dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Pomocy.Jaka oczyszczalnie biologiczna wybrać

    Jest już teraz tyle propozycji na rynku... .W gminie gdzie jest budowa mamy zwrot 90 procent za oczyszczalni, lecz nie wiecej jak 7500.Stoję przed wyborem oczyszczalni biologicznej- wysoka woda .Proszę o pomoc w dokonaniu mam nadzieje trafnego wyboru.
    c126 vis a vis

  2. #2

    Domyślnie

    A można wiedzieć jaka to gmina daje takie duże dofinansowanie ? Bo u mnie w Bielsku to dają zwrot do 50% jednak nie więcej niż 1tyś . Jak by mi dali 7500 to bym był szczęśliwy.
    Oczyszczalnie biologiczną wybierz taką której będziesz miał niedaleko serwis, rozejrzyj się po okolicy na pewno znajdziesz jakiegoś sprzedawcę.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to gmina Przykona w Wielkopolsce.Bardzo przyjazna gmina mieszkańcom.Pozdrawiam
    c126 vis a vis

  4. #4

    Domyślnie

    Czy nikt nie posiada oczyszczalni biologicznej??
    c126 vis a vis

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Poszukaj na forum - były watki o tym samym.

    Ja mam oczyszczalnię biologiczną Aquamatic. Działa bardzo dobrze i bezproblemowo a mam ja przy tarasie .
    Polecam, u nas się sprawdziła.
    Jest jeszcze Poliplast - też w pełni biologiczna.
    Niestety musisz sie liczyc z kosztem ok. 12 -13tys. z montażem i to wazleznosci od podłoża jakie masz. Jak masz wodę to będzie chyba drożej- trzeba posadowić tak, żeby nie wypływała .

  6. #6

    Domyślnie

    A ma ktoś oczyszczalnie AT6??
    c126 vis a vis

  7. #7

    Domyślnie

    WItam a może DLEFIN PRO 6?
    jest ktoś szczęsliwym posaiadczem?
    wADY ZALETY?

    Z GÓRY DZIĘkuję za odpowiedzi..

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zenon1970

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja Mam oczyszczalnia Biologiczną MBOŚ 6 kupioną w Firmie FRUKKO i jestem bardzo zadowolony. polecam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenon1970 Zobacz post
    Witam,
    ja Mam oczyszczalnia Biologiczną MBOŚ 6 kupioną w Firmie FRUKKO i jestem bardzo zadowolony. polecam.
    Oj zenuś zenuś, nie wiesz do czego forum służy? w pierwszym poście reklama, trzeba było telefon podać i adres.
    żenada....:/

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenon1970 Zobacz post
    Witam,
    ja Mam oczyszczalnia Biologiczną MBOŚ 6 kupioną w Firmie FRUKKO i jestem bardzo zadowolony. polecam.
    Zapewne tak samo zadowolony, jak 140 osób opiniujących firmę SRUKKO na portalu Opineo... Same superlatywy, cmoki i zachwyty, tyle że... facet rejestrujący się 140 razy pod 140-toma nickami i wypisujący z benedyktyńską wprost skrupulatnością 140 opinii zapomniał, że wpisując w necie opinie trzeba robić masę błędów orograficznych, skrzętnie omijać polskie znaki, połykać literki, lekceważyć interpunkcję i ogólnie w nosie mieć gramatykę i składnię. 140 postów wypisanych poprawnie, na dodatek akcentujących nazwę firmy i wyrobów wali ściemą na kilometr... Istne mango.tv
    Ostatnio edytowane przez smer ; 21-01-2015 o 11:17

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafałDL

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Klodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    siema,
    słuchajcie mam:
    piasek, wode na 1 metr o gruntu, rura 80 centów wychodzi.
    Dajcie info jak wiecie czy sie ogarnie jakąś oczyszczalnie w takich warunkach.
    Jest tego sporo na rynku i pytanie co z tym zrobić .
    będę wdzieczny za jakąkolwiek pomoc.
    Skłaniam się raczej przy bardziej lepszych rozwiązaniach tylko wiem tyle co w necie piszą.
    Dajcie znać jakie rozwiązanie zrobić.
    Ważne że jak ogarnąc temat tego, że mam zaprojektowane szambo, ale sąsiedzi mają oczyszczalnie i też chcę bo to jest spoko rozwiązanie.
    Dzieki
    PZDR Rafał

  12. #12

    Domyślnie

    oczyszczalnia biologiczna + drenaź w polu rozsączającym (nasyp) pewnie byłby rozwiązaniem.

    ja mam w związku z tym pytanie, bo takie rozwiązanie zaproponowała firma od oczyszczalni. pole rozsączające ma być 2 m od garażu. czy to przejdzie w urzędzie? w teorii powinno być 5 m od budynków mieszkalnych. garaż znajduje się pod tarasem (można powiedzieć, że jest w bryle budynku), ale w garażu nikt nie mieszka

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    w teorii powinno być 5 m od budynków mieszkalnych.
    Możesz sprecyzować? Co ma być 5 m i wg jakiej teorii?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Możesz sprecyzować? Co ma być 5 m i wg jakiej teorii?
    pole rozsączające z drenażem, chociażby wg tego:

    http://www.budujemydom.pl/images/5/7...adnika_500.jpg
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #15

    Domyślnie

    Ja bym się trzymał raczej tego:

    http://muratordom.pl/instalacje/inst...e,38_1584.html

    Z tym że i tak nie wiem, skąd się w tych artykułach bierze raz 5, a raz 3 m od budynku do pola rozsączającego. W rozporządzeniu ministra infrastruktury nic nie znajduję na ten temat.

    Czy ktoś wie ???
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 26-03-2015 o 13:31

  16. #16

    Domyślnie

    olewam, to będę pompował 18 m na drugą stronę działki. dla świętego spokoju z urzędem i żeby mi nic nie podmyło (chyba i tak by nie podmyło, bo spadek jest w odpowiednią stronę, a woda pod górkę nie płynie).

    to przy okazji jeszcze jedno pytanie - drenaż ma być 1,5 m od wód gruntowych. ta odległość dotyczy dna nasypu (żwir i piasek, ma być wysoki na okolo 1m) czy rury drenarskiej, które znajdują się w górnej części nasypu?

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Nigdzie nie jest napisane, że ma to być 5m. Zbiornik możesz posadowić w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, ważane aby była wentylacja wysoka wykonana. odnośnie drenażu - przepisy określają ile od studni z wodą pitną, ile od granicy itp ale nie ma nic mowy na temat odległości od budynku. Należy wziąć jednak pod uwagę zdrowy rozsądek aby nie lać tej ilości cieczy w okolice fundamentów bo to nic dobrego w przyszłości z tego nie będzie. Im dalej tym lepiej.

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    olewam, to będę pompował 18 m na drugą stronę działki. dla świętego spokoju z urzędem i żeby mi nic nie podmyło (chyba i tak by nie podmyło, bo spadek jest w odpowiednią stronę, a woda pod górkę nie płynie).

    to przy okazji jeszcze jedno pytanie - drenaż ma być 1,5 m od wód gruntowych. ta odległość dotyczy dna nasypu (żwir i piasek, ma być wysoki na okolo 1m) czy rury drenarskiej, które znajdują się w górnej części nasypu?

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bakiera10

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    2

    Domyślnie Korzuch

    Cytat Napisał Zenon1970 Zobacz post
    Witam,
    ja Mam oczyszczalnia Biologiczną MBOŚ 6 kupioną w Firmie FRUKKO i jestem bardzo zadowolony. polecam.
    Oczyszczalnia sobie nie radzi,
    Próbowałem z różnymi bakteriami, kożuch jest co raz większy(puchnie). Jak pan może to proszę o dodanie zdjęcia wewnątrz oczyszczalni.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    micharak

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Garlica
    Kod pocztowy
    32-087
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przepraszam, ale nie mam dostępu do konkretnych stron internetowych ani do aktualnych informacji na temat dostępnych produktów i usług od konkretnych firm, w tym od www.avitech.pl. Moja wiedza jest ograniczona do informacji dostępnych do września 2021 roku, i nie mam możliwości przeglądania internetu ani dostępu do bieżących informacji o firmach i ich produktach.

    Wybór odpowiedniej oczyszczalni biologicznej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj ścieków, ilość odprowadzanych ścieków, lokalizacja, budżet i wiele innych. Aby dokonać właściwego wyboru, warto rozważyć kilka kwestii:

    1. **Rodzaj oczyszczalni:** Istnieją różne rodzaje oczyszczalni biologicznych, takie jak oczyszczalnie przydomowe, komunalne, przemysłowe itp. Wybór zależy od skali i rodzaju projektu.

    2. **Wydajność:** Określ, ile ścieków będzie podlegać oczyszczeniu, aby wybrać oczyszczalnię o odpowiedniej pojemności.

    3. **Warunki gruntowe:** Różne typy oczyszczalni mogą wymagać różnych warunków gruntowych, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie warunki panują na Twojej działce.

    4. **Koszty eksploatacji:** Upewnij się, że rozumiesz koszty eksploatacji i konserwacji oczyszczalni biologicznej, ponieważ mogą one znacząco wpłynąć na długoterminowy koszt projektu.

    5. **Przepisy i regulacje:** Sprawdź, czy wybrana oczyszczalnia spełnia obowiązujące lokalne i krajowe przepisy i normy dotyczące ochrony środowiska.

    6. **Konsultacja z ekspertem:** Skonsultuj się z fachowcem lub inżynierem specjalizującym się w oczyszczalniach biologicznych, który pomoże Ci dobrać odpowiednią opcję dla Twojego konkretnego przypadku.

    Jeśli zainteresowany jesteś produktem oferowanym przez firmę www.avitech.pl, skontaktuj się bezpośrednio z nimi, aby uzyskać informacje na temat dostępnych modeli oczyszczalni biologicznych, ich specyfikacji i cen. Pamiętaj o dokładnym przeanalizowaniu swoich potrzeb i warunków lokalnych przed podjęciem decyzji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony