W typowaniu miejsc nieszczelnych (jeszcze przed wykonaniem testu gromnicznego, bo dziecie nie poszło spac jak planowałam) moją uwagę skupiła wczoraj kotłownia, jako potencjalne żródło ucieczki ciepła. To niepozorne pomieszczenie, oddzielone od częsci mieszkalnej tylko lichymi sklejkopodobnymi drzwiami zrobiło mi mętlik w głowie.
    Warunki:
    a- drzwi do kotłowni nieszczelne
    b- w pomieszczeniu piec podpięty do jednej z kratek kominowych na ścianie
    c-kratka wentylacyjna w scianie kotłowni-nawiewnik, brrr
    c-jedna wolna kratka kominowa.

    Obserwacja: kratki kominowe maja zachowany ciąg w góre-zbadane w zimie.
    Przez kratke wentylacyjną w scianie piździlo w zimie jak cholera w kierunku-do domu
    Mały wybuch:
    Zalączenie pieca gazowego powoduje zawsze pyk i łup w drzwi (zakazałam męzowi uszczelniania tych drzwi zebym mogla kontrolować z grubsza kiedy piec się załącza, a to całkiem głośny sygnał).
    Co z tym zrobić teraz? Czy to chodzi o to, ze najpierw piec robi swoje ssssssssss zanim się załączy i drzwi zrobią łup? Ma większe zapotrzebowanie na powietrze z zewnątrz? wlatuje ono przez kratkę nascienną, a w momencie załączenia pieca włącza się wreszcie ciąg kominowy i nadmiar powietrza wlatujący przez kratke robi to łup? Czy to nie logiczne?
    o so chodzi?
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  4. #24

    Domyślnie A co z domem z bali drewnianych

    A czy ma sens montaż wentylacji mechanicznej ( plus rekuperacja) w domu z bala gdzie raczej nie zapewni się 100% szczelności ścian .
    Ze względów estetycznych nie planuję dodatkowego ocieplania ścian wewnętrznych czyli będzie goła ściana z bali fi 25 cm.

    A czy jeśli ściany obłożę folią wiatroizolacyjną plus wełna plus deski(boazeria) to szczelność zostanie zapewniona ?

    Pozdrawiam Andrzej

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    mysle ze ma sens bo sprawnosc wentylacji mechanicznej da swieze powietrze i nastawiona na lekkie nadcisnienie zapewni brak wiania zimnem ze scian do srodka....

  6. #26

    Domyślnie

    100 % szczelność to utopia, nigdy nie da się tak wyregulować wentylacje aby było cały czas idealnie, dodatkowo ilość powietrza nawiewanego i wywiewanego zmienia się wraz z zabrudzeniem filtrów.
    Czasem trzeba coś robić...

  7. #27

    Domyślnie

    dlatego filtry sie wymienia
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor Zobacz post
    Słynne obrzędy gromniczne
    Wersja ze świecą nie nadaje się do usuwania niedużych nieszczelności.
    Wersja z kadzidełkiem to inna para kaloszy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony