dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Komentarz do Opałek 2g (Jerzyki).

    Witam

    Serdecznie zapraszam do komentowania mojego domku - projekt Opałek 2g.

    http://forum.muratordom.pl/post3286162.htm#3286162

    Pozdrawiam
    przemo

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar wodzu1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Pierwszy


    Powodzenia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar GLAMOURMUM
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    5.299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    191

    Domyślnie

    druga...

    Chłopaku.... widzę , że jesteś stałym bywalcem forum....

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar wodzu1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał GLAMOURMUM
    druga...

    Chłopaku.... widzę , że jesteś stałym bywalcem forum....
    a tak jakoś wychodzi ostatnio

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Gratuluję i pozdrawiam.Okolica piękna!

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    śnieżynka

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    141
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No to ja jestem czwarta. Życzę powodzenia w spełnieniu marzeń.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar GLAMOURMUM
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    5.299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    191

    Domyślnie

    To już wiem...do kogo będę wpadać na kawusię i małą kąpiel w jeziorze

  8. #8
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Łoooo jest dziennik - nie może być

    To ja jako piąty się melduję

    Ładny domek kolego budujesz

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar wodzu1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    witam!

    ceny dachu jak najbardziej ok. ja mam drozej przy zakładkowej. murarka w ok. 40 tys. też jest mniej wiecej ok. ja placę 38500 netto +jeszcze jakieś 3 tys. za wylanie schodów (robata najwyższy poziom )

    gdzie wyceniasz creatona?

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristofuros
    Łoooo jest dziennik - nie może być

    To ja jako piąty się melduję

    Ładny domek kolego budujesz
    a dziękuje za miłe słowa.
    dziennik jest już od jakiegoś czasu. Kup Pan OKULARY Panie Hilary!

  11. #11
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzyki
    Cytat Napisał Kristofuros
    Łoooo jest dziennik - nie może być

    To ja jako piąty się melduję

    Ładny domek kolego budujesz
    a dziękuje za miłe słowa.
    dziennik jest już od jakiegoś czasu. Kup Pan OKULARY Panie Hilary!
    Okulary mam .... w torbie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodzu1
    witam!

    ceny dachu jak najbardziej ok. ja mam drozej przy zakładkowej. murarka w ok. 40 tys. też jest mniej wiecej ok. ja placę 38500 netto +jeszcze jakieś 3 tys. za wylanie schodów (robata najwyższy poziom )

    gdzie wyceniasz creatona?

    Pozdrawiam
    Na razie mam wyceny z Dekpolu (dzielnica Wola, droga na Swadzim jadąc od Suchego Lasu Lechicką) oraz z WaszDach (Komorniki koło Auchan) - jak potrzebujesz namiary na osoby to daj znać. Muszę podjechac jeszcze na Obornicką do DachBud (chyba tak sie to nazywa, mieszczą sie kolo stacji Shella) oraz do Suchego Lasu (nie pamietam nazwy). Jeszcze jakaś hurtownia na Szczepankowie ale muszę ją namierzyć (wypadła mi nazwa z głowy - coś na V albo W).

    Ja rozważam albo angobę albo glazurowaną wersję (droższa) - tylko nie wiem czy brać glazurę bo ani nie mam drzew obok a do jeziora też nie jest tak blisko, że mi wpłynie to na wilgotność dachówek i ewentualne nalecenia - nie wiem czy dopłacać te ok 10 tys do tego. Już po tych dwóch wycenach mam dużą rozpiętość cenową (nie mówię o 300-500 zł).

    Kladę w karpiówkę (łuska), która jest droższa od zakładkowej w kladzeniu - większ ilość kontrłat i łat. I nie każdy ją potrafi. Koszt kładzenia zakładkowej (samej dachówki) od Karpiówki jest ok 2x tańszy.

    Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał GLAMOURMUM
    To już wiem...do kogo będę wpadać na kawusię i małą kąpiel w jeziorze
    hmm, kąpiel powiadasz? ciekawe ciekawe

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar wodzu1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzyki

    Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.
    Już mi dekarz pwiedział, że muszą być dachówki wentylacyjne, szczelina wentylacyjna pod deskami oraz wentylowana kalenica...

  15. #15
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzyki
    Cytat Napisał wodzu1
    witam!

    ceny dachu jak najbardziej ok. ja mam drozej przy zakładkowej. murarka w ok. 40 tys. też jest mniej wiecej ok. ja placę 38500 netto +jeszcze jakieś 3 tys. za wylanie schodów (robata najwyższy poziom )

    gdzie wyceniasz creatona?

    Pozdrawiam
    Na razie mam wyceny z Dekpolu (dzielnica Wola, droga na Swadzim jadąc od Suchego Lasu Lechicką) oraz z WaszDach (Komorniki koło Auchan) - jak potrzebujesz namiary na osoby to daj znać. Muszę podjechac jeszcze na Obornicką do DachBud (chyba tak sie to nazywa, mieszczą sie kolo stacji Shella) oraz do Suchego Lasu (nie pamietam nazwy). Jeszcze jakaś hurtownia na Szczepankowie ale muszę ją namierzyć (wypadła mi nazwa z głowy - coś na V albo W).

    Ja rozważam albo angobę albo glazurowaną wersję (droższa) - tylko nie wiem czy brać glazurę bo ani nie mam drzew obok a do jeziora też nie jest tak blisko, że mi wpłynie to na wilgotność dachówek i ewentualne nalecenia - nie wiem czy dopłacać te ok 10 tys do tego. Już po tych dwóch wycenach mam dużą rozpiętość cenową (nie mówię o 300-500 zł).

    Kladę w karpiówkę (łuska), która jest droższa od zakładkowej w kladzeniu - większ ilość kontrłat i łat. I nie każdy ją potrafi. Koszt kładzenia zakładkowej (samej dachówki) od Karpiówki jest ok 2x tańszy.

    Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.
    A w Dekpolu Pan Szymon Krawczyński jeszcze pracuje ? Spoko gość, jak mi wyceniał dachówkę to latał przy mnie jak nie wiem co - widać, że mu się chciało.


    A co do dachówki czy glazura czy angoba - to może angoba szlachetna - ja mam taką - nie świeci się jak glazura, ale też nie jest taka szorstka jak angoba.
    Ja jestem super zadowolony.

  16. #16
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodzu1
    Cytat Napisał jerzyki

    Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.
    Już mi dekarz pwiedział, że muszą być dachówki wentylacyjne, szczelina wentylacyjna pod deskami oraz wentylowana kalenica...
    To jest bardziej skomplikowane, a krokwie duże pod gąsiorami i te normalne co do nich dochodzą ? Tam też trzeba nawiercać - ja musiałem
    Z tego typu dachem to istna kołomyja przy ocieplaniu wełną, same kąty, trójkąty i inne zakamarki i weź tu zachowaj szczelinę wentylacyjną
    Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie... ale mam nadzieję, że jak już mi ocieplą to o tym przestanę myśleć.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar wodzu1
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    309
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristofuros
    To jest bardziej skomplikowane, a krokwie duże pod gąsiorami i te normalne co do nich dochodzą ? Tam też trzeba nawiercać - ja musiałem
    Z tego typu dachem to istna kołomyja przy ocieplaniu wełną, same kąty, trójkąty i inne zakamarki i weź tu zachowaj szczelinę wentylacyjną
    Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie... ale mam nadzieję, że jak już mi ocieplą to o tym przestanę myśleć.
    no to chyba jeszce sobie z cieślo-dekarzem będe musiał usiąść i pogadać...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristofuros
    A w Dekpolu Pan Szymon Krawczyński jeszcze pracuje ? Spoko gość, jak mi wyceniał dachówkę to latał przy mnie jak nie wiem co - widać, że mu się chciało.


    A co do dachówki czy glazura czy angoba - to może angoba szlachetna - ja mam taką - nie świeci się jak glazura, ale też nie jest taka szorstka jak angoba.
    Ja jestem super zadowolony.
    Mi wyceniał Łukasz Łeszyk - z S.Krawczyńskim nie miałem styczności więc nie wiem.

    Mówiąc o angobie miałem na myśli szlachetną - uzyłem skrótu myślowego. Wiem, że glazura się świeci ale łatwiej się ją czyści później.

  19. #19

    Domyślnie

    Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie...
    pewnie po to, że folia zniknie za 10 lat i będzie kuku . Nowość na rynku (10 lat), gwarancja 40 lat - ciekawe jak to wyliczyli. /sarcasm off.

  20. #20
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodzu1
    Cytat Napisał Kristofuros
    To jest bardziej skomplikowane, a krokwie duże pod gąsiorami i te normalne co do nich dochodzą ? Tam też trzeba nawiercać - ja musiałem
    Z tego typu dachem to istna kołomyja przy ocieplaniu wełną, same kąty, trójkąty i inne zakamarki i weź tu zachowaj szczelinę wentylacyjną
    Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie... ale mam nadzieję, że jak już mi ocieplą to o tym przestanę myśleć.
    no to chyba jeszce sobie z cieślo-dekarzem będe musiał usiąść i pogadać...
    Jeszcze, żeby dodać do pieca to popatrz na lukarny i na krawędzie od głównej połaci dachu i początkiem daszku lukarny - tez problemowe miejsca.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony